Bu konuyu okuyanlar

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Note 8 alın keyfinize bakın beyler 6100 nedir yahu :D
Ya da gidin yurt dışından iki cihazı da alın gelin
Seneye çıkan note 9 6000tl olursa ne yapacaksınız almayın bakın nasıl fiyat kırıyorlar ama biz ne olursa olsun almaya devam edeceğiz onlarda bindirdikçe bindirecek olay bu
Normal fiyatı vergisiyle beraber en fazla 4.500 olması gereken telefonu 6000tl’ye alıyoruz şaka gibi yahu

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Seneye çıkan note 9 6000tl olursa ne yapacaksınız almayın bakın nasıl fiyat kırıyorlar ama biz ne olursa olsun almaya devam edeceğiz onlarda bindirdikçe bindirecek olay bu
Normal fiyatı vergisiyle beraber en fazla 4.500 olması gereken telefonu 6000tl’ye alıyoruz şaka gibi yahu
Fiyatla alakası yok.
1000 dolarlık cihaza yüzde 25 özel tüketim vergisi (yat ve elmasta yok ) uygularsan bu fiyatlara gelir ha Apple etkisi de var bu fiyatlarda o da ayrı mesele Samsung mesela fiyat kırdı 5600-5700'luk fiyatı 5000 olarak sürdü

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Sams
Fiyatla alakası yok.
1000 dolarlık cihaza yüzde 25 özel tüketim vergisi (yat ve elmasta yok ) uygularsan bu fiyatlara gelir ha Apple etkisi de var bu fiyatlarda o da ayrı mesele Samsung mesela fiyat kırdı 5600-5700'luk fiyatı 5000 olarak sürdü
Samsung ülkelerdeki satışını düşünüyor ve sürümden kave ülkedeki vahim durumu anlıyor bi nebze ama Apple öyle değil kolay kolay fiyat indirmediği gibi ülkeleri vergi pek umurlarında değil 999$ fiyat koymuş satarım diyor ama gerçekten de Türkiye de satar niye derseniz en fakiri bile bizim ülkede 6000 tl de olsa alır ünlüler siyasetçiler aileden süper zengin olanlar bunları İPhone x i almamaya ne zorlayacak para mı hayır tamam telefon her ülkede hatta Amerika nın kendisinde bile pahalı ama biz kendi ülkemizde bu telefonu iki katı fiyatıyla alıyoruz

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Bu fiyatlar ile ülkemizde talep biraz aşağıda kalır gibi geliyor. Normal hesap yapınca hesaplanan rakamdan 600 TL daha fazla onuda kimse iphone 8+ 256 GB almaz diye bu şekilde yüksek tuttuğu kanısındayım. Ayrıca alacak olsam bile face id gece güneşli zifiri karanlık gibi ortamlarda nasıl çalıştığı muamma. ABD bile videolarda incelemelerde düzgün çalışmadığı yorumları var.7 plus sattık değer kaybetmesin diye çıkan fiyatlar faiş düzeyde. Aralığa kadar bekleyelim bakalım note 8 şuan 4000 aralığa kadar paralel falan çıksa 3500 kadar düşer düşmezse bile4000 verip ya note 8 yada 8+ alınır hayatta vermem şahsen 6100 tl

Yurt dışı kovalayacağım trden hayatta alınmaz.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
S8 ve Redmi Note 4x ile kafa rahat [emoji41]

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Kaçırma al. :D
--- Gönderi Güncellendi ---
X'den bir çok konuda daha önde hatta X'den daha performanslı 8 Plus'u hız testlerinde geçtiği oluyor.

İlk defa android telefon kullanacağım bu gidişle :D

Bu fiyatlarla alacak olan çıkacak mı ben onu çok merak ediyorum :)

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Güzel telefon ama fiyatı aşırı yüksek duruyor.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Fiyatlara bak.ios culara resmen “yuruyun gidin androide gecin ne isiniz var lan burda”demis apple amca!!!bu fiyat etiketlerinin en az 1000’er tl inmesi lazim.bu ne yahu?!!!

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Uzun yıllar iphone kullanan bir insan olarak ilk defa bu kadar kızgınım . Aynen dediğiniz gibi 1000 lira fiyat farkı note 8 e göre çok fazla.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Şaka maka bunun kulübünü niye açtınız ki? Doğru düzgün alan olmayacak

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058

Şaka maka alandan ziyade almayan derdine düştü harbiden iPhone cihazlarda bir şey var resmen millet nereye ne yazacağını şaşırıyor

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Almayan olmayacak mı yıl sonuna doğru İphone X 256gb ile aranıza katıldım diyenlerin sayısı iki katına çıkacak 7 plus içinde aynı şeyi diyenler oldu alan olmaz hayatta bu kadar vermem diye sonra o diyenler 7 plus kulübüne katıldı ve hemen şarj ne kadar gidiyor paylaşımını yaptılar

Ordinaryus35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yurtdışı dan alım olabilir ama yani 2500 avantajlı alacak kişi yurtdışına gidersem Aralık Ocak gibi bir ihtimal alabilirim. Ama önce face id ile ilgili muamma ortadan kalkması lazım karanlıkta nasıl vs araç işi güneş altında açısal olarak vs daha sonrasında alabilirim ama yurtdışı dan. TR DE o paraya 3900 note 8 birde ikinci el iphone 7+ alınabilir güzel bir kombin olur

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Türkiye de çatır çatır satılır kimse merak etmesin Türkiye de orta halliden çok zengin var merak etmeyin:)

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Sanırım alacağım son iphone olacak kendisi bu gidişle

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Fiyatlara bak.ios culara resmen “yuruyun gidin androide gecin ne isiniz var lan burda”demis apple amca!!!bu fiyat etiketlerinin en az 1000’er tl inmesi lazim.bu ne yahu?!!!

ben s8 plus fiyatını bile yüksek olarak değerlendirirken 6100 tl sınırı aştı baya
Türkiye de çatır çatır satılır kimse merak etmesin Türkiye de orta halliden çok zengin var merak etmeyin:)

zengin dediğin insanların biçok kısmıda yurtdışı ile haşır neşir gidip gelen kişiler yani ucuza alabiliyolar 2 yılda bir
olan orta halliye oluyor
Yurtdışı dan alım olabilir ama yani 2500 avantajlı alacak kişi yurtdışına gidersem Aralık Ocak gibi bir ihtimal alabilirim. Ama önce face id ile ilgili muamma ortadan kalkması lazım karanlıkta nasıl vs araç işi güneş altında açısal olarak vs daha sonrasında alabilirim ama yurtdışı dan. TR DE o paraya 3900 note 8 birde ikinci el iphone 7+ alınabilir güzel bir kombin olur

gözlük kullanıyorum o nedenle sadece iris tarama olması sıkıntı yaratacaktır o da kötü olmuş yurtdışından da almaya çekiniyorum gözlük tak çıkar tak çıkar deli ederse beni diye

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314

gözlük kullanıyorum o nedenle sadece iris tarama olması sıkıntı yaratacaktır o da kötü olmuş yurtdışından da al
Bence hemen alınmamalı sıkıntı çıkabilir çünkü bi çok konuda değişim söz konusu biraz beklemek mantıklı olacaktır almak isteyenler için

bizim ülkeye aralıkta anca gelir o zamanda belli bir süre her yerde bulunmaz ocakta da zam kitlerler eğer kur artarsa

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
gözlük kullanıyorum o nedenle sadece iris tarama olması sıkıntı yaratacaktır o da kötü olmuş yurtdışından da al

bizim ülkeye aralıkta anca gelir o zamanda belli bir süre her yerde bulunmaz ocakta da zam kitlerler eğer kur artarsa
Aralıkta geleceğini zannetmiyorum ben sarkabilir ocağa şubata bence