İphone SE mi Samsung Galaxy A7 2017 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Fatih Enis Balmuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bu iki telefon arasında kararsız kaldım ekran boyutları arasında çok fark var biliyorum fakat küçük telefona alışmam çok uzun sürmez diye düşünüyorum İphone se de video izlerken çok büyük bi sıkıntı olurmu?Hangi telefonu önerirsiniz yorumlarınızı bekliyorum.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Se gerçekten a7 nin yanında çok düşük. Performans olarak aynılar. Su geçirmezlik artısı var. Onun yanında kamera (özellikle ön) olarakta önde.
Bence a7 alın daha mantıklı.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bu iki telefon arasında kararsız kaldım ekran boyutları arasında çok fark var biliyorum fakat küçük telefona alışmam çok uzun sürmez diye düşünüyorum İphone se de video izlerken çok büyük bi sıkıntı olurmu?Hangi telefonu önerirsiniz yorumlarınızı bekliyorum.

Merhaba,

Performans: Iphone se apple'ın a9 islemcisi ile bu konuda bariz bir farkla onde. Samsung a7 2017 exynos 7880 ile geliyor. Bu islemci 8 cekirdekli yapida ama 8'i de a53 cekirdege sahip. O nedenle gundelik kullanimda performansi orta segment bir cihaz ile ayni olur. Grafik islemciside ona keza bu sekilde mali t830 mp3. 1100 tl fiyatla satilan lenovo k5 note 32gb mali t860mp2 kullaniyor. A7 2017 ise 2000 tl ustu. Kesinlikle performans konusunda iphone se'nin fazlasiyla gerisinde. Tavsiye etmem.

Ekran: Bu konuda ben a7 daha basarili bir model. Hem super amoled ekranlarin renk canliligi, hem guc sarfiyatinin dusuk olmasi, hemde boyut olarak iphone se'den buyuk olmasi sebebi ile daha basarili. Iphone se'nin de ekrani guzel. Yani elinize aldiginizda begeniceksiniz fakat gunumuzde 4" ekran boyutu oldukca kucuk kaliyor. Yani neredeyse kucuk ekran severler icin bile kucuk kaliyor artik. Ya 4.7" lik iphone lara yoneliyorlar yada sony'nin xperia compackt modellerine.

Kamera: Arka kamerada iki cihazlada gunduz cekim yapin atin pc'ye ikiside kaliteli resim cektigini fark edersiniz. Ikiside basarili. Gece cekin a7 2017 daha basarili olur. On kameraya gelecek olursak iphone se guzel resimler cekiyor ama bu konuda genis aci,dusuk diyafram ile daha fazla isik almasi, iki cihaz arasindaki bariz mp farkida artik goze batiyor. O nedenle bu artilari ile a7 2017 on kamerada daha iyi.

Pil: Bu konuda kisa ve oz bir sekilde a7 2017 daha basarili.

Bir diger konu da depolama. Eger almayi dusundugunuz iphone se modeli 64gb ise sorun yok. Ama 16gb olan modeli dusunuyorsaniz ben tavsiye etmem. 16gb artik hicbir isletim sisteminde yeterli olmuyor.

Bu iki urun 2000-2400 tl bandinda satiliyor. Ben bu fiyat bandinda bu ikisini de tavsiye etmem. Tavsiye edecegim urunler;

Reaksiyon puanı
46
iOS Kalitesi Androidi 5e 10a katladığından ötürü tabiki SE diyorum. Şarj Kamera Performans aklınıza gelen her şeyde iPhone tokatlar. Bir tek ip68 sertifikası olduğundan ötürü A7nin su geçirmeme dayanıklı olma artısı var sadece.

Gürkan Kobak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
iOS Kalitesi Androidi 5e 10a katladığından ötürü tabiki SE diyorum. Şarj Kamera Performans aklınıza gelen her şeyde iPhone tokatlar. Bir tek ip68 sertifikası olduğundan ötürü A7nin su geçirmeme dayanıklı olma artısı var sadece.
Şarj konusunda tokatlar mı ? Herhalde dalga felan geçiyorsunuz.
iOS androidi değil android iosu bırakın 5i 10u 100e katlar

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
İllaki ikisinden birini alcaksan A7 al. 2.5 yıla yakın iphone 5s kullandım se ile aynı ön kamera vasat bir ön kamerası vardı. Ve android eskisi gibi değil gayet stabil.. Şu an S6 kullanıyorum çok şükür hiçbir şekilde takılma yada herhangi bir sorun yaşamadım çok yoğun kullandığım halde.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
İkisinide alma. Üzerine para koyabılırsen S7 al. Yok koyamazsan Htc 10 yada Lg g5 alabilirsin.

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
A7 asla almazdim ben o fiyata cok yakin HTC10 gibi bir alternatif varken.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
İos'un tek avantajı uzun ömürlülük,ama ben şu anda Samsung derim.:)

Reaksiyon puanı
46
Kullanım süresiyle ekran süresi aynı şey değil.. 9 saat açık kalsın bakalım ekran dayanıyor mu?

Kardeş neticede kullanan kişi 9 saat ekran süresi alıyım diye ekranı açık bırakmıyor. Telefonu kötüleyecez diye saçmalamanıza gerek yok[emoji6]

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Kardeş neticede kullanan kişi 9 saat ekran süresi alıyım diye ekranı açık bırakmıyor. Telefonu kötüleyecez diye saçmalamanıza gerek yok[emoji6]
Kötülümek mi? güldürme beni bendede var ipad air 2 yani ios düşmanı falan değilim ve uzun zaman kullandım iphone rahat ol kardeş sen :) sadece bilgilendirme yaptım.. Pil yüzdesi kısmına gir ve hepsinin üzerine tıkla zamanlar var orda topla bakalım onları.. Gerçek ekran süresi o işte.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekran suresi kullanim suresi demek yalniz. Ekranin acik kaldigi toplam sure demek.
Androiddeki gibi değil. yukarda açıkladım bir bak istersen.
Ve bu arada bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp..Yeterli bilgiye sahip olmadan karşındakine saçmalama deme saçmayan sensin cankat bey :)

Reaksiyon puanı
46
Kötülümek mi? güldürme beni bendede var ipad air 2 yani ios düşmanı falan değilim ve uzun zaman kullandım iphone rahat ol kardeş sen :) sadece bilgilendirme yaptım.. Pil yüzdesi kısmına gir ve hepsinin üzerine tıkla zamanlar var orda topla bakalım onları.. Gerçek ekran süresi o işte.

Androiddeki gibi değil. yukarda açıkladım bir bak istersen.

Ayarlar>>>Pil>>>En Aşağıya İn Orada Yazıyor. Kullanım ve Bekleme. Bekleme şarjdan çektiğiniz an itibaren olan süre kullanımda telefonu aktif olarak kullandığınız süreyi alır. Apple kurduyumdur ben asıl sen rahat ol[emoji6]

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
apple iphone se'ye bu kadar sahiplenmiyor samsung a7 2017 daha yeni daha iyi ekranlı yani kazanan samsung a7 2017 olur.

Reaksiyon puanı
46
apple iphone se'ye bu kadar sahiplenmiyor samsung a7 2017 daha yeni daha iyi ekranlı yani kazanan samsung a7 2017 olur.

Yeri geliyor samsunguda övüyoruz ama burda uzun kullanımıda göz önünde bulundurmanız gerek. Adam 6 ay kullanıp satmayacaktır telefonu. Uzun kullanım ve bana göre bu samsung modeli SE ile yarıştırmak kıyaslamak doğru gelmiyor. Alacak kişi yine bilir yapacak bir şey yok...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
gm5p alsın daha iyi 3gb ram 32gb depolama ve kronik sorunu yok beceriksiz kullanıcı değilse...

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Ve bu arada bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp..Yeterli bilgiye sahip olmadan karşındakine saçmalama deme saçmayan sensin cankat
Ayarlar>>>Pil>>>En Aşağıya İn Orada Yazıyor. Kullanım ve Bekleme. Bekleme şarjdan çektiğiniz an itibaren olan süre kullanımda telefonu aktif olarak kullandığınız süreyi alır. Apple kurduyumdur ben asıl sen rahat ol[emoji6]
Hacı sen dalga mı geçiyon anlamadım :) kullanım ve bekleme süresini mi öğretcen bana? ilkokuldaki çocuk bile biliyor onu apple kurdu :)) Ben ne diyorum sana ordaki fasa fiso whatsapp fb falan kullanımı gösteriyor ya onların üzerine basınca ne kadar zaman kullandığın yazıyor diyorum.. Türkçe yazıyorum ama başka dilde mi anlatsam bilemedim :D Ve ayrıca androidin ömrü 6 ay değil yaklaşık 1 senedir S6 kullanıyorum elimden düşmüyor gün geliyor saatlerce ne takılma nede başka bir sorun yaşamadım çok şükür.. Note 4'ten önceki samsunglar için dersen o zaman katılırım sana.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
46
Ve bu arada bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp..Yeterli bilgiye sahip olmadan karşındakine saçmalama deme saçmayan sensin cankat

Hacı sen dalga mı geçiyon anlamadım :) kullanım ve bekleme süresini mi öğretcen bana? ilkokuldaki çocuk bile biliyor onu apple kurdu :)) Ben ne diyorum sana ordaki fasa fiso whatsapp fb falan kullanımı gösteriyor ya onların üzerine basınca ne kadar zaman kullandığın yazıyor diyorum.. Türkçe yazıyorum ama başka dilde mi anlatsam bilemedim :D Ve ayrıca androidin ömrü 6 ay değil yaklaşık 1 senedir S6 kullanıyorum elimden düşmüyor gün geliyor saatlerce ne takılma nede başka bir sorun yaşamadım çok şükür.. Note 4'ten önceki samsunglar için dersen o zaman katılırım sana.

O dediğin uygulamaların kullanımı işte ayrı ayrı gösteriyor. Bende diyorumki bunların toplam kullanımı aşağıda yazıyor işte hepsine ayrı ayrı bakmaktansa aşağıda bunun toplam süresi yazıyor. İlkokul çocuğu biliyo demişsin sen benim ne demek istediğimi anlamadıktan sonra istersen ana karnınındaki bebekde bilsin farketmez bana. iPad iPod iPhone kullanıcısıyımdır. Burda sadece iPhone kullanarak bilgi kurdu olduğumu söylemiyorum.

Reaksiyon puanı
46

Ki androidide bilirim 6 aydan kastım mecaziydi. Bu arada hangi Android telefon iOS uzun ömürlülüğüne sahip olmuş? Ben android telefonlarıda beğenirim fakat gerçeklerdende kaçınmam vesselam.

caglarcb

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Eğer samsung kullanılacaksa illa, S ve Note serileri tercih edilmeli. Güncelleme, uygulama desteği orta segment serilerinde çok uzun vadeli olmuyor. Bahsi geçen kıyaslamada biri 4" bir cihaz diğeri 5.7" yani phablet sınıfı. Segment ve specification olarak kıyaslamak pek doğru değil. Yani bi tarafta spor otomobil. Daha kompakt, yakıt tüketimi düşük, seri vs. Diğer tarafta suv sınıfı bi araç. Hantal, daha gösterişli, yakıt tüketimi yüksek vs. Ha ben olsam napardım? Bu kıyaslamada SE alıp geçerdim.

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
A7 2017 almak icin hicbir sebep yok. Resmen 1200 liralik telefona 2000 kusur lira fiyat cekip satiyorlar.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Cevabı çok net: A7 2017. iOs kullanacağım dersen 6s altındaki cihazları tercih etme. iPhone SE'de her nakadar 6s donanımları bulunsa da pil performansı seni üzer.