iPhone SE Plus, bu yıl karşımıza çıkabilir!

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,329
iPhone SE 2020, çıktığı tarihten beri çoğu kullanıcı için gözde olmuş durumda. Her ne kadar donanımsal olarak çok güçlü olsa da, kamera tarafında güzel sonuçlar sunsa da döneminin gerisinde kalarak 4.7 inç bir ekranla karşımıza çıktı.

Ancak kaynaklar, bu yıl piyasaya sürülecek SE modelinin Plus adı altında sunulacağı ve bu model hakkında bazı bilgileri öğrenmemiz gerektiğini bildiriyor.

Sızıntıya göre yeni model 6.1 inç IPS ekrana sahip olacak ve gücünü A14 Bionic'ten (veya A13) alacak. Model, 12 MP ana kamera ve 7 MP selfie kamerası kullanacak. 6 Portre Işığı efektleri, OIS, Smart HDR 3, TouchID, Apple'ın iPhone SE Plus'a dahil heyecan verici özelliklerden birkaçı. Model, IP67 sertifikasına da sahip olacak.

İddialar doğruysa fiyat 499 $ / 589 € olacak ve üç renkle piyasaya sunulacak model, bu yılın ikinci çeyreğinde karşımıza çıkacak.​

Son düzenleme:

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
Çıkarsa önerileceğinden şüphem yoktur, Iphone SE nesilleri çok iyi. Verilen tasarım çok şık.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
IPhone 11, Xr ve SE 2020 hâlâ çok fazla satıyor. Apple böyle bir model çıkarırsa, diğer 3 modeli alacak kimse kalmaz ki. :)

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,329
IPhone 11, Xr ve SE 2020 hâlâ çok fazla satıyor. Apple böyle bir model çıkarırsa, diğer 3 modeli alacak kimse kalmaz ki. :)
Aslında SE Plus'ı piyasaya sunup XR'ı emekliye ayırabilirler. Görüntülere bakılırsa XR ile çok benzer.

YgzYr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
65
iphone SE plus = iphone xr
iphone SE = iphone 8
apple watch SE = series 4

se serilerinini bence artan malzemelerle yapıyorlar

Reaksiyon puanı
7,985
Aslında SE Plus'ı piyasaya sunup XR'ı emekliye ayırabilirler. Görüntülere bakılırsa XR ile çok benzer.
Bence konuyu paylaşırken iyice okumanız gerekiyor Tweet içeriğini.
- Security: TouchID in Home Button
Diyor ki , Home Tuşuna gömülü parmak izi okuyucu. O görseli oraya örnek olarak koymuş sen hiç çentikli bir iPhone'da Home tuşu gördün mü? Veya resimde var mı Home Tuşu ben göremedim de.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Efsaneee! Bu ne inşallah çıkar eğer çıkarsa alırım.
Tahmini kaç bin olur ?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
Efsaneee! Bu ne inşallah çıkar eğer çıkarsa alırım.
Tahmini kaç bin olur ?
Güzel bir tercih. Şu anki SE 2020 fiyatı 4.500 TL gözüküyor, bu cihaz da XR'a benziyor. Vergilerle birlikte fiyatı bayağı artacaktır. 500$ gözüküyor verilen bilgilerde.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,329
Bence konuyu paylaşırken iyice okumanız gerekiyor Tweet içeriğini.
- Security: TouchID in Home Button
Diyor ki , Home Tuşuna gömülü parmak izi okuyucu. O görseli oraya örnek olarak koymuş sen hiç çentikli bir iPhone'da Home tuşu gördün mü? Veya resimde var mı Home Tuşu ben göremedim de.
Merak etmeyin, iyice okudum. Sadece bir kısım gözden kaçmış. :) İnsanım sonuçta.

Reaksiyon puanı
6,381
Bence illa TouchID koyup yine koca çerçeveler ile zaten küçük kasalı telefonu tekrar daha küçük ekranlı yapmamalılar bence.

Boş yapan sözde duayenler ve Apple'dan sırf alamadığı için nefret eden kitle hariç çentiğe laf eden kim var?

Onun yerine görseldeki gibi tasarım yapsınlar, o zaman gerçekten efsane olabilir. iPhone Se 2020'de fabrikada ne kaldıysa birleştirdik hissiyatı vardır. Ve bence deneyimde çok iyiydi de yine bir telefon olarak bir Apple cihazı hissiyatı yoktu. Tam da olmamış gibiydi. Diğer Apple ürünlerine bakınca olmuş diyorsunuz.

Bu olmamış olmasının sebepleri çoktu. Ama bu tasarım ve artık rakiplerini çok rahat ezen daha iyi bir batarya performansı (Batarya kapasitesi demiyorum batarya performansı diyorum. Se 2020 6 saat civarı veriyordu ama bence daha iyi olabilirdi) ile yeni Se, iPhone 11 başarısını da rahatça geçebilir.

Hele ki 400 dolarlık fiyatı koruyabilirlerse - ki bu Apple için en basit şey iPhone 12 serisine çok fazla şey ekleyip sadece bir adaptör çıkararak fiyatları aynı yaptılar - Apple'ın her sene gizli silah olarak çıkardığı ve yılı kendi yılı yaptığı şey olabilir.

Geri kalan değerler bir şey ifade etmiyor bir Apple cihazda. Çünkü o değerler düşük ama deneyimde gayet eziyor.

Son düzenleme:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Apple' in Plus modelleri her zaman iyidir. Çıkarsa böyle bir model düşüneceğim bunu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada yeni görevinizde başarılar ve kolaylıklar diliyorum. @fahyıldız

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Bence çıkar böyle bir model, tasarımı böyle olursa iyi olur

Reaksiyon puanı
7,985
Boş yapan sözde duayenler ve Apple'dan sırf alamadığı için nefret eden kitle hariç çentiğe laf eden kim var?
Bu sözünüze kesinlikle katılıyorum. Apple alamayan veya tercih etmeyenler çamur atmaya yer arıyor. Fakat birebir aynı tasarımı Xiaomi berbat malzeme kalitesi ile yapınca her yerde övüyorlar.

Kim ne derse desin Apple ve Samsung sektöre yön veriyor. Özellikle Apple.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
iPhone SE 2020, çıktığı tarihten beri çoğu kullanıcı için gözde olmuş durumda. Her ne kadar donanımsal olarak çok güçlü olsa da, kamera tarafında güzel sonuçlar sunsa da döneminin gerisinde kalarak 4.7 inç bir ekranla karşımıza çıktı.

Ancak kaynaklar, bu yıl piyasaya sürülecek SE modelinin Plus adı altında sunulacağı ve bu model hakkında bazı bilgileri öğrenmemiz gerektiğini bildiriyor.

Sızıntıya göre yeni model 6.1 inç IPS ekrana sahip olacak ve gücünü A14 Bionic'ten (veya A13) alacak. Model, 12 MP ana kamera ve 7 MP selfie kamerası kullanacak. 6 Portre Işığı efektleri, OIS, Smart HDR 3, TouchID, Apple'ın iPhone SE Plus'a dahil heyecan verici özelliklerden birkaçı. Model, IP67 sertifikasına da sahip olacak.

İddialar doğruysa fiyat 499 $ / 589 € olacak ve üç renkle piyasaya sunulacak model, bu yılın ikinci çeyreğinde karşımıza çıkacak.​
Se 2020 çok tutuldu.Plus olanıda piyasaya çıktığında fazla talep olucağını düşünüyorum.Umarım fiyatı 6000 TL nin üzerinde olmaz.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046
Düz 6000₺ yapmazlar bence. 6300-6700 arası olur.

Eğer görsel deki gibi olur ise Xr elden çıkarıp direkt alırım :)

Bu sözünüze kesinlikle katılıyorum. Apple alamayan veya tercih etmeyenler çamur atmaya yer arıyor. Fakat birebir aynı tasarımı Xiaomi berbat malzeme kalitesi ile yapınca her yerde övüyorlar.

Kesinlikle katılıyorum :)

Reaksiyon puanı
6,381

Açıkçası Samsung'un sektöre yön verdiğini hiç sanmıyorum.

Her seneye bakın Apple'ın o seneyi değiştiren ürünleri vardı.

2007 - İlk gerçek akıllı telefon iPhone 2G çıktı
2011 - Siri. Tanıtımı o yıl yapıldı ve yine ilkti.
2013 - TouchID ile gerçekten sağlam bir parmak izi okuyucunun öncülüğünü yaptılar
2015 - Apple Watch. Anlatmama gerek yok.
2016 - iPhone 7 plus da öyle çoğu şeyi kopyalandı Android firmalar tarafından.
2017 - iPhone X'un tasarımı ile önce dalga geçip sonra yapan rezil firmalar oldu ve hepsi yaptı bunu. Bu tasarımı biz önce Essential phone'da gördük diyebilirsiniz ama madem ilk oydu neden kimse onu umursamadı?
Ayrıca ilke gerçek yüz tanıma sistemini de (bakın gerçek diyorum resimle veya aynayla kandırmadığınız bir yüz tanıma sistemi) o yıl Apple yaptı. (iPhone 8 serisini yazmıyorum aynıydılar 7 ile.)
2018 - iPhone Xr. Herkes Apple pahalı derken Apple'ın piyasya sadece 750 dolar olarak sürdüğü ama 1000 dolarlık amiral gemilerini çoğu noktada ezen telefon. iPhone Xr ile yüksek segmentte F/P oluştu.
2019 - iPhone 11. 700 dolar ama 1300 dolarlık Note 20 Ultra'dan kamera konusunda daha iyi. Xr'ın devamı.
2020 - Lidar. Fiyatları aynı tutması ve IBIS gibi teknolojileri, rakipleri plastik kasa üstüne parmak izi yeri tartışırken telefona koymasını geçtim Lida sensör başlı başına bir üstünlüktür.

Ama Samsung şu ana kadar ne yönlendirme yaptı derseniz pek de bir şey diyemeyeceğim. Android'in şu an tam olmamış bir yazılım olmasının sebebi hep Android üreticilerin Apple'ın çakması olma çabası.

Son düzenleme:

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,329
Açıkçası Samsung'un sektöre yön verdiğini hiç sanmıyorum.

Her seneye bakın Apple'ın o seneyi değiştiren ürünleri vardı.

2007 - İlk gerçek akıllı telefon iPhone 2G çıktı
2011 - Siri. Tanıtımı o yıl yapıldı ve yine ilkti.
2013 - TouchID ile gerçekten sağlam bir parmak izi okuyucunun öncülüğünü yaptılar
2015 - Apple Watch. Anlatmama gerek yok.
2016 - iPhone 7 plus da öyle çoğu şeyi kopyalandı Android firmalar tarafından.
2017 - iPhone X'un tasarımı ile önce dalga geçip sonra yapan rezil firmalar oldu ve hepsi yaptı bunu. Bu tasarımı biz önce Essential phone'da gördük diyebilirsiniz ama madem ilk oydu neden kimse onu umursamadı?
Ayrıca ilke gerçek yüz tanıma sistemini de (bakın gerçek diyorum resimle veya aynayla kandırmadığınız bir yüz tanıma sistemi) o yıl Apple yaptı.
2018 - iPhone Xr. Herkes Apple pahalı derken Apple'ın piyasya sadece 750 dolar olarak sürdüğü ama 1000 dolarlık amiral gemilerini çoğu noktada ezen telefon. iPhone Xr ile yüksek segmentte F/P oluştu.
2019 - iPhone 11. 700 dolar ama 1300 dolarlık Note 20 Ultra'dan kamera konusunda daha iyi. Xr'ın devamı.
2020 - Lidar. Fiyatları aynı tutması ve IBIS gibi teknolojileri, rakipleri plastik kasa üstüne parmak izi yeri tartışırken telefona koymasını geçtim Lida sensör başlı başına bir üstünlüktür.

Ama Samsung şu ana kadar ne yönlendirme yaptı derseniz pek de bir şey diyemeyeceğim. Android'in şu an tam olmamış bir yazılım olmasının sebebi hep Android üreticilerin Apple'ın çakması olma çabası.
Araba fiyatına ayfon alacağına gel şayomi al (!)

Klyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35

Gerçekten Apple için ses getirebilecek nesiller bakalım.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406

12 mini varken ne gerek varki se plus'a

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,329
Reaksiyon puanı
6,381
12 mini varken ne gerek varki se plus'a
Aslında 12 mini hiç tutmadı. iPhone 11'in fiyatı 600 dolara düşmüşken kimse 12 mini almaya yeltenmiyor. Şu an için 12 mini satışları, iPhone 12 serisi içinde en düşüğü. iPhone 12 daha fazla sattı. Tabi şu an için.

İleride 500-550 dolara çekerlerse fiyatı o zaman çok satar ama o da iPhone 13 serisi çıkınca olur.

Yeni Se ise daha düşük fiyat segmentini hedefliyor. Se 2020 gibi 400 dolar civarını. O yüzden aslında 12 mini ile oluşan boşluğu dolduracağı için aslında çok da yerine olur.

Çıkarsa baya mantıklı olur ama SE,Xr alınmaz.
Alınmaz bence de. Zaten gereğinde fazla sattı o cihazlar. O yüzden kimsenin onları almaya devam edeceğini sanmıyorum.