İşlemciler üzerine birkaç sual

Bu konuyu okuyanlar

Fahd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an bilgisayarımda Intel P4 630, 775 LGA -3GHz- var.Yeni işlemci almayı düşünüyorum.400 YTL de param var.Sorularım:
En iyi işlemci türü çift çekirdekliler midir?
-Intel mi, AMD mi? -AMD ekonomik açıdan daha uygun sanırım.Bu yüzden AMD almayı düşünüyorum-
-Yeni alacağım işlemci, şu an kullandığımdan ne kadar üstün olabilir?Bunlar idare edeyim mi, yoksa yenisine ihtiyaç var mı?
-Bunlar hakkında bilgilendirerek kişisel önerilerinizi de yazarsanız sevinirim.
-Şu an internette bir işlemci inceliyorum.Modeli AMD ATHLON 64 X2 DUAL 6000+ 3.0GHz...3.0 GHz diyor ama, çift çekirdekli olduğu için bu 3.0 GHz x 2; yani toplam 6.0 GHz anlamına mı geliyor?

Mesela, CS Source oyuncusuyum; 7800GT 256MB ekran kartım var ve 110 civarı fps alıyorum.Arkadaşlarım işlemci yüzünden bu kadar az aldığımı söylüyor.Doğru mudur?

Bir de, donanım hakkında bilgi edinebileceğim, yeni çıkan ürünleri takip edebileceğim bir site söyler misiniz?

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
core dou'lar amd'yi solladı arkadaşım. tavsiye etmiyorum, bi kaç yıla kadar da intel liderliği sürderecek.

intelin core2duo işlemcilerini seçebilirsin. amdnin en iyisine çok para vericeğine makul bir intel core2duo aynı işi yapar.

Fahd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD ATHLON 64 X2 DUAL 6000+ 3.0GHz Socket 940, 350 YTL...
Aynı özelliklere sahip bir Intel işlemci kaç paradır?

srtc91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD X2 6000'ler var. Çift çekirdekliler arasında bence en iyisi.Sadece AMD için değil, tüm çift çekirdekliler arasında BENCE en iyisidir.Fiyatı,hzı,herşeyiyle makuldur.

Çift çekirdekliler aslında 2 kat hız demek değildir çoğu zaman. Tampon bellek, veriyolu hızı, işlemci frakansı falan.

Çift çekirdek, frekansı ikiyle çarpmamız anlamına gelmez.

Fahd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.Büyük ihtimalle X2 6000 alacağım.Peki bu işlemci Vista'ya göre de iyi bir performans sergiler mi?Sırası gelmişken onu da sorayım; Vista'ya geçsem makinede doğal bir ağırlaşma olur mu?

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sisoft sandra (adını yanlış yazmış olabilirim.) diye bir program vardı,o vistaya geçişte bir arkadaşa baya bir yardımcı olmuştu ^^

Fahd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kirlilik olmasın diye yeni başlık açmak istemedim, buradan soruyorum:
Gigabyte GA-8I945P-G model anakartım var ve işlemci olarak AMD 64 X2 6000, yahut Core 2 Quad Q6600 almayı düşünüyorum.Anakartım bunları kaldırır mı?Yeni anakart almam gerekirse ne almalıyım?

Sansal80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence Intelden şaşma. AMD den core2duo kadar randıman alamazsın..

muhtar55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O anakarta intel dışında hiçbir işlemci takamazsın.

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
msı anakartım var ıntel core duo 2. ghz islemcim var işlemci performansı dusuk gelıyo bu anakart kaldırmıyo olabılırmı sımdıden tşk