Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
113
Abim de Iphone X var, bende Note 8 bir kaç günlüğüne değiştirdik bakalım sonuçlar ne olacak :) Buraya yazacağım.

Sonuç;

3 gün Note 8 kullanan abimin dediklerini aktarıyorum,

* Ekranın büyüklüğü güzel ( Ama telefon uzun dedi )
* Kamera daha güzel ( Kameranın açısını ve gece çekimlerini sevmiş )
* Kullanılabilirlik çok yüksek dedi ( Örnek: el hareketleri ile cihazı yönlendirme ( Ekran görüntüsü al, ekranı küçült, uygulamayı simge moduna al vs. ) ama karışıklıklar yaşamış. ( Alışmak lazım dedi )
* Reminder ve not alma kullanmam ama iyi dedi. ( Kullanıcı ihtiyacı ) ( Benim kullanmadığım gün yok )
* kalemle en başta oynadım sonra unuttum dedi. ( Kullanıcı ihtiyacı ) ( Ayakta kullanmak zor, onun dışında ben kullanıyorum )
* Pil performansı kötü ama, hızlı şarj olayı güzel dedi. ( Bende 400 TL ver seninde olsun dedim hahaha :D )
* Güneş altında ekranı daha rahat görebiliyorum güzel dedi.
* Parmak izine alışmak lazım dedi
* Çok parmak izi tutuyor dedi.

Toplarsak, çok kullanışlı telefon ama bu kullanışlılığa ihtiyacı olanın alması daha mantıklı diye iletti. Kamerası için X den note 8 ' e geçmem diye de ekledi.

3 gün Iphone X kullanan ben,

* Yüz tanımayı kullanmak durmadan mesaj geldiğinde eziyet oluyor. Durmadan yüzüne göster dur.
* Çentik sıkıntı değil, hava bile katmış bence,
* Pil performansı güzel
* Hızlı şarj aleti olmaması kötü, ama yinede 400 TL vermem.
* Kamerasının açısı kötü.
* Kullanılabilirlik güzel, ama bunun 10 katı Note 8 de var ( Bu bazen kötü bir şey, karmaşıklık olabiliyor. ) Sadelik güzel olabiliyor.
* Bu telefon bana göre, ben sosyal medyada takılacağım gelen mesajlara telefonlara cevap vereyim ama güçlüde olsun telefonu.

Toplarsak, Sade güzel bir telefon istediğiniz zaman güçte var, ama kullanılabilirliği düşük ayrıca kutudan hızlı şarj aleti vs. çıkmaması da soğumak için ayrı bir sebep. Kullanıcı ihtiyacımdan dolayı Note 8 ' i değişmem.

SONUÇ : Kullanıcı ihtiyacına göre alınmalı, aramızda kavga etmeye gerek yok :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sonuç;

3 gün Note 8 kullanan abimin dediklerini aktarıyorum,

* Ekranın büyüklüğü güzel ( Ama telefon uzun dedi )
* Kamera daha güzel ( Kameranın açısını ve gece çekimlerini sevmiş )
* Kullanılabilirlik çok yüksek dedi ( Örnek: el hareketleri ile cihazı yönlendirme ( Ekran görüntüsü al, ekranı küçült, uygulamayı simge moduna al vs. ) ama karışıklıklar yaşamış. ( Alışmak lazım dedi )
* Reminder ve not alma kullanmam ama iyi dedi. ( Kullanıcı ihtiyacı ) ( Benim kullanmadığım gün yok )
* kalemle en başta oynadım sonra unuttum dedi. ( Kullanıcı ihtiyacı ) ( Ayakta kullanmak zor, onun dışında ben kullanıyorum )
* Pil performansı kötü ama, hızlı şarj olayı güzel dedi. ( Bende 400 TL ver seninde olsun dedim hahaha :D )
* Güneş altında ekranı daha rahat görebiliyorum güzel dedi.
* Parmak izine alışmak lazım dedi
* Çok parmak izi tutuyor dedi.

Toplarsak, çok kullanışlı telefon ama bu kullanışlılığa ihtiyacı olanın alması daha mantıklı diye iletti. Kamerası için X den note 8 ' e geçmem diye de ekledi.

3 gün Iphone X kullanan ben,

* Yüz tanımayı kullanmak durmadan mesaj geldiğinde eziyet oluyor. Durmadan yüzüne göster dur.
* Çentik sıkıntı değil, hava bile katmış bence,
* Pil performansı güzel
* Hızlı şarj aleti olmaması kötü, ama yinede 400 TL vermem.
* Kamerasının açısı kötü.
* Kullanılabilirlik güzel, ama bunun 10 katı Note 8 de var ( Bu bazen kötü bir şey, karmaşıklık olabiliyor. ) Sadelik güzel olabiliyor.
* Bu telefon bana göre, ben sosyal medyada takılacağım gelen mesajlara telefonlara cevap vereyim ama güçlüde olsun telefonu.

Toplarsak, Sade güzel bir telefon istediğiniz zaman güçte var, ama kullanılabilirliği düşük ayrıca kutudan hızlı şarj aleti vs. çıkmaması da soğumak için ayrı bir sebep. Kullanıcı ihtiyacımdan dolayı Note 8 ' i değişmem.

SONUÇ : Kullanıcı ihtiyacına göre alınmalı, aramızda kavga etmeye gerek yok :)
Note 8 kaç saat ekran suresi veriyor X tahmini kaç saat veriyor ?

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kullanıcı deneyimlerini aktarmanız güzel olmuş fakat bana göre note 8 ve benzerleri iphone X ve benzerleri diye iki grup var ve bu iki grubu karşılaştırmak biraz yanlış olur kanısındayım çünkü not bambaşka bi cihaz mesela X i S8 gibi modellerle değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. bide kamera olayı teknik olarak derinlemesine incelendiğinde kamera açısı hariç kesinlikle X öndedir (bakınız DXQmark sitesi). Birinci elden karşılaştırma için teşekkürler güzel olmuş.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Kullanıcı deneyimlerini aktarmanız güzel olmuş fakat bana göre note 8 ve benzerleri iphone X ve benzerleri diye iki grup var ve bu iki grubu karşılaştırmak biraz yanlış olur kanısındayım çünkü not bambaşka bi cihaz mesela X i S8 gibi modellerle değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. bide kamera olayı teknik olarak derinlemesine incelendiğinde kamera açısı hariç kesinlikle X öndedir (bakınız DXQmark sitesi). Birinci elden karşılaştırma için teşekkürler güzel olmuş.
Evet X bayağı öndeymiş;

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
shift delete .net de hakkı alkanın yaptığı videoda benim bahsettiğim gibi teknik değil kişisel bi denemedir yazıyı iyi okursanız teknik olarak derinlemesine inceleme diyorum. Dünyanın kabul gördüğü dxQmark sitesine bi göz atarsanız note 8 in mate 10pro ve iphone 8 plus ında altında kaldığını göreceksiniz ki işte bu teknik ortamlarda incelenmiş ve ona göre puanlandırılmış bir sıralamadır. BİTTİ
Mobile Reviews - DxOMark

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dxomark itibar edilecek en son site bile değil xzpye 83 v30a 82 , Nokia 8e 68 veren geçen sene v20ye g5den daha düşük puan veren siteye itibar edilmez.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dünyanın kabul gördüğü dxQmark sitesine
Dünya falan kabul etmiyor Dxomarki kendinizi kandırmayın

Xin kamerasi hiçbir şekilde Note 8den üstün değil Mate 10 Pro ve 8 Plus zaten yanından bile geçemez Note 8'in

Son düzenleyen moderatör:

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dxomark itibar edilecek en son site bile değil xzpye 83 v30a 82 , Nokia 8e 68 veren geçen sene v20ye g5den daha düşük puan veren siteye itibar edilmez.
buda sizin görüşünüz dünyanın itibar ettiği bütün teknoloji sitelerinin bile bi rehber olarak örnek verdiği siteyi sizin itibar etmemeniz güvenilir olmadığını göstermez

M

Murat Burç

SDN Okuru
buda sizin görüşünüz dünyanın itibar ettiği bütün teknoloji sitelerinin bile bi rehber olarak örnek verdiği siteyi sizin itibar etmemeniz güvenilir olmadığını göstermez
Dünya ??? Hangi dünya oo? Hele son mobil protokolden sonra Dxomarkin puanlamalari iyice tartisilir oldu.
Dxomark kendince her mobil kamerada bokeh olmasını şart koyan LG V30'un ana kamerasının amiraller içinde bile çok iyi olmasına rağmen sırf ikinci kamerası ile geniş açı çekiyor diye yerden yere vuran ve çöp 8'den çok daha düşük puan veren Dxomarka niye guveneyim? 8'in neyi var şimdi dxomark ikinci kameraya mi önem veriyor? Kıytırık bokeh efektine mi önem veriyor? Yoksa işine gelene mi puan veriyor? Bana biri aciklasin varsa açıklayabilen. DXomark itibar edilecek bir site DEGİL.

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
az kalsın size inanıyordum

Dünya falan kabul etmiyor Dxomarki kendinizi kandırmayın

Xin kamerasi hiçbir şekilde Note 8den üstün değil Mate 10 Pro ve 8 Plus zaten yanından bile geçemez Note 8'in
az kalsın size biraz hak vermeye başlayacaktım ki mate 10 pro da note 8 den kötü dediniz ya işte bu tamamen sizin görüşünüz mate 10 pro kesinlikle note 8 den kamera olarak çok çok iyi ki buda benim görüşüm

note 8 kullanan birisi olarak note 8 kadar hantal şarj canavarı bi cihaz görmedim. alete en iyi ekran çözünürlüğünü koymuş ama istersen bi kullan bakalım şarjın ne kadr gidecek. note 8 sahiplerine bakın ekranı en düşük çözünürlükte kullanıyor. napıyım öyle özelliği. video çekimine 10 dakika limit koyma mantığını da anlamak mümkün değil. ne derseniz deyin şuan iphone x note 8 e göre her yönüyle önde bi cihaz.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
az kalsın size inanıyordum

az kalsın size biraz hak vermeye başlayacaktım ki mate 10 pro da note 8 den kötü dediniz ya işte bu tamamen sizin görüşünüz mate 10 pro kesinlikle note 8 den kamera olarak çok çok iyi ki buda benim görüşüm
Mate 10 Pro'nun amiral gemisi olduğu için iyi olduğunu söylebiliriz Note 8'den iyi mi? Kesinlikle hayır.
Mate 10 Pro'nun kamerasını şisirenler bile video performansının Note 8'den hatta S8 Plus'dan ( zaten birbirlerine çok yakınlar) daha kotu olduğunu söylüyor. Bunu attık cebe bu dediğimi teknoseyir ve sdnde bulabilirsiniz.
Düşük ışık performansı olarak Note 8 önde attık cebe bknz:teknoseyir Mate 10 Pro incelemesi bir çok cihazı derinlemesine inceleyen bir çok karşılaştırma yapmış Kuray gamsız söylüyor bunu. Gündüz ise karşılaştırmaya ne kadar gerek var amiraller arasında fark bulmak ne kadar kolay tartisilir
E geriye ne kaldı? Balon Dxomarka kanip da Mate 10 Pro daha iyi demeyin. Mate 10 Pro çok şisiriliyor

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
siz
Mate 10 Pro'nun amiral gemisi olduğu için iyi olduğunu söylebiliriz Note 8'den iyi mi? Kesinlikle hayır.
Mate 10 Pro'nun kamerasını şisirenler bile video performansının Note 8'den hatta S8 Plus'dan ( zaten birbirlerine çok yakınlar) daha kotu olduğunu söylüyor. Bunu attık cebe bu dediğimi teknoseyir ve sdnde bulabilirsiniz.
Düşük ışık performansı olarak Note 8 önde attık cebe bknz:teknoseyir Mate 10 Pro incelemesi bir çok cihazı derinlemesine inceleyen bir çok karşılaştırma yapmış Kuray gamsız söylüyor bunu. Gündüz ise karşılaştırmaya ne kadar gerek var amiraller arasında fark bulmak ne kadar kolay tartisilir
E geriye ne kaldı? Balon Dxomarka kanip da Mate 10 Pro daha iyi demeyin. Mate 10 Pro çok şisiriliyor

de cihaz ne var merak ediyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
note 8 kullanan birisi olarak note 8 kadar hantal şarj canavarı bi cihaz görmedim. alete en iyi ekran çözünürlüğünü koymuş ama istersen bi kullan bakalım şarjın ne kadr gidecek. note 8 sahiplerine bakın ekranı en düşük çözünürlükte kullanıyor. napıyım öyle özelliği.
Note 8in kamerası ile çok şarj yemesi ne alaka?

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Note 8in kamerası ile çok şarj yemesi ne alaka?
iki farklı şey yazıyor orada lütfen iyi okuyun şarj ekran la alakalı bi konu orada

konu uzadı galiba iyi bi forum oldu sabah sabah bende x var ve burası x kullananlar kulübü. forever apple forever X

Son düzenleme:

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
B
iki farklı şey yazıyor orada lütfen iyi okuyun şarj ekran la alakalı bi konu orada

konu uzadı galiba iyi bi forum oldu sabah sabah bende x var ve burası x kullananlar kulübü. forever apple forever X
İphone x kamerası kötü dar açısı video tam olarak 16:9 değil ön kamera dar arka plan neredeyse yok noise çok fazla ve karanlık çekiyor düşük ışıkta note 8 e göre
Kullanıyoruz diye yalan söylemem gerçek bu ama kamera yazılımı iPhone X'in bin kat daha iyi note 8 de odak sorunu olabiliyor bazen ön kamera da aynı kamera ayarları çok karışık sade kullanan birinin anlaması zor
İphone X konusunda note 8 niye tartışılıyor anlamıyorum note 8 kamera da en iyisi sadece kamera da ve ekran da gerisi yok mesela hoparlör ve kulaklık ses çıkışı iPhone x te bin basıyor note 8'e

Son düzenleme:

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
B
İphone x kamerası kötü dar açısı video tam olarak 16:9 değil ön kamera dar arka plan neredeyse yok noise çok fazla ve karanlık çekiyor düşük ışıkta note 8 e göre
Kullanıyoruz diye yalan söylemem gerçek bu ama kamera yazılımı iPhone X'in bin kat daha iyi note 8 de odak sorunu olabiliyor bazen ön kamera da aynı kamera ayarları çok karışık sade kullanan birinin anlaması zor
İphone X konusunda note 8 niye tartışılıyor anlamıyorum note 8 kamera da en iyisi sadece kamera da ve ekran da gerisi yok mesela hoparlör ve kulaklık ses çıkışı iPhone x te bin basıyor note 8'e
Katılıyorum size. 8 senedir sırasıyla bütün iPhone'ları kullanan biri olarak ilk defa bir Samsung cihaza geçiş yaptım ben. Hatta ilk önce X almayı düşünüyordum. Fakat hem fiyat farkından dolayı hemde Netflix için büyük ve iyi ekranlı bir cihaza geçmek istediğimden dolayı tercihim Note 8'den yana oldu. iPhone 8 plus'ı da ekran kasa oranı ve tasarımının değişmemesinden ötürü tercih etmedim. iPhone X kötü bir cihaz demiyorum. İki cihazında birbirine üstünlük sağladığı özellikler var elbet. Dediğiniz gibi benimde Note 8'de beğenmediğim şey mono hoparlörü oldu. Onun dışında Bluetooth kulaklık Beyerdynamic Byron BT ile Spotify en yüksek kalitede tatmin edici bir ses alıyorum.

Ordinaryus35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kullanım süresi ne kadar kamera ve sosyal medya çok batarya tüketiyor mu

E.Lokmanoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
mrb arkadaşlar. apple karalamak isteyen birisi illaki bi sebep bulacaktır fakat şunu unutuyorlar apple şuan dünyanın en prestijli markası kabul etsek de etmesek de bu böyle sahibine marka bilinirliği ile verdiği premium his sayesinde şuan dünyanın bütün tanınmış simaları ve zenginleri bu markayı kullanıyor. en yakın takipcisi olan samsung bile tepe modelini çıkarırken satılması için yanında en az 500 tl lik değeri olan bir hediye veriyor ardından fiyatında hemen indirime giderek çıkış fiyatından alan müşterisini mağdur ediyor . adam 5900 e almış 1 ay sonra fiyat 5300 e iniyor ikinci eli zaten yerlerde 3600 tl. ilk alışı ile satşı arasında 2300 zarar. işte bunu apple da üzerine 4 model çıksa bile zor yaşarsınız(şuan iphone6 gibi). kısacası apple pahalı alırsın pahalı satarsın. Nezaman appe ios ekosistemi harici bi telefon kullanmaya karar versem en fazla 1 ay sürüyor ki bu samsung tepe modelleri ile oluyor ve sonu ettiğim zararla bitiyor. onun için maceraya gerek yok FOREVER APPLE
Al benden de o kadar geçen sene heves edip s7 edge aldım yapamadım gittim 7 plus aldım bu senede yine heves ettim note 8 aldım,iphone 7 plus ile yatağıma yüzde 30 pille dönerken,note 8 ile yüzde on ile dönüyorum onuda kısıntı yaparak,kısacası herkes bildiği mutlu olduğu yola gitsin abi,saygılar,maceraya hiç gerek yok!

ErdemKr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iPhone 8 plus kullanıyorum şu anda iPhone X e geçmek mantikli olur mu telefonu genellikle oyun ve sosyal medya ağırlıklı kullanıyorum X in tasarımı hoşuma gitti kullanıcı deneyimlerinizi paylaşır mısınız benimle bu konu ile ilgili

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
iPhone 8 plus kullanıyorum şu anda iPhone X e geçmek mantikli olur mu telefonu genellikle oyun ve sosyal medya ağırlıklı kullanıyorum X in tasarımı hoşuma gitti kullanıcı deneyimlerinizi paylaşır mısınız benimle bu konu ile ilgili
eğer 8 plus telefonu iyi fiyata elden çıkarabiliyorsan al bence ama çok zarar ediyorsan artık eylüldeki yeni modeli bekle derim

iphone x de çentik nedeniyle videoları plus gibi çok geniş geniş izleyemiyosun ama diğer özellikleri iyi

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İphone X hala ederinden çok fazla.

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
telefon aslında çokta pahalı değil amerikadaki en düşük maaşın 1/3 ü tr de bu telefondan yüzde 60 vergi alınır dolar 3.75 asgari ücret 1600 tl olursa tabiki bize pahalı gelir birde telefon 1000 dolardan çıkınca vergi ve dolar kuru fiyatı iyice yukarı çekti hatta iphone 6 dan önceki zamanda apple diğer telefonlara göre dahada uçuk fiyatlara sahipti 6 ve sonrasında androidler le arasında tabiki yine fazlada eskiye göre daha az fark olmaya başladı

Ordinaryus35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
s9 çıkıcak bakın görün 5000 den aşağı çıkmaz dolar seviyesi bu kadar yüksek ve telefon fiyatlarının avp fiyatları bile pahalı olduğu için bu şekilde astronomik ücretler ortaya çıkıyor ayrıca garanti sonrasını düşündüğümüz zaman şuan Türkiyede en iyi garanti servis hizmeti veren apple daha sonra huawei gelir.3-4 sefer sarj soketi yan ses açma tuşunda basmama gibi sorunlarım olmuştu iphone 6 plusta hiç uğraştırmadan değiştirdiler.Ayrıca 5s makinaya atmıştım yıkanmış cebimde farkında olmadan onu bile ücret karşılığında değiştirdiler

8 plus mu iphone x mi ikisi arasında kararsızım şuan yardım pls ay sonuna kadar

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
s9 çıkıcak bakın görün 5000 den aşağı çıkmaz dolar seviyesi bu kadar yüksek ve telefon fiyatlarının avp fiyatları bile pahalı olduğu için bu şekilde astronomik ücretler ortaya çıkıyor ayrıca garanti sonrasını düşündüğümüz zaman şuan Türkiyede en iyi garanti servis hizmeti veren apple daha sonra huawei gelir.3-4 sefer sarj soketi yan ses açma tuşunda basmama gibi sorunlarım olmuştu iphone 6 plusta hiç uğraştırmadan değiştirdiler.Ayrıca 5s makinaya atmıştım yıkanmış cebimde farkında olmadan onu bile ücret karşılığında değiştirdiler

8 plus mu iphone x mi ikisi arasında kararsızım şuan yardım pls ay sonuna kadar
X prototip telefon gibi güven vermiyor hiç tasarımı kalas olmasına rağmen 8 plus alırdım.

Ordinaryus35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
X kullananlarda 20 dk sonra ısınma kapanma vs takılma gibi sorunlar yaşayan var mi

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
benim cihazda belirttiğiniz problem mevcut değil.