İşlemci'de ekran kartı yok - anakart'ta ekran kartı çıkışı var

Bu konuyu okuyanlar

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Merhaba

İşlemcide dahili ekran kartı yok ama uyumlu anakartta ekran kartı çıkışı var, böyle bir sistem kurarsak onboard'tan görüntü alabilir miyiz?

Örneğin şunun gibi :
İşlemci: Intel Core i5 9400F
Anakart: Asus Prime B360M-D

Son düzenleme:

Acemi45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar soru içinde soru olacak ama ekran kartıyla ilgili bir sorunumda benim var . Ekran kartının sürücüsünü bir türlü yükleyemiyorum Amd 'nin sitesinden otomatik driver bulucuyu indirmeye çalışıyorum ama bilgisayar donuyor sürücüyü indirirken , laptopu baştan başlatmak zorunda kalıyorum her seferinde lütfen bana bir çözüm
Ekran kartımın modeli : AMD Radeon R9 M265X (Venus)

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
İşletim sistemi olarak hangisi yüklü, bilgisayarın marka ve modeli nedir ve zararlı yazılım koruma programı yüklü mü?, ısınma var mı? (Antivirüs, Antimalware gibi)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Merhaba

İşlemcide dahili ekran kartı yok ama uyumlu anakartta ekran kartı çıkışı var, böyle bir sistem kurarsak onboard'tan görüntü alabilir miyiz?

Örneğin şunun gibi :
Hayır alamazsın,görüntüyü verebilecek olan işlemcinin içinde gömülü olan dahili grafik çipidir. 9400F de,o yok.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Hayır alamazsın,görüntüyü verebilecek olan işlemcinin içinde gömülü olan dahili grafik çipidir. 9400F de,o yok.
Onboard ekran kartından neden görüntü alamıyor merak ettim?Bence alır (=

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Merhaba

Örneğin şunun gibi :
Alamazsın hocam .

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Kesinlikle alamazsın çünkü işlemcinde dahili grafik işlemcisi yok. bazı anakartlarda bu anakart üstünde var ama onlar da epey pahalı ve gereksiz. "F" ibaresi olan işlemcilerde harici grafik kartı lazım malesef.

Onboard ekran kartı demek zaten işlemcinin içindeki grafik işlemcisinden görüntü alması demek, anakarta görüntü kablosu Hdml,Vga gibi kablolar takınca görüntü alınabilir, ama işlemcide grafik bölümü yok :D görüntü verecek bişey yok yani.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
[/QUOTE]

Anakartın ekran kartı çıkışı ,işlemcideki ekran kartını kullanmak için.

Eskiden ,AMD işlemcilerde dahili ekran kartı olmazdı. Anakartta ,onboard dediğimiz ekran kartı çipi olurdu. Sen, onunla karıştırıyorsun.

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Mrb

Bugün Asus müşteri hizmetleri'ne sordum; işlemci'de ekran kartı olması gerekiyormuş.

İyi günler

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bugün Asus müşteri hizmetleri'ne sordum; işlemci'de ekran kartı olması gerekiyormuş.

İyi günler
[/QUOTE]
Hayret,cevaba bakın.