İş Bulmak İle İlgili Yardım

Bu konuyu okuyanlar

ebubekirboyun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, ben 2 yıllık bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum ama iş bulmakta zorlarnıyorum. Nereye gitseniz bir tanıdık olmadan bişi yapmıyorlar yardım edebilirmisiniz....

TyfnCTN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkdaşım bende şuan bilgisayarda okuyorum ve daha 2.snfa geçtm cv yoladığım heryerden olumlu yönden cevaplar geliyor bilgisayar alanında tanıdık değil bence önemli olan bilgindir sen okulda hocaların sana verdiğiyle yetinmiş isen eğer işe girmen zor ama hocalardan bişielr kapıp üzerine sen eklemişsen iş de çok iş verende sen önce bi kendine sor ne biliyorum diye bence ;)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Maalesef bu devir öyle bir devir haline geldi ki herşey referans yada torpil, allah yardımcın olsun kardeş.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Allah yardımcınız olsun arkadaşlar...

ebubekirboyun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkdaşım bende şuan bilgisayarda okuyorum ve daha 2.snfa geçtm cv yoladığım heryerden olumlu yönden cevaplar geliyor bilgisayar alanında tanıdık değil bence önemli olan bilgindir sen okulda hocaların sana verdiğiyle yetinmiş isen eğer işe girmen zor ama hocalardan bişielr kapıp üzerine sen eklemişsen iş de çok iş verende sen önce bi kendine sor ne biliyorum diye bence ;)

arkadaşım bende aynı dediğin gibi lisede ve üniversite hocaların verdiği ile yetinmeyen kendisi çabaları ile bişiler yapan insanlardanım ama cv yolladığım yerlerden pek cevap alamıyorum bence bu birazda torpil işi

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bol bol başvuru yap ümidini yitirme, bazen bekleyince daha iyi fırsatlar çıkabiliyor.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
bende aynı bölüm mezunuyum nereye başvurduysam aldılar. okul mezunu olmak yeterli değil. önce piyasa ihtiyaçlarını araştırıp hangi niteliklerde eleman aranıyor bunu bulman lazım.

sonra o niteliklere ayrıntısı ile sahip olman lazım.

sonra rahatlıkla iş bulursun. torpile falan ihtiyacın yok.

fakat maaş konusunda yüksek taleplerde bulunma asla. yazılım piyasasında tecrübeye ciddi önem veriliyor. neticede bu bir hizmet ve herkez hizmetin hatasız olmasını ister.

Yataghan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
4 yıllık üniversite, askerlik, en az orta seviye ingilizce, kendi alanında çok iyi bilgi sahibi olmak, eğitimin karşılığı olan sertifika.. bunlar neredeyse olmazsa olmaz oldu. Söylediğiniz doğrudur işveren ilk olarak tanıdık yada torpile bakıyor yoksa tecrübeye. Tecrübeniz yoksa eğer kendinizi bir şekilde ön plana çıkarmanız gerekir yani bir şekilde farklı olacaksınız. 2 senelik üniversite mezunlarını liseye denk sayıyorlar bence aof bile olsa 4 senelikten mezun olmaya çalışın.