iPhone X Max vs iPhone 11 Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

Safacalis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İPHONE X MAX Mİ İPHONE 11 Mİ 2 si arasında kaldım yurt dışından alıcam hangisini önerirsiniz yada türkiye ortalama 7000 8000 bin tl arası hangi telefonu önerirsiniz ( şuan 6.300 tl iphonex max 256gb ) gideceğim yerde

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İPHONE X MAX Mİ İPHONE 11 Mİ 2 si arasında kaldım yurt dışından alıcam hangisini önerirsiniz yada türkiye ortalama 7000 8000 bin tl arası hangi telefonu önerirsiniz ( şuan 6.300 tl iphonex max 256gb ) gideceğim yerde

İkisi arasından İphone 11 öneririm.

Şahsen yurt dışından cihaz alıcak olsam OnePlus 7T ya da 7T Pro’ya bakardım.

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Peki neden apple? Amerika ekonomisini neden geliştirelim ki? Amerika bizim kuyumuzu kazıyor biz niye onlara para kazandıralım? Bence Çin markalarina y9nelin derim Xiaomi gibi Mi 9T Pro gayet iyidir hocam.

Safacalis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki neden apple? Amerika ekonomisini neden geliştirelim ki? Amerika bizim kuyumuzu kazıyor biz niye onlara para kazandıralım? Bence Çin markalarina y9nelin derim Xiaomi gibi Mi 9T Pro gayet iyidir hocam.
hocam macbook kulanıyorum o yüzden apple daha mantıklı geldi
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkisi arasından İphone 11 öneririm.

Şahsen yurt dışından cihaz alıcak olsam OnePlus 7T ya da 7T Pro’ya bakardım.
ekran özelikleri olarak ne düşünüyorsun ? OnePlus 7T ya da 7T Pro’yu tam bilmiyorum

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

ekran özelikleri olarak ne düşünüyorsun ? OnePlus 7T ya da 7T Pro’yu tam bilmiyorum

Ekran olarak XS 11’e göre çözünürlükte önde ama 11’in de 120hz artısı var. Ayrıca kamera olarak da 11 daha iyi. Güncelliği söylemiyorum zaten, +1 yıl daha güncelleme alır.

Bi OnePlus’a da göz atmanızı öneririm. Arayüz ve akıcılık olarak en iyi deneyimlerden birini sunan ve gayet iyi donanımlı cihazlar yapan bir markadır.

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
iPhone 11 daha iyi bir seçenek bence

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
ilk iPhone X desteği sonra iPhone XI desteği kesilecek, bu yüzden iPhone 11.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ekran olarak XS 11’e göre çözünürlükte önde ama 11’in de 120hz artısı var. Ayrıca kamera olarak da 11 daha iyi. Güncelliği söylemiyorum zaten, +1 yıl daha güncelleme alır.

Bi OnePlus’a da göz atmanızı öneririm. Arayüz ve akıcılık olarak en iyi deneyimlerden birini sunan ve gayet iyi donanımlı cihazlar yapan bir markadır.
İmkanım olsa ve yurtdışında yaşasaydım kesinlikle OnePlus 7T alırdım hatta 2 telefon kullanırdım Mİ9T Pro ve OnePlus 7T alırdım bir gün Xiaomi ertesi gün OnePlus kullanırdım çok güzel olurdu

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İmkanım olsa ve yurtdışında yaşasaydım kesinlikle OnePlus 7T alırdım hatta 2 telefon kullanırdım Mİ9T Pro ve OnePlus 7T alırdım bir gün Xiaomi ertesi gün OnePlus kullanırdım çok güzel olurdu

OnePlus için katılıyorum ama Mi 9T Pro ve 2. telefon biraz fantezi olmuş.??

Asya civarından alınacak olsa Vivo Nex 3’e mutlaka bakardım?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Yurt dışı için dedim hocam Türkiye'de zaten imkansız zaten Mİ9T'ye zar zor ikna ettim Pro modeli için kılını kıpırdatmazlar bile

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139

120hz,iphone x’ten beri var. Yani o kısımda fark yok.

Bu arada 120hz olan ekran yenileme hızı değil,dokunmatik yenileme hızı. Yani ekran,sen dokunduğun an daha hızlı tepki veriyor.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Vivo markası benim pek ilgimi çekmiyor arayüzünü de hiç beğenmiyorum

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Bu arada 120hz olan ekran yenileme hızı değil,dokunmatik yenileme hızı. Yani ekran,sen dokunduğun an daha hızlı tepki veriyor.
şuanda iyi bir butceli telefonda ekrana dokunduğunda aninnda tepki veriyor hz olayı telefon ekranini yenileme hizidır. Ne kadar yuksek olursa o kadar fazla akıcılık olur.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
şuanda iyi bir butceli telefonda ekrana dokunduğunda aninnda tepki veriyor hz olayı telefon ekranini yenileme hizidır. Ne kadar yuksek olursa o kadar fazla akıcılık olur.
X’ten sonraki iphoneların ekran yenileme hızları 60hz(yani neredeyse tüm telefonlar gibi normal) ama dokunmatik yenileme hızı 120hz(telefonların çoğundan daha iyi)

Her ne kadar 120hz dokunmatik yenilemeye sahip olsa bile ne bileyim arayüzde/oyunlarda falan 60fps’ten daha fazla bir değer alsa da hala 60fps hissi verecektir. Eğer razer,rog serisi,red magic 3,ipad prolar gibi 90/120hz ekrana sahip olsaydı o zaman 60fps’ten fazlaki değer çok rahat bir şekilde hissedilirdi...

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
dokunmatik yenileme hızı 120hz(telefonların çoğundan daha iyi)
Bu farkı hiçbir yerde hissetmeyeceğimiz için hiç bir sıkıntı yok nerdeyse 0.08 milisaniyelik değerden bahsediyoruz aralarında farktan. Bu özelliğide apple yi asla öne çıkarmaz yani.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Bu farkı hiçbir yerde hissetmeyeceğimiz için hiç bir sıkıntı yok nerdeyse 0.08 milisaniyelik değerden bahsediyoruz aralarında farktan. Bu özelliğide apple yi asla öne çıkarmaz yani.
Yanlış anladın sanırım. Sen hz olayı ekran yenileme hızıdır deyince ben bu 120hz’nin ekran yenileme hızı değilde ekrandaki dokunmatik yenileme hızının olduğunu söylemek istedim. Aslında ekranı diğer telefonların çoğu gibi 60hz yenileme hızına sahip. Yani özel falan değil

Bu özellik appleı öne çıkarıyor gibi bir şey demek istemedim zaten. Dediğin gibi önemsenen bir şey değil.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Abd ye para kazandırmayalım xiaomi alalım?

Venceremos1940

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Sadece ikisi arasında bir seçim yapacaksak 11i öneririm.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
İkisine de o paralar değmez ama siz bilirsiniz

Bana kalsa huawei p30 pro daha iyi katılanlar bir +1 leyebilirmi

ÖmerGüler006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence Xs Max daha yararlı olur. Neden diye sorarsan iphone xs max en az bi 4 yıl daha garanti güncelleme alır ondan yana sıkıntın olmasın. iphone 11’de ekran kötü kasa tipi kötü (Telefonu eline aldığın zaman xs yada 11 pro gibi premium telefon hissini alamıyorsunuz).Ha dersin ki 2019 yılında HD+ ekranlı telefon kullanmak zoruma gitmez o zaman tercih edebilirsin