İşlemci mi ekran kartı mı?

Bu konuyu okuyanlar

fixmix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni bir laptop almayı planlıyorum ama istediğim özelliklere bütçe yetmiyor. Oyun oynamayı seven biri olarak 3. nesil İ7 + 630m gibi güçlü işlemci orta düzey ekran kartı mı yoksa 3. nesil İ5 + 650m gibi güçlü bir ekran kartı mı almalıyım. Hangi kombinasyon daha iyi ve uzun ömürlü olur sizlerce.

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
şimdi senin olayın için bakarsan 650m olan notebooku al

genel olarak işlemcimi ekran kartını dersen ekran kartı çünkü bende 2410m var 1.7ghz indirgeyim her oyunu oynadım ekran kartımda 540m bu arada ve başka örnek arkadaşta b950 var 5656 ekran kartı var oda oynuya sıkıntı ama şöyle yeni işlemciler tabi eski işlemcilerde durum farklı

yani 650m ekran kartı olan laptopu al

fixmix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende ekran kartından yanayım ama yine de sormakta fayda var :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
i5 oyun için fazlasıyla yeterli bir işlemci. i3 bile olsa fark etmez. yine oyunlarda sıkıntısız çalışır. mühim olan ekran kartı. 650M olanı al. :yes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir sorum olcak benim bilgisayarim intel core 2 duo 2,6 hz ekran kartim nvidia geforce 8500 gt crysis2 yi çok iyi oynuyorum fakat ilerde çikacak olan oyunlar minimum i3 flan istiyecek ve bende ekran karti almiş olsam işlemcim geri kalcak yani ekran karti alsam işlemci geri kalcak ne yapmaliyim?:bored:

Son mesajlar