İşlemci yanıyor

Bu konuyu okuyanlar

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,aldığım pc'nin,harddisk falan gelmedi ben anakartı montajladım ve ramı taktım.Tetikleme bari yapayım nasıl olmuş dedim,tetikledim..Anakart üzerinde cpu phase led var 4 tane ve hepside sürekli mavi yanıyor.İşlemci,15 saniyede 50 dereceyi gördü.Ne olur,ne olmaz diye fazla çalıştırmadım ama bir gariplik var!İşlemci:fx 6100 ve sanki oc yapılmış gibi üstünde ağır yük var ve ledlere göre,bütün fazları çekiyor.Görüş ve yardımlarınız lütfen..

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,
Az önce gta 4 oynadım 10 dakika felan,sıcaklık 67 dereceyi gördü.
Voltaj verme olayı yok stok fanla kullanım mevcut ve bu işlemciler 70 derecede yanıyormuş.
Kasa içinde sadece,arka tarafta bir adet 120 mm fan mevcut ve oda içi sıcaklığı 17 derece.
Lütfen arkadaşlar görüş bildirin,stok fan ile bu işlemci bu ısıyı görmemesi lazım,bir gariplik varsa,yarın götüreceğim.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
bir ekran görüntüsü koy.70 derece yanmaz.ben bir ara 100 gördüm.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
sıkıntı yok bendede 120mm fan var 3.33 @4.5 ghz olunca benimkide öyle oluyor

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fanın hızını artır,ve kasayı açıp kontrol edip temizle.

Bios'tan fan kontrülünü kapatabilirsin,fan çok hızlı bir şekilde çalışır fakat çok gürültü çıkarabilir.

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sıkıntı yok bendede 120mm fan var 3.33 @4.5 ghz olunca benimkide öyle oluyor

Ama sen voltaj vermişsin 4.5 çıkması için,bende öyle olay yok 3.3 olarak çalışıyor.

Fanın hızını artır,ve kasayı açıp kontrol edip temizle.

Bios'tan fan kontrülünü kapatabilirsin,fan çok hızlı bir şekilde çalışır fakat çok gürültü çıkarabilir.

Kasa yeni ve içi tertemiz,fan kontrolü kapalı ve zaten evin içinde,çesna uçak varmış gibi ses geliyor.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ama sen voltaj vermişsin 4.5 çıkması için,bende öyle olay yok 3.3 olarak çalışıyor.

Kasa yeni ve içi tertemiz,fan kontrolü kapalı ve zaten evin içinde,çesna uçak varmış gibi ses geliyor.

O zaman bu kadar ısınması normal değil,değerler yanlış olabilir.Bilgisayar bir süre sonra kendini kapatmıyorsa,bir şey olmaz.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5

ozaman amd de öyle şeyler oluyomuş demekki

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O zaman bu kadar ısınması normal değil,değerler yanlış olabilir.Bilgisayar bir süre sonra kendini kapatmıyorsa,bir şey olmaz.

Değerler bios üzerinden veriliyor,msi anakart click bios isimli yazılımı var.Masaüstünden değerleri veriyor ve en sağlam kaynak olarak biliyorum.

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Montaj ve macun olayında hiç sorun yok,servise bir kere götürdüm kontrol ettiler ve montaj problemi yok.
Servisteki arkadaş,yarım saat oyun oynadım ve bu ısılar normal dedi.
Eve geldim,gta 4 açtım ve bu dereceye ulaştım kasanın üstüne elimi koyunca farkı çok net gördüm.
Tekrar irtibat kurdum ve bilgisayarda,mayın tarlasımı oynadığını söyleyerek tepki gösterdim.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
termal macun geldi direk aklıma onu sürdünmü ben bi keresinde intel celeron işlmeciyi test için yaktım göz göre göre takvim yaprağını koydum üstüne yandı resmen 10 saniye sonrada anakartın içine şimşek düşmüş gibi oldu her yer kıvılcım sonrası çöp tabi işlmeci sıcaklığı 120 dereceye kadar çıkmıştı orasıda ilginç 90 derecede yanması lazımken 120 derecede yandı

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güncel..
Anakart problemli çıkmış ve servise gönderilmiş.15 iş günü oldu ve ses yok galiba msi servisleri teknik aşamada yetersiz.
Neyse 20 iş günü olsun yenisini talep edeceğim.

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
anakartta asus dan şaşmayacaksın bu arada şu işlemcinin soğutucusunu çekip atar mısın şu 4 bakır borulu işlemciye temas eden kısmı bakır üstü aliminyum yapraklı 8cm fanlı soğutucu değil mi

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
anakartta asus dan şaşmayacaksın bu arada şu işlemcinin soğutucusunu çekip atar mısın şu 4 bakır borulu işlemciye temas eden kısmı bakır üstü aliminyum yapraklı 8cm fanlı soğutucu değil mi

sorun anakarttaymış.

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
Kardeş benim işlemci 84 derece oldu bi baktım soğutucunun usb kablosu kopmuş :confused1: hemen gittim yeni usb kablosu aldım usb kablosu ne arar anakarta benim pc laptopda işe yarar diye söylüyorum pc laptopsa hemen harici soğutucu al onlar ısıyı düşürür birşeycik olmaz merak etme

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
zaten hemen düzeldi almadan önce bios hep uyarı veriiyordu

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Tam isabet..