Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


anestezici25

Üyecik
Yasaklı
Katılım
13 Nis 2014
Mesajlar
17
Puanları
3
Apple’ın 2018 iPhone ve Apple Watch cihazlarıyla ilgili önemli ayrıntıları ortaya koyan büyük bir sızıntı ortaya çıktı. Apple firması, 12 Eylül de tanıtımını yapacağı İphone XS ve Apple Watch Seri 4 ürünlerinin yeni görsellerini açıkça sızdırdı

merak edenler buraya samsung fanları bakmasın
 

ykaan

Üyecik
Katılım
1 Ara 2017
Mesajlar
75
Puanları
8
Konum
g.antep
pil sağlığım düşüyor 20 günde 95 den 92 oldu 7 aylık cihaz daha nasıl olacak bu :(
 

baadereser

Asistan
Katılım
14 Ocak 2014
Mesajlar
310
Puanları
28
*** KESİNLİKLE OKUMALISINIZ *** NAMAZ KILMAKTA İSTEKSİZ DAVRANANLARA, GAFLET İÇİNDE OLANLARA, NEFSİNE UYANLARA, ALLAH'IN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRMEYENLERE ÇOK ÖNEMLİ HATIRLATMALAR
Bazı kimseler tembelliğinden, gafletten, namaz konusundaki isteksizliğinden dolayı namaz kılmamaktadır. Namaz kılmak hem kolay, hem fazla zamanı almayan hem de Allah'ın rızasını kazandıran çok önemli bir ibadettir. İnsanın sadece bunu bile düşünmesi namaz kılmakta istekli olmasını sağlamalıdır. Kılınmayan her namaz insan için büyük bir kayıptır.
***KENDİNİ NAMAZ KILAN BEDENSEL ENGELLİ KİMSELERLE VE ÇOCUKLARLA KIYASLA***
Kolu bacağı olmayan, görme engelli olan insanlardan namaz kılanlar olmaktadır. O insanlarla kendini kıyasla. "O insanlar o halleriyle namaz kılıyorsa ben neden kılmıyorum" diye düşün. Namaz kılan çocukları düşünerek kendini onlarla da kıyas et.
***ALLAH'IN SANA VERDİĞİ NİMETLERİ DÜŞÜN***
Kalacağın bir ev, yemek, su, elektrik, içecekler, giyecekler, sahip olduğun organlar, sağlığın, imkanların ve daha birçok nimetleri Allah sana vermektedir. Allah vücudunda, dünyada ve evrende milyonlarca detayı aynı anda, ölçüsüyle, zamanlamasıyla hatasız ve eksiksiz olarak ve bunların hiçbirini hiç yorulmadan aralıksız bir şekilde ömür boyu müthiş bir koordinasyonla çalıştırarak seni yaşatıp sana devamlı nimet veriyor. Allah sana devamlı olarak nimet vermekten bıkmıyorsa sende namaz kılmaktan bıkmamalı ve namazda istekli olmalısın.
***HER SANiYE ÖLÜME DAHA DA YAKLAŞTIĞINI VE HER AN ÖLEBİLECEĞİNİ DÜŞÜN***
Allah'ın senin için belirlediği sayılı nefesler her saniye azalmaktadır. Her an ölebileceğini unutma. 2-3 gün sonra cenaze namazın kılınabilir. Şu an hayatta olan bedenin kısa bir zaman sonra toprağın altında çürümeye mahkum olabilir. Yaşayacağına kesin gözle bakma. Dünyada çok kalacağını düşünüp ahireti uzak görme. Ölüm her an karşılaşılabileceğin, tüm planlarını altüst edebilecek bir gerçektir.
***ÖLÜM ANININ ŞU AN OLDUĞUNU DÜŞÜN***
Şu an ölüm anında olduğunu düşün. Senin için neler önem kazanır, nelerin hiçbir anlamı kalmazdı? Neleri yapmış olmaktan ya da yapmamış olmaktan dolayı pişmanlık duyardın? Ölüm anında tuttuğun spor takımının başarısı, dizi ve filmlerdeki sahneler, işinle ilgili detaylar, insanların nasıl bir hayat tarzını benimsediği, başkalarının senin hakkında ne düşündüğünün ahiret gerçeği yanında ne önemi kalırdı? Bu sorulara samimi cevap vermenle vicdanının ne dediğini ortaya çıkarmış olursun. Dünyada tek bir iyi işi bile yapma imkanının kalmayacağı ölüm anına ulaşmadan evvel gücünün yettiğinin en fazlasıyla ahiret hayatı için çaba göster. Zira ölecek olan sensin. Ölümden sonra karşına gelecek olaylarla tek başına muhatap olacaksın. Bu konu doğrudan doğruya "seni" ilgilendirmektedir.
***CENAZE NAMAZINI VE MEZARLIĞINI DÜŞÜN***
Şu an öldüğünü ve sonrasında neler olacağını şöyle bir düşün: Cesedin morgta yıkanacak, kefene sarılacak, tabuta konulacaksın. Cenaze arabası seni götürecek. Cenaze namazın kılınacak. Senin için kazılan mezara doğru götürüleceksin. Senin için dualar edilecek, cesedin toprağın altına konulacak, üzerine kürek kürek toprak atılacaktır. Yakınların, tanıdıkların seni son yolculuğuna uğurlayacak. Ondan sonra herkes hayata kaldığı yerden devam edecek ve sende amellerin ile başbaşa kalacaksın. Senin için yapılan mezar taşı olacak. Mezar taşında herkesin olduğu gibi adın, soyadın, doğum ve ölüm tarihin ve ruhuna fatiha yazısı olacaktır. DİKKAT ET! BU ANLATILANLARI YAŞAMANA BELKİDE ÇOK AZ ZAMAN KALDI. Mezarda gömülene kadar ki olan bu yaşanacakları ve mezarına baktığını şu an gözünün önüne getir. Ölümünden sonra bedenini çürümüş halde gördüğünü ve vücudunun kabirde çürümeye terk edilmiş halde bırakılacağını düşün.
***HESAP GÜNÜNDE OLDUĞUNU DÜŞÜN***
Kıyamet kopmuş, bütün evren yok olmuş ve bütün insanlık mahşerde toplanmış. Sende ordasın. Peygamberler, şehitler, salih müminler, inkarcılar ve meleklerin hepsi şu an ordalar. Büyük bir heyecanla bekleyiş var. İnsanlar Allah'a hesap verecek ve sonrasında insanlar cennet ya da cehenneme sevk edilecek. Şu an orda olduğunu, o atmosferi yaşadığını düşün. Hesap gününden dünyadaki yaşamını izlediğini düşün. Tavırlarını, konuşmalarını, bütün hayatını ahiretten izlediğini düşünerek hareket et. Yaşamını gözden geçir. Ahirete gitmeden kendini hesaba çek. “Şimdi ölsem hayatımın hesabını Allah’a verebilecek miyim?”, ”Şu an bulunduğum yol doğru bir yol mu?”, “Allah benden razı mıdır”, “Şu an amellerimin durumu nedir?” diye düşünüp kendini sorgula.
***CENNET VE CEHENNEMİ GÖRDÜĞÜNÜ DÜŞÜN***
Şu anda cehennemin kenarında olsan ve oradaki zebanilerin cehennem ehline yaptıkları dayanılmaz işkenceleri gözünle görsen, cayır cayır yanan ateşin uğultusunu, cehennem ehlinin çığlıklarını, kemiklerini çatırdatan inlemelerini, kahırla nefes alıp vermelerini, bir kez daha dünyaya geri dönmek isteyen pişmanlık dolu yalvarışlarını duysan ve sonra tekrar dünyadaki yaşamına geri döndürülsen acaba hayatında neler değişirdi? Hiç kuşku yok ki içini tarifsiz bir korku kaplar, bambaşka bir insan olurdun. Her halin ve tavrınla Allah'ın sevgisini kazanmaya çalışırdın.
Aynı şekilde cennet hayatında olduğunu düşün. Cennette çok güzel yiyecekler, içecekler, meyveler, giyecekler, evler, köşkler, ırmaklar, huriler, vildanlar ve gılmanlar olacaktır. Peygamberlerin ve şehitlerin hepsi orda olacaktır. Cennette sıkıntı, zorluk, yorgunluk, üzüntü ve hastalık olmayacak, ordaki insanlarla istediğin zaman sohbet edebilecek, istediğin yere anında gidebilecek, istediğin herşeyi anında yiyecek ve içebileceksin. Cennette daha sayamayacağımız, hayalimize gelmesi mümkün olmayan çok fazla sayıda nimet bulunacak, her saniye çok güzel geçecek ve bu yaşantı sonsuza kadar devam edecektir.
***AHİRETTEN GERİ DÖNÜŞÜN OLMAYACAĞINI DÜŞÜN***
Allah hiçbir insana ölümden sonra dünyaya geri dönme imkanını vermez. Allah’ın bu kanunu şu ana kadar nasıl devam ettiyse, Allah'ın dilemesiyle kıyamet gününe kadar da devam edecektir. O halde şu anda dünyada olmanı çok önemli fırsat bil. Bir daha asla elde edemeyeceğin bu dünya hayatını israf ederek geçirme.
***AHİRETİN SONSUZA KADAR SÜRECEĞİNİ VE DÜNYADA ÇOK KISA YAŞAYACAĞINI DÜŞÜN***
Ahiret hayatı yüz değil, bin değil, yüzbin veya milyar yıl da değil, trilyon ya da katrilyon x katrilyon x katrilyon yıl da değil, sonsuza kadar sürecektir. Sonsuz zamanın yanında dünya hayatı inanılmaz derecede kısadır. Ayrıca insanların dünyada yaşadıkları çok kısa hayatın içinde geçirmiş oldukları bebeklik ve çocukluk dönemleri, uyuduğu zamanlar ve diğer etkenleri de göz önüne alırsak sanıldığından çok daha kısa bir hayat yaşanıldığı anlaşılmış olur. Dünyada çok kısa bir hayat yaşayacağını, her saniyenin çok değerli olduğunu, dünyadaki süren dolmadan önce Allah'ın sevgisini kazanmaya çalışman gerektiğini ve dünyadaki yaptıklarının sonsuz ahiret hayatını belirleyeceğini unutma. "Burdaki konuları düşünürsem dünyadan soğurum, dünyadaki hiçbir şeyden keyif alamam, bu şekilde yaşayamam" diye düşünme. İnsan bu konuları düşünerek hayatını yine normal şekilde yaşayabilir. Akıllı insan yaşayacağı olan bu gerçekleri şimdiden düşünür, ciddiye alıp hazırlığını yapar. Bunu yapmak aklen gerekli ve zorunludur.
Arkadaş bununla uğraşacağına biraz kodlama öğrensende insanlık yararına bir iş yapsan ? Mesela tıp ile ilgili bir uygulama yazsan Allaha daha da yaklaşmaz mısın ? Yazık değil mi o gencecik beynine peri masallarını doldurmuşsun ? Koskoca allah senin ne yediğinle kaç rekat namaz kıldığın ile değil insanlığa ne kadar katkıda bulunduğun ile ilgilenir. Ne olur mantığını çalıştır güzel kardeşim araplaşmayın artık lütfen !
 

baadereser

Asistan
Katılım
14 Ocak 2014
Mesajlar
310
Puanları
28
cihazım da ısınma çok oluyor oyun falan oynamıyorum okey dışında o da bazen ayın 11 inde pil ömrü 94 e düştü şmdide 93 oldu bu durum normal gelmiyor bana hiç günde 1 kez şarj ediyorum onuda zar zor idare ediyorum bazen %80 den sonra cihaz dolmuyor takılı halde olduğunda prize 80 e kadar gelip kalıyor öyle servise gidip cihazı değiştirmem gerek sanırım....
Takılma bataryayı değiştirirsin bağımlı olmuşsunuz allah ıslah etsin
 

stinghardyzz

Profesör
Katılım
24 Eki 2014
Mesajlar
2,942
Puanları
113
Arkadaşlar iphone x satin aldim 2.el tertemiz cihaz bataryasi 96 seviyesinde 2020 ocak ayına kadar garantili 2 gündür kullaniyorum sizce almakla iyi yapmışmıyın
 

stinghardyzz

Profesör
Katılım
24 Eki 2014
Mesajlar
2,942
Puanları
113
Telefondan memnunmusun hocam note 8 i Niye verdin,note 8 den sonra nasıl geldi telefon
Telefondan memnumum ios işletim sistemini ayrı seviyorum note büyük ekran kamera gibi özellikler çok iyidi spen kolaylık sagliyordu ben eylülde iphone geri dönmeyi düşünüyordum ama yeni cihazşar yüksek fiyatlarda bende x yöneldim 1 sene ios 1 sene android kullanmayı seviyorım her iki işletim sistemindende ayrı kalmamış oluyorum ama kısaca note 8 bazi özellikleri özlüyorum keşke iphone da olsa diyorum ama şuanlık memnunum telefondan

---- Mesajlar birleştirildi ----

İphone face id muazzam birşey
 
Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Katılım
23 Ağu 2016
Mesajlar
4,599
Puanları
113
Konum
...
Telefondan memnumum ios işletim sistemini ayrı seviyorum note büyük ekran kamera gibi özellikler çok iyidi spen kolaylık sagliyordu ben eylülde iphone geri dönmeyi düşünüyordum ama yeni cihazşar yüksek fiyatlarda bende x yöneldim 1 sene ios 1 sene android kullanmayı seviyorım her iki işletim sistemindende ayrı kalmamış oluyorum ama kısaca note 8 bazi özellikleri özlüyorum keşke iphone da olsa diyorum ama şuanlık memnunum telefondan

---- Mesajlar birleştirildi ----

İphone face id muazzam birşey
Benimde x i uzun süre deneyimleme fırsatım oldu face ıd çok iyi çalışıyo gerçekten ama genele bakarsak note 8 kadar işlevsel ve dolu dolu bi cihaz değil Note 8 den aldığım keyfin onda birini x ten alamadım eğer x inde 6.5 inçlik versiyonu olsaydı güzel olurdu
 

stinghardyzz

Profesör
Katılım
24 Eki 2014
Mesajlar
2,942
Puanları
113
Benimde x i uzun süre deneyimleme fırsatım oldu face ıd çok iyi çalışıyo gerçekten ama genele bakarsak note 8 kadar işlevsel ve dolu dolu bi cihaz değil Note 8 den aldığım keyfin onda birini x ten alamadım eğer x inde 6.5 inçlik versiyonu olsaydı güzel olurdu
Evet note çok işlevsel bir çok özelligini arıyorum işime yarıyordu face id inanilmaz birşey kesinlikle her telefonda olmali karanlık odada bile tanıyor. Bende iphone xs max çok istiyordum fiyatları görünce oladqr para vermek istemedim bende tertemiz bir x işe takasa girdim benim note 8 de ezikler çizikler vardi x dikkatli kullanıp ezigi çizigi olmasin diye ugraşicam
 

ykaan

Üyecik
Katılım
1 Ara 2017
Mesajlar
75
Puanları
8
Konum
g.antep
arkadaşlar bende x kullanıyorum da sizce xs ya da xr ile çok fark var mı arada yani x kullanan biri değişmelimi ? x lerin satışada durmuş..
 

ykaan

Üyecik
Katılım
1 Ara 2017
Mesajlar
75
Puanları
8
Konum
g.antep
bu airpower lar noldu ya acaba tahmim doğru çıktı iphone kablosuz şarj da pile zarar veriyor ondan mı :D
 
Üst
stat counter