Işık sızması

Bu konuyu okuyanlar

serdal.bugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar lg 55uj651v tv aldim 2 gun sonra ısık sizmalari fark ettim lg servisi cagirdim buna ariza degil diyorlar lutfen resimlere bakip bana yardimci olacak yada bilgi verecek arkadaslar varsa yorumlarini bekliyorum
IMG-20180206-WA0006.jpg
IMG-20180207-WA0006.jpg
IMG-20180206-WA0008.jpg
IMG-20180206-WA0004.jpg
IMG-20180206-WA0002.jpg
IMG-20180204-WA0004.jpg
IMG-20180206-WA0006.jpg

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
bende de lg var. kurarken teknik servis yeni lg lerde ekran bölüm bölüm artık yani ekranda bir yerde yanma olursa kırılma olursa bütün panel değil bir sütun değişiyor sadece. Sende o sütunlar bariz belli sanki aralarında parlaklık farkı gibi birşey var gibi görünüyor buradan. Birkaç kez daha ara istersen olmazsa lg ye şikayette bulun.

---- Mesajlar birleştirildi ----

bu görüntüleride delil olarak gönderebilirsin lg ye

Son düzenleme:

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Fotolardan anladığım kadariyla arka ışık bulutlanmasi gibi görünüyor.
Bu sorunu çözmek için arka ışık yoğunluğunu azaltmanız, genellikle yeterli olabilir.

.
Resim kalitesinde anahtar öneme sahip olan ilk şey kontrast ayarlaridir. Tv kontrast ayarları ilk etapta çok abartılı ayarlanmış olarak gelebiliyor. Bu ayarin
Yüzde 70 in altinda olmasi gerekir cogu zaman.
Birde ani ışık patlamalarına sebep olabilen Dinamik kontrast ayari etkin olmazsa daha sağlıklı olabilir.

En iyi kontrast oranını ararken, resmin dengesini bozmadan, gölgelerin yok olmasına izin vermeden, en derin siyah rengi elde etmeye çalışın.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Geçmiş olsun. Belirli bir dereceye kadar normal kabul edebilirsiniz ancak fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile sizde üretim hatası olarak duruyor. İnternetten mi aldınız? Yani şöyle söyleyeyim, eğer bununla ilgili internette arama yaparsanız insanların ne kadar sorun yaşadığını görürsünüz iade hakkınız varsa kullanın derim. Teknoloji işi biraz değil baya şans işi maalesef...

serdal.bugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar evet internetten aldim
Ilk kuruldugu gun hic sıkıntı yoktu ama 2 gun kanal gecislerinde fark ettim servisi cagirdim geldiler baktilar normal dediler ve yayin esnasinda boyle sizmalar olursa resimleyin bize yollayin degisimi onaylayim dedi servis teknisyeni yayin esnasindada oldu yolladim resimleri genel merkeze yolladik resimleri cevap bekliyoruz dediler cevap aynen soyle karanlik ortamda film izlemesinler eko modda izlesinler degisim icin servisi defalarca aradim lg ye sikayet ettim cevap tv normal diye genel merkez beni aradi

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Ilk kuruldugu gun hic sıkıntı yoktu ama 2 gun kanal gecislerinde fark ettim servisi cagirdim geldiler baktilar normal dediler ve yayin esnasinda boyle sizmalar olursa resimleyin bize yollayin degisimi onaylayim dedi servis teknisyeni yayin esnasindada oldu yolladim resimleri genel merkeze yolladik resimleri cevap bekliyoruz dediler cevap aynen soyle karanlik ortamda film izlemesinler eko modda izlesinler degisim icin servisi defalarca aradim lg ye sikayet ettim cevap tv normal diye genel merkez beni aradi

Muhtemelen sizi bıktırana kadar da böyle demeye devam edeceklerdir. @pcarastirmaci bahsettiği ayarları denediniz mi? Bir ihtimal ayarlardan halledilebilir belki... Bende samsung 40ku7000 kullanıyorum, ışık sızması mevcut ancak görmek için çaba harcamanız gerek o kadar var.

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Karanlık ortamda film izlemesinler!!! mi?

Adamı salak yerine koyuyorlar, safsa yer belki diye. Hakkınızı sonuna kadar savunun, gerekirse adli makamlara basvuracaginizi söyleyin, ne derlerse itiraz edin, biraz diş göstermeden olmuyor malesef.

Profesyonel birinden ayarla ilgili yardım almayı da bir deneyin isterseniz?
Ne bileyim semtinizdeki bir tv servisine, fotoğrafları gosterip sorsaniz en azindan tarafsız bir bilenden Bilgi almis olursunuz.

Son düzenleme:

serdal.bugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Fotolardan anladığım kadariyla arka ışık bulutlanmasi gibi görünüyor.
Bu sorunu çözmek için arka ışık yoğunluğunu azaltmanız, genellikle yeterli olabilir.

.
Resim kalitesinde anahtar öneme sahip olan ilk şey kontrast ayarlaridir. Tv kontrast ayarları ilk etapta çok abartılı ayarlanmış olarak gelebiliyor. Bu ayarin
Yüzde 70 in altinda olmasi gerekir cogu zaman.
Birde ani ışık patlamalarına sebep olabilen Dinamik kontrast ayari etkin olmazsa daha sağlıklı olabilir.

En iyi kontrast oranını ararken, resmin dengesini bozmadan, gölgelerin yok olmasına izin vermeden, en derin siyah rengi elde etmeye çalışın.
Abi servis kurdugu gun hersey cok iyiydi daha sonra oldu servis geldi ayarlarina filan baktilar ama sizin dediginizi yapacagim

Adamı salak yerine koyuyorlar, safsa yer belki diye. Hakkınızı sonuna kadar savunun, gerekirse adli makamlara basvuracaginizi söyleyin, ne derlerse itiraz edin, biraz diş göstermeden olmuyor malesef.

Ne bileyim semtinizdeki bir tv servisine, fotoğrafları gosterip sorsaniz en azindan tarafsız bir bilenden Bilgi almis olursunuz.
Aynen kafayi yedirdiler abi burdaki servis le genel merkezin dedigi bir arayi tutmuyor

Son düzenleme:

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Abi servis kurdugu gun hersey cok iyiydi daha sonra oldu servis geldi ayarlarina filan baktilar ama sizin dediginizi yapacagim
Abi değil yalnız onu belirtelim öncelikle:))
Sonradan olduysa ayarlarla oynanmış olabilirmi. Menü Türkçedir herhalde;
Biraz cesaretle ayarlarda dolaşın bundan daha kötüsü olamaz diye düşünüyorum.

serdal.bugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Aynen kafayi yedirdiler abi burdaki servis le genel merkezin dedigi bir arayi tutmuyor
Abi değil yalnız onu belirtelim öncelikle:))
Sonradan olduysa ayarlarla oynanmış olabilirmi. Menü Türkçedir herhalde;
Biraz cesaretle ayarlarda dolaşın bundan daha kötüsü olamaz diye düşünüyorum.
Kusura bakmayin :(
Ayarlarla sadece kendi servisleri ugraşti eve gittigimde ilk isim ayarlar olacak insallah olur

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410

Kusura bakmayin :(
Ayarlarla sadece kendi servisleri ugraşti eve gittigimde ilk isim ayarlar olacak insallah olur
Olma ihtimali yüksek, sonra karanlıkta film izlersiniz :)))

serdal.bugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bende de lg var. kurarken teknik servis yeni lg lerde ekran bölüm bölüm artık yani ekranda bir yerde yanma olursa kırılma olursa bütün panel değil bir sütun değişiyor sadece. Sende o sütunlar bariz belli sanki aralarında parlaklık farkı gibi birşey var gibi görünüyor buradan. Birkaç kez daha ara istersen olmazsa lg ye şikayette bulun.

bu görüntüleride delil olarak gönderebilirsin lg ye
Şikayet ettim resimleri yolladim gelen yazi bilgilendirme kimden geldigide belli degil buradaki servis yolladi genel merkezden geldi diye
IMG-20180208-WA0000.jpg

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Tatmin edici cevap değil bu ya. Bu kadar teknoloji gelişmiş LG de 8K paneli çıkaran ilk firma olmuşsun eğer panelde homojenliği sağlayamıyorsan olmamış yapamamışsın o zaman. Şuan LG aldığıma pişman olduğumu söyleyebilirim. Samsung panellerde böyle birşey hiç görmedim duymadımda

Şikayet ettim resimleri yolladim gelen yazi bilgilendirme kimden geldigide belli degil buradaki servis yolladi genel merkezden geldi diyeEkli dosyayı görüntüle 34804

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
arçelik alın onda ışık sızması yok bizim kinde yok olsaydı satan çok pişman olurdu...

serdal.bugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar teşekkür ederim cihazda panel arızalı cıktı degişim yapilacak biraz sıkıştırınca arızayı kabul ettiler