iPhone XR video çekiminde nedeni belli olmayan yeşil ışık

Bu konuyu okuyanlar

metinturk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar merhaba 1 ay kadar önce Apple Türkiye garantili iPhone XR aldım akşam araç kulllanırken video cekimi yaptım videoyu izlediğimde nokta şeklinde bir ışık var bu ışık genelde karşıdan araç gelirken onun bana yaklaşmasıyla belirgin şekilde belli oluyor yanlız ışık birken iki nokta ya bölünüp arabanın ön konsolun oralarda geziniyor servisi aradım getirin bakalım diyorlar bende daha bir ay bile kullanamadığım cihazı teslim etme taraftarı degilim bana yardımcı olursanız sevinirim onlar böyle bir sorun ile başvuran olmadı bizlere diyorlar

Son düzenleme:

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
ucuz etin yahnisi yavan olur ucuz iphone dada aynısı olur... servise vermende fayda var...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
arkadaşlar merhaba 1 ay kadar önce Apple Türkiye garantili iPhone XR aldım akşam araç kulllanırken video cekimi yaptım videoyu izlediğimde nokta şeklinde bir ışık var bu ışık genelde karşıdan araç gelirken onun bana yaklaşmasıyla belirgin şekilde belli oluyor yanlız ışık birken iki nokta ya bölünüp arabanın ön konsolun oralarda geziniyor servisi aradım getirin bakalım diyorlar bende daha bir ay bile kullanamadığım cihazı teslim etme taraftarı degilim bana yardımcı olursanız sevinirim onlar böyle bir sorun ile başvuran olmadı bizlere diyorlar
Lens parlamasından dolayı oluyor. Güneşli havalarda da olabiliyor. Işık,kameradaki diyaframa doğru yansıyıp onun minitür halini fotoğrafta oluşturuyor.

Bu tür şeyler DSLR’larda da olabiliyor

Son düzenleme:

metinturk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
umarım ondandır genellikle karşıdan araç geçmeye yakın yapıyor ful karanlık bi sokakta gündüz birşey yok ama hiç karşılaşmadığım için danışmak istedim arkadaşımda note 8 var onda gündüz güneşli havada çıkmıştı böyle bir ışık bendede akşam yaptı ozaman servise vermeye gerek yok

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
umarım ondandır genellikle karşıdan araç geçmeye yakın yapıyor ful karanlık bi sokakta gündüz birşey yok ama hiç karşılaşmadığım için danışmak istedim arkadaşımda note 8 var onda gündüz güneşli havada çıkmıştı böyle bir ışık bendede akşam yaptı ozaman servise vermeye gerek yok
Yok telaşlanma :D

Gayet normal bir durum bu. Yalnız kameranın sensörü büyükse bu daha da sık oluşabilir. Gelecekte daha yeni bir telefonda daha sık lens parlaması görürsen şaşırma

metinturk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
saol kardeş içimi rahatlattın malum insan bukadar paralar verip böyle şeyi görünce ister istemez moral bozukluğu yapıyor arkadaş ucuz etin yahnisi yenmez demiş onada hak veriyorum ucuz bi telefon yok

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Lens parlamasından dolayı oluyor. Güneşli havalarda da olabiliyor. Işık,kameradaki diyaframa doğru yansıyıp onun minitür halini fotoğrafta oluşturuyor.

Bu tür şeyler DSLR’larda da olabiliyor
o lens parlaması olması gereken bir optik oyun yansıma önleyici kaplama yapmadıklarında oluyor... Apple cimri olduğundan kullanamamıştır...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
o lens parlaması olması gereken bir optik oyun yansıma önleyici kaplama yapmadıklarında oluyor... Apple cimri olduğundan kullanamamıştır...
Bahanen güzelmiş. Ama bunun gibi şeyler telefona yakışmaz değil mi?
65477

Bu tür şeyler tüm telefonlarda oluyor. S9 yada Note 9’da bile oluyor. Ama sen her zamanki gibi suçu applea atmaya devam et.

Apple aileni falan mı kaçırdı?

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Bahanen güzelmiş. Ama bunun gibi şeyler telefona yakışmaz değil mi?Ekli dosyayı görüntüle 65477

Bu tür şeyler tüm telefonlarda oluyor. S9 yada Note 9’da bile oluyor. Ama sen her zamanki gibi suçu applea atmaya devam et.

Apple aileni falan mı kaçırdı?
sen ne saçmalıyorsun gerçekler ortada SONY nede leica ile bu tarz lens efektleri olmuyor niye sadece Apple ve SAMSUNG yapınca oluyor?

Cruesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
sen ne saçmalıyorsun gerçekler ortada SONY nede leica ile bu tarz lens efektleri olmuyor niye sadece Apple ve SAMSUNG yapınca oluyor?
Merhaba sevgili Apple düşmanı arkadaşım,

Ver bana Sony'i ve Leica'yı veya herhangi bir telefon ver, sana lens parlamalı fotoğraflar,videolar çekeyim.
Bence sen Apple'ı çekemediğinden en ufak sorunu bile büyütüyorsun.
Adamlar son teknoloji bir şey yapsa yine bir bahane bulur ne gerek var o teknolojiye dersin.
Sizin ki biraz istemem yan cebime koy oluyor.

Ben sorun yaşamıyor muyum Apple ile yaşıyorum. Ama kalkıpta her şeye bir kılıf uydurup aha Apple değil mi demiyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
65488

65489

İlk fotoğraf leica kullanan Mate 20 pro,ikinci fotoğraf Sony xz premium ile çekildi. Gördüğün gibi lens parlamaları var. İnanmıyorsan Google’dan araştır.

Önceden dediğim gibi sensör büyükse(Mate 20 pro gibi) lens parlama olma ihtimali artar.

Asıl sen saçmalamayı bırak minik troll.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
abartmayın o istenen bir efekt arıza değil kameralarda çoklu lensler olduğu için oluyor.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Ekli dosyayı görüntüle 65488
Ekli dosyayı görüntüle 65489

İlk fotoğraf leica kullanan Mate 20 pro,ikinci fotoğraf Sony xz premium ile çekildi. Gördüğün gibi lens parlamaları var. İnanmıyorsan Google’dan araştır.

Önceden dediğim gibi sensör büyükse(Mate 20 pro gibi) lens parlama olma ihtimali artar.

Asıl sen saçmalamayı bırak minik troll.
lens efekti olmazsa olmaz ama her fotoda olmuyor sen ne sallıyorsun kocamış troll...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Aynen öyle;her fotoda olmuyor. Ama hiç te olmuyor değil. Işık kaynağına doğrultursan efekti görebilirsin. Sen sallamaya devam et
iphone X ile çekilen her gece fotografında lens flare efekti varken diğer markalarda yok denecek kadar az ve hala cimri apple'ı savunuyorsun...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
iphone X ile çekilen her gece fotografında lens flare efekti varken diğer markalarda yok denecek kadar az ve hala cimri apple'ı savunuyorsun...
65504

Bir örnek daha. Lumix ve xz2’ninki biraz daha belli.

Apple’ı savunmuyorum,gerçeği savunuyorum.

Her telefonda bu parlama olabilir diyorum bunun neresini anlamadın?

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Benim teldede oluyor bende 1400 tllik tel anca bukadar olur deyip geçmiştim demek bundanmis

metinturk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu sorunu birtek ben yaşıyor olamam bunun illlaki bir güncellemeyle felan önüne geçilmesi lazım diye düşünüyorum video çekerken bir yeşil ışık ortalarda karanlık olan noktada parıl parıl parlaması entrasan özellikle aracın yaklaştığı anda belirgin şekilde çıkması çok anlamsız onun dışında gerçekten güzel telefon

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
bu sorunu birtek ben yaşıyor olamam bunun illlaki bir güncellemeyle felan önüne geçilmesi lazım diye düşünüyorum video çekerken bir yeşil ışık ortalarda karanlık olan noktada parıl parıl parlaması entrasan özellikle aracın yaklaştığı anda belirgin şekilde çıkması çok anlamsız onun dışında gerçekten güzel telefon
Zaten tek sen yaşamıyorsun.

Yazılımla sorun düzeltilemez çünkü yazılımla alakası yok. Tüm lensler bu tür problemi yaşayabiliyor. Etkisini azaltmak için koruyucu alabilirsin.

metinturk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nasıl bir koruyucu yani bir program mı indirmem lazım

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Nasıl bir koruyucu yani bir program mı indirmem lazım
Önceden gösterdiğim gibi bir koruyucu. Ama telefona uygun öyle birşey var mı ben de bilmiyorum.

Neyseki bir programla o yeşil noktaları silebilirsin. App storedan Google’ın yaptığı “snapseed” uygulamasını indir,fotoğrafı seç,aletlere(tools) tıkla ve iyileştirme(healing) modunu seç. Resimi olabildiğince yakınlaştır ve yeşil noktaya tıkla.

Fakat farkettin mi bilmiyorum ama bu sadece resimler için geçerli. Video için çözüm var mı bilmiyorum.

Bu yeşil nokta sorunu yazılımdan kaynaklanmıyor. Sorun ışığın telefondaki lensine yansıması. Yani çok yapabileceğin birşey yok.

Son mesajlar