iphone xs en ucuz hangi internet satış firmasından alabilirim

Bu konuyu okuyanlar

mumtazkuleli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
iphone xs en ucuz hangi internet satış firmasından alabilirim rica etsem önerebilir misiniz?

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
iphone xs en ucuz hangi internet satış firmasından alabilirim rica etsem önerebilir misiniz?
Şuan en uygun Amazon TR’de gözüküyor. Şahsen XS yerine 11 serisine bakmanızı öneririm. 9K verip de 2. yılına giricek cihaz alırsanız paranıza yazık olur.

Bütçenize bağlı olarak 11 ya da 11 Pro’ya bakmanızı öneririm.

mumtazkuleli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Şuan en uygun Amazon TR’de gözüküyor. Şahsen XS yerine 11 serisine bakmanızı öneririm. 9K verip de 2. yılına giricek cihaz alırsanız paranıza yazık olur.

Bütçenize bağlı olarak 11 ya da 11 Pro’ya bakmanızı öneririm.
önerinizi dikkate alacağım şimdi kontrol ediyorum teşekkür ederim

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Markasının isminin Apple olması şart değilse çok daha iyi Note 10+'a bakabilirsin.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Hepsiburada da 9545 lira. Bu arada iPhone 11 serisi için zorlamanıza hiç gerek yok. Halihazırda xs gayet güçlü ve güncel bir cihaz. Alınmaz edilmez diyenlere itibar etmeyiniz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çok saçma bir hareket olur bence. 64 GB'lık modelleri bile En uygun 9400-9500 TL olan bir telefona çıkalı 1 yıldan fazla süre olmuş o paraları vermek delilik resmen.
S10+ Oppo'nun çeşitli modelleri Note 10+ vb bir sürü model alınabilir o paralara çok rahat. Yada 2-3 ay daha beklenip S11+ veya ambargo kalkarsa Huawei tarafından P40 flan beklenebilir.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Asıl delilik aynı parayı androide bağlamaktır. Satarken para etmeyecek çünkü. Bu gün 9.5 a xs al 2 sene sonra 8 e sat. Aynı paraya note 10+ al iki sene sonra 4 bine anca satarsın :D.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2017 de bimden 5000 tl ye iPhone x alanlar bugün o garantisini bitirdiği telefonu 6000 e satıyor ayık olun.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Hangi akıl gidip XS gibi bir telefonu 8K'ya 2.el almak istesin ki? o zamanlar o fiyata alakası dahi olmayan telefonlar varken yani note 10+ ile karşılaştırılmaz eğer 4K'ya ilerde note 10+ gibi bit telefon görürsem çinde olsa dahi alırım. :DD::D:D:D:D

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Hangi akıl gidip XS gibi bir telefonu 8K'ya 2.el almak istesin ki? o zamanlar o fiyata alakası dahi olmayan telefonlar varken yani note 10+ ile karşılaştırılmaz eğer 4K'ya ilerde note 10+ gibi bit telefon görürsem çinde olsa dahi alırım. :DD::D:D:D:D
Sen piyasayı bilmiyorsun. Kapış kapış gidiyor hemde. Sen kendince mantık yürütüyorsun ama gerçek hayatta öyle olmuyor.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
2017 de bimden 5000 tl ye iPhone x alanlar bugün o garantisini bitirdiği telefonu 6000 e satıyor ayık olun.
bizim millet kazık yemeyi seviyor galiba :D 6000 bine x almak nedir artık o kadar da olmaz ? ? ? ki 8500'e alan tanıdıklarım da var yani para bu kadar mı değersiz? :D

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Bak alıyorlar işte boşamı konuşuyorum. Ama aynı parayı ikinci el androide verecek adam bulamazsın. İphone ise peynir ekmek gibi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Asıl delilik aynı parayı androide bağlamaktır. Satarken para etmeyecek çünkü. Bu gün 9.5 a xs al 2 sene sonra 8 e sat. Aynı paraya note 10+ al iki sene sonra 4 bine anca satarsın :D.
Çok saçma bir bakış açısı. Sen telefondan alacağın faydaya kendine sağlayacağı kolaylıklara bakacaksın. O dediğin olay 1 kerelik oldu ve bizim ülkeye özel oldu diyebiliriz. Yaptırımlar vb olaylardan Dolar 3.5 TL bandıda iken 6 ay 1 sene içinde 7TL civarına çıktı telefonlara ekstra vergiler konuldu üstüne Iphone dünya genelinde telefonlarına yüzde 20 civarında zam yaptı. Ve 4-5 bin TL'ye Iphone alanlar kendilerince kar etmiş oldu 1-2 sene kullansalar bile. Artık bataryası ölmüş güncelleme almayan ekran kasa oranu leş telefonlara ikinci elde para gömen insanlar ne yazık ki halen var.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Çok saçma bir bakış açısı. Sen telefondan alacağın faydaya kendine sağlayacağı kolaylıklara bakacaksın. O dediğin olay 1 kerelik oldu ve bizim ülkeye özel oldu diyebiliriz. Yaptırımlar vb olaylardan Dolar 3.5 TL bandıda iken 6 ay 1 sene içinde 7TL civarına çıktı telefonlara ekstra vergiler konuldu üstüne Iphone dünya genelinde telefonlarına yüzde 20 civarında zam yaptı. Ve 4-5 bin TL'ye Iphone alanlar kendilerince kar etmiş oldu 1-2 sene kullansalar bile. Artık bataryası ölmüş güncelleme almayan ekran kasa oranu leş telefonlara ikinci elde para gömen insanlar ne yazık ki halen var.
İphone unda samsungun da bana sağlayacağı fayda aynı. Her iki cihazda da standart işlemlerim olacak. Kalkıp note 10 da atom parçalamayacağım. İşin sonunda iphone değerini korurken samsung gün geçtikçe değer kaybedecek. Ve ben 2 yada 3 sene sonra cihazdan sıkılıp değiştirmek istediğimde yeni alacağım telefonun fiyatının önemli bir kısmını eski telefonumu satarak karşılayacağım. Bu noktada iphone beni mutlu edecekken samsung isyan ettirecek. Bende böyle düşünüyorum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Eski telefonunu getir kampanyaları filan mı vardı yeni telefonlarda fiyat düşüşü yapıyorlardı Note 10 için de geçerli.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İphone unda samsungun da bana sağlayacağı fayda aynı. Her iki cihazda da standart işlemlerim olacak. Kalkıp note 10 da atom parçalamayacağım. İşin sonunda iphone değerini korurken samsung gün geçtikçe değer kaybedecek. Ve ben 2 yada 3 sene sonra cihazdan sıkılıp değiştirmek istediğimde yeni alacağım telefonun fiyatının önemli bir kısmını eski telefonumu satarak karşılayacağım. Bu noktada iphone beni mutlu edecekken samsung isyan ettirecek. Bende böyle düşünüyorum.
Dediğin olayın tekrar olması için 1-2 sene sonra Doların 10-12 TL civarında olması gerekir. En son çıkan model için desen gene bir nebze anlayacam ama 1 yıldan fazla olmuş çıkalı XS modeli ve fiyatı ortalama 9500 TL. 2 yıl kullansa bu telefon 3 yaşından büyük telefonu kaç TL'ye satabilecek eğer 2 yıl sonra dolar düşerse aklı başında hiçbir insan almaz o telefonu. 2000 TL fiyatlara bile.
Üstüne benim anlatmak istediğim 9500 TL verip eski Iphone alacağına S10+ 6300 TL flan. Veya Oppe Reno 2 daha 2 gün oldu çıkalı 256 GB hafıza 8 GB RAM efsane bir tasarım Full ekran 5300 TL flan. Iphone'a göre uygun fiyatlara al 2 yıl kullan daha mantıklı.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
İyide eski iPhone dediğin 2018 in sonunda çıkmış bir telefon. En az 5 sene güncellemesi var. Ve yine en az 4 senede herhangi bir yavaşlaması olmayacaktır. Bu yavaşlarsa daha önce çıkanlar direk çöp olur zaten. Bir kere 4gb ram var ve bu miktar ios için fazla bile. İşlemciye zaten diyecek yok pc ye taksan sırıtmaz. Kamera ses vs o biçim testler ortada. Yani demek istediğim 4’e 5’e yine android al tabiki ama 9 - 10 bin lira para bağlayacaksan telefona iPhone dan şaşma üzülürsün.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Android konusunda aslında öyle kolay kolay yavaşlama olduğunu sanmıyorum sonuçta telefonu sıfırlayınca filan düzelebiliyor ve RAM kullanımı uygulamadan uygulamaya değişebiliyor bazen İOS alakasız derecede fazla kullanabiliyor ve iphone x kullanmıştım hem de 2 tane P30 ile yan yana getirince P30 kullanım vs konusunda bana çok daha rahat geliyor iphone'a göre yani altı üssü icould'a girecektim bir şeye basınca 2 saat açılmaması beni deli ediyor mesela ya da normal ekranda bile kasa kasa açması vb. zaten daha fazla uyumlulukta açık kaynak varken ücretsiz uygulamanın bile ücretli olduğu kapalı kaynaklı kullanmak pek mantıklı değil benim görüşüm yani ve o yavaşlama aslında iphone'da oluyor bataryası galiba batarya gerektiriyor ve batarya öldüğünde işlemcinin bir anlamı kalmıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İyide eski iPhone dediğin 2018 in sonunda çıkmış bir telefon. En az 5 sene güncellemesi var. Ve yine en az 4 senede herhangi bir yavaşlaması olmayacaktır. Bu yavaşlarsa daha önce çıkanlar direk çöp olur zaten. Bir kere 4gb ram var ve bu miktar ios için fazla bile. İşlemciye zaten diyecek yok pc ye taksan sırıtmaz. Kamera ses vs o biçim testler ortada. Yani demek istediğim 4’e 5’e yine android al tabiki ama 9 - 10 bin lira para bağlayacaksan telefona iPhone dan şaşma üzülürsün.
Iphone sevdası senin gözünü biraz kör etmiş sanki. En az 5 sene güncelleme almalar 4 sene yavaşlama olmama flan bunlar Iphone'da olan özellikler mi ? Bizim evden Iphone 4s - 5s 6s plus 7+ flan neredeyse çoğu model geçti. Kuzenlerim 8 ve X te kullandı onlarıda inceledim.
Ve 1. yıldan sonra Iphone modellerinde yavaşlama oluyor canlı gözlemledim. Batarya desen 2. yılı çıkmıyor elinde sürekli şarj aleti ile gezmen lazım. Hızlı şarj yok bataryalar 2500-3000mAH sınırlarında çabucak bitiyor hızlı dolmuyor. Senin aklın 5-6 sene önceki Android telefonlarda kalmış. Ben başlarda Android telefonda kullandın gerçekten o kasma donama olaylarınıda canlı canlı yaşadım. Ama şuan ki android bambaşka birşey.
4899 TL fiyata Mate 20 pro aldık. Telefon canavar. Gerek ekranı olsun gerek 4000 mAH batarya hızlı şarj gece gündüz kamerası flan. O fiyatlara bu android telefonlar varken halen eski ıphone 9500 TL vermek ne bileyim değişik birşey körlemesine fanboys olmayın.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
çok kaba ve büyük durduğu için tercih etmedim note 10+ ı
İlerde iyi bir fiyata çıkarsa honor 20 pro ya da mate 30 pro da olabilir eğer şuan Note 10+ olmazsa mate 20 pro , P30 pro , S10+ ya da bekleyip mate 30 pro ve S11 filan da olabilir OP7 pro filan da düşünülebilir.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Iphone sevdası senin gözünü biraz kör etmiş sanki. En az 5 sene güncelleme almalar 4 sene yavaşlama olmama flan bunlar Iphone'da olan özellikler mi ? Bizim evden Iphone 4s - 5s 6s plus 7+ flan neredeyse çoğu model geçti. Kuzenlerim 8 ve X te kullandı onlarıda inceledim.
Ve 1. yıldan sonra Iphone modellerinde yavaşlama oluyor canlı gözlemledim. Batarya desen 2. yılı çıkmıyor elinde sürekli şarj aleti ile gezmen lazım. Hızlı şarj yok bataryalar 2500-3000mAH sınırlarında çabucak bitiyor hızlı dolmuyor. Senin aklın 5-6 sene önceki Android telefonlarda kalmış. Ben başlarda Android telefonda kullandın gerçekten o kasma donama olaylarınıda canlı canlı yaşadım. Ama şuan ki android bambaşka birşey.
4899 TL fiyata Mate 20 pro aldık. Telefon canavar. Gerek ekranı olsun gerek 4000 mAH batarya hızlı şarj gece gündüz kamerası flan. O fiyatlara bu android telefonlar varken halen eski ıphone 9500 TL vermek ne bileyim değişik birşey körlemesine fanboys olmayın.
Evet iPhone da olan özellikler. 5 yıl güncelleme alıp yavaşlamıyorlar. Evet günde 3 kez şarja takılan batarya 2 sene olmadan ölür. Burda iphone 5s ten 6s ten bahsetmiyoruz. Şu anda kullandığım xr ın bataryası galaxy s9 dan 3 kat daha uzun gidiyor. Galaxy s9 da 3,5 saat ekran süresi alırken xr da 9 saat alıyorum. Aklım 5 6 sene önceki cihazlarda değil şu an elimde galaxy s9 da var. Ondan önce Huawei p10 vardı ondan önce S7 vardı bunlar son 3 senenin cihazları. Bende kendi deneyimlerime göre yorum yapıyorum kulaktan dolma şeylerle değil. Ayrıyetten zaten dedim ki 4 bine 5 bine gene al androidi ama bir telefona 9 10 bin lira vereceksen iPhone dan şaşma dedim okumadınmı? Ben esasında zaten şaşalı özelliklerden ziyade uzun vadedeki değerini korumasından bahsediyorum. 9 bine android alacaksın 2 sene sonra değeri 4 bine düşecek diye gerçeklerden bahsediyorum. Sen iPhone gözünü kör etmiş diyorsun.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Kötü olan android değil kötü olan " aa bakk ayfonn" olan halk yani başka bir konuda A70 ile 5S takas eden görmüştüm eğer bu kafa devam ederse çok kötü olur bence yani 5S ile A70 takas etmek nedir? ? ? ? ilerde insanlar paranın kıymetini hayla anlamazsa galiba böyle olacak ama eski telefonunu götür kampanyasında da iyi indirim yapıyorlardı ve tüm halkın kafası öyle apple olmazsa almam hayırrrrrr diye değildir bence yani note 10+ gibi bir cihazın o kadar düşeceğini sanmam tabi ilerde daha iyi cihazlar çıkmadığı sürece ve P30 ya da S10 gibi cihazlar hem iyi olmakla birlikte ucuzlarda yani daha da ucuzlarsa artık giriş-orta segment fiyatına düşer.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Şu anda note 8 in ikinci eli 2500 3000 civarında buradan yola çıkarak note 10 içinde bir tahminde bulunabiliriz. Ve tabi birde aynı yıl çıkan iPhone ların fiyatına.

ekleme: note 8 ve iphone 8 plus ikiside 2017 de çıkan cihazlar. Note 8 ikinci eli 2.5 3k arası iken 8 plus 4.5k dan aşağı pek yok. Daha ucuzları zaten sorunlu oluyor. İlk çıktığında sıfır fiyatları aşağı yukarı aynıydı zannedersem. En azından 8 plus ın 4300 civarında olduğunu hatırlıyorum. Bakın bu gün ikinci eli bile 4.5 dan pahalı.

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Aslında şu note serisi de parasını çok hak ediyor demek yanlış olur yani S10+ ya da P30 filan onlar da alınabilir sonuçta sana daha fazla kullanıcı deneyimi verecek ilerde elinden çıkarmak zor olursa bile ben onun o kadar düşeceğini sanmam ya da mi 9t pro gibi bir cihaz daha ne kadar ucuzlayabilir ki?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şu anda note 8 in ikinci eli 2500 3000 civarında buradan yola çıkarak note 10 içinde bir tahminde bulunabiliriz. Ve tabi birde aynı yıl çıkan iPhone ların fiyatına.
Çok iyi hatırlıyorum Note 8 modeli Hepsiburada'da 4299 TL fiyatla çıkmıştı ve çoğu zaman indirimle ile 4000 TL altınada düştüğü olmuştu. 2017 Eylül ayında çıkmış bir model için gayet iyi fiyat 2. elde 3000 TL ediyorsa.