İşlemci Sıcaklığı

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar resimde gördüğünüz gibi işlemci sıcaklığı yüksek düşürmek için termal macun sürdüm. Sıcaklık 90 derecelerde gezdi. Bilgisayar 10 sn sonra kapanmaya başladı. Pcyi bir türlü açamıyordum bende işlemciyi söktüm soğukta 1 saat beklettim tekrar taktım şimdi çalışıyor ama sıcaklık hala yüksek termal macun sürmeme rağmen hala yüksek üstelik throttling değer olarak 0 gösteriyor. Sıcaklığı nasıl düşürebilirim.

hwy5g.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
işlemci ne stok soğutucu mu? güç kaynağının durumu ne bence yolcu olma aşamasında...

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Soğutucuyu tekrar taktım 80lerde gidiyor

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Yazılımsal olarak ta kontrol et işlemcin zorlandığından dolayıda sıcaklığı artıyor olabilir.

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
İşlemci fanın çentikli yapıya sahipse 4 bir yanından aynı ayda bastırarak işlemci üzerine otuttur tek tek yaparsan soğutucudan verim alamazsın işlemciyi soğutmaz.

MmMuf.jpg

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Benimki gibi manyak bir bilgisayara sahipsen bios ayarlarına dikkat et kendiliğinden değişmiş olabilir bu da işlemci verimini etkiler, windowsu açık tutmak için bile kasabilir. Çekirdeklerinin sayısına, çarpana vs bak eskisi gibi mi diye... Donanımsal olarak yukarıda belirtilmiş zaten