İşletme okumuş biri sınava tekrar hazırlanıp TIP Diş veya Veterinerlik okursa bu kilinik açmasında ona bir avantaj sağlar mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Hasansyk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba. TM öğrencisiyim. Daha önce TM'den MF'ye mezuna kalıp geçmek başlığıyla bir soru daha sormuştum. TM öğrenciyim.Bu sene liseyi bitirdim. Mezuna kalıp MF geçip Tıp Diş gibi bölümler düşünüyordum ama bunun 1 senede olma ihtimali çok düşük ve ne maddi ne manevi 2. veya 3. Kez mezuna kalma durumum malesefki yok. Bir an önce bu sene sıkı bir şekilde çalışıp İşletme veya Bankacılık ve Finans kazanmayı düşünüyorum. Açıkçası şuan MF düşündükten sonra tekrar TM geçtiğim için içimde şimdiden biraz ukte kalmış gibi. Ama ileriye yönelik düşüncem şu yönde. Bir hekimin kilinik veya muayenehane açması için bir işletme bilgisine sahip olması veya bunu bilen birisiyle işi yürütmesi gerekiyor diye düşünüyorum ama İşletme okusam keşke tıp okusaydım demem çünkü bunu bir fırsat çevirmeyi düşünüyorum. İşletme okuduktan sonra sınava tekrar hazırlanıp Veterinerlik Diş Hekimliği veya Tıp gibi bölümler kazanıp kilink açmayı düşünüyorum. Bu ne kadar mantıklı bilemiyorum o tarz işlerin nasıl yapıldığı hakkında fazla bir bilgim yok ama aklıma takılan soru şu :

*Bunun için işletme okumam bana bir avantaj sağlar mı ?

*Bunun için işletme mi okumalıyım yoksa Sağlık Yönetimi mi ? Yani işletme okuyan birisi sağlık yönetimine yönelebilir mi?

Sağlık yönetimi işletmenin alt kolu diye biliyorum ama yinede sormak istedim. Teşekkür ederim.