iPhone SMS gönderme problemi

Bu konuyu okuyanlar

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
iPhone ile SMS-Kısa mesaj gönderirken hata alıyorsanız bunun bir kaç nedeni olabilir.
Mesaj Merkez Numarası tanımlı değilse veya geçersiz bir numara tanımlı ise mesaj göndermenize engel olacaktır. Bu durumda aşağıdaki adımları izlemeniz işinize yarayacaktır .
Tanımlı olan mesaj merkezi numarasını görebilmek için;

• *#5005*7672# Kodlaması yaptıktan sonra "Ara" tuşuna basınız .
seslimesaj0.jpg
seslimesaj1.jpg

Yeni bir mesaj merkezi numarası girebilmek için ;

• **5005*7672*Servis Merkezi No# Kodlaması yaptıktan sonra "Ara" tuşuna basınız . ( Uluslararası formatta girilmelidir )
Turkcell : Faturalı hatlar için +905329010000
Hazır kartlar için +905359010000
Vodafone : +905429800033
Avea : +905598008000

Tanımlı mesaj merkezi numarası silmek için ;

• ##5005*7672# Kodlaması yaptıktan sonra "Ara" tuşuna basınız .
Mesaj merkezi numarası doğru tanımlı olduğu halde sorun yaşıyorsanız , iPhone versiyonu 1.1.2 ve genel adıyla Turbosim denilen sim kart ile beraber kullandığınız bir chip kullanmakta olduğunuz i.in mesaj gönderme hatası alıyor olabilirsiniz. Bu durumda önerimiz versiyon yükseltilmesi ile bu chipten kurtulmanızdır. Gerekli işlemler için servisimize ulaşabilirsiniz .

http://iphoneservis.com

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eywallah ya sonunda yaptım herkes yanlış söylemiş Allah razı olsun .

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Teki 4 senelik konuyu hortlatmış. Diğeri 20 günlük :D

Neyi yapamadın ki sayın SDN OKURU ? Ne gibi bir hata veriyor ?

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadas boyle bi sorun yasiyordu yarin bi deneyeyim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim ıphone 3gs var ve son sürümü yüklü suana kadar hıcbır sorun yasamamstım fakat 3 gün önce birden mesaj göndermemeye basladı mesaj gönderılıyor diyor cubuk sonuna kadar doluyor fakat yazdıgım mesaj siliniyor lütfen yardımcı olurmusunuz :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben de mesaj gönderemiyordum. Mesajda Türkçe karakterleri İngilizce yapınca -örneğin ç yi c, ö yü o yapmak gibi-düzeldi ve göndermeye başladı. Siz de deneyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer::hammer:ben bu yolla daha önce düzelttim şimdi bidaha oldu aynı yolla düzeltemiyorumm:hammer::hammer::hammer::hammer::hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İlk önce *#5005*7672# bunu yapın. yaptıktan sonra hemen diğer kısma geçmeyin telefonu kapatın açın bekleyin 5 dakika daha sonra da ;
  • **5005*7672*Servis Merkezi No# Kodlaması yaptıktan sonra "Ara" tuşuna basınız . ( Uluslararası formatta girilmelidir )

Turkcell : Faturalı hatlar için +905329010000
Hazır kartlar için +905359010000
Vodafone : +905429800033
Avea : +905598008000

Bu kısmı yapın. Sorun kesinlikle sonuc verecektır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iide benim mesaj merkezi numarası yalnıoş çıkıyor nasıl düzeltirim :????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yukarda verdıgı kado ara bı numara gelıyo sonra kapat de oluyo kardesım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ıphone 4s kullanıyorum bende mesaj gönderemiyorum yukarda ki kodu denedim ama olmadı yardımcı olabilir misiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya ben Yaptım olmuyor ayarlama başarısız servis merkezi adresi yok ayarlama başarısız diyor

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Olmayabilir çünkü konu eski. Güncellenmiş olabilir.

Batuhan0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bunları yapmaya gerek yok alan koduyla numaraları kaydedin türkiyenin alan kodu (+90) eyer böyle olmazsa yukardakileri uygulayın ama alan kodu yeterli

Erdo4270

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usttekı ayarlamaları yapmanıza ragmen eger duzelme olmamıssa telefonu acın kapatın ve ayarlar kısmından mesajlara gelin mm mesajlasma ve sms olarak gonder yazan butonların tikini acın ve ardırdan ayarlar kısmından hücresel veri kısmına girin hücresel veri agı yazıyor hemen bir alt sutunda uzerıne tıklayın telefonu aşşagıya kaydırıp ayarları 0 deyin ve muhtemelen problemınız cozülecektir By Erdo4270

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayarları 0 demeniz yeterli

Son düzenleme: