iPhone X Sim Free Türkiye'de çalışıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

ogulcanozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amerikada henüz sim free telefonlar çıkmış değil. Operatörle alınan telefonlar Türkiye'de çalışmakta mıdır?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
sim kartının uyumlu olması gerekiyor ama IMEI kaydı önemli

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
İPhone X in sanırım ithalatçı satılmıyor o yüzden öyle tavsiyede bulundum

ogulcanozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle olsa bile burdan alma düşüncem yok valla

engntncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sim free iPhone X Amerika'da A1901 kodlu değil ve CDMA sim desteği var yani Türkiye'de servis desteği yok !!! T mobile alma taraftarıyım t mobile unlocked ülkemizde çalışır mı ona göre 3-4 gün içinde alacağım acil yardım

ogulcanozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sim free iPhone X Amerika'da A1901 kodlu değil ve CDMA sim desteği var yani Türkiye'de servis desteği yok !!! T mobile alma taraftarıyım t mobile unlocked ülkemizde çalışır mı ona göre 3-4 gün içinde alacağım acil yardım
Sim freeler hem cdma hem gsm desteklemiyor mu? Nasıl servis desteği yok anlamadım.

engntncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
destekliyor ama lte modemi içinde CDMA var o yüzden apple store pupa lydia bakmıyor bu cihaz amerika için üretilmiş diyor

ogulcanozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
destekliyor ama lte modemi içinde CDMA var o yüzden apple store pupa lydia bakmıyor bu cihaz amerika için üretilmiş diyor
Apple Türkiyenin sitesinden iphone x bilgileri içinde hem a1865 hem de a1901 kodlu cihazlar yer alıyor. Servis desteği olmadığından emin misiniz?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
Apple Türkiyenin sitesinden iphone x bilgileri içinde hem a1865 hem de a1901 kodlu cihazlar yer alıyor. Servis desteği olmadığından emin misiniz?

Global olması lazım
--- Gönderi Güncellendi ---
Çünkü Geçen iphone X çekilişinde Hakkı abi telefonu yurtdışından aldı Türkiyede desteklemese yurtdışından almazdı diye düşünüyorum

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arakdaşlar yurtdışından gelen cihazlar sim free olmalı ayıca modeli europe olması lazım diğer türlü amerikan modeli garanti kapsam dışında tutulur. Ayrıca operatör üzerine alınan cihazlar kara listeye alınıp sim lock yapılabiliyor ödeme yapılmazsa dikkat edin onada

engntncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arakdaşlar yurtdışından gelen cihazlar sim free olmalı ayıca modeli europe olması lazım diğer türlü amerikan modeli garanti kapsam dışında tutulur. Ayrıca operatör üzerine alınan cihazlar kara listeye alınıp sim lock yapılabiliyor ödeme yapılmazsa dikkat edin onada
Amerikadan hangi ürünü almalıyız t mobile alıp peşin ödesek apple store den Türkiye de çalışır mı ?
Kesinlikle kuzenimin başında geldi global model olan a1901 alın tehlikeye atmayın 1000 dolar az para değil

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Amerikadan hangi ürünü almalıyız t mobile alıp peşin ödesek apple store den Türkiye de çalışır mı ?

Kesinlikle kuzenimin başında geldi global model olan a1901 alın tehlikeye atmayın 1000 dolar az para değil
Zaten 999 $ dan aldığınız cihaz simfree oluyor. Operatör üstünden alınanlar daha uygun fiyatlardan alınıyor tam olarak bilmiyorum ama tahminen aylık 20-30 $ gibi 24 aylığına. Buradaki gibi peşin fiyatına değil yani orada amaç abone yapmak ordan zaten kazanıyorlar.

engntncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle kuzenimin başında geldi global model olan a1901 alın tehlikeye atmayın 1
Zaten 999 $ dan aldığınız cihaz simfree oluyor. Operatör üstünden alınanlar daha uygun fiyatlardan alınıyor tam olarak bilmiyorum ama tahminen aylık 20-30 $ gibi 24 aylığına. Buradaki gibi peşin fiyatına değil yani orada amaç abone yapmak ordan zaten kazanıyorlar.
anladım yani 999 dolar verip t mobile alsam bile sim free gelecek yani ?

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Kesinlikle kuzenimin başında geldi global model olan a1901 alın tehlikeye atmayın 1

anladım yani 999 dolar verip t mobile alsam bile sim free gelecek yani ?

Aynen çünkü sen cihazı sözleşmesiz alıyorsun. Ama dediğim gibi model numarası europe olmak zorunda uluslararası 1 yıl garanti için ona dikkat et sadece.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Peşin aldığın telefonu nasıl kara listeye alıyorlar

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Peşin aldığın telefonu nasıl kara listeye alıyorlar

Hayır peşin aldığın simfree diyorum zaten. Bazı insanlar yurtdışından telefon getiriyor operatör üzerine alınmış. Türkiye de vodafone dan turkcell den aldığın gibi. Yurtdışında operatör üzerine alınanlar daha uygun amaç orada operatörde tutmak çünkü bizim burası gibi peşin fiyatına değil. Bu nedenle eğer alan kişi ödemezse faturasını ya da taahhütü bozarsa telefon kara listeye alınır imei ile ve simlock olur.

ogulcanozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar att sim free A1901 olarak aldım, şu anda çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok.

engntncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
garanti süresi telefonu açınca mı başlıyor yoksa fatura kesince mi apple store floridadan aldım cihazı