İşlemci Sorunum

Bu konuyu okuyanlar

volkansozeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba
Birincil sorum; Bir işlemcinin çalışıp çalışmadığı,arızalı olup olmadığı nasıl anlaşılır?
devamı;
kullandığım anakart modeli : Anakart Modelim, MSI 760GM-P21(FX) ANAKART AM3 VE AM3+ SOKET UYUMLU
Satın aldığım " ikinci el " işlemci modeli ;İşlemci Modeli AMD FX-4300 3.80 GHZ 4 ÇEKİRDEK AM3+ SOKET UYUMLU İŞLEMCİ
Sorunum; Arkadaşlar am3 ve am3+ destekli Anakartıma Letgo uygulaması üzerinden bulduğum bir arkadaşın İkinci el Yukarıda belirttiğim işlemciyi satın alıp kurulum yaptım. herşeyi teker teker defalarca kontrol etmeme rağmen; Bilgisayarı açtığımda görüntü gelmiyor, herhangi bir dıt bip falan hata sesi almıyorum öylece açık kalıyor. Ramlerden birini çıkartıp deniyorum yine aynı, İşlemciyi eski olanı taktığımda hemen görüntü geliyor.. ama yeni aldığım işlemcinin hatalı veya arızalı olup olmadığına dair hiç bir belirti yok Pinleri falan sorunsuz nasıl anlayabilirim dolandırılıp dolandırılmadığımı acaba ?, yeni bir anakart satın alıp denemeyi düşündüm fakat am3 anakart fiyatlarıda gereksiz derecede pahalı :(
İlginiz,fikriniz,yardımlarınız için çok teşekkür ederim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Eski işlemcin ne idi. FX öncesi bi işlemci idiyse ,anakrtın biosu da eski olabilir.Yani ,FX için güncel bios yok ise ,görüntü alamazsın.:(