İşlemciler de ki Spectre açığı ve yaması komplo teorisi.

Bu konuyu okuyanlar

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Geçenler de Chrome browser bu yamalardan dolayı fazla bellek tüketmeye başladı. İntel işlemciler de hazırlanan yamalar performansın %30 una el koyuyor. Apple batarya sı bitik telefonların işlemci performanslarını yarı yarıya düşürmüş tü, daha uzun batarya ömrü için demişti, samsung gibi bir çok android cihaz her güncellemede ekran süresi sorunu yaşıyor . Planlı eskitme firma için iyi bir yeni ürün satma aracı olabilir ama artik en saf androidler de bile şarjları düşmeye başladı gibi biraz komplo teorisi olacak biliyorum ama bu arka planda bitcoin veya benzer hesaplamaların yapıldığı bir üçkağı t gibi geliyor sizlerin fikirleri nelerdir.

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Geçenler de Chrome browser bu yamalardan dolayı fazla bellek tüketmeye başladı. İntel işlemciler de hazırlanan yamalar performansın %30 una el koyuyor. Apple batarya sı bitik telefonların işlemci performanslarını yarı yarıya düşürmüş tü, daha uzun batarya ömrü için demişti, samsung gibi bir çok android cihaz her güncellemede ekran süresi sorunu yaşıyor . Planlı eskitme firma için iyi bir yeni ürün satma aracı olabilir ama artik en saf androidler de bile şarjları düşmeye başladı gibi biraz komplo teorisi olacak biliyorum ama bu arka planda bitcoin veya benzer hesaplamaların yapıldığı bir üçkağı t gibi geliyor sizlerin fikirleri nelerdir.
Serbest piyasa ekonomisinin modern insan üzerindeki oyunlarıdır.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Spectre açığı için bu söylenenler doğru ama ben bir performans düşüşü yaşamadım. Telefon kısmında dediğiniz gibi planlı eskitme vb. durumlar daha sık görülmeye başlandı ama laptoplar için daha bu geçerli değil diye düşünüyorum sonuçta daha özgür ve üstünde daha fazla kontrolünün olduğu bir platform ama eğer bir zararlı yazılım yoksa durduk yere bitcoin veya benzer hesaplamaların yapıldığını düşünmüyorum zira öyle olsaydı boşta işlemci kullanımı çok fazla olurdu.