IP'im sürekli sabit.Sürekli değişmesini istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
hiçbir işlem yapmadan kendi kendine mi değişmesini istiyorsunuz?

adem atakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet normalde olan birşey bu zaten ama ne hikmetse benimki sabitte kalıyor.Sabit kalsın diye bir ayar da yapmadım
--- Gönderi Güncellendi ---
Bilgisayarı yeniden başlattığınızda değişiyor normalde

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
bilgisayar değil modem yeniden başlatılğında değişiyor.hma vpn tarzı programlar var ama onlar tam olarak ıp değiştırmez

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
IP adresinizin değişmesi için internet bağlantınızın değişmesi lazım yani ya statik IP sahibi değilseniz modeme reset attığınızda yada VPN Proxy vb. programlar eklentiler kullandıgınızda IP adresiniz değişir. Fakat program ile IP değiştirdiğinizde internete ilk çıkış IP adresiniz aynıdır fakat sitelerin gördüğü IP farklıdır.

Autophobia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki ilk çıkış ipsini değişmek için yöntem, program ne kullanmalıyız? Ekstradan önerileriniz nedir?

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Statik IP mi kullanıyorsunuz ilk önce onu öğrenmeniz lazım. Statik IP modem resetleseniz bile değişmez ve bunun bir miktar ücreti vardı, yanılmıyorsam. Eğer Statik IP kullanıyorsanız, İnternet servis sağlayıcınıza Dinamik IP istediğinizi belirtin. Normal kullanıcılar Dinamik IP kullanır yani modem resetlerseniz veya internet bağlantınız koparsa vs. IP adresiniz değişir. Çıkış IP'nizi değiştirmek gibi bir şey duymadım daha önce, ama derseniz benim İnternet'te ki aktivitelerimi ISS yani İnternet Servis Sağlayıcım ve bağlandığım siteler görmesin onun yerine başka bir IP görsünler istiyorsanız VPN kullanmanız lazım.

Autophobia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler peki iss ziyaret edilen siteleri vpnde göremiyor değil mi? Ayrıca başvuru üzerine girilen siteler hat sahibine verilme gibi bir durum var mı? Bunu öğrenebilir mi biri istese?