İşlemci ısı değişimi

Bu konuyu okuyanlar

forgetten73

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamın aleyküm. Arkadaşlar benim leptop işlemci ısısı oyunda 60-75 arası oynuyor. Benim anlamadığım nokta ise işlemci 69 dereceden 70 e geçerken işlemci performansını düşürüyor. Yani örnek olarak normalde 45 fps iken işlemci 70 derece 20 fps oluyor ama 71 derece olduğunda eskisi gibi 45 fps oluyor sonra 70 küsürden 60 küsüre düşünce tekrar 20 fps oluyor. Bunun nedeni nedir ? Birde soğutucu alsam bu sorun ortadan kalkar mı ? umarım anlatabilmişimdir.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
İşlemci kendisini güvene almak için performansı düşürüp ısıyı azaltmaya çalışıyor, bunum bir örneği cep telefonlarında snapdragon 810lu cihazlarda vardı ısındığı Zaman performansı düşüyor. Senin bilgisayarın gibi.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
İşlemci kendisini güvene almak için performansı düşürüp ısıyı azaltmaya çalışıyor, bunum bir örneği cep telefonlarında snapdragon 810lu cihazlarda vardı ısındığı Zaman performansı düşüyor. Senin bilgisayarın gibi.

forgetten73

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam peki bunun bir çözümü yok mu ? yada bu forumda bana yardımcı olabilecek biri var mı ?