Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

Umut YAZGAN

No comment.
Yönetici
Moderatör
İyi akşamlar arkadaşlar. Film sanırım kıyamet sonrası bir dünyada geçiyordu. Bir mağara veya yer altı gibi bir yerde insanlar vardı ve hastaydılar. Bir kadın ve bir erkek (başka karakterler varsa da hatırlamıyorum) bu hastalığın ilacını aramaya çıkmışlardı. Biri (yanlış hatırlamıyorsam siyahi bir erkek) yıkık bir şehrin efendisi olmuştu ve galiba ilaç bundaydı. Kahramanlarımız da bu şehre bir şekilde girip ilacı almaya çalışıyordu. Tek hatırladıklarım bunlar. Filmi bilen varsa ismini söylerse sevinirim, teşekkürler.
Los últimos días geldi ilk aklıma fakat anlattıklarınıza göre bu değil bence. Söylemlerinizden yola çıkarak bir film daha var aklımda fakat adını bir türlü aklıma getiremiyorum. Büyük ihtimalle bu aklıma gelmeyendir anlattıklarınıza uyuyor çünkü.

ruhmat

Üyecik
Los últimos días geldi ilk aklıma fakat anlattıklarınıza göre bu değil bence. Söylemlerinizden yola çıkarak bir film daha var aklımda fakat adını bir türlü aklıma getiremiyorum. Büyük ihtimalle bu aklıma gelmeyendir anlattıklarınıza uyuyor çünkü.
ilk bahsettiğinize baktım o değil, olur da aklınıza gelirse ismi yazarsanız sevinirim

hakanbaran34

Üyecik
Bir film vardı kızın biri kayboluyordu diğer kız arkadaşı/kardeşi (tam hatırlamıyorum) onu bulmak için yola koyuluyordu bu kız deli bir ailenin eline düşüyordu kız kardeşini kaçıran ailenin. işte şişman çocuklar falan tecavüz etmeyi deniyordu bu kıza en son hepsini öldürüp kız kardeşini kurtarıyordu kaçarken nine geliyordu onuda çaydanlıkla yakıyordu.Karlı bir yerde geçiyordu bu senaryo kış zamanları.Hatta bir sahne vardı psikopat olan ailenin babasından yatağın altında saklanıyordu abi şu filmi bulun ya yıllardır ararım 1-2 film daha vardı aradığım onları buldum da bu gelmiyor akla :(

kedikahve

Üyecik
merhabalar, bir çok kişi gibi çok eskiden izlediğim filmlerin çoğunu hatırlayamıyorum ancak arda aklıma takılıyor ve bakmak istiyorum. çok aradım ancak bulamadım.
filmin konusu şöyleydi ; iki kız kardeş vardı psişik güçlere sahiplerdi yanlış hatırlamıyorsam metafizikle uğraşıyorlardı ve babası simya ile uğraşıyordu sanırım ancak annelleri ve babaları ölmüş, asosyallerdi, eve bi kardeş erkek arkadaşını getiriyor ona da bir takım güçlerini gösteriyorlar çocuk şaşırıyor birazda korkuyor, kaçıyor diye hatırlıyorum ama emin değilim bağları kopmuyor diye hatırlıyorum. diğer kardeş en sonunda bi tablo yapıyor göz çiziyor. bu çizdiği göz sıradan değildi yangın felan çıkıyordu. diğer kız kardeş çıkartıyordu sanırım yangını böyle bir filmdi,

diğer filmde ablamla izlemiştik gece 12 den sonra verilmişti; bir köyün veya kasabanın erkekleri savaşa gidiyor ve geri gelmiyorlar köyde bir erkek kalıyor o da çok yaşlı bakirelerle alakalı bir filmdi her kız 18 yaşına basınca bu adamla öpüşmek hediyeleri oluyordu bu adam da ölünce köyden çıkmaya çalışıyorlar köyün çevresi mayınlarla çevrili her defasında birini seçip gönderiyorlar belli bir yere kadar gidip geri dönüyorlar.

bir diğer filmde; zamanda yolculuk yapmak için veya ışınlanmak için yanılmıyorsam bellerinin alt kısmında bir delik vardı kordon bayı gibi bir bağı oraya sokunca bir yerlere gidiyorlardı sonuna kadar izleyemedim yaşım küçüktü ailemde kapattı. arada bi kanallar gece yarısından sonra böyle değişik filmler verirdi oralardan biliyorum.

bulabilirseniz şimdiden teşekkürler gerçekten çok aradım son çare buraya yazdım. bu tarz değişik filmleri izlemeyi çok severim film önerisi de alabilirim.

Mabelite123

Üyecik
Merhaba Arkadaşlar
Sanırım 10 yıl kadar önce TRT de izlemiştim.Bir müzik grubu var üyelerinden biri kayboluyor yada hasta oluyor yerine bir kız üye seçiyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam kaybolmasi sahteydi. sonra albüm kaydı yapmak için şato benzeri bı yere gidiyorlar şatonun sahibi yaşlı bir çift var. Yaşlı adam bunlara çok yardımcı oluyor. Özellikle yapımcılarının onları kandirmamsi konusunda. Yaklaşık bir senedir bu filmi arıyorum ne olur bilen biri varsa yazsın.

themachine17

Üyecik
Filmde başrol sevgilisi tarafından terk ediliyor. Başrol yağmurlu bir günde bankta otururken şemsiyeli bir adam tarafından defalarca geçmişe götürülüp bu terk edilme durumunu değiştirmeye çalışıyor. Ama bütün denemelerinde başarısı oluyor. Daha sonra bu terk edilmeyi kabullenip hayatına devam ediyor ve bu durumu değiştirmek için çabalamıyor. Hayatına devam edip başka biriyle birlikte oluyor. Daha sonra terk eden kadın bu adama geri dönmek istiyor ama adamın sevgilisi olduğu için artık onunla beraber olmak istemiyor. Hangi film?

yusuf buçaklı

Üyecik
hah buldum gençler bir film varda ismini bulmamda yardımcı olsanız.
bir genç bir evi kiralıyor ev de kız hayaleti var hayaleti kovamaya çalışırken bir süre sonra alışıyorlar. kız evin eski kiracısıymış bir bulışmaya giderken kaza yapmış komaya girmiş. buluşmaya gittiği kişide evi tutan gnç.

Yigitsrsn

Üyecik
arkadaşlar 2002 yapımı espn filmi ultimate x the movie türkçe dublajını veya altyazılısını arıyorum birkaç dvd cd satan yere gittim ancak bulamadım ekstrem sporlarla ilgili bir belgesel bilen ulaşabilen varsa çok sevinirim

Ben de bir film arıyordum da.
Film yerli bir filmdi yanlış hatırlamıyorsam. Bir tane adam vardı. Hatta filmin ismi adamın ismiydi. Bu bi kitap karakteriydi aslında. Olduğu kitapta da bir kitap şğrketine gidiyordu. Kitap şirketinde değişik değişik kişiler vardı. Hatta bir tane kapının gardiyanı vardı. Tekrar tekrar aynı yerden kopyasının geçtiği bir kadın vardı. Bu adamda bir kadının yazdığı kitap kahramanıydı. Filmin sonunda da yok mu oluyorlardı biliyker oluyordu amma.Film çok güzeldi. Cevaplarsanız sevinirim. İzlemediyseniz de izleyin ben çok sevmiştim...😉

Semih2780

Üyecik
Bir film vardı geçen sene izlemiştim bi adam var bi kızı kaçırıyolar ertesi sabah adam ın evinin önüne bi kutu geliyor kutuyu açtığında geri sayım başlıyor ve içinden bir fotoğraf çıkıyor.Fotoğrafın yanında bir de not var notta bu kişiyi öldür yoksa kız ölür diyo. Filmin ilerki bölümlerinde adam farkediyoki bu kutu sadece ona değil herkese veriliyomuş. Ve herkes birbirini öldürmeye çalışıyo. Biri öldüğünde temizleyiciler geliyo ve ortalığı temizliyolar. Film in ismini hatırlayanınız varmı?

Melun

Üyecik
Bi film vardı bi adamın eski karısı ilişkileri hakkında bir kitap yazıyordu bu kitap adamın hayatını etkiliyordu sonra adam evlenmek üzere olan bir kadınla tanışıyordu adamın yükseklik korkusu vardı kadının düğününe paraşütle falan iniyordu. Çok önceden izledim aklıma çok kötü takıldı bi türlü ismini bulamıyorum romantik komedi türündeydi bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Muschglu

Üyecik
Filmin ilk sahnelerde oyuncu motorla geziyor. Bir plaji begenip oraya yerlesiyor. Yakkinda bir kulübe var. Onun icinde yasli bir aksi adam calisiyor. El yapimi bisey yapiyordu herhalde yada bir tekne ile ugrasiyordu.
Bas rolde olan oyuncu o adam ile arkadas oluyor (baba ogl role giriyorlar). Romantik yerli filim olmasi lazim, dizi de olabilir. Sadece bu sahneler benim aklimda.
Dün'den beri aklimda ama filmim ismi yada oyuncular aklima gelmiyor. Kafayi yiyecem.
Insallah birinin aklina gelir, hanki filim yada dizi oldugunu.

KamtariR

Doçent
Bir film vardı geçen sene izlemiştim bi adam var bi kızı kaçırıyolar ertesi sabah adam ın evinin önüne bi kutu geliyor kutuyu açtığında geri sayım başlıyor ve içinden bir fotoğraf çıkıyor.Fotoğrafın yanında bir de not var notta bu kişiyi öldür yoksa kız ölür diyo. Filmin ilerki bölümlerinde adam farkediyoki bu kutu sadece ona değil herkese veriliyomuş. Ve herkes birbirini öldürmeye çalışıyo. Biri öldüğünde temizleyiciler geliyo ve ortalığı temizliyolar. Film in ismini hatırlayanınız varmı?
Güzel senaryo imiş, film bulunursa ben de izlemek isterim.

Eawald

Üyecik
Bi dizi ya da belgesel izlemiştim bi ara ama adını unuttum, 3 tane adam arabaları inceliyordu bi yandan da stüdyo gibi bir yerde seyirciyle konuşuyorlardı. Bayağı bölümleri vardı TV programı tarzında. Her bölüm farklı araçlar seçip pistte yarışıyorlardı falan araçları kıyaslıyordu. Adını hatırlayamıyorum. Hiçbir yerde bulamadım adını hatırlayamadığım için.

AmbaSSadoR

Profesör
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...
Bi dizi ya da belgesel izlemiştim bi ara ama adını unuttum, 3 tane adam arabaları inceliyordu bi yandan da stüdyo gibi bir yerde seyirciyle konuşuyorlardı. Bayağı bölümleri vardı TV programı tarzında. Her bölüm farklı araçlar seçip pistte yarışıyorlardı falan araçları kıyaslıyordu. Adını hatırlayamıyorum. Hiçbir yerde bulamadım adını hatırlayamadığım için.
Top gear zannedersem ama yeni sezonda şahıslar değişti
(=

Privity

Üyecik
İyi geceler arkadaşlar şu filmi bulursam harici hddye birkaç yerde saklıcam unuttum adını hintçe zaten kalmıyor ki akılda :) neyse...

Arkadaşlar hint filmiydi filmde krallık tarzı bir kurgu vardı prens devlet işleriyle uğraşmaktan çok cool bir arkadaştı.Bu prensin anası da bir süre sonra herhalde bu evlenmeden adam olmayacak düşüncesiyle araştırmaya başlayıp gelin arıyordu diğer bir yandan ise bizim uşakta annesinin zoruyla görüşmeye gönderdiği kıza kılık değiştirip farklı tanıtıyordu kendini adamın yanında gelen bir arkadaş-görevli gibi tipte var.Diğer hatırladığım durum bu kıza yanlış hatırlamıyorsam prensin annesi tarafından bazı hediyeler gönderiliyordu.Filmde yuvarlanan ateş topları ile düşman saldırıyordu bu prenste neredeyse hepsine ağır hasar verdirip sayıca azlardı prens tarafı çeşitli yöntemler kullanıyordu kaçırtıyordu adamları filmin süresi en az iki-iki buçuk saatti şuan farketmediğim soracağınız detaylar olursa onları da sorarsanız yazarım hala arıyorum filmi gözlerim emeklilik istiyor artık

Skywolker19

Üyecik
Merhaba arkadaşlar.
Uzaylılar dünyaya geliyor. İlk gelmesiyle birlikte elektrikler kesiliyor. Sel felan oluyor. Aşama aşama bişeyler oluyor. Sonra kamplarda çocuklar ile yetişkinleri ayırıp çoçukları savaş için eğitiyorlar. Özel kasklar ile uzaylıları gören çocuklar savaşıyor. Tabi bunları kandırıyorlar. Ablası bunu kurtarıyor felan. Böyle devam ediyor. Filmin ismini hatırlayamadım bir türlü yardımcı olurmusunuz?

nouma26

Üyecik
Merhaba arkadaşlar.
Uzaylılar dünyaya geliyor. İlk gelmesiyle birlikte elektrikler kesiliyor. Sel felan oluyor. Aşama aşama bişeyler oluyor. Sonra kamplarda çocuklar ile yetişkinleri ayırıp çoçukları savaş için eğitiyorlar. Özel kasklar ile uzaylıları gören çocuklar savaşıyor. Tabi bunları kandırıyorlar. Ablası bunu kurtarıyor felan. Böyle devam ediyor. Filmin ismini hatırlayamadım bir türlü yardımcı olurmusunuz?
5. Dalga (2016)

The 5th Wave

stat counter