iPhone X Sıvı Teması

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cruesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar;
İlk çıktığı zamanlar almış olduğum iPhone X cihazımı yaz ayların da servise göndermiştim 1 hafta içinde telefon değişimi yapıldı ve bana gönderildi.
Telefon elime ulaştığın da hoparlöründe cızırtı olduğunu ve sonrasın da Face İd'in çalışmadığını gördüm ve telefonun elime geçtiği saatlerde direk Apple destek ile temasa geçtim ve sorunumu bildirdim ve bana servise gönderin dediler, ancak işim gereği telefonu servise gönderemedim defalarca olay kimliği bırakıp tam göndereceğim derken şehir değişikliği iş, okul derken bu günlere kadar telefonu üst ahize tamamen cızırtılı hale gelene kadar bu şekilde kullandım ve 2 Şubat'ta servise verebildim.

Bu gün servisten "ÖDEME BEKLENİYOR" açıklamasını görünce şok geçirdim, telefonum sıvı temasına maruz kalmış ve garanti dışı bırakılmış.
Az önce destek ekibi ile telefonda görüştüm ve telefonda ki hanım mühendislerine olay kimliği oluşturacağını söyledi, ben sıvı temasına maruz kalmadığını bundan adım gibi emin olduğumu zaten telefonun değiştirildiği gün sorunları bildirdiğimi söyledim.

Telefon aşırı ısınıyor ve terliyor, telefonu teslim ettiğim teknik servis cihazın sıvı teması sensörünü yanımda inceledi.
Ben telefona hiç bir şekilde dışarıdan sıvıya maruz bırakmadım ve bunun arkasındayım.
Hiç bir şekil de hatamı kabullenmeyecek biri de değilim, varsa benim hatam paşa paşa kabullenirim ancak dediğim gibi hiç bir şekilde sıvıya maruz kalmadığına eminim.

Böyle bir sorun yaşayan arkadaşlar var mı?
Nasıl bir yol izlemeliyim?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tüketici hakem heyetine başvur işleri hızlandır derim. Yoksa cihazı sıvı teması nedeniyle kolay kolay değiştirmezlerdi.

Cruesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Tüketici hakem heyetine başvur işleri hızlandır derim. Yoksa cihazı sıvı teması nedeniyle kolay kolay değiştirmezlerdi.

Telefonda zaten sıvı teması yok, böyle bir kararın verilmesine anlam veremiyorum

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Telefonda zaten sıvı teması yok, böyle bir kararın verilmesine anlam veremiyorum
Nemden de oluşmuş olabilir. Telefonlarda birkaç tane beyaz şeyler var. Bu şey sıvıyla temas ettiğinde kırmızıya dönüşüyor. Böylece cihazın sıvıyla temas ettiği anlaşılıyor.

Fakat nemli ortamda bile sıvı geçirmediğin halde o şeyler kırmızıya dönüşebiliyor.

Thh’ye başvurmanı öneririm.

Cruesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Nemden de oluşmuş olabilir. Telefonlarda birkaç tane beyaz şeyler var. Bu şey sıvıyla temas ettiğinde kırmızıya dönüşüyor. Böylece cihazın sıvıyla temas ettiği anlaşılıyor.

Fakat nemli ortamda bile sıvı geçirmediğin halde o şeyler kırmızıya dönüşebiliyor.

Thh’ye başvurmanı öneririm.

Hocam cevap için teşekkür ederim, THH'den olumlu yanıt çıkar mı acaba? Adamlar sıvı teması diyor. ama hiç bir şekilde sıvı ile taması olamamasına rağmen ben bunu nasıl kanitlicam.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bence servis elemanı parça değiştirip sıvı temasını bahane etmiş kontrol edersen sende görebilirsin... Apple servis elemanları sabıkalı...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hocam cevap için teşekkür ederim, THH'den olumlu yanıt çıkar mı acaba? Adamlar sıvı teması diyor. ama hiç bir şekilde sıvı ile taması olamamasına rağmen ben bunu nasıl kanitlicam.
Evet olumlu bir yanıt gelecektir.

dllturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hemen tüketici hakem heyetine başvurmanı öneririm ve eğer kendinden eminsen sonuna kadar git umarım halledebilirsin ?

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Parçamı çalarlar :)
Cihazımı değiştirdiler sağolsunlar.
sikayetvar.com gibi sitelere bi bak...
daha beter şikayetler...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bu durum sıvı teması olmadan sıvı teması diye garantiden çıkarttıkları cihazları yok saymaz...

Cruesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İyi o zaman :)

Yeni telefonunu güle güle kullan ;)

Teşekkürler Hocam :)

Adına sevindim dostum güle güle kullan ?

Teşekkürler :)

bu durum sıvı teması olmadan sıvı teması diye garantiden çıkarttıkları cihazları yok saymaz...

Senin Apple düşmanlığını anlayamadım açıkcası.
Yukarıda bir kaç firma belirtmişsin, haklısın evet sorun yaşayanlar az denmeyecek kadar çok ancak;
Samsung, Huawei, Xiaomi, Nokia, Sony vs. gibi tüm firmaların şikayetleri her forumda ve şikayet sitesin de mevcut neden sadece Apple üzerinden gidiyorsun anlayamıyorum.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Teşekkürler Hocam :)

Teşekkürler :)

Senin Apple düşmanlığını anlayamadım açıkcası.
Yukarıda bir kaç firma belirtmişsin, haklısın evet sorun yaşayanlar az denmeyecek kadar çok ancak;
Samsung, Huawei, Xiaomi, Nokia, Sony vs. gibi tüm firmaların şikayetleri her forumda ve şikayet sitesin de mevcut neden sadece Apple üzerinden gidiyorsun anlayamıyorum.
senin sorunun apple denen köle tüccarını savunmak için bütün markalara çamur atabiliyorsun...

Cruesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
senin sorunun apple denen köle tüccarını savunmak için bütün markalara çamur atabiliyorsun...
Hayır efendim yanlışız var;
Eski Samsung kullanıcısıyım
Huawei' nin kamerasını seviyorum.
Ben sadece Türkiye'de ki tüm teknik servislerde böyle sorunlar olabileceğini söylüyorum bence sizin Apple düşmanlığınız öyle büyük ki Apple kullanan herkesi diğer firmalara düşman olarak görüyorsunuz.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Hayır efendim yanlışız var;
Eski Samsung kullanıcısıyım
Huawei' nin kamerasını seviyorum.
Ben sadece Türkiye'de ki tüm teknik servislerde böyle sorunlar olabileceğini söylüyorum bence sizin Apple düşmanlığınız öyle büyük ki Apple kullanan herkesi diğer firmalara düşman olarak görüyorsunuz.
sadece Türkiye olduğu şüpheli Çin'den Avrupaya geneli şüpheli... suya dayanıklı model çıktıktan sonra sıvı teması arttı hemde yeni aldıktan 48 saat sonra bile denmiş... daha kullanmak için kutudan çıkartamadan...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar