İşletim sistemi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Kadir123ss

Üyecik
Merhaba ben yeni bir sistem aldım. Eski sistemimde windowsun kurulu olduğu sabit diski çıkartıp yeni sisteme taksam direk bilgisayarı başlattığımda ekrana windows gelirmi?

met 35

Dekan
Gelir ama stabil çalışma ihtimali yok denecek kadar az. Yeniden format atın,yani.

Kadir123ss

Üyecik
Formattan sonra bu mavi ekran falan bu sorunlar çözülür sanırım.

cevatemrekoyun

Üyecik
Yanlış bilmiyorsam eski sistemdeki işletim sistemi o bilgisayarın ana kartına lisanslanıyor. Eğer ana kart değişmediyse sorunsuz kullanırsınız.

MORGARATH

Üyecik
Yanlış bilmiyorsam eski sistemdeki işletim sistemi o bilgisayarın ana kartına lisanslanıyor. Eğer ana kart değişmediyse sorunsuz kullanırsınız.
O OEM lisanslılar için geçerli.Hazır toplanmış sistemlerde ve iş yerlerinde kullanılan sistemlerde bu tür windows bulunur.Normal windowsta anakart değişmesi sıkıntı yapmaz.

umitarabaci

Asistan
O OEM lisanslılar için geçerli.Hazır toplanmış sistemlerde ve iş yerlerinde kullanılan sistemlerde bu tür windows bulunur.Normal windowsta anakart değişmesi sıkıntı yapmaz.
Sistem eski dediğine göre ve windows 10'a yükseltme yapmışsa windows 10 lisansı donanıma ait oldu aynı keyi başka bilgisayarda kullanamaz,dediğin gibi kutulu ayrı olarak windows satın aldıyda etkinleştirme yapabilir.

stat counter