İphone x mi yoksa note 8 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bir android telefon kullanıyorum ortalama 4-5 yıldır ve artık telefon miladını doldurdu malesef yeni bir telefon alacağım ancak iki model arasında kararsız kaldım note 8 gereğinden fazla büyük geliyor daha önce hiç ios kullanmadım kısaca bana + sı - ile önerinizi söylermisiniz iphone x mi yoksa note 8 mi almalıyım ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 8 ekran kasa oranı sayesinde 8 Plus kasası boyutunda
Gidin inceleyin mağazada Note 8i bence Note 8 çok daha iyi bir cihaz.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Normalde birbirlerinin + ve - lerini götürüyorlar. Yani iş tercih meselesine kalıyor. İphone X çıksın bi Drop test- Camera test- Speed Testler gelsin öyle al.
--- Gönderi Güncellendi ---
X sanki 1 tık önde

M

Murat Burç

SDN Okuru
Normalde birbirlerinin + ve - lerini götürüyorlar. Yani iş tercih meselesine kalıyor. İphone X çıksın bi Drop test- Camera test- Speed Testler gelsin öyle al.
X sanki 1 tık önde
X'den daha performanslı 8 Plusun testleri geldi zaten Note 8'in aldığı testler var alamadigi testlerde en fazla 9 saniye fark yediğini gördüm normal 8'i alıyor zaten.

Kamera testi olarak X ile 8 Plus'un ana kameraları aynı sanırım Note 8 onda da parçalıyor.

Drop testler ne kadar onemli?c

Reaksiyon puanı
258
Ya ne parçalaması ne ezmesi bu kadar fanboyluk nedir ya ?? Milleti yanlış yönlendirmeyin bee!!! Sanki görende 3310 gibi çekiyor sanacak..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya ne parçalaması ne ezmesi bu kadar fanboyluk nedir ya ?? Milleti yanlış yönlendirmeyin bee!!! Sanki görende 3310 gibi çekiyor sanacak..
Testler ortada en yakın örnek supersaf'in kamera testi
Kendim paylaştım konuya yorum yapan herkes
Note 8in parçaladığı konusunda hem fikir. Ha dur senin gibi biri kaç fanboy itiraz ediyordu.
O konudaki çoğunluğun yorumuna göre yapıyorum yorumumu evet Note 8 mono ses kaydi yapan cihazı yani 8 Plus'u param parça ediyor.

Reaksiyon puanı
258
:D :D :D fanboy derken..İlk önce şu yorumuna cevap vereyim.Fanboy olsam yukarda Note 8 al demezdim mutlaka ios a geç X al derdim.Fanboy olsaydım 2500-3000 tl aralığında telefon isteyenlere S7 Edge önermezdim.6s veya 6s Plus önerirdim.Senin gibi şunada bak bunada bak demezdim.Ayrıca parçalamak o kadar absürt bir kelime ki millet cidden X veya 8 Plus'ın kamerası harbiden çok kötü çekiyor diyecek.Ha Note 8 iyi olabilir bunu da bir tık önde Note 8 diyebilirdin ve milletide yanlış yönlendirmezdin.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Note 8'i kendim de inceledim tasarımı güzel olmuş baya. Performans olarak dağlar kadar bir fark yok şimdilik. Ben olsam X alırdım gene de. Hani 8 plus mı note 8 mi diye sorsan note 8 derim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Note 8 daha iyi gibi ama çıksın. İkisini de inceleyin öyle karar verin

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
X'den daha performanslı 8 Plusun testleri geldi zaten Note 8'in aldığı testler var alamadigi testlerde en fazla 9 saniye fark yediğini gördüm normal 8'i alıyor zaten.

Kamera testi olarak X ile 8 Plus'un ana kameraları aynı sanırım Note 8 onda da parçalıyor.

Drop testler ne kadar onemli?c

x den daha performanslı derken ?

Note 8'i kendim de inceledim tasarımı güzel olmuş baya. Performans olarak dağlar kadar bir fark yok şimdilik. Ben olsam X alırdım gene de. Hani 8 plus mı note 8 mi diye sorsan note 8 derim.

hocam sen x alıyorsan neden note 8 al diyorsun :D

Testler ortada en yakın örnek supersaf'in kamera testi
Kendim paylaştım konuya yorum yapan herkes
Note 8in parçaladığı konusunda hem fikir. Ha dur senin gibi biri kaç fanboy itiraz ediyordu.
O konudaki çoğunluğun yorumuna göre yapıyorum yorumumu evet Note 8 mono ses kaydi yapan cihazı yani 8 Plus'u param parça ediyor.

note 8 fazla büyük geliyor bana yani ben s8 plusa bakmştım çıktığında o dahi büyük geldi tasarımınıda beğenmemiştim ama note 8 daha iyi çizgilere sahip hoş olmuş ancak ben o kalemi mesela bir sefer dahi kullanacağımı sanmıyorum yani sıkıntım +sı - si aslında kimi 8plusun kamerasını kimi note 8 zinkini beğenmiş kafam allak bullak oldu :D

Hiç İos kullanmadıysan Note 8 al.

Çözmek çok bir süremi almaz sanki neden böyle bir yorum yaptınız biraz daha açarmısınız

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266

note 8 fazla büyük geliyor bana yani ben s8 plusa bakmştım çıktığında o dahi büyük geldi tasarımınıda beğenmemiştim ama note 8 daha iyi çizgilere sahip hoş olmuş ancak ben o kalemi mesela bir sefer dahi kullanacağımı sanmıyorum yani sıkıntım +sı - si aslında kimi 8plusun kamerasını kimi note 8 zinkini beğenmiş kafam allak bullak oldu :D

Çözmek çok bir süremi almaz sanki neden böyle bir yorum yaptınız biraz daha açarmısınız

8 plus eski tasarım diye. X alsın diyorum zaten. 8 plus mı note 8 mi diye sorsaydın diye dedim.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Note 8 tabiki güç açısından bir tık daha geri kalsada alınabilir en iyi telefon Note 8 dir

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekran çözünürlüğü sebebi ile 8 Plus daha performanslı günlük hayatta fark etmek imkansız ancak oyun açılışlarında falan fark olur o da hız testlerine yansır gibi bir şey teoride X üstündeki yük sebebi ile daha performansız.

Note 8'i eline al bir yarım saat kurcala boyuta öyle karar ver

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
note 8 in kasası ekranı cercevesiz öneririm

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Aklım X diyor tasarımım olarak kalbim Note 8 diyor. Karasızım :D

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Ikiside gayet güzel telefonlar ancak senin ne yapmak istediğine bağlı mesela ben samsungun ve lg nin android kolaylıklarını sevdiğimden dolayı note 8 tercih ederdim ancak çalıştığın ortamda mac varsa airpods veya apple watch kullanıyorsan birbirleriyle uyumlu çalışacağından dolayı iphone x de tercih edebilirsin

Curuk elma

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Kardeşim şu şartlarda ne iphone x e 4500 5000 tl nede note 8 e verilmez benim sana tavsiyem 3400 tl ye al s8 plus bak keyfine

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7+ iPad Pro 10.5 +Apple pencil alabilirsin mesela
S7 telefon olarak bence çok iyi bir telefon iPad Pro'nun gücüne de bu ikili yaklaşamaz özellikle grafik performansına iPad Pro yüksek ihtimal grafik tarafında X'i tokatliyor.

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S7+ iPad Pro 10.5 +Apple pencil alabilirsin mesela
S7 telefon olarak bence çok iyi bir telefon iPad Pro'nun gücüne de bu ikili yaklaşamaz özellikle grafik performansına iPad Pro yüksek ihtimal grafik tarafında X'i tokatliyor.

Alternatif alına bilecekler şuan için tercihim değil :) sadece dediğim gibi iki amiral gemisi tarafında kararsızım neden sonuç ilişkisine ihtiyacım var
Ikiside gayet güzel telefonlar ancak senin ne yapmak istediğine bağlı mesela ben samsungun ve lg nin android kolaylıklarını sevdiğimden dolayı note 8 tercih ederdim ancak çalıştığın ortamda mac varsa airpods veya apple watch kullanıyorsan birbirleriyle uyumlu çalışacağından dolayı iphone x de tercih edebilirsin

mac kullanmıyorum ancak uzun süredir android kullanıyorum hiç ios kullanmadım ancak tasarımı hoşuma gitti çevremden fazla övgü geldi iphone tarafına bende onumu bunumu derken kafam allak bullak oldu

M

Murat Burç

SDN Okuru
Alternatif alına bilecekler şuan için tercihim değil :) sadece dediğim gibi iki amiral gemisi tarafında kararsızım neden sonuç ilişkisine ihtiyacım var

mac kullanmıyorum ancak uzun süredir android kullanıyorum hiç ios kullanmadım ancak tasarımı hoşuma gitti çevremden fazla övgü geldi iphone tarafına bende onumu bunumu derken kafam allak bullak oldu
Note 8 al keyfine bak. X'in yan çerçeveleri benim S7'imden kalın Note 5'den kalın fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ben İphone X ile Note 8 tercih aşamasında olsam, İphone X sadece benim için garanti konusunda bir tık daha olumlu gibi dururdu.
Diğer yandan her türlü Note 8 derdim

Reaksiyon puanı
258
İos hiç kullanmadığın için öyle dedim.Eğer alışırım kısa zamanda çözerim diyorsan tabiki de geç.Ben de yaklaşık 3 ay önce İos'a geçtim.7 Plus kullanıyorum şimdi.Alışırım diyorsan mutlaka geç.Ben geçtim rahat ettim.

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İos hiç kullanmadığın için öyle dedim.Eğer alışırım kısa zamanda çözerim diyorsan tabiki de geç.Ben de yaklaşık 3 ay önce İos'a geçtim.7 Plus kullanıyorum şimdi.Alışırım diyorsan mutlaka geç.Ben geçtim rahat ettim.
rahatlıktan kasıt nedir ne farkını gördün ?
Ben İphone X ile Note 8 tercih aşamasında olsam, İphone X sadece benim için garanti konusunda bir tık daha olumlu gibi dururdu.
Diğer yandan her türlü Note 8 derdim
neden note 8 ?
Note 8 al keyfine bak. X'in yan çerçeveleri benim S7'imden kalın Note 5'den kalın fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla :D
neden note 8 ?

note 8 in kasası ekranı cercevesiz öneririm
tek sebebi bumu yani ?

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 4'den 7 Plus'a geçti ikisinin performanslarını karşılaştırıp rahatladım diyor. :D
ben daha kötü bir telefondayım şuanda her iki tercihte benim için zirve olacak ancak hangisi akıllı seçim olur onu kafamda oluşturmak için şu bu demek yerine sebep sonuçlar lazım :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
ben daha kötü bir telefondayım şuanda her iki tercihte benim için zirve olacak ancak hangisi akıllı seçim olur onu kafamda oluşturmak için şu bu demek yerine sebep sonuçlar lazım :D
Note 8 al hayatını yaşa derim cihazın boyutlarına bir mağazada bak.

Reaksiyon puanı
258
Kasma donma gibi bir derdin yok.Her an uygulamadan atacak mı diye endişelenme yok.Ayrıca 7 Plus'a karar kılmadan önce Apple'dan nefret ederdim ama yanlış biliyormuşum.

Reaksiyon puanı
258
Fanboyluk yapanlara kulak asma.İos geçmek istiyorsan mutlaka geç X dehşet telefon olmuş bana göre ben baya beğendim.