İşletim Sisteminizi Yanınızda Taşıyın - Slax Linux

Bu konuyu okuyanlar

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Şimdi Lazım oldu. Eski bilgisayarımda bir deneme yapayım dedim ama benim biosta sizin dediğiniz
"BIOS ayarlarında mutlaka USB-HDD seçeneği işaretlenmeli." USB-HDD Seçeneği yok.
Ona benzer USB-FDD var Onu seçtim ama olmadı ??

DÜZELTME: Başarılı bir şekilde kuruldu.
Kurulum Toplam süresi XP3 Açılımından daha kısa sürdü :)

Bende usb hdd seçeneği filan var ama normal hdd menüsüne girince her nasılsa usb yi görüyor, o şekilde başlatmıştım bende. Neyse sonuçda olduysa problem yok :clap:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bugün bi vesileyle bunu denedim gayet hoş ama benim harddiskte iki bölme var birini görüyor birini görmüyor, napcaz? :)

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Tebrikler kadıköyRAP,bir sene önceki konuyu hortlattın.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Hemen kızma dostum tabiiki hortlatabilirsin.Benimkide laf şimdi.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Dalga geçer gibi yazmışsın da, eğer o amaçla yazmadıysan kusura bakma.

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
DSDT Fix ve Pentium M işlemcimi tanıtabilmek için kernel derlemek icap ediyor. Haliyle kullanamıyorum. Slax' da kernel derlemeyi başabilen birileri var mı acep?

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Şimdi denedim ve konudaki yorumları, karşılaşılan sorunları ve bunların çözümünü okudum. Başardım :D

Modüler yapısı sayesinde istediğim programları aktarabiliyor olmam gerçekten güzel. Bu sistemi Mint ve ubuntu'da da denemek istiyorum gerçi hemen. Ama onların Ram üzerine kurulma gibi bir seçeneği oluşur mu; bilemiyorum :)

tugkanfan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ecevit bey ben bunu pcmin hdd sine kurdum calısıyor cok guzel yanlız bir sorunum var flas bellekle yaptıgım zaman pc boot error hatası veriyo yapılması gereken herseyi yaptım lutfen yardımcı olabilirmisiniz şimdiden cok tessekkur ederim...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bu gün gene bir arkadaşa anlattım bu olayı bu konuyu arada bir up up yapmak lazım :D :D

uludasdemir

Discover new facets of pleasure, one night only
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
merhaba işletim sistemimi 64 bit windows 7 slaxın 64 bit sürümümü gerekli

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba işletim sistemimi 64 bit windows 7 slaxın 64 bit sürümümü gerekli

Şart değil...
64 bit uyumlu bilgisayarda 32 ve 64 bitlik işletim sistemleri kullanılabilir
32 bit uyumlu bilgisayarda sadece 32 bitlik işletim sistemleri kullanılır.

Eğer diğer başlıkta yazdığın kilitli harddiski açmak için slax i soruyorsan bunu açamıyor. Benimde slax gibi çalışan olarak CD den veya usb den çalışabilen işletim sistemleri aklıma geldi. Fakat kısa araştırmamda işe yaramadığını öğrendim.
zaten bu bit locker programı çalışan işletim sistemleriyle de açılmasın diye yapılmış.

İnterSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim yapacağım os ta buna benzeyecek hem 32 bit ve 64 bit kullanıcısı için. Ayrıca online deneme imkanınız da olcak. :) İşletim sisteminin adı iRobot. Bana şans dileyin. :p

--- Mesaj Güncellendi ---

nasıl gitmeyi düşünüyon dostum ? :D

martymcfly

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar slax ın sitesindeki speedyshare linki premiumla indirtiyor başka link elinde olan var mı ?
Allah rızası için link verin yada elin olan upload etsin çok önemli benim için. Bilgisayar mavi ekranda kaldı restart atıp duruyor C de kurtarmam gereken şeyler var.

--- Mesaj Güncellendi ---

Tamam hallettim arkadaşlar. Universal USB Installer diye bişey varmış onunla puppy kuruyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben Slax 'in son sürümünü kurdum Flash ile gayet güzel çalışıyor.
Flash disk ile boot etme de veya program kullanmada sorun yoktu fakat 7 sürümünde modüller .lzm değil de .sb olmuş
Atheros driver kullanan 2 laptop ta wireless göründü ama hiç çalışmadı. Kullanamaz yazdı.
Bir de Canon lbp 6000b marka laser yazıcı tanıtamadım.
Hem wireless hem de yazıcı tanıtma konusunda yardımcı olabilecek biri var mı.
Çok acil