İslam'a hakaret konferansına inceleme-İzle

Bu konuyu okuyanlar

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
192145.jpg

Denizli Valiliği, İslam'a hakaret edilen konferans hakkında inceleme başlattı.

Denizli Valiliği, İslam dini ve Hz. Muhammed (sav) hakkında yakışıksız sözler sarf edilen konferans hakkında inceleme başlattı. Denizli Tabip Odası'nın düzenlediği "Ilımlı İslam ve Bilim" adlı konferansta, kutsal değerlere hakarete varan konuşmalar yapılmıştı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÜZÜLMÜŞTÜR
Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş, olayı üzüntüyle karşıladığını söyledi. Dr. Taş, "Gerçekten de yüce dinimiz ve Peygamberimiz hakkında bu tür açıklamalar, hem meslektaşlarımız hem sağlık çalışanlarımızı üzmüştür. Maalesef talihsiz bir olay. Tüm meslektaşlarımız ve sağlık çalışanları olayı tepkiyle karşılamıştır. Bu konu, valiliğimiz tarafından incelenmektedir." dedi.

İşte İslamiyet'e ağır eleştirilerin yöneltildiği o konferans..

[SDNTV3]http://flv.videonuz.com/flvideo/islamiyet-e-agir-elestiri.flv[/SDNTV3]

Kaynak

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Konferansın adı "Ateizm ve Safsataları" olmalıymış. Haklarında çirkin ithamlarda bulundukları Resullullah(S.A.V)`a ve kitabımız Kur'an`a kurban olsun aşağılık kafirler.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
islama hakaret eden bu yüzleri nerde bulabiliriz, yüzlerine bir kaç söyleyecek laflarım olacaktı.

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Konferansın adı "Ateizm ve Safsataları" olmalıymış. Haklarında çirkin ithamlarda bulundukları Resullullah(S.A.V)`a ve kitabımız Kur'an`a kurban olsun aşağılık kafirler.

Yok ben katımıyorum onnar KURBAN olacak nitelikleri taşımıyorlar haksızmıyım ?

onnar kendilerine kıymet biçmeye deymeyecek her hangi bir sıfatı hak etmeyecek karakterdeler

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Ben ölümlü bir insanın bu kadar azmasını anlayamıyorum. Yutkunmayı Allah kendisine bırakasa günde 50 kere boğulacak salak. Göz kapaklarını kendi kontrolüne verse kör olacak. bu kadar nimetin ortasında iken böylesine isyan etmeye cesaret edeni de ancak Cehennem akıllandırır. Ne diyelim, Rabbim nasip ederse hidayet versin, vermeyecekse kahr-ı perişan etsin..

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Meraketmeyin Onlara Dava açılsada hiç birşey olmaz. Eğer orada Bir sohbet veya Bir vaaz verilse belki Dinci Diye İçeri atılabilir Baskına uğruya bilirlerdi.

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
yazık boyle seyler beni uzüyor.

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Adam diyorki
-Hiçbir kitap benim beynimin aklımın sığabileceği büyüklükte değildir

NASILDA İKRAR ETMİŞLER KOCA KAFALI OLDUKLARINI

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
en önemlisi bunların cahil deyip okumuş olmaları bir hücrenin yapısını çoğalmasını görüpte iman etmemek ancak nasipsizlerin işidir
iman etmekte bir niğmettirki herkeze nasib olmaz

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Ebu leheb ve ebu cehilin torunları kıyamete kadar bunu savunacaklar, o yüzden kendimizi sıkmaya üzmeye gerek yok.

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
gerzeğe bak ne diyor muhammed(s.a.v) kanaatkar değildi diyor kureyşin tüm zenginliğini kendisi almak istiyordu diyor kafir...
muhammed (s.a.v) bırakın mekkenin zenginliğini bir elime ayı diğer elime güneşi verseniz bu yoldan dönmem demiştir.... ey kafirler...
Allah diyor ki hadi sizde onun gibi bir ayet getirin... ki getiremezler...
Rasulüm sen onlar iman etmiyorlar diye neredeyse kendini paralayacaksın. Allah hidayeti dilediğine verir..ve son olarak şu ayeti yamak istiyorum: Allah kime hidayet verirse onu saptıracak yoktur kimide saptırırsa onu hidayete erdirecek yoktur...

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Aslında bu konuşma bu forumdada zaman zaman oluyor. Ve şuanda bile bunları savunanlar var.
Belkide birazdan sazan gibi bu konuyada atlayıp bunlardan farksız yorumlar yapıcaklar.
Arkadaşlarıma bir tavsiye.. Siz bunlara uyup onlara cevap vermeyin çünkü onlar büyük bir sapkınlık içindedir sizde onlardan olmayın.

Hayırlı geceler.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
İşte bunlar 6 yıl okuduktan sonra bazıları bunlar gibi kayışı koparıyor yazık

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Yabancı bilim adamı domuz etinin zararlarından bahsediyor buradaki .....ler(noktalı yerleri doldurunuz) domuz etini neden yemedğimizi sorgulamalıyız diyor.Körler sağırlar birbirlerini iyi ağırlar.

Kuran-ı Kerim in indiği tarihte o günki bilimsel birim ile açıklanması hayal oalcak durumlar kutsal Kitabımızda yer alıyor.

Tabi gözlerine perde indği için bu .... lerin..

Bütüz -sız ve -siz ler üzerine nail olmuş şe...sizler..

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
bunlara söylenicek bir çok laf var ama artık bunlar için çok geç.
bunlara inanmıyanlar için şunları söyliyebilirim ki
- islamiyet asla bilim'i yasaklamaz aksine teşvik eder.
- islam asla düşünceyi engellemez

bu ve bunun gibi kişiler rönesans gibi birşey için herşeylerini verirlerdi. çünkü halkın gücü olmadan birşey olmadıklarını yeni anladılar.

akp'nin nasıl bu kadar çok oy aldığını değil de diğer partilerin nasıl olur da bu kadar az oy aldığını araştırın.

şüpesiz türkiyede birçok insan mutsuz. bu mutsuzluğa rağmen hala seçilemeyenler bu büyük başarısızlığı nasıl göremezler veya görmezden gelebilirler.

buna hizmet aşkı değil koltuk sevdası denir. neyseki günümüzde sırlar çok fazla gizli kalamıyor.

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bu kadar okumuş bir insanın bunları söylemesi , ve konuşmasında hristiyanlıkla kıyaslama yapması acaba misyonerlik çalışmalarımı dedirtiyor insana ?

whiteleon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Adam sorar "Allah var mıdır?"
Sorgular, sorgular, cevap bulur kendince
"Evet vardır"

Adam yine sorar " Hangi dinin söylediği Allah; üçlü olan mı, tek ırka üstünlük veren mi yoksa Ehad olan mı?"
Sorgular, sorgular, cevap bulur kendince
"İslamın dediği, Ehad olandır"

Peki buradan sonra insan kendine acaba "Kur'an'ın içindekiler gerçek midir?" diye sorarsa bu soru nasıl bir soru olur? "Aptalca" değil mi?

Tıpkı bu konferanstaki kişilerin yaptığı gibi (Domuz eti misali)

Tabi; Kureyş önde gelenlerinin teklif ettiği serveti ve makamı elinin tersiyle itip "Bir elime Güneş'i diğer elime de Ay'ı verseniz davamdan vazgeçmem" diye karşılık Peygamberime, "Kureyşi ele geçirmek istiyordu" diyen dangalağı ayrı bir kategoriye koyuyorum...

Saygılar

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ya bir yazar mısınız buraya sesi açtım ama pek birşey anlayamadım bıdı bıdı diye konuşuyorlar ne dediklerini anlamadım tam olarak yazar mısınız buraya?

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Adam diyor ki..Bütün kutsal denilen kitaplar birbirinin aynı gibi...

Evet gerizekalı..Ne hikmetse hepside ALLAH BİRdir diyor..Hepside içki içmeyin, zina yapmayın diyor..

Ne hikmetse hepsi de sizin birbirinize üstünlüğünüz yoktur..Sadece inanç ve takvanızla Allah katında değerlenirsiniz diyor..

İyi insan olun diyor..İyilik yapın diyor..İNSAN olun diyor..Beyniniz var ..Hem de dünya da bir tek siz kullanabiliyorsunuz..

Yeri geliyor sizin gibi gerizekalılar bile olabiliyor...

Peki bu gerizekalı tıp okumuş arkadaşa soralım: "Bu kutsal kitaplarda Sen ne yazmasını bekliyordun? Allah'ın bize vermesini beklediğin öğütler ne olmalı?"

Neyse..Konuştukça ağzımı bozma ihtimalim var..İslam'da sorguya her zaman yer vardır..Ama akıl ve mantık çerçevesinde olması koşuluyla..

Sorgunun sonu "Dünya şans eseri yaratılmıştır" gibi bir aptallığa giderse...Sorgunun Bir anlamı kalmaz...

Unutmamalı ki, "Ne kadar hızlı koşarsak koşalım, yanlış yöne koştuğumuz sürece hedefe varmamız imkansızdır..."

ALLAH KİMSEYİ ŞAŞIRTMASIN
Amin

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ateizm tam da böyle bir şey, kendini kibrin ortasında bulur. Onlar için asıl olan “sahip olduklarının nerden geldiği” değildir,”sahip olun şeyle nelere kadir olabileceklerdir”.İşte “akılda” bunlar için tamda bu tarife uyar. Aklın nasıl var olduğunu sormaz, ama onunla nelere kadir olabileceklerini düşünürler. Kibir ve taşkınlıkta tamda bu nokta başlar.

“Sorguluyorum öyleyse akılıyım” söylemine delicesine inanırlar. “Eğer imam edenlerde bizim gibi sorgulasalardı onlarda ateizmin süslü dünyasına kapılırlardı” diye düşünür dururlar.

Pek çok ateist tanıdım. Hepsinin ortak noktası kibirdir. Öyle bir önyargıları var ki yıkamasın, değiştiremesin. Videoda biri “21 yy. ateizmim yüz yılı olacağını” söylüyordu. Dönüp o çok değer verdikleri bilime bir danışsalardı durumun onlar açısında aslında hiç böyle olmadığını anlayabilirlerdi belki.
Birde video’da her hangi bir hak et görmedim. Haklarında neden soruşturma açılmış anmadım. Sonuçta ateist olmak suç değil