Bu konuyu okuyanlar

Petito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynen sanırım ben buldum. Google sağ olsun :: )
Triangle (2009) (Şeytan Üçgeni) olabilir mi?
Filmi pek dikkatle izlemediğimi söylemiştim lakin benim anımsadığım bu olmalı; yalnız kadın tam esmer değil; sarışın ve esmer tenli diyelim biz ona. :)
(Bu arada filmin tanıtımını izledim ve tam bölümünü de buldum, belki ilerde izlerim diye sonunda yazmış olduğun sahneye bakmadım.)
Şimdi fragmanına baktım da malesef bu film değil.Bu film 2009 da yapılmış. Benim söylediğim daha eski bir yapımdı. Filmdeki kadın esmer siyah saçlıydı.. :/

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Şimdi fragmanına baktım da malesef bu film değil.Bu film 2009 da yapılmış. Benim söylediğim daha eski bir yapımdı. Filmdeki kadın esmer siyah saçlıydı.. :/
Bilemiyorum, başka da bir film aklıma gelmedi şimdi.
Peki;
* Filmin türünü hangi kelimelerle tanımlar sınız?
* (Tahminen) kaç senetlerine dair bir filmdi? Ya da filmi izlediğiniz zamanın üzerinden yaklaşık kaç sene geçti?
* Başroldeki oyuncuları her hangi bir dizi ya da filmde hiç gördünüz mü?
* Söz konusu esmer siyah saçlı kadın, kaptanın mürettebatından mıydı acaba? Hatırlamıyor musunuz?
(Biraz hafızayı yoralım.)

Petito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilemiyorum, başka da bir film aklıma gelmedi şimdi.
Peki;
* Filmin türünü hangi kelimelerle tanımlar sınız?
* (Tahminen) kaç senetlerine dair bir filmdi? Ya da filmi izlediğiniz zamanın üzerinden yaklaşık kaç sene geçti?
* Başroldeki oyuncuları her hangi bir dizi ya da filmde hiç gördünüz mü?
* Söz konusu esmer siyah saçlı kadın, kaptanın mürettebatından mıydı acaba? Hatırlamıyor musunuz?
(Biraz hafızayı yoralım.)
Pekala bu sorular yardımcı olabilir
1) Filmin türü Aksiyon-Korku diye düşünüyorum. Aniden mürettebattakilerin cesetleri çıkıyordu sağdan soldan.
2) Ben 5 -6 yaşlarındayken izledim. Yani 2002-2003 yılları arası. 17 sene geçmiş üstünden..
3) Başrolde ki kadına Salma Hayek diyesim geliyor. Lakin o değil. Filmlerini araştırdım gemi ile ilgili bir filmi yok
4) Esmer siyah saçlı kadın kaptanın sevgilisi gibi birşeydi. Kaptan kadına sarkıntılık yapıyordu. Bu bahsettiğim gemiye sonradan gelip çalışmaya başlayan çocukta sessiz sakin birşey. Geminin mürettebatı gibi değil. Eli yüzü düzgün. Kadınla diyalogları oluyor. Kaptan buna kıl oluyor. Sonra bi anda cinayetler işleniyor. Herkes ölüyor. Sadece Esmer kadınla esas çocuk sağ kalıyorlar. Cesetleri torbalara sarıp gemiden atıyorlar. Daha sonra kırmızı çadır şeklinde bir bota binip gemiden ayrılıyorlar. Uzun süre denizde kalıyorlar suları bitiyor. Sonunda karaya vuruyorlar. Kadın denize giriyor işte. Bunları hatırlıyorum :/

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Pekala bu sorular yardımcı olabilir
1) Filmin türü Aksiyon-Korku diye düşünüyorum. Aniden mürettebattakilerin cesetleri çıkıyordu sağdan soldan.
2) Ben 5 -6 yaşlarındayken izledim. Yani 2002-2003 yılları arası. 17 sene geçmiş üstünden..
3) Başrolde ki kadına Salma Hayek diyesim geliyor. Lakin o değil. Filmlerini araştırdım gemi ile ilgili bir filmi yok
4) Esmer siyah saçlı kadın kaptanın sevgilisi gibi birşeydi. Kaptan kadına sarkıntılık yapıyordu. Bu bahsettiğim gemiye sonradan gelip çalışmaya başlayan çocukta sessiz sakin birşey. Geminin mürettebatı gibi değil. Eli yüzü düzgün. Kadınla diyalogları oluyor. Kaptan buna kıl oluyor. Sonra bi anda cinayetler işleniyor. Herkes ölüyor. Sadece Esmer kadınla esas çocuk sağ kalıyorlar. Cesetleri torbalara sarıp gemiden atıyorlar. Daha sonra kırmızı çadır şeklinde bir bota binip gemiden ayrılıyorlar. Uzun süre denizde kalıyorlar suları bitiyor. Sonunda karaya vuruyorlar. Kadın denize giriyor işte. Bunları hatırlıyorum :/
Filme ilişkin detaylar bu şekilde ise, bu filmi sanırım ben izlemedim. :rolleyes:
O zaman hafızayı biraz daha yoralım, belki bu filmi izlemiş olan biri bu konuyu görür ve filmin ismini yazar.
1)...ve filmde gerilim ve gizem de söz konusu sanırım.
5) Yaratık ya da doğa üstü güçleri olan varlıklar yoktu di mi?
6) Kaptan ve mürettebatının kim yada ney tarafından öldürüldüğü hiç anlaşılıyor muydu? Yoksa orasını anımsamıyor musunuz?

Petito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Filme ilişkin detaylar bu şekilde ise, bu filmi sanırım ben izlemedim. :rolleyes:
O zaman hafızayı biraz daha yoralım, belki bu filmi izlemiş olan biri bu konuyu görür ve filmin ismini yazar.
1)...ve filmde gerilim ve gizem de söz konusu sanırım.
5) Yaratık ya da doğa üstü güçleri olan varlıklar yoktu di mi?
6) Kaptan ve mürettebatının kim yada ney tarafından öldürüldüğü hiç anlaşılıyor muydu? Yoksa orasını anımsamıyor musunuz?
1-C ) Doğru.
2-C ) Hayır filmde doğa üstü güçler yoktu.
3-C ) Sanırım birbirlerini öldürüyorlardı. Mürettebatın yattığı kamarada ranzada ekipten biri ölü bulunuyordu kanlar içinde.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
neyi unuttuğumu dahi hatırlamıyorum :D

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
1-C ) Doğru.
2-C ) Hayır filmde doğa üstü güçler yoktu.
3-C ) Sanırım birbirlerini öldürüyorlardı. Mürettebatın yattığı kamarada ranzada ekipten biri ölü bulunuyordu kanlar içinde.
İlkin izlediğim bir film diye düşündüm ama değilmiş, benden bu kadar. Umarım adını bilen biri gelir, adını yazar. :)

Petito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İlkin izlediğim bir film diye düşündüm ama değilmiş, benden bu kadar. Umarım adını bilen biri gelir, adını yazar. :)
Umarım... Öyle bir anlattım ki filmi çeken yonetmen bile benim kadar böyle özetleyemezdi herhalde :D İnşallah bilen bir arkadaş çıkar
Teşekkür ederim.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Umarım... Öyle bir anlattım ki filmi çeken yonetmen bile benim kadar böyle özetleyemezdi herhalde :D İnşallah bilen bir arkadaş çıkar
Teşekkür ederim.
Hafızanız da bayâ sağlammış, o yaşlarda ben Rambo, Kemal Sunal filmlerini izlerdim ama bu derece hatırlamazdım. Ki o zamanlar video kasetlerin olduğu zamanlardı. :)

Derya48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bende uzun süredir bir film arıyorum hiç bir şekilde bulamadım umarım siz bulursunuz umuduyla size yazıyorum. Film: bir kız kaçırma olayı kız liseli olması lazım ve kızı alıp evine götürüyor ve bunlar bir süre sonra aşık olmaya başlıyolar birbirlerine. Yanlış hatırlamıyorsam afişleri de arabanın üstüne oturan kız yanında ise kaçıran çoçuk duruyor. Umarım doğru hatırlıyorumdur. Ve galiba kızın kaçırma olayını babası bizzat ayarlıyor koruma amaçlı umarım doğrudur. Yoksa kafam da böyle bir senaryo yazdığımı düşünücem???

hakanbaran34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir film vardı kızın biri kayboluyordu diğer kız arkadaşı/kardeşi (tam hatırlamıyorum) onu bulmak için yola koyuluyordu bu kız deli bir ailenin eline düşüyordu kız kardeşini kaçıran ailenin. işte şişman çocuklar falan tecavüz etmeyi deniyordu bu kıza en son hepsini öldürüp kız kardeşini kurtarıyordu kaçarken nine geliyordu onuda çaydanlıkla yakıyordu.Karlı bir yerde geçiyordu bu senaryo kış zamanları.Hatta bir sahne vardı psikopat olan ailenin babasından yatağın altında saklanıyordu abi şu filmi bulun ya yıllardır ararım 1-2 film daha vardı aradığım onları buldum da bu gelmiyor akla :(

terapist35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. filimde bir deniz subayı ya da asker olan genç bir adam vardı ve nişanlıydı. sanırım bir markette alışveriş yaparken kız birden ortadan kayboldu. adam uzun yıllar kadını aradı ama bulamadı. Filmin sonunda katil adamla iletişime geçti ve onu evine davet etti. Nişanlına ne olduğunu öğrenmek istiyorsan bu içkiyi içmelisin yoksa hiçbir zaman onu bulamayacaksın dedi ve adam da içkiyi içti. gözlerini bir mezarın içinde gömülmüş olarak açtı. bu filim benim için önemli. Hatırlayan vardır umarım. selamlar sevgiler

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Merhaba arkadaşlar. filimde bir deniz subayı ya da asker olan genç bir adam vardı ve nişanlıydı. sanırım bir markette alışveriş yaparken kız birden ortadan kayboldu. adam uzun yıllar kadını aradı ama bulamadı. Filmin sonunda katil adamla iletişime geçti ve onu evine davet etti. Nişanlına ne olduğunu öğrenmek istiyorsan bu içkiyi içmelisin yoksa hiçbir zaman onu bulamayacaksın dedi ve adam da içkiyi içti. gözlerini bir mezarın içinde gömülmüş olarak açtı. bu filim benim için önemli. Hatırlayan vardır umarım. selamlar sevgiler
İlgimi çekti konu. 'Kayıp Nişanlı' diyeceğim ama değil :p Bulabilirseniz buraya da yazın lütfen..

ZEU5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2008 de falan izlerdim çocuklar var böyle beyzbol oynuyorlar bir hurdalık gibi bir yer var orada bir köpek var salyalı korkutucu hepsi ondan korkuyor ama filmin sonunda köpek bu çocuklardan birini enkazın altından kurtarıyor filmde şey de vardı bir çocuk oyuncağı var bir adam oyuncağı onu bir uzay mekiğine bağlıyor uyuyakalınca kumandası düşüyor mekik fırlıyor sarışın artist bir çocuk var bisikletli hatırladıklarım bu kadar aradım ama bulamadım bilen lütfen yazabilir mi??

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
çok eskiden bir film görmüştüm adını hatırlamıyorum ama insanların kollarında süre var ve o süre sonunda ölüyorlar bu nedenle süre için savaşıyorlar insandan insana süre aktarılabiliyor, bu nedenle herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Bu filimin adı nedir ? arıyorum bir kaç gündür.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
çok eskiden bir film görmüştüm adını hatırlamıyorum ama insanların kollarında süre var ve o süre sonunda ölüyorlar bu nedenle süre için savaşıyorlar insandan insana süre aktarılabiliyor, bu nedenle herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Bu filimin adı nedir ? arıyorum bir kaç gündür.
Zamana karşı (=

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119

Desertroseblog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Bir Türk sanat filmi, ağır ilerleyen sakin bir filmdi. Kadının kocası kayboluyor, eve gelmiyor. Kadın kocasının onu aldattığından şüpheli. Aynı apartmanda bir erkek arkadaşları oturuyor. Onunla birlikte arıyorlar eşini. Filmin bir sahnesinde kocasıyla ilgili bir ipucu bulmak için Heybeliada’ya gidiyorlar hatta, son vapuru kaçırıyorlar bu yüzden dönemeyip orda konaklıyorlar. Gece de beraber rakı içiyorlar. Sonra kocasının kadını bardaki bir kadınla aldattığı ortaya çıkıyor. Hatta bunu o erkek arkadaş ortaya çıkarıp adama yumruk mu atıyordu ne, hatırlayamıyorum. Oyuncular hiç aklımda değil. Bilen söylesinnnn lütfen??

Ankara34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jonah Hex olabilir. mi ?
Merhabalar bende bir film arıyorum adını bir türlü hatırlıyamadım çok bulmak istiyorum filmin konusu kısaca bir grup genç dağ evine gidiyorlar teker teker ölüyorlar görünmeyen güç sayesinde tek aklımda kalan filmin sonu iki kişi kurtuluyor birde küçük çocuk kurtulanlar filmin sonunda büyük bir aynayı bahçadeki kuyuya atıyorlar atarken aynadan küçük bir parça küçük çocugun ayakkabısının altına yapışıyor ve döngü devam ediyor bu görünmeyen güç geçnleri öldüren aynayla alakalı bişeydi banada yardımcı olursan çok sevinirim yannız bu film çokeski yıllarda izlemiştim kafayı yiycem lütfen filmin adını yazarmısın teşekkürederim şimdiden

trq_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir film arıyorum ancak aradığım filmi cindirella Man sandığım için içeriği hakkında çok fazla şey hatırlayamadım. Bir balo veya büyük bir restoran tarzı bir yere eşiyle beraber giden bir adamın karısına laf atılıyordu sanırım. Daha sonra ortalık karışıyor ve adamın karısı vurularak orada ölüyordu. Vuran adam da bizim ana karakterin düşmanıydı sanırım. Dediğim gibi bu sahneyi ben cindirella Man da izledim diye hatırladığım için filmin geri kalanına dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Bilen varsa çok makbule geçecek :)

Aradığım filmi buldum sonunda. Southpaw'dı aradığım film. Okuyan okumayan, üzerine düşünen düşünmeyen herkese teşekkürler.

Ankara34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bende bir film arıyorum bulamadım filmin konusu bir grup genç dağ evine gidiyor burda teker teker ölüyorlar öldüreni göstermiyor cisimler kendi kendine hareket edip öldürüyor tek net olarak hatırladığım filmin sonu iki kişi kurtuluyor bu kurtulanlar büyükçe bir aynayı evden çıkarıp bahçedeki kuyuya atıyorlar atarken aynadan küçük bir parça çocugun ayakkabısının altına yapışıyor ve film burda bitiyor bilenlen hatırlıyanlar lütfen yazabilirmi bu filmin adını

berkcan554

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, Şu filmi izleyen ya da ismini bulabilecek biri var mı acaba ?

www. facebook.com/sarkininkraliburda/videos/2384936428430230/
Mesaj otomatik birleştirildi:

X-Man Kıyamet - miş film ismi teşekkürler

Son düzenleme:

Biyardımedin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aklımda sadece bir sahnesi kalmış muhtemelen giriş sahnesi ve çok net:
İki adam tren üstünde dövüşüyor ve kötü olan adamda silah vardı galiba iyi olan ise trenin vagonlarindaki bir araca biniyor ve mermilerden saklanıyor ama yaralanıyor ve biraz sonra adamla elle dövüşüyor ama kötü olan büyük ihtamelle yenecek.Bu iyi adamın takım arkadaşı var sanırım kadındı sniper ile bunlar dövüşürken kötü adamı vurmaya çalışıyor ama takım arkadaşına isabet ediyor ve adam ölüyor sonra kırmızı dolu bir giriş sahnesi acılı bir şarkı ve kan rengi bir girişti
Çok güzel bir film olduğu aklımda kalmış lütfen yardım edin.
Muhtemelen 2000-2010 arası bir film

geras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birinci film şöyle. beyaz şapkalı ve beyaz kıyafetli bir kız ailesiyle piknikteyken bir ormana girip kayboluyordu. orada bir cadının evine rastlayıp içeri giriyordu. evdeki aynada kendine baktığında kendini yaşlanmış bir şekilde görüyordu. daha sonra cadı bunu eve hapsedip işler falan yaptırıyordu. evde gökkuşağı renklerinde konuşan bir kedi de vardı.sonra kız evden kaçmayı başarıp ailesinin yanında dönüyordu. bu filmi hatırlayan var mı?

ikinci film ise şöyle. yine bir kız parkta evsiz gibi görünen bir grup yaşlı insanla karşılaşıp onlarla arkadaş oluyordu, hatta onlara kullansınlar diye evinden eski eşyalar da getiriyordu. ancak bu insanlar başka bir dünyadan gelip bu parka hapsolmuşlardı ve kızdan başka bu kişileri kimse göremiyordu. kız bu insanları teyzesine de anlatıyor ama kadın bir türlü buna inanmıyordu. hatta kız bir gün teyzesiyle parka geliyor ve teyzesi bu insanları göremiyordu. kız onların kendi dünyasına geçmelerine yardım etmeye çalışıyordu, hatta bu yaşlılardan biri kızın köpeğini çalıp parktaki bir köprünün altından kayıkla kendi dünyasına geçmeye çalışmıştı. çünkü yaşlı adam kendi dünyasına geçmenin tek yolunun bu dünyadan birisinin kendisine eşlik etmesi olduğunu öğrenmişti. bu filmi hatırlayan var mı?

bir diğer film tiyatrocu olmak isteyen yahudi bir kızla ilgiliydi. kız böyle içe dönük, bakire ve donuk bir tipti bir yaşlı bir hocadan özel dersler alıyordu. yaşlı adam bu kız donukluğunu yensin diye kendisine bir erkek arkadaş bulup seks yapmasını öneriyordu. kız en sonunda kendini geliştirip tiyatro oyunlarında oynamaya başlıyordu. erkek arkadaşı sonradan kızı aldatıyordu. digitürk'ün ilk zamanlarında yayınlanmıştı. hatırlayan var mı?

kralosman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
filmde insanlardan bazı kişiler kendi üstlerine kamera yerleştirip hayatını o şekilde belirli bir alanda yaşıyor ve bu kamera ile herkes onun ne yaptığını izleyebiliyor film bu şekilde aklımda kalmış ama bunun üzerine bir film aklıma gelmiyor adı uzun zamandır arıyorum

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
filmde insanlardan bazı kişiler kendi üstlerine kamera yerleştirip hayatını o şekilde belirli bir alanda yaşıyor ve bu kamera ile herkes onun ne yaptığını izleyebiliyor film bu şekilde aklımda kalmış ama bunun üzerine bir film aklıma gelmiyor adı uzun zamandır arıyorum
The truman Şov (1998)
değildir heralde (=