iPhone X & S9 plus Eksileri Artıları Nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

ibrahim6694

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki telefon arasında sizce hangisi alınır? Artıları nelerdir? Bugün ikisinden birini alacağım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Seneye 7 Plusa yapılanların aynısını yapılacak bir cihaz X ben kesinlikle S9 Plus alırdım.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Kesinlikle s9 plus.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Galaxy S9+'u öneriyorum. Daha kullanışlı bir ekran dizayna sahip. Daha iyi bir pil performansı sunuyor. Kamerada her konuda başarılı. OİS'ten video gece çekimine kadar. Kutu içeriğinden hızlı şarjda çıkıyor. Streo hoparlör mevcut.

Reaksiyon puanı
923
Galaxy S9+'u öneriyorum. Daha kullanışlı bir ekran dizayna sahip. Daha iyi bir pil performansı sunuyor. Kamerada her konuda başarılı. OİS'ten video gece çekimine kadar. Kutu içeriğinden hızlı şarjda çıkıyor. Streo hoparlör mevcut.
Zaten S9 ve S9 Plus kamera konusunda çok iddialı.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
X 'in kutu içeriği sıfır 6000 liraya telefon satıyosun içinden hızlı şarj adaptörü çıkmıyo tamamen saçmalık x 'in ön kamera açısı çok dar daha geniş olmalı bide pili daha iyi olabilirdi s9 plusın bi eksisini göremedim ne yalan söyleyim s8 plusın eksilerini kapatan bi cihaz olduğu için ben bi kusur göremedim he ille bi kusur istiyosan Ar emoji olayı daha iyi olabilirdi

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
S9 Plus'ı öneriyorum. Tasarımı daha iyi, ekranı daha iyi, bataryası daha iyi, içerisinden hızlı şarj adaptörü çıkıyor, kamerası daha iyi kısacası daha iyi. Iphone X'un rezalet bir telefon olduğunu söylemiyorum ya da aşağılamıyorum ama S9 Plus daha iyi bir telefon hem de Iphone X o parayı zerre hak etmiyor. 10. yıla özel bir telefonun kutu içeriği o kadar boş, o kadar saçma olabilir mi ? İnsanları sömürmekten başka bir şey değil. Kesinlikle S9 Plus'ı öneriyorum.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
elma ile armut gibi farklı ikisi.Uygulamalar vs konusunda ios tartışılmaz.Enlight diye muhteşem bir fotoğraf düzenleme programı vardı kullandığım,android'de malesef yok.İos cihazlar çok daha sorunsuz.Çok daha basit.Basit olduğu için işlevsel.Paranızı samsung alarak ziyan etmeyin bence.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
elma ile armut gibi farklı ikisi.Uygulamalar vs konusunda ios tartışılmaz.Enlight diye muhteşem bir fotoğraf düzenleme programı vardı kullandığım,android'de malesef yok.İos cihazlar çok daha sorunsuz.Çok daha basit.Basit olduğu için işlevsel.Paranızı samsung alarak ziyan etmeyin bence.
Asıl iphone x alırsa parasını ziyan etmiş olacak daha iyi ve daha ucuz bi cihaz varken neden pahalı olanı tercih edecek?? Boş yere ümitlenme x te ios 12 yle 7 plus gibi olacak appleın parasızlıktan gözü dönmüş size yeni telefon aldırması lazım ;)

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bu adamlar iphone x in kastığını görmek için canlarını bile verirler valla :) çentik hoş değil ben x almazdım.

Son düzenleme:

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Apple fanlar kızabilir bende X kulanıyorum ama X seneye akıbeti belli değil ios 12 ile gerilebilirsiniz millete güncelleme gelmez kafa rahat bize güncelleme gelir perişanlık S9 plus daha iyi seneye güncelleme zaten çok geç geliyor kafanız rahat ios'ta gece wifi'yi açık unutursanız hop ios 12'desiniz ve sonra telefon elinizde güm Apple diyecek ki daha iyi performans için İphone X X plus 2018 modelini alın o ne kadar dolar kuru ile sadece 7.999tl alın İos'u en iyi şekilde kullanın seneye de 12'yi öve öve bitirimezler
Sadede gelirsek s9 alın alamıyorsanız Huwaei de güzel Sony htc lg almayın çok problem telefonlar sony'de ısı htc'de ısı Lg'de ekran problemleri çıkıyor ilerde

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Asıl iphone x alırsa parasını ziyan etmiş olacak daha iyi ve daha ucuz bi cihaz varken neden pahalı olanı tercih edecek?? Boş yere ümitlenme x te ios 12 yle 7 plus gibi olacak appleın parasızlıktan gözü dönmüş size yeni telefon aldırması lazım ;)
Apple bana komisyon ödemiyor cihazlar için,gördüğümü söylüyorum.Elimdeki s8 1 yıl dolmadan başladı hata vermeye,evde iphone se var 16gb,ios 11.3 yüklü,hiç daha hata vermedi,yavaşta çalışmıyor,gayet akıcı.Bendeki samsung'a güncelleme geliyo,yüklüyorum,yok galaxy uygulamaları güncellenmiyor,yok uygulama hata veriyor şudur budur.Ben sorsunsuz telefon kullanmak istiyorum.Uygulamalar açılsın,çalışsın.Zırt pırt format atmıyım.İphone daha 1 kere format atılmadı.Kaç kere güncelleme yapıldı.Ben gördüğüme inanırım arkadaşlar.Fanboy vs boş laf bunlar.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Apple bana komisyon ödemiyor cihazlar için,gördüğümü söylüyorum.Elimdeki s8 1 yıl dolmadan başladı hata vermeye,evde iphone se var 16gb,ios 11.3 yüklü,hiç daha hata vermedi,yavaşta çalışmıyor,gayet akıcı.Bendeki samsung'a güncelleme geliyo,yüklüyorum,yok galaxy uygulamaları güncellenmiyor,yok uygulama hata veriyor şudur budur.Ben sorsunsuz telefon kullanmak istiyorum.Uygulamalar açılsın,çalışsın.Zırt pırt format atmıyım.İphone daha 1 kere format atılmadı.Kaç kere güncelleme yapıldı.Ben gördüğüme inanırım arkadaşlar.Fanboy vs boş laf bunlar.
Daha öncede sana söylemiştim sanırım Bend e ilk çıktığı yıl 6 plus aldım ios 9 gelince kasmaya takılmaya başladı Bend e gördüklerimi söylüyorum.Haksızsın demiyorum sadece abartarak anlatıyosun elimde 2 buçuk senelik note 5 var sadece instagrama girerken bazen geç tepki veriyo bazen uygulamadan atıyo başka bi sıkıntısı yok sen 1 senelik s8 öldü diyosun buda bana inandırıcı gelmiyo

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Daha öncede sana söylemiştim sanırım Bend e ilk çıktığı yıl 6 plus aldım ios 9 gelince kasmaya takılmaya başladı Bend e gördüklerimi söylüyorum.Haksızsın demiyorum sadece abartarak anlatıyosun elimde 2 buçuk senelik note 5 var sadece instagrama girerken bazen geç tepki veriyo bazen uygulamadan atıyo başka bi sıkıntısı yok sen 1 senelik s8 öldü diyosun buda bana inandırıcı gelmiyo

E sende 1 senelik x seneye ölücek diyorsun ? ama adamın yazdığı s8 hakkındaki yoruma inanmıyorsun.Bu böyle uzar gider..

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Öldü derken cihazı halen aktif kullanıyorum.Ama ios'tan geçtiğim için uygulama hatasına alışık değilim,yada uygulama güncelleme hatasına vs.Telefondan telefona değişebilir,ben tek ios yada tek android kullanmadım.Hiçbir sistemin hayranı değilim.Hocam donanım ve yazılım tek elden çıkıyo,güncelleniyo,optimize ediliyo.Mümkünmü andorid'in daha sorunsuz olması,değil.Ama bi ton kişiselleştirme mevcut,eyvallah.Herkes ihtiyacına göre alsın.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Öldü derken cihazı halen aktif kullanıyorum.Ama ios'tan geçtiğim için uygulama hatasına alışık değilim,yada uygulama güncelleme hatasına vs.Telefondan telefona değişebilir,ben tek ios yada tek android kullanmadım.Hiçbir sistemin hayranı değilim.Hocam donanım ve yazılım tek elden çıkıyo,güncelleniyo,optimize ediliyo.Mümkünmü andorid'in daha sorunsuz olması,değil.Ama bi ton kişiselleştirme mevcut,eyvallah.Herkes ihtiyacına göre alsın.
Doğru diyosun donanım ve yazılım tek bi elden çıktığı için daha stabil olmasına şaşırmamak lazım ama yinede iosta sorunlar çıkabiliyo.Diğer yandan android özgürlüğü var tabi ama ikisininde kendine göre avantajları var isteyen istediğini alıp kullanabilir sonuçta para kendi cebimizden çıkıyo.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
s9+ zorlarsam kusur bulabilirim.Eğer çok fazla detay inersem her telefonda milyon tane kusur vardır.Mesela s9+ biraz daha ağır,kalın.Kim önemser bilmiyorum zaten gözle görünmüyor yılan gibi tasarımı var kıvrım kıvrım.Diğer yandan iphone x bataryası,ön kamerası,gece performansı diyebilirim

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Doğru diyosun donanım ve yazılım tek bi elden çıktığı için daha stabil olmasına şaşırmamak lazım ama yinede iosta sorunlar çıkabiliyo.Diğer yandan android özgürlüğü var tabi ama ikisininde kendine göre avantajları var isteyen istediğini alıp kullanabilir sonuçta para kendi cebimizden çıkıyo.

Android ozgurlugu derken rootlu telmi kaldi iki telefonada laf etmeye gerek yok ikiside iyi guncel kalcam diyorsan ios al daha az paraya yakin bir performans istiyorsan android al basit

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Android ozgurlugu derken rootlu telmi kaldi iki telefonada laf etmeye gerek yok ikiside iyi guncel kalcam diyorsan ios al daha az paraya yakin bir performans istiyorsan android al basit
Güncel kalacaz derken telefondan oluyosunuz ama önemli değil nasıl olsa öyle yada böyle güncelleme alıyosunuz apple yavaşlatmış yada telefonu öldürmüş bi önemi yok yaşasın ios ölsün çöp android :D