iPhone SE veya S6 hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

MSnhung11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-2 hafta içerisinde telefon almak istiyorum. İlk başlarda iPhone 5S istiyordum fakat almışken iyi bir şey almak lazım dedim. Vatan'dan iPhone SE veya S6 almayı düşünüyorum fakat Kipa'da Note 5 2099, Migros'da G5 1799 TL. Migros ve Kipa'da garanti konusu nasıl oluyor ? Bir sorun olduğunda Kipa'ya, Migros'a mı götürüyoruz yoksa kendimiz mi kargoluyoruz servise ? Ve bu telefonlardan hangisini önerirsiniz ? Telefonu alma amacım daha çok sosyal medya ve oyun. Arada müzik dinlerim, kamera çok önemli değil. Beni 3-4 sene idare etsin yeterli.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Telefonu direk Samsung yada Gürgençlere yolluyorsun bir şey olacak olursa. Note5 tercih edebilirsin iPhone SE devri bitti artık o fiyatlar için androide yönel derim ben sana.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
3-4 sene idare edecek telefon arıyorsanız başlıktaki 2 telefon da 3-4 sene idare etmez hadi 3 sene idare etti diyelim 4 mümkün değil artık çıldırma aşamasına gelirsiniz. iPhone SE devri evet bitti. S6 zaten artık boşlanan bir telefon. 1500tl bütçeniz varsa Xiaomi Mi A1 güzel. Meizu M6 Note da güzel. 2000tl civarı bütçeniz var ise Xiaomi Mi 5S ve Xiaomi Mi Note 3 telefonları canavardır. Mi Note 3'ün tek farkı kamerasının daha iyi olması çift kameralıdır. Çift kameralı olan her telefon iyi olacak diye bir şartı yok fakat gerçekten çift kameralı telefon ne demek hakkını veren bir telefon. Size Note FE'yi de önerebilirdim fakat dolar artışından olması gerek fiyatı 600 lira arttı. 1900 liraydı geçen ay. Bu saydıklarım içinden alacağım telefon Note FE olurdu çünkü bana özellikle kalemi olan bir telefon gerek. Görünüşüne de bayılmıştım. Bu dediğim telefonun şu anki fiyatı ise 2515.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
İkiside Çöp.Bütçeniz 2000 gibiyse xz1 alın bunlardan 2 kat üzün ömürlü olacaktır

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
İkiside Çöp.Bütçeniz 2000 gibiyse xz1 alın bunlardan 2 kat üzün ömürlü olacaktır

Çöp mü? Ya böyle yorumlar yapmayın bari. İkisi de iyi cihazdır. İkisini de kullandım. Küçük ve hafif istiyorsanız SE, büyük olsun derseniz S6

Ama iki cihaz da End-of-Life (EOL) olacak. S6 oldu bile. SE'de 2. nesil (eğer gelirse) olacak.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Çöp mü? Ya böyle yorumlar yapmayın bari. İkisi de iyi cihazdır. İkisini de kullandım. Küçük ve hafif istiyorsanız SE, büyük olsun derseniz S6

Ama iki cihaz da End-of-Life (EOL) olacak. S6 oldu bile. SE'de 2. nesil (eğer gelirse) olacak.
Şuan için bahsediyorum.Yoksa zamanlarında iyi cihazlardı.