Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
64
ne boş adamlarsınız gelmiş burada yok o iyi yok bu fanboyluk peşindesiniz
siz burada sidik yarıştırırken adamların cebine her türlü para giriyor
onların satış bakımından umurundasınız keriz! arıyorlar ne de olsa
fakat buraya gelipte 1-2 kalp kırıp fanboyluk yapmakta zerre umurlarında değilsiniz
herkeste bir en iyisi bende olsun kafası var zaten ülke olarak gösterişe meraklı bir toplumuz
hadi en son çıkan amiral gemisine sahipsiniz yapacağınız şeyler belli uzaya gitmiceksiniz :D
oyun + web + en önemlisi whatsapp - en iyi kamera bende olsun derseniz telefon değil fotoğraf makinelerine bakacaksınız
çünkü her ne kadar şuna şu kadar kamera koyduk deseler de bir fotoğraf makineleri olamazlar.
geriye ne kaldı kardeşlerim bunları en düşük bir telefon bile yapamıyor mu
kaldı ki iphone x yada note 8 fiyatına ev döşersiniz lan ev :D milleti nasıl kazıklasam diye elin gavurları düşünüyor
gösterişe meraklılarda bu tuzaklara düşüyor keriz değilsiniz
ben s3 zımbırtısını 5 yıl kullandım lan 5 yıl bana yetti mi ? yetti fazlasıyla
fakat ekranının miladı dolmuş artık 1 ay önce düşürdüm gittim sony xz aldım ve kafam rahat
kaldı ki bundan 1 yıl sonra gene telefon çıkacak o zaman da onu almaya bakarsınız bu döngü böyle devam eder
ama cebinize yazık bir telefon sizi gittiği yere kadar götürebiliyorsa yeni bir telefona ihtiyacınız yok
içimi döktüm rahatladım oh be :D
çok iyi bir yaklaşım yapmışsınız ancak şuan günümüz şartlarında bu dedikleriniz pek takılmıyor. İnsanlar daha fazlanın peşinde. cihaz donanımı kasası ve kamerası için alıyor cihazları. Bu oyunda ne ısınıyor, ne donuyor, ne pili çok gidiyor, ne de çoklu pencerede iken az performans veriyor. Masaya koyduğumda göz önünde olsun, birde çok şık olsun ya. Bu fotoğrafı ig da paylaşmalıyım diyor. Ben bu işe öyle bir girdim ki geri dönüşüm yok. Kullandığım cihaz S8 Plus. Sırf çevremdeki gördüğüm cihazlar yüzünden aldım ki bilen bilir aşırı tepki yedim. Bu telefon işini benim gibi hırsa döken birçok insan var. Sırf hırsımdan forumda konu açtım ya. Günümüz şartları bizleri buna çevirdi. Babamın 4.5 yıldır S4 kullandığını ve hala yeni telefon istemiyorum, yetiyor dediği ne kadar saçma gelse de haklı. Sizin gibi insanların nesli tükeniyor. Keşke tükenmese.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ya madem anladiniz dogrulari,hadi varmisiniz buradan bi kampanya baslatalim,yayalim ulke geneline,elimizdeki telefonlari en az 5 er sene kullanalim.kim var?yok ben soyliyim %1 !sabit konu acsinlar modlar katilan oradan katilsin ok????
Ya biz ne kadar da buna önem versek dışarının starbakstaki sosyetik abya abiyeyi iyicene tek bizde var moduna girecek. Günümüz şartalrını değiştirme şansımız yok. Kimseninde katılacağını sanmıyorum. Şahsen ben eski Note 3 üme geri dönemem.
Ben kendi cihazımı uzun bir süre daha kullanmayı planlıyorum çatır çutur çalışıyor.:D Değiştirmek için bir sebebim yok.
Ya abi ben geri dönemem ya :D :D :D

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ucuzlamıyor Hahahaha iphone iphone 6s onun için 2200e bulunuyor. Apple rakip görmüyor diyorsun özenip ekran kasa değiştiriyor, LG ye özenip çift kamera koyuyor, tetrise özenip kamera çeviriyor. Bu arada samsung satışta herkese 2 kat fark atıyor Apple 2. bile olamıyor
İos kullanan tek platform evet rakibi yok
samsung 750 bin model çıkartıyor tabi ki çok satacak
sony lg kıl tüy android marketi daha geniş
iphone ise sadece amiral gemisi
analiz yapamıyorsanız iddia da etmeyin bir zahmet
Appleı savunmuyorum bu arada biraz vizyonsuz olmanızdan bahsediyoırum o kadar yoksa telefon yani ne olduğunun önemi yok

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Ya o zaman hickimse pahali edebiyati yapmasin :) ucuz bile.kimseden gik cikmamis(1 kisi haric).sam amca 5k ya dayadi apple 6k ya dayadi insallah digerleride en az 4,5k ya dayar.parasi olan almasin.net!

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yurt dışından alsak bile cihaz pahalı Türk lirası çok değersiz. TL şöyle yarım dolar falan olsaydı gider yurt dışından 2000'e alırdım da arkadaş 1 dolar 3.5 TL nedir. Bu kadar da kötü olmaz ya.

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Yurt dışından alsak bile cihaz pahalı Türk lirası çok değersiz. TL şöyle yarım dolar falan olsaydı gider yurt dışından 2000'e alırdım da arkadaş 1 dolar 3.5 TL nedir. Bu kadar da kötü olmaz ya.

Şşş kıskanıyorlar bizi...

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Almasın kimse 3-4 ay sonra yurtdışı cihazlar piyasaya düşecek zaten kovalayın :)
pasaport a işletcek kişi bulsak artık mecbur öyle olacakta baksana apple her yıl 3 cihaza çıktı bu böylede devam eder artık türkiyeden almak pekte kolay olmayacak
Bu gidişle sadece apple değil, Samsung , Sony üst seviye almak hayal olucak bu kadar yüksek vergi alırlarken milletten..

ben şu yapılan terbiyesizliğede kızı senin asıl çıkardığın model videolarında tanıtımını yaptığın esas ürünse sadece onu çıkar buna ticari hayat diyende belki olur ama apple ınki artık rahatsız eder oldu

Reaksiyon puanı
64
Cihazların gerek donanımsal yükseltmeleri, gerekse de dolar kurunun etkisiyle 2 yıl önceki son model cihaz fiyatları ile şuan ki son model cihaz fiyatları arasında çok büyük fark var. Her modelde küçük fiyat farkları ile 'şunu çıkartık' deyip wow dedirttiler. Aslında öyle bir büyülendik ki bu fiyatları çok uygun bulmaktayız. Note 8 fiyatına kimse tepki gösteremedi. çünkü gösterilemez. S7 den başlayıp S8 in çıktığı anlarda S7 Edge 3400 dü. S8 oldu 4000, S8 Plus oldu 4500 (500 TL indirimden sonraki fiyatları), Note 8 de 5000 TL. Pahalı dense hangi birinde oynama yapacaklar, fiyatlarda domino taşı gibi düşüş olacaktı.

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Doların 2.7 olmasını bile özledim iphone x'i şimdi 2700tl gibi bir fiyata alırdık yurt dışından :(

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihazların gerek donanımsal yükseltmeleri, gerekse de dolar kurunun etkisiyle 2 yıl önceki son model cihaz fiyatları ile şuan ki son model cihaz fiyatları arasında çok büyük fark var. Her modelde küçük fiyat farkları ile 'şunu çıkartık' deyip wow dedirttiler. Aslında öyle bir büyülendik ki bu fiyatları çok uygun bulmaktayız. Note 8 fiyatına kimse tepki gösteremedi. çünkü gösterilemez. S7 den başlayıp S8 in çıktığı anlarda S7 Edge 3400 dü. S8 oldu 4000, S8 Plus oldu 4500 (500 TL indirimden sonraki fiyatları), Note 8 de 5000 TL. Pahalı dense hangi birinde oynama yapacaklar, fiyatlarda domino taşı gibi düşüş olacaktı.
Hayır fiyatlar sandigin kadar artmadi Note 4 ya 700 ya da 800 dolardan çıktı Note 8 ise 930 dolardan çıktı vergiler arttı paramız değersizleşti

Reaksiyon puanı
64
Hayır fiyatlar sandigin kadar artmadi Note 4 ya 700 ya da 800 dolardan çıktı Note 8 ise 930 dolardan çıktı vergiler arttı paramız değersizleşti

Bende onu söylüyorum. direkt olarak bir hamle yapamazlardı. Her yeni cihazda küçük oynamalarla yanılgıya getirdiler. S7 Edge nin fiyatı 3500 TL iken 2 cihaz çıkınca Note 8 nasıl 5000TL oldu? Her üründe küçük fiyat artışları ile konu buralara geldi. Ben bilgisayar alırken babam bir bütçe koymuştu. Babamı her seferinde baba bu var +300TL gerekiyo ama alırken tam al, 1 hafta sonra baba bunun iyisi bu çok güzel +200 TL, asla geri adım atmadı babam. Şuan ki cihazım bütçemin 1750 TL üstünde. S7 alabilecek, 200 daha koyar S7 Edge alsın almışken. Biz parayı vermeye gönüllü oldukça, daha çok soyuluruz...

Reaksiyon puanı
113
" Iphonedo " Reis ' in Samsung Note 8 videosunun tamamını bir izleyin, Türkçe kanalındaki özellikle. ( Abone olun ayrıca Beyciğime )

Bu başlığın altından en başından beri söylediğim şeylere değiniyor. Kullanılabilirlik, işlevsellik.

Ayrıca en sevdiğim cümlesi de iphone x ' i aç içinden Samsung çıkar. Buna rağmen kavga ediyoruz :) Bende yaptım kabül :p :D

yildirim2022

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Apple ürünlerini hali hazırda 3,95 kurdan satıyor. iPhone 8 ler aynı kurdan giriş yapacak, daha sonrasında iPhone X un TR ye girişi ile genel fiyatlar 50 kuruş aşağıdan yani 3,45 liradan hesaplanmaya başlayacak. Eksi iPhone ları satın almayı düşüneniz varsa bekleyin. Hatta 8 i almayı düşünüyorsanız onun için bile acele etmeyin. iPhone X de zaten net fiyatla giriş yapar.

Ayrıca iphone 6 ile gelen kasayı seneye bu dönemdeki lansmanda tanıtılacak modellerde görmeyiz. iPhone eskisi gibi iki yeni model tanıtır, düz ve plus olarak. Artık öyle tek kamera çift kamera farkları da olmaz. 6 ile gelen kasayı da ya 6se ya da 8se gibi isimlerle ara bir dönemde piyasa çıkarır. Bu kasanın kaymağını son kez tadar.

Fiyat ve modeller açışından analizimi paylaşmak istedim bu şekilde.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
" Iphonedo " Reis ' in Samsung Note 8 videosunun tamamını bir izleyin, Türkçe kanalındaki özellikle. ( Abone olun ayrıca Beyciğime )

Bu başlığın altından en başından beri söylediğim şeylere değiniyor. Kullanılabilirlik, işlevsellik.

Ayrıca en sevdiğim cümlesi de iphone x ' i aç içinden Samsung çıkar. Buna rağmen kavga ediyoruz :) Bende yaptım kabül :p :D
Aynen güzel ironilerle dolu bir video çekmiş :) ben apple lansmanını da onun kanalda canlı olarak izledim, Stand-Up gösterisi tadında geçti :D apple fanı olupta Apple'ı bu kadar gömen birini görmedim, adam doğruları konuşuyor :D İlk defa android kullanıp işlevsel fonksiyonlar arasında özgürlüğü tadınca, sürekli "Tim Cook çabuk buraya gel, yazılımda işlevsellik nasıl oluyormuş gör bak " diye serzenişleri hala aklımda :D

Reaksiyon puanı
16,118
  • 3G Görüntülü Arama (Şebeke ile) : Yok yani bizimle değilsin da!

Reaksiyon puanı
113
Aynen güzel ironilerle dolu bir video çekmiş :) ben apple lansmanını da onun kanalda canlı olarak izledim, Stand-Up gösterisi tadında geçti :D apple fanı olupta Apple'ı bu kadar gömen birini görmedim, adam doğruları konuşuyor :D İlk defa android kullanıp işlevsel fonksiyonlar arasında özgürlüğü tadınca, sürekli "Tim Cook çabuk buraya gel, yazılımda işlevsellik nasıl oluyormuş gör bak " diye serzenişleri hala aklımda :D

Bende en başından beri bundan bahsediyorum. Donanım olarak geride, yıllardır kullanılan teknolojilere yeni geçiyor, belki geldiğinde bir kaç adım öne geçse de 1 sene sonra yine geride kalıyor. Verdikleri paralara değmiyor. Kullanılabilirlik , işlevsellik zaten yok

Ama AR kullanmak isteyen ," garage band " kullanıcam, fotoğraflarda gerçeklik istiyorum diyen arkadaşlara sözüm yok.

Donanımsa Samsung , Yazılımsa Iphone bu kadar basit aslında.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende en başından beri bundan bahsediyorum. Donanım olarak geride, yıllardır kullanılan teknolojilere yeni geçiyor, belki geldiğinde bir kaç adım öne geçse de 1 sene sonra yine geride kalıyor. Verdikleri paralara değmiyor. Kullanılabilirlik , işlevsellik zaten yok

Ama AR kullanmak isteyen ," garage band " kullanıcam, fotoğraflarda gerçeklik istiyorum diyen arkadaşlara sözüm yok.

Donanımsa Samsung , Yazılımsa Iphone bu kadar basit aslında.
Yazılımsa da Samsung
iOS 11 GM yüklü 7 Plus ile Note 8 testleri yapılmış Note 8 bariz daha akıcı üstelik arayüz kesinlikle daha işlevsel
Ağır render vb altına görülmediği sürece Samsung arayüzü optimizasyonu kesinlikle daha iyi oyun açılışları daha hızlı sadece

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Nihayi surume bakmak lazim.
x.0 versiyonunda ufak tefek sorunlar olabilir.performans iyilestirmeleri arkasindan gelir.

Reaksiyon puanı
64
Yazılımsa da Samsung
iOS 11 GM yüklü 7 Plus ile Note 8 testleri yapılmış Note 8 bariz daha akıcı üstelik arayüz kesinlikle daha işlevsel
Ağır render vb altına görülmediği sürece Samsung arayüzü optimizasyonu kesinlikle daha iyi oyun açılışları daha hızlı sadece
Ya hala neyin yazılımı ki bu? Samsung yerine Iphone seçmek için geçerli bir sebep değil. en azından son çıkan cihazlar için. Neymiş Iphone sürpriz çıkartmazmış. Sonra da dönüp deniyor ki Android ayda en az 1 kere durduruldu hatası, klavyede donma ve bunlar gibi sıkıntılar çıkartıyor. S8 Plus ı aldığımdan beri her an elimde olmasına rağmen sadece 1 kere Facebook durduruldu dedi. Bekle dedim ve anında düzeldi. Iphone da yaşanmaması güzel bir şey. yaşatmıyor ile nadir arasında fark vardır fakat kesinlikle tercih sebebi olamaz. Çok nadiren bekle düğmesine basmaktan çekiniyorsan (Android 8 ile bence düzelecektir) zaten ısrar yok o sadece Iphone alacağım bahanemde bu olur. Androidin sağladığı işlevselliği ve özgürlüğü IOS sağlayamaz.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Dunyanin uzerinde dondugu nokta yazilim olmus.bizde gereksizliginden olmazsada olurlarindan bahsedelim.melekler disi mi erkek mi he?

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314

telefonlar pahalı değil aslında Türkiye'de pahalı Amerikada iphone bildim bileli 649 dolardı anca 699 oldu
fiyat sorunu sadece türkiyede var vergi ve kur yüzünden

amerikada en düşük ücret alan bir aylık maaşıyla 2.5 tane iphone x alabilirken
türkiyedeki biri 4 aylık maaşı ile 1 tane alabilir.

artık maddi durumu çok iyi olsun yada olmasın fiyatlara tepki gösterilmeye başlandı artık sürekli telefon yenilemenin gereksiz olduğu düşüncesi artık birçok ağızdan gelmekte ama apple a karşı satın almayarak tepki gösterme şansımızda olmuyor çünkü dünya genelinde pek tepki yok fiyatlara karşı çünkü zam gelmiyor

eskiden sürekli yeni telefon değiştiren ve maddi durumuda iyi olanlar bile alsammı almasammı diye 2-3 kere düşünüyor.

Reaksiyon puanı
113
Iphone x için hızlı şarj adaptörü 430 TL ( apple'ın sitesinde bulunan destekler ürünlerin toplam fiyatı = Adaptör & Kablo )

Paranızı ayarlarken bu durumu da hesaplayın, hızlı şarja gerek yoksa kutudan normali çıkacağından bu tutarı ekstra olarak ödemenize gerek yok.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Iphone x için hızlı şarj adaptörü 430 TL ( apple'ın sitesinde bulunan destekler ürünlerin toplam fiyatı = Adaptör & Kablo )

Paranızı ayarlarken bu durumu da hesaplayın, hızlı şarja gerek yoksa kutudan normali çıkacağından bu tutarı ekstra olarak ödemenize gerek yok.

Apple iyice çingene moduna geçti artık :( insanlardan ne kadar para koparsak kârdır deyip iyice çirkefliğe yatıyor.Iphone alan adam zaten kallavi bir ücret ödeyip alıyor, yetmezmiş gibi birde hızlı şarj adaptörüne para istiyorlar ! Hayır yani kimsede olmayan bir özelliği devrim niteliginde tanıtıp ekstra ücret isteseler anlarım ama yıllardır en ucuz android telefonlarda bile olan özelliği, iphone kullananlara çok görüp nerden koparsak kârdır diye işi çingene ticaretine dökmesi ayıp yani.Eskiden iphone kullanmak insana prestij katardı, şimdi iphone alanlara enayi gözüyle bakıyorlar ve hak veriyorum açıkçası. :( apple'in gittiği yol, yol değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Apple iyice çingene moduna geçti artık :( insanlardan ne kadar para koparsak kârdır deyip iyice çirkefliğe yatıyor.Iphone alan adam zaten kallavi bir ücret ödeyip alıyor, yetmezmiş gibi birde hızlı şarj adaptörüne para istiyorlar ! Hayır yani kimsede olmayan bir özelliği devrim niteliginde tanıtıp ekstra ücret isteseler anlarım ama yıllardır en ucuz android telefonlarda bile olan özelliği, iphone kullananlara çok görüp nerden koparsak kârdır diye işi çingene ticaretine dökmesi ayıp yani.Eskiden iphone kullanmak insana prestij katardı, şimdi iphone alanlara enayi gözüyle bakıyorlar ve hak veriyorum açıkçası. :( apple'in gittiği yol, yol değil.
Parası olan adam Note 8 alsın derim o cihazda herşeyden ya en üst seviye yada en üst seviyenin bir altı şeyler var (mesela A11 şuan en güçlü işlemci ise ex8895 ikinci )
Apple stabilite ile prim yapıyordu artık bir anlamı kalmadı
4k 60 FPS isteyenler vardır orası ayrı bir mesele