İşlemci mi yandı? Oc sonrası pc açılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

madaraqwe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İ5 2400 işlemciye oc yaparken voltaj değerini baya bir yükselttim. Sonra kaydet dedim ve çıktım. PC açılırken fanlar ışıklar yanıyor ses falan gelmiyor. Aradan 10 saniye geçiyor ki tekrardan kapanıyor ve yine açılıyor aynısı oluyor sürekli. Bios pilinin çıkarttım 15 20 dakika bekledim aynı. Ramlarida çıkartıp taktım ayni. Ekrana hiç görüntü gelmeden kapanıyor pc

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Çok aşırı voltaj verdiyseniz,işlemci veya anakart bozulabilir. Son çare, işlemciyi komple anakarttan soketten ,söküp tekrar takın. Bakalım ne olacak.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bios stleme pimini tak aç kapat düzelt bi daha dene...

madaraqwe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemciyi çıkartıp bilgisayarın Power tuşuna bastigimda herhangi bir kapanma söz konusu değil. Ne zaman işlemciyi tekrardan. Takip pcyi. Acsam kapaniyor

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Bios sıfırlandığı zaman senden setup ister F1, f2 diye öyle bir şeyle karşılaştınız mı kasada statik elektrik veya içinde kalan elektrik bios'a yetiyor çünkü.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemciyi çıkartıp bilgisayarın Power tuşuna bastigimda herhangi bir kapanma söz konusu değil. Ne zaman işlemciyi tekrardan. Takip pcyi. Acsam kapaniyor
Sadece anakartta bozulmuş olabilir. Maalesef ,durum pek iç açıcı değil. Benim kasayı şiddetle devirip,anakrtı bozmamdaki soruna çok benziyor.

madaraqwe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartin bozulduğunu pek sanmıyorum veya işlemcinin. İşlemci veya aakarttta işte sorun. İşlemciyi takıyorum anakartta işlemci ısınıyor. Anakart in herşeyi çalışıyor ama PC kapaniyor. Sürekli reset atıyor.

Son mesajlar