İphone Sürekli Reset Atma Sorunu Çözümü

Bu konuyu okuyanlar

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Hemen hemen her IOS kullanıcısının başına gelmiş yada mutlaka gelebilecek bir problem. Çokta korkulacak bir problem değil. Sorun muhtemel olarak cihaz-işletim sistemi arasındaki bir çalışma sorunu ya da hata nedeniyle bu sorun olabilmekte. Konuyu daha da açacak olursak şu nedenlerden dolayı cihazınız sürekli reset atabilir.

-Cydia’dan yüklenen bir tweak nedeniyle bu sorun olabilir.

-Sorun sim kart ile alakalı olabilir.Zira nedeni kullandığı 128 kb’lik simkart yüzünden olduğunu söyleyen bir çok insanın yazısını okudum
Sorunun kaynağı büyük ihtimalle cydia yani jeilbreak ile alakalı.Sistemde oluşan bazı hatalar nedeni ile cihaz kendini resetler.En kesin ve temiz çözüm cihazı yedeksiz restore etmektir.
Ama bu işlem son başvuracağınız yöntem olsa sizin için daha iyi olacaktır.Çünkü yedeksiz bir restore hepimizin istemeyeceği bir durum.
Öncelikle ben bu sorunla bir çok kez karşılaştım . Tecrübelerin doğrultusunda sizi yönlendireceğim.
Böyle bir sorununuz varsa öncelikle ;

-Cihazı bu sorunla karşılaştığınız sırada DFU moduna alınız.Bu size saçma gelebilir ancak ben her seferinde böyle hallettim.DFU moda almayı bilmeyenler şu konuya bir göz atsın.

-Cihaz DFU modunda bir 10 dakika beklesin.O Sırada sim kartı çıkarabilirsiniz.

-Ardından cihazı DFU modundan çıkararak çalıştırınız.Elma logosunun ardından cihaz açılacaktır.Cihaz açılırken sim kartı takın .Cihaz açıldı , sim kilidini açınız.

-Sorun eğer düzeldiyse cihazı kullanmaya devam edin.Sorun devam mı ediyor ? O halde konumuzda devam ediyor.

-Şimdi geldi güzel bir restore işlemine.Cihazı DFU moduna alarak restoremizi yapıyoruz.

-Restore ettikten sonra yedeği geri yüklemiyoruz.Sorun büyük ihtimal çözülmüştür.Tabi dilerseniz yedeği geri yükleyebilirsiniz.Sorunla tekrar karşılaşırsanız tekrardan güzel bir restore çekin ancak bu sefer yedekten geri yüklemeyin.
Dilerseniz cihazınızı tekrar JB yapabilirsiniz.Konuya yorum bırakmayı unutmayın , kolay gelsin

Kaynak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dediklerinizi yapamadm acaba çin malı ıphone 4te yokmudur ondanmı olmadı. Çü97 9948888nki telefonum katlanılmaz bi düzeyde artık. nasıl düzeltebilirm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone 5 cihazım kendi kendine reset atıyor bazen donup bir müddet sonra kendini kapatıp geri açıyor yada wifi üzerinden girdiğimde yapıyor bazende menüye girdiğimde yapıyor cihazım internet dışı bıraktığım zamanda çok reset atıyor sorun nedir acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı soru var arkadaşlar telefona format attım ve kendi kendine reset atmaya başladı versiyon düşürsek sorunu halede bilir miyiz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim jailbreakli iphone 5 cihazımın dün akşam şarjı bitti ve kapandı. sarja taktım fakat hiç açılmadı elma logosuna kadar geliyor reset atıyor tekrardan elma logosuna geliyor yine başa dönüyor. yani böyle bir kısır döngü oluyor. Cihazı dfu moduna alıp restore etmeyi denediğimde itunes üzerinden yazılımı indirerken cihaz tekrar resetleniyor kendi kendine ve hiçbirşey yapamıyorum bu yüzden. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Z

zzzzzzz

SDN Okuru
aynı sorun bendede var yazılımı yeniden yeniden ve yeniden yükledim ve devam ediyor, sorun sarj ile başladı bi kapatıp açayım dedim kendine gelir(türk usulu) daha beter sonuçlar aldım ekran titremeye başladı uzun süre düzelmedi telefonu yaklaşık 1 saat kapalı tuttum titreme gitti ama bu sefer kendiğinden reset atmaya başladı iphone geri yükleme işini 4 kere filan yaptım ama maalesef herhangi bir düzelme olmadı teknik servis yolu gözüktü sanırım

serdem_cudi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu konuda banada yardımcı olurmusunuz acaba benım iphone 5 düz telefonun var şarj entegresı yandı ama tamırcı cihaza yenı bı entegre taktı cıhaz çalııyor ama ilk açarken cıhazı kendıne sıfırlama atmıs üzüerindekı apple hesabımıda kabul etmıyo telefonu kurtarma moduna aldım itunesten son guncellemeleri attım en sonda 49 hata kodunu gösterıyo acaba ne yapmam gerekıyo

xxxkolcuxxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kısa ve öz çözüm sorun BATARYDAN
EKRAN TİTREME VE RESTART SORUNU NU BEN BÖYLE ÇÖZDÜM JB YOK AMA BENİM CİHzda yani donanımsal
--- Gönderi Güncellendi ---
bu konuda banada yardımcı olurmusunuz acaba benım iphone 5 düz telefonun var şarj entegresı yandı ama tamırcı cihaza yenı bı entegre taktı cıhaz çalııyor ama ilk açarken cıhazı kendıne sıfırlama atmıs üzüerindekı apple hesabımıda kabul etmıyo telefonu kurtarma moduna aldım itunesten son guncellemeleri attım en sonda 49 hata kodunu gösterıyo acaba ne yapmam gerekıyo
Adam seni kandırmış anakartini degistirmistir.

Son mesajlar