IPhone'umdan korkmaya başladım

Bu konuyu okuyanlar

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi günler telefonum yaklaşık 7 aydır kullanıyorum son 4 aydır telefonu kullandığım sıra elektrik çarpmaya başladı başta pek umursamadım ama son son 1 haftadır çarpma şiddeti arttı ve şarjdayken neredeyse hep çarpıyor(Hiç çakma şarj aleti ve kablo kullanmadım kutusundan çıkan orjinal malzemeler) telefonum garantili fakat 4 ay önce tahminim elektrikden dolayı arka kamera bölümü çatlamıştı ve garantiye gönderdiğimde yere düşmüş dedi halbuki yere düşmemişti.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Telefonum: ıphone 5

anll23

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir teknosa ya falan sor istersen ne yapılabilir diye.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Teknik servise ver telefonu anlat olayı

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya veririm sıkıntı yok fakat arka kamera bölümü çatlak onun için zaten kullanıcı hatası diyecekler

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Bir yerlere sütrünüp (kıyafet değiştirirken vs.) üstünde yük toplamadığına emin misin? (ilk okulda anlattıkları şey :D) Yani çeşmeye elleyince bile çarpar o zaman o yüzden soruyorum. Yine de servise gönder tüm aparatlarıyla.

rapperengo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler telefonum yaklaşık 7 aydır kullanıyorum son 4 aydır telefonu kullandığım sıra elektrik çarpmaya başladı başta pek umursamadım ama son son 1 haftadır çarpma şiddeti arttı ve şarjdayken neredeyse hep çarpıyor(Hiç çakma şarj aleti ve kablo kullanmadım kutusundan çıkan orjinal malzemeler) telefonum garantili fakat 4 ay önce tahminim elektrikden dolayı arka kamera bölümü çatlamıştı ve garantiye gönderdiğimde yere düşmüş dedi halbuki yere düşmemişti.

Topraklı prizde şarj et o zaman çarpma hissetmessin

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Topraklı prizde şarj et o zaman çarpma hissetmessin

Prizim topraklı zaten birde şarjda değilkende çarpıyor

Bir yerlere sütrünüp (kıyafet değiştirirken vs.) üstünde yük toplamadığına emin misin? (ilk okulda anlattıkları şey :D) Yani çeşmeye elleyince bile çarpar o zaman o yüzden soruyorum. Yine de servise gönder tüm aparatlarıyla.

Yok normal elinde tutarken çarpıyor.

Teknik servise ver telefonu anlat olayı

Telefonun zaten hasarlı raporu var göndersem ben suçsuz bile olsam kabul etmeyecekler( öyle tahmin ediyorum) ve ayrı yeten boşuna 1 ay telefonsuz kalmakda istemiyorum.
İkincisi; telefon her zaman çarpmıyor benimkide şansızlık değilmi adamlara götürdüğünde çarpmaz.
Birde telefonun sebepsizce arka bölümü çatladı tahminen elektrikten kaynaklı olabilir çünkü kırıldığı gün telefonla hiç işim bile yoktu yere felanda düşmedi cebimde durudu gün boyu

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefon şase yapmış olmasın ? kaçak durumları felan . . . da içindeki miliamperin insanı çarpması ilginç

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
telefon şase yapmış olmasın ? kaçak durumları felan . . . da içindeki miliamperin insanı çarpması ilginç

Gençler bilmediğiniz konularda çok anlamsız yorumlar yapıyorsunuz. Vücudunuzdan 50 mA lik akımın belirli bir süre geçmesi kalpte fibrilasyona doğal olarakta ölüme bile sebebiyet verebilir.
O yüzden mA dir deyip geçmeyin sonra Electro wins Fatalityyyyyyy olursunuz.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Prizim topraklı zaten birde şarjda değilkende çarpıyor

Yok normal elinde tutarken çarpıyor.

Telefonun zaten hasarlı raporu var göndersem ben suçsuz bile olsam kabul etmeyecekler( öyle tahmin ediyorum) ve ayrı yeten boşuna 1 ay telefonsuz kalmakda istemiyorum.
İkincisi; telefon her zaman çarpmıyor benimkide şansızlık değilmi adamlara götürdüğünde çarpmaz.
Birde telefonun sebepsizce arka bölümü çatladı tahminen elektrikten kaynaklı olabilir çünkü kırıldığı gün telefonla hiç işim bile yoktu yere felanda düşmedi cebimde durudu gün boyu
O zaman telefonu degiştir. Yapacak bisi yok

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gençler bilmediğiniz konularda çok anlamsız yorumlar yapıyorsunuz. Vücudunuzdan 50 mA lik akımın belirli bir süre geçmesi kalpte fibrilasyona doğal olarakta ölüme bile sebebiyet verebilir.
O yüzden mA dir deyip geçmeyin sonra Electro wins Fatalityyyyyyy olursunuz.
7 yıl once nokıa kullanırken servıse verdıgımde buna benzer bır durum vardı telefon için şase yapmış değişim mi isterseniz iade mi denmişti ücret iadesini almıştık

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
demekki iphone ların cepte taşınırken alev alması doğruymuş :D
dikkat et de telefon alev almasın.

LenovoM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen telefonu yolla adamlar denediklerinde elektrik kaçağını tespit ederlerse kullanıcı hatası diyemezler. Yalnız iyice belirt kusurunu ve arkadaki çatlağın neden olduğunu. Hangi firmadan garantili olduğuda önemli tabi

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2

kardeş böyle iphone elektrik çarpmasından çinde bi adam ölmüştü dikkat et diyelim bi baktır servise falan

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
7 yıl once nokıa kullanırken servıse verdıgımde buna benzer bır durum vardı telefon için şase yapmış değişim mi isterseniz iade mi denmişti ücret iadesini almıştık

Sen mevzuyu anlamamışsın. Telefonda kaçak olabilir buna itirazım yok. Benim itirazım miliamperin zarar vermez demene.

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen mevzuyu anlamamışsın. Telefonda kaçak olabilir buna itirazım yok. Benim itirazım miliamperin zarar vermez demene.
heh işte bende onu diyorum ya :)
nokia nin servisindeki bayana bende demiştim iyi ya allahtan çarpılmamışız felan diye.
oda bana yok yok telefon bataryası çarpmaz felan demişti ona istinaden bende böyle bir şey yazdım.

biliyo olabilirsin böbürlenmek vs senin bildigini değil seviyeni gösterir bizlere..

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen telefonu yolla adamlar denediklerinde elektrik kaçağını tespit ederlerse kullanıcı hatası diyemezler. Yalnız iyice belirt kusurunu ve arkadaki çatlağın neden olduğunu. Hangi firmadan garantili olduğuda önemli tabi

Ama ben önceden telefonu yollamıştım elektrik kaçağının olduğunu bilmezken telefonu yolladığımda kullanıcı hatası dediler ve elektrik kaçağı gibi birşey demediler şimdi yollasam bana bu önceden darbe almış ondan diyebilirler

LenovoM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denemekten bişi kaybetmezsin böyle kullanmaktansa gönder gitsin bence.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teleservice ye mesaj yolladım durumu anlattım
Böyle bir yanıt geldi;
http://hizliresim.com/wbB1kZ
Adım gibide eminim telefon ellerine ulaştığında ya elektrik kaçağı olmadığı ana denk gelir ya da bu hasardan dolayı oldu diye yanıt gelir