Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
iPhone ailesinin 10. yılına özel çıkan iPhone X, yenilenerek iPhone XS olarak karşımıza çıkıyor. Başta İphone XS özellikleri, deneyimlerin ve İphone XS fiyatı olmak üzere merak edilen tüm soruların cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

iPhone X, iPhone XS olarak güncellenirken, daha büyük ekranlı iPhone XS Max modeli de 12 Eylül‘de tanıtıldı. Bakalım yeni iPhone XS bize neler sunuyor?

Ekran ve Tasarım:
İphone XS, 5.8 inç büyüklüğünde 1125 x 2436 piksel çözünürlüğünde 458 ppi piksel ve İphone XS MAX, 2688×1242 piksel ekran çözünürlüğünde 458 ppi piksel yoğunluğu sunan İphone XS MAX 6.5 inçlik devasa bir ekrana ev sahipliği yapıyor.
Böylece iPhone 8 Plus ile neredeyse aynı boyutlarda daha büyük bir ekran kullanıcılara sunuldu. OLED ekranın kullanıldığı yeni model, ekran açısından önceki modele benzerlik gösteriyor.

True Tone Display ve 3D Touch’ın unutulmadığı modelde ekran ayrıca 120 Hz olarak göze çarpıyor.
IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı olan akıllı telefon,
daha önce belirttiğimiz gibi uzay grisi, gümüş ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile geliyor.

İşlemci, Pil ve Depolama:

Gücünü Apple’ın A12 Bionic işlemcisinden alan olan yeni iPhone XS ve İphone XS MAX , 7nm işlemciye sahip ilk akıllı telefon ünvanını alıyor.
A12 işlemcisi, A11 işlemcisinden yüzde 20 oranında hız artışı ve yüzde 40 oranında daha az güç tüketimi sunuyor.
GPU performansı tarafında ise A11’e kıyasla yüzde 50 artış elde edilmiş. Bunun günlük hayata yansımasının ortalama yüzde 20 seviyesinde olması bekleniyor.

Çünkü artık GPU performansını bellek bant genişlikleri limitlemeye başlayacak seviyeye geldi.
iPhone XS ve İphone XS MAX’in bellek kapasitesi, 4 GB RAM ile 64 / 256 ve 512 GB‘lık dahili hafıza seçenekleri sunuluyor.
İphone XS'te 2716 mAh, İphone XS MAX'te ise 3174 mAh pil kapasitesi olacağı söyleniyor.

iPhone XS Max kamerası ile neler sunuyor?

12 Megapiksel çözünürlüğündeki çift kameralardan ilki geniş açı için kullanılırken diğeri ise telephoto olarak kullanılmış.
Her iki kamerada da yer verilen OIS desteğine ek olarak 6 elementli bir lens kullanılmış.
Geniş açılı kamerada f/1.8 diyafram aralığına yer verilirken diğer kameranın diyafram aralığı ise f/2.4 olarak duyuruldu.
Ön tarafta ise büyük bir geliştirme göze çarpmıyor. Geçtiğimiz yıl Face ID için geliştirilen özel kamera sisteminde yer alan 7 Megapiksellik kameraya ek olarak IR kamera ve nokta projektörüne yer verilmiş.

Kamera tarafındaki en büyük yeniliklerden birisi ise Portre Modu‘nda gerçekleştirilmiş. Portre Modunda çektiğiniz bir resmi sonradan düzenlemeye çalıştığınızda diyafram aralığını f/1.4 ile f/16 arasında değiştirebiliyorsunuz.

Bağlantı ve İşletim Sistemi:

Apple, eSIM ve çift SIM kart seçeneklerini duyurdu. Çift SIM kart desteğine sahip olan yeni iPhone modelleri sadece Çin’de satılacak.
iPhone XS geliştirilmiş bir LTE desteğine sahip olan yeni model, Bluetooth 5.0 kullanıyor.

IP68 ile suya ve toza karşı dayanıklılık sunabilen iPhone XS, çok daha dayanıklı bir cam kullanıyor.
Yepyeni bir renklerine kavuşan iPhone XS ve İphone XS MAX ayrıca stereo ses kaydı ve stereo ses çıkışı sunuyor.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Ne yazıkki çok üyesi olacağını düşünmediğim kulüp. Çok yazık gerçekten

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Kaybedenler kulübü olmuş bu 10-15bin tl verecek yiğitler er meydanına hayda bre

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Kaybedenler kulübü olmuş bu 10-15bin tl verecek yiğitler er meydanına hayda bre
Devir değişti. :)
Zamanında 3000 TL'ye telefon alınmaz derdik. Şimdi minimum 3000-4000'e bakıyoruz.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu telefonu alıp buraya gelen kişi Barbaros Şansal’dır...

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Telefon alınır veya alınmaz. Herkesin hayatına kimse karışamaz :D

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Valla işin açığı alacak olsam son telefonum olurdu. Bir dur deme zamanı geldi artık. 9000 TL param var yetmiyor diye değil. Artık aptallık olduğunu farkettiğim için almıyorum. Bazı arkadaşlar yanlış anlamasını tabi ki bu da bir zevk meselesi maddiyat meselesidir.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Bunun zevk ile alakası yok, alınan alınsın. Şu fiyata rağmen şu telefonu alan varsa ya zengindir ya da kapitalistlerin oyuncağı olmuş bir enayidir. Ülkemizdeki döviz kuru yüksek, tamam ama daha uyguna alabileceğiniz ve sizi tatmin edecek telefonlar var. Paranıza yazık etmeyin.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Ne yazıkki Porsche alacak kadar param olduğunda çok pahalı almayayım demiyorsun o yüzden ne olursa olsun bi zevktir diye düşünüyorum. Ama tatmin etme konusunda haklısın bu sonuçta bir telefon

---- Mesajlar birleştirildi ----

Durun bakalım daha türkiye gelmedi alacaklar bunu okuyordur;benim gibi mesela :p
Bravo..

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
57
Merak etmeyin arkadaşlar daha yeni cıktı spot ürünleri onlar, bakın. İphone X 6999 TL oldu hemde çift kameralı Xr ne kadar olabilirki bide Xs düşünün en az 8000,9000 tl olur zamanla daha çok aşağıya iner. Paranız varsa X alabilirsiniz eski fiyata gelmiş sayılır. X bile kullanmak için artıyor yetiyor bile

Apple sitesi satmasa bile Yeni ürünleri satmak için Masus x kaldırıyor fırsat varken Media Markt teknosa gibi yerlerden alınabilir X

Xs tabi daha tercih ederim “çelik” kasalı bi iphone kim istemezki, bi kaç ay sonra bekleyip telefoncular çarşısında uygun fiyatlı araştırabilirsiniz gitip vergisi artmış yerlerden almanız gerekmiyor.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
En güçlü işlemciye sahip olması ne fark eder ki? Yapılan işlemler belli.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
En güçlü işlemciye sahip olması ne fark eder ki? Yapılan işlemler belli.
Teknolojideki gelişmeye göre değerlendiriyoruz. Genel kullanımda zaten bir telefona bu kadar meblağlar ödemeye gerek yok.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Zevk meselesi, fakat mobilde en güçlü işlemciye sahip.
Ne yapiyoruz işte 7nm işlemciyle. Tamam en iyisi ama ne işimize yarıyor. Önceden bu tarz güçlü amiral gemilerini bizi baya götürsün diye alırdık. Şimdi aynı paraya çok farklı şeyler alabiliyoruz.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ne yapiyoruz işte 7nm işlemciyle. Tamam en iyisi ama ne işimize yarıyor. Önceden bu tarz güçlü amiral gemilerini bizi baya götürsün diye alırdık. Şimdi aynı paraya çok farklı şeyler alabiliyoruz.
Daha az ısınabiliyor ve telefon kasasında kullanılan yer daha da küçülüyor. :)

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Hakikaten şu telefonu alıp denemek istiyorum ama bu kadar verilir mi emin değilim.iPhone dan Huawei p20 proya geçtim kullandım baya bir süre .Resmen eski iPhone daki akıcılığı zevki tattırdı p20 pro. bu zamana kadar iphone 5 hariç tüm iPhone ları kullanmış biri olarak konuşuyorum. Gerçekten haketmiyor artık parasını. Bunu I3OK atmak için yazmıyorum. Olur da birisi almak ister buraya bakar. İyice düşünsün karar versin. Hakkı abi UKT geleceğini söyledi. Bakalım bu şarj sorunu onda da oldu mu.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hakikaten şu telefonu alıp denemek istiyorum ama bu kadar verilir mi emin değilim.iPhone dan Huawei p20 proya geçtim kullandım baya bir süre . bu zamana kadar iphone 5 hariç tüm iPhone ları kullanmış biri olarak konuşuyorum. Gerçekten haketmiyor artık parasını. Bunu I3OK atmak için yazmıyorum. Olur da birisi almak ister buraya bakar. İyice düşünsün karar versin. Hakkı abi UKT geleceğini söyledi. Bakalım bu şarj sorunu onda da oldu mu.
Şarj etmede çok uzun sürüyor. Günlük kullanımda 8 Plus'a göre daha iyi sonuç elde edilebilir duruma gelecektir.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
3 böbrek yetmiyor...

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Türkiye fiyatlarını merakla bekliyorum. Denildiği gibi 12 bin TL ile çıkış yapmayabilir diye düşünüyorum.

Onrk94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Size bir sorum olacaktı, ben Huawei P20 kullanıcısıydım. Şarj performansından etkilendiğim bu telefonu fotoğraf anlamında da kullanmak için aynı zamanda app. Developer için almaktan çekinmedim fakat xs max beni derinden etkileyen bir telefon oldu. Sipariş verdim.
Bu videolarda gördüğümüz problem(sarj olmama veya telefon uyandırıldıktan sonra sarj olma problemi) yazılımsal mı? yoksa donanımsal mı? İlk sorum bu diğeri ise;
Elimde Huawei p20 nin süper charge adaptörü var xs max aldım OUTPUT: 5V=2A OR 4,5V=5A OR 5V=4,5A veriyor bu adaptör ile orijinal apple şarj kablosu ile xs max şarj etsem bataryada problem yaşar mıyım? yani şişme patlama veya Çabuk ömür tüketmesi, gibi bilgilendirirseniz çok sevinirim.