Isıtıcıda Yeni Teknoloji, Tasarım, Zerafet :: Slim :: Üstelik TÜRK MALI !

Bu konuyu okuyanlar

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 8670
Ekli dosyayı görüntüle 8671
Ekli dosyayı görüntüle 8672

Arkadaşlar bu yeni ürün bu kış piyasaya çıkacak. Bildiğiniz tüm kaba elektrikli ısıtıcıları unutun. Quartz sobalarda devrim olarak gösterilebilir. TRI CORE 3D ısıtma sistemine sahip yani ses sistemlerindeki Surround sistem gibi homojen bir ısı yayılımı sağlıyor. Bu sayede daha verimli. Ekstra olarak buhar ve fan, led aydınlatmalı su haznesi gibi özellikleri de var, yakında uzaktan kumandalı modelleri de çıkacak. Üründe 1. sınıf reflektör kullanıldı. %89 yansıtma oranı ile sınıfının en iyisi. Diğer komponentleri de 1. sınıf kalitede. Elit mekanlarda da ısıtma ihtiyacını karşılamak için ürünün tasarımında detaylara ve şık görünüme dikkat edildi.

Ürün büyük ölçüde kendi tasarımım ve firmamızın çok kıymetli ARGE personelinin uzun süreli çalışmaları sonucunda bu ve diğer ısıtıcı ürünleri piyasaya sunmaya hazır hale getirdik.

4 rezistans toplam 2800W. Gerçek güç değeridir.

Ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

Ürünün tasarımı hakkındaki görüşleriniz nedir ?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben beğendim tasarımı. ince olması çok önemli. klasik sobalar gibi hantal ve büyük olmaması güzel. gerçi eski sobaları da sehpa yerine kullanırdık bunlarda şimdi kullanamayız öyle ama olsun artık :D

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Yeni teknoloji olduğunu düşünmüyorum ve en pahalı doğal gazı değil ama en pahalı elektriği kullanıyoruz eğer verimliyse düşünülebilir tabiki türk malı olması da artı bir özellik

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet görsel olarak ince olmasına önem verdik tabi çok daha incesini yapabilirdik bu mümkün ama bu ürünü şimdilik çelimsiz ve güçsüz gösterir ama ilerde ne olur bilemeyiz :)

Teşekkürler. Yeni teknoloji olması bilinen basamağı atlamasıdır. Ürünlerde zaten kaç watt elektrik çektiği yazar ama verimlilik tabi ki burada dikkat edilmesi gereken husustur. Yansıtma kalitesi ve ısı homojenliği bu ürünü verimli yapıyor. Ayrıca ince olması üzerindeki ısıyı daha iyi tahliye etmesini sağlıyor. :)

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
gayet şık tasarımı var.

Zaten müşteriler ilk olarak tasarıma(kapladığı alan) önem veriyor.

Umut.85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tasarımıyla herşeyiyle süper olmuş

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Tasarımı Gayet Modern.Ben Beğendim.
Fakat 2800 watt bayağı yüksek geldi bana.Tabii cihazın verimliliğide önemli burada.
Çünkü bu tip ısıtmalarda kullanılan Reflektörün kalitesi önemli.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki termostat var mı bence onemli.. buharlı olması isabet olmuş çünkü özellikle bu tip ısıtıcılar baya havayı kurutuyor.. Tasarımı hoşuma gitti fiyatı hakkında da bilgi verirseniz iyi olur..

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Tasarımını çok beğendim. Ancak 2800W biraz fazla gibi geldi bana. Bu tip ürünlerde tasarımdan çok enerji verimliliğine dikkat ediyor tüketici. Enerji tasaruuffu konusunda gelişme kaydedilir ve uzaktan kumanda modülüde eklenirse rakipsiz bir ürün olabilir.

Tebrikler ürün gerçekten çok şık.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2800W tam kapasite değeridir. 4 farklı kademede çalıştırabilirsiniz, her bir rezistans 700W, 1-2-3-4 kademe şeklinde kullanılabilir. İster 700W, ister 1400W, ister 2100W, isterseniz 2800W olarak yani. Termostatıda var evet, böylece ayarlanan sıcaklığa ulaşıldığında cihaz dinlenmeye geçecektir. Emniyet olarak devrilme switchi vardır, belirli bir açıdan sonra cihaz otomatik olarak kapanmaktadır. Ayrıca en üstteki rezistans termostattan ayrı çalışmaktadır, böylece cihazı kapalı sanıp bırakıp gidilmesinin de önüne geçilmiştir. İlerleyen günlerde TV reklamları da çıkacak :)

Kumandalı model ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Farklı modellerimiz de olacak. Onlarla ilgili prototipler hazır ve çalışır vaziyetteler. Testlerini bitirdiğimizde onlarda üretime girecek.

Fiyatları modellere göre önümüzdeki günlerde belli olur. Slim modelin düz ve buharlı fanlı modelleri ayrı ayrı olacak, fiyatlarıda farklı olur.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tebrikler ellerinize sağlık başarılar dilerim..

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Beğendim özellikleri ve tasarımı iyiymiş.. Fakat elektrikli ısıtıcı (ufo) kullandık bi sene ağzımız yandı fatıralardan bi daha tövbe...

Mr_YAMYAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben hala rezistans türü ısıtıcılara rağbet etmiyorum. Kullanılan elektriğin %30 u civarı ısıya dönüştürülebilmektedir.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bu tarz ürünleri kapatınca içerisi anında buz gibi oluyor :D rahmetli babam bekarlığında bir tane elektrikli kalorifer almış ama entresan bir şey üstelik Türk malı :D dökümden yapılmış bu yüzden çok ağır yaklaşık 130 cm uzunluğunda ve içi kalın yağla dolu 55 kg civarında bir şey zaten daha fazla da olabilir. Bunun iyi yanı ortalama 15 dk ısınıyor ve içindeki yağ kolay kolay soğumadığı için siz cihazı kapatsanız bile 30 dk kadar hemen hemen aynı ısıyı vermeye devam ediyor ve öyle kuru ısı değil bildiğiniz kalorifer yani o buğuyu falan görebiliyorsunuz. Bendeki 2000 W 75 dereceye ayarladığımda (90 max.) 1 saatte ortalama 20 dk anca çalışıyordu ve hamam gibi yapıyordu :D biz cihazı günde 15 saat çalıştırıyorduk ortalama 100 tl fatura ödüyorduk. Kısaca bence bu tarz tasarruf yapan cihazlara yönelirseniz daha iyi olur :)
Not: Ha bu arada 1 ay ofu kullandık bu aleti bulmadan önce elektrik faturasını görünce gerçekten Uf o ymuş :D 350 tl fatura geldiki 7 saat falan çalışmıştı ve hiç memnun kalmamıştım köşede bir yerde atılı şimdi :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Tasarım iyi duruyor. Sağlamlığı nasıl acaba?
Forumdan birine bir promosyon bekliyoruz. Her iki taraf için iyi olur. :)

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kalan %70 nereye gidiyor?

Bu soru çok yanlış bu işle uğraşan arkadaşlar bilir ki zaten hiçbir zaman %100 verim yoktur.. ısı makinalarında bu yüzde gayet normaldir.. Geri kalanı farklı şekilde ısıya dönüşür ayrıca bir sürü kayıbları var felan..

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu soru çok yanlış bu işle uğraşan arkadaşlar bilir ki zaten hiçbir zaman %100 verim yoktur.. ısı makinalarında bu yüzde gayet normaldir.. Geri kalanı farklı şekilde ısıya dönüşür ayrıca bir sürü kayıbları var felan..

Bende bu işle uğraşıyorum da ondan sordum eğer bilmediğimiz birşey varsa öğrenelim diye :D

Eğer bir makanik enerji elde etmek istenseydi kayıpların çok fazla olmasından bahsedebilirdik, ki bu kayıplar zaten sistemin kaybettiği ısı kayıplarından meydana gelir.Fakat burada sözü geçen makina zaten rezistanslı bir ısıtıcı, kayıplarda zaten ısı enerjisine dönüşeceğinden kayıp olarak değerlendirilemez zaten elde etmek istediğimiz ısı, yani bu ısıtıcılar aldığı elektrik enerjisinin neredeyse tamamını ısıya dönüştürür.

4868122.jpg

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yok yav zaten kızılötesi olarak ısı yaymıyor mu... Siz direk metal rezistans olarak mı düşündünüz yada ben mi yanlış biliyorum..

Bende bu işle uğraşıyorum da ondan sordum eğer bilmediğimiz birşey varsa öğrenelim diye :D

Eğer bir makanik enerji elde etmek istenseydi kayıpların çok fazla olmasından bahsedebilirdik, ki bu kayıplar zaten sistemin kaybettiği ısı kayıplarından meydana gelir.Fakat burada sözü geçen makina zaten rezistanslı bir ısıtıcı, kayıplarda zaten ısı enerjisine dönüşeceğinden kayıp olarak değerlendirilemez zaten elde etmek istediğimiz ısı, yani bu ısıtıcılar aldığı elektrik enerjisinin neredeyse tamamını ısıya dönüştürür.

4868122.jpg

o kitabı 3 yıl önce okuduk yav dur bir bakam makine mühendisimisiniz.. :D

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben Yunus Hocamın bu konudaki konferansını bizzat dinledim dostum.. Tamam sorun çözüldü.. Meslektaşımı görmek memnun etti.. :D

quadrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verimlilik açısından bir çığır açabilmesi olası değil ama teknik detaylara takılmadan şık bir tasarım olduğu söylenebilir. Benim eleştirim madem Türkiye'de ve Türk insanı için üretiliyor üzerinde neden Slim Design yazıyor. Türkçesi itici mi gelir yoksa malı kalitesiz mi gösterir. Yurt dışına satılacağını varsaysam bile iç piyasaya sürülecek ürünler ve prototip'te Türkçe kullanıldığını görmek isterdim...

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Verimlilik açısından bir çığır açabilmesi olası değil ama teknik detaylara takılmadan şık bir tasarım olduğu söylenebilir. Benim eleştirim madem Türkiye'de ve Türk insanı için üretiliyor üzerinde neden Slim Design yazıyor. Türkçesi itici mi gelir yoksa malı kalitesiz mi gösterir. Yurt dışına satılacağını varsaysam bile iç piyasaya sürülecek ürünler ve prototip'te Türkçe kullanıldığını görmek isterdim...

peki prototip türkçe midir.. :D

Mr_YAMYAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kalan %70 nereye gidiyor?

Öncelikle belirtmeliyim ki hoş ve bilimsel bir konu olmuş. Tartışma sonuçları bilmeyen kişilere de birşeyler öğretebilecek şekilde.
Gelelim konumuza.
Bahsi geçen açıklama yazısında elektrik enerjisinin hesabı ısıya dönüşüm olarak verilmiş ve belli bir değerde olduğu belirtilmiş.
Bu durumda 1000Watt/h lik bir elektrik enerjisinin bu kadar enerjiyi ortaya çıkarma teorisi bence yanlıştır, veya sadece ısı üreten rezistanslar baz alınarak yapılmıştır.
Söylediklerime bir örnek ile açıklık getirmek isterim.
1000Watt gücünde bir rezistans çalışırken belli bir ısı enerjisi meydana getirir.
1000Watt gücünde bir motor (kompressör) olarak çalıştırıldığında belli bir yerde havanın sıkıştırılması ile de bir ısı enerjisi elde edilir. Üstelik bu motor yükten dolayı da ısınarak kendi içerisinde de bir ısı meydana getirecektir.
Sizce 1000Wattlık bir rezistastan alınan ısı enerjisi mi çoktur yoksa kompresör sisteminden alınan toplam ısı mı.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ürünün verimi hakkında konuşmak gerekirse quartz rezistanslı cihazlar sınıfında iyi bir verime sahip olduğu söylenebilir. Çünkü kullanılan reflektör 1. sınıf ve yansıtma açıları ayarlanmıştır. Ürünün karşısına geçildiğinde her bir rezistans 3 rezistans varmış gibi sanal görüntü veriyor. Cihaz infrared değildir. İnfrared modeller farklı onlar ışıma ile ısıttıkları için kapatıldıklarında ısıtmada biter. Bu cihaz ise ortamı ısıtmaktadır, kapatıldığında ani soğuma olmayacaktır.

Slim design konusunda da marka ihracat üzerine daha yoğun çalıştığı için satışlar genelde yurtdışına olacaktır. O yüzden ingilizce. Ayrıca görsellerden sonra üründe revizeler oldu. Slim design yerine Slim tri core yazısı bulunacak. ayrıca düğmeler inox şapkalı olacak, bu ürünü daha şık gösteriyor. :)

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle belirtmeliyim ki hoş ve bilimsel bir konu olmuş. Tartışma sonuçları bilmeyen kişilere de birşeyler öğretebilecek şekilde.
Gelelim konumuza.
Bahsi geçen açıklama yazısında elektrik enerjisinin hesabı ısıya dönüşüm olarak verilmiş ve belli bir değerde olduğu belirtilmiş.
Bu durumda 1000Watt/h lik bir elektrik enerjisinin bu kadar enerjiyi ortaya çıkarma teorisi bence yanlıştır, veya sadece ısı üreten rezistanslar baz alınarak yapılmıştır.
Söylediklerime bir örnek ile açıklık getirmek isterim.
1000Watt gücünde bir rezistans çalışırken belli bir ısı enerjisi meydana getirir.
1000Watt gücünde bir motor (kompressör) olarak çalıştırıldığında belli bir yerde havanın sıkıştırılması ile de bir ısı enerjisi elde edilir. Üstelik bu motor yükten dolayı da ısınarak kendi içerisinde de bir ısı meydana getirecektir.
Sizce 1000Wattlık bir rezistastan alınan ısı enerjisi mi çoktur yoksa kompresör sisteminden alınan toplam ısı mı.

Kompresörden aldığınız ısı enerjisi daha fazla olur...

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Çok eski bir üye değilim ama şuana kadar bu sitede gördüğüm en iyi konu burası herhalde.

Teknik konuşuyor resmen.

Elektrik enerjisini ısıya %100 çeviremek zordur uygun şartlar gereklidir bunlarda ev/ofis tarzı yerlerde pek mümkün olmaz.
Çok ciddi kayıp oluşur o sebepten elektrikli ısıtmaya çok sıcak bakmıyorum ama birazda mecburuz bu tarz ürünlere.

Ürün çok güzel, tasarımı 10 numara gerçekten.
Ancak insan düşünmeden edemiyor bu kadar ince bir ürün uzun süreli kullanımda ne kadar dayanacak.

Bür sürü şey yazacaktım cümleye başladım bir anda 4-5 telefon görüşmesi o müşteri bu müşteri derken ne söyleyeceğimi de unuttum :D