iPhonedan sonra yeni bir telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

karsiyaka35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iPhone 6s Plus kullanmaktayım. Hafızam hemen doluyor ve bu yüzden yeni güncelleme alamıyorum fotoğraflarım ve videolarım yüzünden . ayrıca şarj da su gibi. Model yükselteyim desem iPhoneların hepsi birbirinin aynısı portre modu dışında çok farklı bir özellik yok. Aynı telefonu kullanıyor olacağım yani.

Farklı bir telefon denemek istiyorum ancak alışabilir miyim gibi çekincelerim de var.

Müzik dinliyorum, fotoğraf çekiyorum. Hız benim için önemli yani telefon takılmasın kasma donma olmasın istiyorum, kamerası fotoğraf videosu kaliteli olsun 6s plus ı aratmasın. Çok fazla anlamadığım için telefonlardan sizin deneyimlerinize göre sormak istedim. Bütçe olarak da 4000 leri görmek istemem tabi ki.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
iPhone 6s Plus kullanmaktayım. Hafızam hemen doluyor ve bu yüzden yeni güncelleme alamıyorum fotoğraflarım ve videolarım yüzünden . ayrıca şarj da su gibi. Model yükselteyim desem iPhoneların hepsi birbirinin aynısı portre modu dışında çok farklı bir özellik yok. Aynı telefonu kullanıyor olacağım yani.

Farklı bir telefon denemek istiyorum ancak alışabilir miyim gibi çekincelerim de var.

Müzik dinliyorum, fotoğraf çekiyorum. Hız benim için önemli yani telefon takılmasın kasma donma olmasın istiyorum, kamerası fotoğraf videosu kaliteli olsun 6s plus ı aratmasın. Çok fazla anlamadığım için telefonlardan sizin deneyimlerinize göre sormak istedim. Bütçe olarak da 4000 leri görmek istemem tabi ki.

OnePlus 6 64 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri
3900 TL'ye OnePlus 6 alıp 3 yıl stabil kullanabilirsiniz.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
s9 huawei mate 10 yada p 20 lg g7 yada v30+ ithalatçı garanti sıkıntı olmaz derseniz one plus6 yada mi 8

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi MIX 2S

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
s9 huawei mate 10 yada p 20 lg g7 yada v30+ ithalatçı garanti sıkıntı olmaz derseniz one plus6 yada mi 8

Uğur bey'e samsung s9 hariç katılıyorum o da samsung devamlı ekran arızaları ile gündeme geldiği için.
Favori önerim oneplus 6/2.lg g7 thinq/3.p20/4. V30+ dördüde süper cihaz kamera batarya üzmez :)

canozbey93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Merhaba; bende bir kaç gün önce iphone 7 cihazımı sattım ve iphoneların pahalı olmasından dolayı başka bir marka yani android cihaz alsam mı diye düşünüyorum ama alacak olursam Huawei p20 pro veya bütcem daha az ise mate 10 pro almayı düşünürdüm istediğin özellikler bu telefonlarda oldukca yeterli derecede var. 6S plus ı aratabileceği 2 konu var ve bu iki konu tek bir sebebten doğuyor işletim sistemi farklılıkları. uzun zamandır iphone kullanan birisi android e geçince dogal olarak ios işletim sisteminin kolaylıklarını ve kullanım rahatlıgı arıyabiliyor ama zamanla alışılabilir diye düşünüyorum ama genede bende androide geçmekten korkuyorum iyi şanslar :)

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
genelde ios dan android e geçmeye çekiniyo insanlar ama geçenler de genelde pişman olmuyor huawei android e geçmek için iyi bi tercih eğer bütçeniz 3500 4000 ise huawei p 20 ve mate 10 ithalatçı garanti yi sıkıntı etmeyecekseniz one plus 6 öneririm 3000 altında ise fazla seçenek yok zaten lg v 30+ rakipsiz

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Merhaba; bende bir kaç gün önce iphone 7 cihazımı sattım ve iphoneların pahalı olmasından dolayı başka bir marka yani android cihaz alsam mı diye düşünüyorum ama alacak olursam Huawei p20 pro veya bütcem daha az ise mate 10 pro almayı düşünürdüm istediğin özellikler bu telefonlarda oldukca yeterli derecede var. 6S plus ı aratabileceği 2 konu var ve bu iki konu tek bir sebebten doğuyor işletim sistemi farklılıkları. uzun zamandır iphone kullanan birisi android e geçince dogal olarak ios işletim sisteminin kolaylıklarını ve kullanım rahatlıgı arıyabiliyor ama zamanla alışılabilir diye düşünüyorum ama genede bende androide geçmekten korkuyorum iyi şanslar :)

Dostum bence mate 10 prodansa , huawei p20 daha iyi kamera video ve ıps ekran(ıps daha uzun ömürlü olur) mate 10 pro tek artısı az bir şey batarya

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Uğur bey'e samsung s9 hariç katılıyorum o da samsung devamlı ekran arızaları ile gündeme geldiği için.
Favori önerim oneplus 6/2.lg g7 thinq/3.p20/4. V30+ dördüde süper cihaz kamera batarya üzmez :)
o kadar da gömmeyelim 3700 lere kötü bi seçenek değil düşünülebilir kullanıcıya bağlı biraz da

canozbey93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dostum bence mate 10 prodansa , huawei p20 daha iyi kamera video ve ıps ekran(ıps daha uzun ömürlü olur) mate 10 pro tek artısı az bir şey batarya

P20 pro'nun daha iyi olduğunu elbet biliyorum ama arasındaki fiyat farkına değecek kadar bir fark var mı yok mu şüpheliyim para sıkıntım olmasa ve android telefon alacak olursam seçimim net P20 pro olur ama bütcem yeterli gelmez ise yeni çıktı diye lite sürümler almaktansa mate 10 pro yu tercih edebilirim tasarımını her ne kadar beğenemesemde..

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Müzik dinleyen biriysen htc u11 i tek geçerim

canozbey93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
o kadar da gömmeyelim 3700 lere kötü bi seçenek değil düşünülebilir kullanıcıya bağlı biraz da
Cihaz tasarım olarak çok güzel (Huawei dende güzel) tek el kullanımda da kullanışlı ama uzun yıllar apple kullanan birisi olarak İOS den Android'e geçiş yapacak olan kişilere göre Samsung arayüzü Huawei'ye göre daha karışık geliyor bana ve tanıdığım iphone kullanıcılarına göre tabiki herkese göre değişkenlik gösterebilir.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

O kadarda gömmeyelimde 2 sene sonra o ekran sararmış oluyor sıfırı ile kıyaslayınca öteki ips ise ilk günkü gibi hatta şöyle bir benzetme olabilir;
Signalle fırçalanan dişleriniz ips ekran kadar beyaz, fırçalanmayan dişleriniz 2 yıllık bir amoled ekran kadar sarı

---- Mesajlar birleştirildi ----

P20 pro'nun daha iyi olduğunu elbet biliyorum ama arasındaki fiyat farkına değecek kadar bir fark var mı yok mu şüpheliyim para sıkıntım olmasa ve android telefon alacak olursam seçimim net P20 pro olur ama bütcem yeterli gelmez ise yeni çıktı diye lite sürümler almaktansa mate 10 pro yu tercih edebilirim tasarımını her ne kadar beğenemesemde..

Hocam ben düz p20 kastettim

Son düzenleme:

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88

Mi 8 v30+

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi MIX 2S
Xiaomi'lerin kamerası o kadar iyi değildir. Konuyu açan kişi kamerasının iyi olmasını istediğine değinmiş.

Size Huawei P20 Lite'ı öneririm.

Son düzenleme:

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Xiaomi'lerin kamerası o kadar iyi değildir. Konuyu açan kişi kamerasının iyi olmasını istediğine değinmiş.

Size Huawei P20 Lite'ı öneririm.

Xiaomi Mi8 dxomark'tan 99 puan aldı. Bu modelde sensör tercihini değiştirip; ana sensörü Sony IMX363, ikinci sensörü Samsung S5K3M3 yaptı. Bu sebeplerden kamerası çok iyi. Hatta kötü demek tamamen yanlış bilgi vermektir.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046

Hocam Ekran arızası S8 de yaşandı S9 da değil yanlış bilgi veriyorsun, Geçen gün V30+ da ghost screen sorunu vardı Bir kullanıcı paylaşmıştı yanlış görmediysem eğer, V30+ ön kamerası biraz kötü çekiyor ve mono hoparlör seçeneği ile geliyor, Qualcomm Snapdragon 835.
S9 da Samsung Exynos 9 Series 9810 ve Cpu Frekansı 2.8 GHz ayrıca hoparlör seçeneği Çift Hoparlör Stereo ile geliyor ve pili de kötü değil abartılıyor sadece ve arka diyafram F1.5 & F2.4 olarak değişebiliyor.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam Ekran arızası S8 de yaşandı S9 da değil yanlış bilgi veriyorsun, Geçen gün V30+ da ghost screen sorunu vardı Bir kullanıcı paylaşmıştı yanlış görmediysem eğer, V30+ ön kamerası biraz kötü çekiyor ve mono hoparlör seçeneği ile geliyor, Qualcomm Snapdragon 835.
S9 da Samsung Exynos 9 Series 9810 ve Cpu Frekansı 2.8 GHz ayrıca hoparlör seçeneği Çift Hoparlör Stereo ile geliyor ve pili de kötü değil abartılıyor sadece ve arka diyafram F1.5 & F2.4 olarak değişebiliyor.

Hocam yanlış bilgi veriyorsun dediğiniz yazıda s9 hariç dediğim yazıda ayrım var ve "samsung devamlı ekran arızaları ile gündeme geliyor" diye yazmışım s7 edge,s8,s8+ vs sorunlar yaşandı. S9 yeni çıkan cihaz ben ona zaten özel çamur atmadım ama markanın kullandığı ekran panellerinde sorun yaşanıyorsa ben şahsen önermediğimi belirtirim. Ben burda kendi görüşümü belirttim. Model değilde markayı kastettim ayrıca.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
S8 kullanıyorum ekranda sorun yok ancak bu kullanıcıya bağlı bir durum yüksek parlaklıkta 1-2 saat sabit görüntü tutarsanız her oled tabanlı ekranda olduğu gibi yanık oluşacaktır bu s8 e özel bir durum değil ama kendini sattırırken yüksek parlaklık seviyesine dikkat çeken bir cihazın yüksek parlaklıkta bu tehlikeyi oluşturmasıda ayrı bir tartışılması gereken olaydır tabi.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
v 30 la s9 karşılaştırmak ne kadar mantıklı arada 1000 tl den fazla var s9 3800 e düşünülebilir lg v 30 2700 e rakipsiz lg ve samsung ekran konusunda biribirine bişey söyleyecek konumda da değil ikiside canlı ve güzel ekrana sahipler bi yandan da ekran problemleri olan telefonlar

canozbey93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O kadarda gömmeyelimde 2 sene sonra o ekran sararmış oluyor sıfırı ile kıyaslayınca öteki ips ise ilk günkü gibi hatta şöyle bir benzetme olabilir;
Signalle fırçalanan dişleriniz ips ekran kadar beyaz, fırçalanmayan dişleriniz 2 yıllık bir amoled ekran kadar sarı

Hocam ben düz p20 kastettim

oho hele P20'dense gene gider mate 10 pro alırım :)

canozbey93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Neden öyle dediniz hocam :)

Anlatamadım kendimi diyorum ki bende android'de geçmeyi düşünüyorum samsungdansa huawei arayüzü kullanım olarak daha basit o yüzden bütcem p20 pro ya yeterse onu alırım diyorum yetmezsede fiyatının uygunlugu ve premium bir cihaz oldugu icin mate 10 pro alırım dedim baska bırsey demedım ki anlasamadık :D normal düz p20 yi almam yani :)

karsiyaka35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yorum yazan herkese teşekkür ederim. Tüm önerileri / yorumları inceledim. Samsung Huawei Xiaomi dışındakileri eledim çünkü karmaşık geldi.

Samsung S8 ve s8 plus bana çok dar-uzun geldi. iPhone 6s Plus tan sonra dar bir ekran zorlar beni. S9 u elime alıp inceleyemedim fakat s8 ile aynı gibi , ayrıca edge ekran kullanamayacağım galiba . Note 8-9da edge daha düze yakın gibi fakat çok pahalı. Şu fiyatlarla alınmaz. Samsungda başka önerileriniz var mı ? Yeni çıkacak a8 2018 ve a9 2018 ilgi çekici , aralık ayında gelecekmiş Türkiye’ye . Beklesem mi kararsızım...

Huaweide ise mate 10 pro yu inceliyorum onunla çekilmiş görüntülere ihtiyacım var. Bir de teknoloji markete gidip inceleyeceğim bu modeli. Güzel gibi.

Xiaomi de yalnızca note 5 modeli hosuma gitti inceleme videoları da beni tatmin eder gibi fakat cevremdekiler bu model için iPhonedan sonra büyük düşüş olur diyorlar hem de hem de sar değeri çok yüksek deniliyor.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,046
Hocam yanlış bilgi veriyorsun dediğiniz yazıda s9 hariç dediğim yazıda ayrım var ve "samsung devamlı ekran arızaları ile gündeme geliyor" diye yazmışım s7 edge,s8,s8+ vs sorunlar yaşandı. S9 yeni çıkan cihaz ben ona zaten özel çamur atmadım ama markanın kullandığı ekran panellerinde sorun yaşanıyorsa ben şahsen önermediğimi belirtirim. Ben burda kendi görüşümü belirttim. Model değilde markayı kastettim ayrıca.

Dikkatli okumamış olabilirim fakat, LG nin de geçmişi pek parlak değil maalesef bende direkt markayı kastediyorum şuan.
Hem önemli olan sorunların çözümlenmesi, sürekli geçmiş olayların üzerinde sürekli durmak değil, sonuçta sorunu olan cihazlara gereken yapılıyor.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,046
v 30 la s9 karşılaştırmak ne kadar mantıklı arada 1000 tl den fazla var s9 3800 e düşünülebilir lg v 30 2700 e rakipsiz lg ve samsung ekran konusunda biribirine bişey söyleyecek konumda da değil ikiside canlı ve güzel ekrana sahipler bi yandan da ekran problemleri olan telefonlar

Herkes karşılaştırdı, yalnız mantıklı veya mantıksız!

indominus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Samsung'un OLED ekranlarını eleştirmeniz garibime gitti. OLED ekranlarda görüntü uzun süre sabit kalırsa yanmalar oluşur. Zaten firmalar bu konuda uyarı yapıyor. Adamlar boşu boşuna Always on Display'i hareketli yapmıyorlar.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Dikkatli okumamış olabilirim fakat, LG nin de geçmişi pek parlak değil maalesef bende direkt markayı kastediyorum şuan.
Hem önemli olan sorunların çözümlenmesi, sürekli geçmiş olayların üzerinde sürekli durmak değil, sonuçta sorunu olan cihazlara gereken yapılıyor.

Lg'nin zaten geçmişi parlak değil ben lg avukatı değilim alan arkadaşların yorumu olumlu ona göre yorum yaptım v30 modeli için ne sorun vardı anakart yanması ve ghost, lg önce anakart yanmasını halletti çok nadir yaşanıyor. Sonra v30+ gibi p/oled(plastik amoled) panele geçti bu amoled ekranın daha dayanıklı kali yani samsungtakinden dayanıklı ha bazı zeki insanlar amoled ekranda ghost olduğunu söyler saygı duyarım :) benim burda kastettiğim zaten marka avukatlığı değil marka avukatlarının karşısında durmak.
Samsung yine ekranda sorun yaşatırsa bu ne olacak söylermisin ve birde gereği ne 1500 civarına yakın para verip yeni bir kavisli ekran oled taktırmakmı? Samsungun huawei gibi iphone gibi garantisi mi var?

Samsung'un OLED ekranlarını eleştirmeniz garibime gitti. OLED ekranlarda görüntü uzun süre sabit kalırsa yanmalar oluşur. Zaten firmalar bu konuda uyarı yapıyor. Adamlar boşu boşuna Always on Display'i hareketli yapmıyorlar.

Hocam haklısınızda markanın üründe sıkıntı yaşandımı arkasında durması gerekmiyormu?

Son düzenleme:

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Honor play ürünü işini görecektir. Performansı ve pili seni oldukça memnun eder. Ekran ve kamerası'da 6s plus modelinden iyidir o yüzden yeni cihaz aldığını hissedersin daha fazlasını vermeye gerek yok. Daha iyi ekran ve kamera ister isen p20 yada Honor 10 modeline bakabilirsin. Iphone tarafından geçenler için Huawei daha doğru tercih. Samsung biraz daha farklı geliyor alışma zorluğu oluyor.