Bu konuyu okuyanlar

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Sagol sende olmasan :)
Valla cevap yazilip yazilmamasini pek sallamam.futbol takimi mhabbetine donuyo konular iste.falan filan anla.
Bende bu fanboy olaylarını sevmem. Ama cihazını gerçekçi bir şekilde yorumlayan adama fanboy denilmesini hiç sevmem. Birde forumun çivisi çıktı son zamanlar. Laf yetiştiremediklerine anlamsız yazı uyarısı falan muhabbetini açıyorlar. Düzgün eleştiri yapıp yorum yazıncada cevap vermiyorlar orasıda ayrı iş :D

AlTheBeast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu telefona vereceğiniz para ile yurt dışına tatile gidilir gerçekten, ben 6s'i ilk çıktığı zaman almıştım 2 senedir sorun çıkartmadı. Sorun çıkmadığı sürece devam.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
iphone x de güzel olacak illaki deneyeceğiz onu da . Beni tanıyan varsa bilir sürekli elma kullandığımı. Ama bu note 8 ayrı olmuş. Forum kurallarını biliyorum fakat burada çok kez tartışıldı eski mesajlarda zaten.yeni telefon alacak arkadaşlara tavsiyem şans verin bir bakın .

M

Murat Burç

SDN Okuru
iphone x de güzel olacak illaki deneyeceğiz onu da . Beni tanıyan varsa bilir sürekli elma kullandığımı. Ama bu note 8 ayrı olmuş. Forum kurallarını biliyorum fakat burada çok kez tartışıldı eski mesajlarda zaten.yeni telefon alacak arkadaşlara tavsiyem şans verin bir bakın .
Şuan kullanıyor musun cihazı ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 8 vs 8 Plus düşük kamera karşılaştırması var phonearenada
Note 8 silindir gibi ezmis geçmiş X'i de ezip geçecek

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Ancak bekleme durumları varsa akıllarında X kalmasın onu da görsünler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note serisi ayrı bir dünya demiştin kesinlikle haklıymışsın. Hediye çekine alcantara siyah kılıf aldım. Genel olarak çok iyi eksik gördüğüm tek şey yüz tanıma , biraz eksik gibi. Ekranı ikiye bölüp kullanma çok ayrı bir deneyim note serisinde. Evet itiraf ediyorum beğendim :)
Note serisi öyledir ayrı bir dünya
7 Plus , S8 Plus , Note 8 arasında kamera ekran deneyim batarya karşılaştırması yapabilir misin?

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Note serisi öyledir ayrı bir dünya
7 Plus , S8 Plus , Note 8 arasında kamera ekran deneyim batarya karşılaştırması yapabilir misin?
Ekran deneyimini anlatmama ve kıyaslamama kesinlikle gerek yok. Evet s8 plusta kullanışlıydı. Fakat beni benden alan batarya oldu. Yok artık olamaz falan dedim . Bunları detaylı olarak geniş bir zamanda note 8 konusuna yazacağım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ses kalitesi olarak eleştirebilirim. Böyle bir telefona kesinlikle daha kaliteli bir ses çıkışı gerekir

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekran deneyimini anlatmama ve kıyaslamama kesinlikle gerek yok. Evet s8 plusta kullanışlıydı. Fakat beni benden alan batarya oldu. Yok artık olamaz falan dedim . Bunları detaylı olarak geniş bir zamanda note 8 konusuna yazacağım.
Ses kalitesi olarak eleştirebilirim. Böyle bir telefona kesinlikle daha kaliteli bir ses çıkışı gerekir
Yazılım optimizasyonunu iyi yapmışlardır. Konu aç bence.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Note serisi ayrı bir dünya demiştin kesinlikle haklıymışsın. Hediye çekine alcantara siyah kılıf aldım. Genel olarak çok iyi eksik gördüğüm tek şey yüz tanıma , biraz eksik gibi. Ekranı ikiye bölüp kullanma çok ayrı bir deneyim note serisinde. Evet itiraf ediyorum beğendim :)
Nasıl yani ? Yüz Tanıma özelliği zaten S8 ile note 8 de var, ayriyetten İris Tanıma,Parmak izi vs toplamda 6 çeşit kilit açma opsiyonu var telefonda.
Iphone X modelinde sadece yüz tanıma ve pin ile kilit açma opsiyonu olacak.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Nasıl yani ? Yüz Tanıma özelliği zaten S8 ile note 8 de var, ayriyetten İris Tanıma,Parmak izi vs toplamda 6 çeşit kilit açma opsiyonu var telefonda.
Iphone X modelinde sadece yüz tanıma ve pin ile kilit açma opsiyonu olacak.
hayır siz yanlış anladınız, yüz tanıma bence yeterli değil. X in yüz tanımasının daha etkili olacağı düşüncesindeyim.

Reaksiyon puanı
64
hayır siz yanlış anladınız, yüz tanıma bence yeterli değil. X in yüz tanımasının daha etkili olacağı düşüncesindeyim.
aynen öyle. X in yüz tanımasına daha çok önem verildi. Ancak iris gibi mükemmel bir şey varken yüz tanımayı bunu da koyduk demek için yapmışlar gibi. İris gece gündüz mükemmel çalışıyor. Sadece gündüz vakti direk kamera güneşe bakıyorsa tekleyebiliyor ama gene açıyor. Seç beğen al gibi :D . Beni mahveden şey parmak izi. Parmağım o kadar uzun ve büyük ki hep ıska geçiyor ya da doğru yere tutturamıyorum. X in sadece yüz tanıması var ve en çokta o konuşuluyor.

BlueMarble

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Bi durumu merak ediyorum. Gece yatarken gelen bir bildirim var. Işıklar kapalı. iPhone 7 Plus telefonumda parmağımı koyup açıyorum kilidi kafamı yastıktan kaldırmadan. iPhone X’da nasıl yapabilirim bunu. Özetle demek istediğim ışıksız ortamda illa şifre girerek mi açacağım telefonu. Hani o kadar para vermeyi düşününce insan çok detaylı düşünüyor:)

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Bi durumu merak ediyorum. Gece yatarken gelen bir bildirim var. Işıklar kapalı. iPhone 7 Plus telefonumda parmağımı koyup açıyorum kilidi kafamı yastıktan kaldırmadan. iPhone X’da nasıl yapabilirim bunu. Özetle demek istediğim ışıksız ortamda illa şifre girerek mi açacağım telefonu. Hani o kadar para vermeyi düşününce insan çok detaylı düşünüyor:)
Evet tek yol şifre ile açmak oluyor.

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Dolar fırlıyor x fiyatını etkiler mi acaba.

Reaksiyon puanı
64
7200'cık
1200 dolarlık laptoplar bile 4500 TL telefonların vergisi çok daha fazla
İşin içine Apple da girince
Bence minimum 7500 TL olacak. Adamlar çıkarmış sözde sonsuz ekranı. 128' i atlayıp 256' yı yaparlar mı hiç o kadar :D Bu arada bir sorum var; o ahize kısmındaki çıkıtı varken nasıl sonsuz ekran olacak o iş? Ahize görüntünün üstüne gelse görüntüyü keser, ahize çizgisinden sınır keserse de sonsuz ekran olmaz. Apple işi yanlış anlamış.

BlueMarble

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Landscape modda nasıl olacak bak merak ettim :) yan yatırdığımızda telefonu ahize tarafı nasıl duracak acaba

Ordinaryus35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu fiyatlar ile ülkemizde talep biraz aşağıda kalır gibi geliyor. Normal hesap yapınca hesaplanan rakamdan 600 TL daha fazla onuda kimse iphone 8+ 256 GB almaz diye bu şekilde yüksek tuttuğu kanısındayım. Ayrıca alacak olsam bile face id gece güneşli zifiri karanlık gibi ortamlarda nasıl çalıştığı muamma. ABD bile videolarda incelemelerde düzgün çalışmadığı yorumları var.7 plus sattık değer kaybetmesin diye çıkan fiyatlar faiş düzeyde. Aralığa kadar bekleyelim bakalım note 8 şuan 4000 aralığa kadar paralel falan çıksa 3500 kadar düşer düşmezse bile4000 verip ya note 8 yada 8+ alınır hayatta vermem şahsen 6100 tl

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171014-062702.png
    Screenshot_20171014-062702.png
    455.1 KB · Görüntüleme: 388

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Gweçelemm
Bu fiyatlar ile ülkemizde talep biraz aşağıda kalır gibi geliyor. Normal hesap yapınca hesaplanan rakamdan 600 TL daha fazla onuda kimse iphone 8+ 256 GB almaz diye bu şekilde yüksek tuttuğu kanısındayım. Ayrıca alacak olsam bile face id gece güneşli zifiri karanlık gibi ortamlarda nasıl çalıştığı muamma. ABD bile videolarda incelemelerde düzgün çalışmadığı yorumları var.7 plus sattık değer kaybetmesin diye çıkan fiyatlar faiş düzeyde. Aralığa kadar bekleyelim bakalım note 8 şuan 4000 aralığa kadar paralel falan çıksa 3500 kadar düşer düşmezse bile4000 verip ya note 8 yada 8+ alınır hayatta vermem şahsen 6100 tl
Gerçekten çok pahalı note 8 çıktığı zaman 5000 çok derken 6000 tlyi görünce 5000 tl az gibi geliyo insanın gözüne

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Note 8 alın keyfinize bakın beyler 6100 nedir yahu :D
Ya da gidin yurt dışından iki cihazı da alın gelin

Reaksiyon puanı
113
  • iPhone X 64 GB - 6.099 TL + 400 TL Hızlı Şarj + kılıf vs.
  • iPhone X 256 GB - 6.899 TL + 400 TL Hızlı Şarj + kılıf vs.
Hadi eyvallah :)