iPhone telefonu kaç yıl kullanmak gerek?

Bu konuyu okuyanlar

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Hiç kullanmadım , fakat 4 yillik iPhone 6'lar şuan sıkıntı çekiyor. En güncelini alsan heralde 3 yıldan sonra seni bıktırmaya başlar.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Aslında en az 3 yıl kullanılmalı, ama genellikle prestije düşkün applefanlar her yıl yenileyip eskisini de satıyorlar... Kısaca 1000 TL+ bedelle her yıl telefon değişiyorlar...

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Bence değiştirilebiliyorsan 3 yılda bir değiştirmelisin ama değiştiremiyosan 4 yılı çıkarır. Benim şuan iPhone6’ım var bataryasını değiştirdim geçen günlerde. Bataryasından memnun değildim onu da değiştirdim şuan için memnunum. 3 yıl oldu alalı ilk çıktığında almıştım şimdi 4. Yılına girdi.

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bu yanlış bir soru bence çünkü bir telefonun ömrü kullanıcıya bağlıdır düşürme,kırma gibi ve ya uygulama mesela iphone 4 almışsınızdır ilk çıktığı zamanlar da hala kullanıyorsunuzdur bırakmak istiyorsunuz nedeni büyük ihtimalle kurmak istediğiniz programları kuramadığınız içindir tasarım içinse Iphone tasarımları hala en iyilerinden bence bu sadece bu model telefona bağlı bir şey değil ama normal bir telefon 3 4 sene sonra yetersiz kalmaya başlıyor aktif kullanan kişiler için çünkü uygulamalar her zaman gelişiyor..

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
4 seneyi rahat bulur ondan sonra değişim zamanı.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
cuma gününden itibaren
eşim ile birlikte kullandığımız 6s+ ları satarak kendisine 8+ kendime ise 8 aldım.
kısaca telefon ömründen sonra 2 veya 3. modelde değiştirebilirsiniz.
Tabi performansa bağlı kullanım 2 sene de olur 5 sene de bu kullanıcıya bağlı. :)

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
az bir fark ödeyerek her yıl yeni çıkan model alınabilir malum İphone telefonlar en az değer kaybeden telefonlar eğer memnunsan ve temiz bir kullanıcı isen 4/5 yıl kullanıla bilir bu gün 5s hayla prestij sahibi bir cihaz ama 5s ile aynı tarihte çıkan telefonlar çoktan tarihe karıştı 5s ne değerinden nede prestijinden bir şey kaybetmedi

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Kullanıcıyla alakalı fakat son 3 yıldır her sene değiştiriyorum ben mesela benim kendimce politikam tabi bu yoksa 3-4 sene kullanmak mümkün

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
4.yıla geçerken telefon sendelemeye başlar ve o yıl içerisinde telefon sakat kalır.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,349
Genelde 3.5 yıldır fakat apple bunu kısıtlı olarak 2'ye düşürdü

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
telefonu ne amaçla kullanmak istediğine bağlı bu yani ben müzik dinliyim alo yapıp sosyal medya kullanıyım dersen 6 halen iddaalı bu konuda ama oyun oynarım resim çekerim telefonu zorlarım dersen 2 yada 3 yılda bir maddi açıdan iyisen hersene değiştirip kullanabilirsin. Ben de 6 plus var ilk çıktığında aldım halen sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum yani telefonu nasıl kullandığında etkili bu konuda hor kullanırsan telefon değil hiçbir eşyan sağlam olmaz ama malına sahip çıkıp ona zarar vermezsen seni uzun yıllar masrafa sokmadan götürür ama bu cihazla aldığın performansı güncelliği o dönemin çıkan telefonlarında zor alırsın o ayrı bi konu