iPhone SE mi iPhone 6S mi?

Bu konuyu okuyanlar

Fahox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda telefon alacağım. İkisi arasında kaldım. Ekran boyutu önemli değil. Daha önceden iPhone 5 kullandığım için alışığım. Aradaki fiyat farkına değer mi?

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda telefon alacağım. İkisi arasında kaldım. Ekran boyutu önemli değil. Daha önceden iPhone 5 kullandığım için alışığım. Aradaki fiyat farkına değer mi?
Donanımsal olarak arada fark yok ikiside aynı işlemciyi kullanıyor.Aynı ram boyutuna sahipler.Ekran önemli değil demişsiniz.İphone 6s in artıları sadece ön kamerasının 5 mp ve 3d touch nın olması.3d touch güzel birşey fakat olmasa ölmezsiniz bence.Ön kamera sizin için ne kadar önemli onuda bilemem.Fakat alacağınız fiyatlara göre aradaki fiyat farkını belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

Fahox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Donanımsal olarak arada fark yok ikiside aynı işlemciyi kullanıyor.Aynı ram boyutuna sahipler.Ekran önemli değil demişsiniz.İphone 6s in artıları sadece ön kamerasının 5 mp ve 3d touch nın olması.3d touch güzel birşey fakat olmasa ölmezsiniz bence.Ön kamera sizin için ne kadar önemli onuda bilemem.Fakat alacağınız fiyatlara göre aradaki fiyat farkını belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
Aradaki fiyat farkı 800 TL. Bütçem de 2800 TL.

Reaksiyon puanı
46
Tercihim 6s'ten yana olurdu. Ekran boyutu içinde değer yani büyük ekran artık kullanılıyor...

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Hepsiburada da şu anda apple Türkiye 2 yıl garantili sıfır 6s 32 gb 2.850 tl.Apple store den 400 tl daha avantajlı,böylece aradaki fark 400 e iner ve kesinlikle 6s alınır.Siteye güvenin en az 7-8 adet iphone aldım burdan,ama satıcının direk sitenin kendisi yani hepsiburada olmasına dikkat edin

Fahox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

er_ozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hala SE ile 6S i kıyaslama yapabiliyorsanız bravo size. Nakite sıkışmayacaksanız 6S alın arkanıza bile bakmayın. He ekran kücük severim ve biraz parada cebimde kalsın diyorsanız ayrıca applein 6S ve sonrasında ki cihazlara tanıdıgı ayrıcalıklarıda onemli degil diyorsanız SE alabilirsiniz. Ama kıyas yapacak olursak 6S tabi ki...

er_ozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dahili hafıza anlamında 64 gb lık iphone SE düşünebilirsiniz. 6S te ise en az 32 gb lık versiyona sahip olmanızı öneririm.

Gürkan Kobak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İkiside değil.
İkinci el temiz bir 6S+ 32 gb bul al illa iOS istiyorum diyorsan

Fahox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Siz bilirsiniz.
Ama şunu söylemeliym iki cihazda günümüz şartlarına uymayan ve parasını kesinlikle hak etmeyen cihazlar ama ne alırsanız hayırlı olsun
Teşekkürler. Bu cihazlar dışında önerebileceğiniz bir cihaz var mı?

Gürkan Kobak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Teşekkürler. Bu cihazlar dışında önerebileceğiniz bir cihaz var mı?
Öncelikle neden bu cihazlar parasını hak etmiyor. Onu söyleyeyim. Bu Fiyatta OIS olmayan bir cihaz kabul edilemez. Yazılımsal sabitlemesi iyi olan bir cihaz değilse (Örnek XZ Google pixel)
Bataryalarını yeterli bulmuyorum. Elektrik kanunları var arkadaş sen o telefonu zorlamya başladın mı yetmez.
Arka kameraları fotoğrafta günlük kullanımda gayet yeterli vdeiolar ise OIS yokluğundan dolayı titreme yapıyor ve bu benim için pek tahammul edebileceğim bir durum değil sizi bilemem.
Gece fotoğrafları REZALET. Ekran boyutu kişisel bir tercih. ama çözünürlük bence yetersiz. ve iOSun son 2 yıldır bozmaya başladığını düşünüyorum. Güncelleme geliyor ama 6s kullanıcısı iOS 10u yüklemekte terreddüt edebiliyor.
Android düşmanı değilseniz ve Samsung düşmanı değilseniz. S7 veya S7 Edge Bu cihazlar hepsi burada Sırasıyla 2600 ve 2800-2900 fiyatlarında. Mağazalarda ise 3000 ve 3600
Samsung olmaz derseniz. HTC 10 iyi bir tercih olur ki kutu kulaklığı ses performansı ile bence piyasanın en iyisi. Bunun yanında yine çok başarılı bulduğum ve şuan eğer devam ediyorsa kutu içeriği çok başarılı olan LG V20 var. Çok kaliteli bir kulaklık LG 360 Cam ve V20 de kullansan fayda etmeyecek satsan ancak işine yarayacak veya birine verirsin 32 bit dac var.(neden v20de işe yaramaz çünkü v20de dahili 32 bit dac var) Ben bunlardan birini öneriyorum. Kişisel tercihim S7 Edge (hepsiburada mavi modeli 2800) olurdu. Kutu içerği bakımından V20de olabilir. Aslında saydığım 4 cihazda Bazı uçuk özellikler istisna. (s7 edge alırsan htc 10 ve v20 kulaklık kalitesini ararsın htc 10 alırsan S7 edgenin ekran ve bataryasını ve v20nin ekranını ararsın)
Aslında Hangi telefon hangi özellik ile öne çıkıyor dersen.
V20 kutu içeriği ekranı. Üstün video ses kaydı ve piyasada en üstün olan kamera arayüzüyle öne çıkıyor.
HTC 10 ön kamerası ve ses performansıyla öne çıkıyor.
S7 Edge ve S7 kamerası ekranı yazılımı(ki bana göre android 7.0 ile birlikte en stabil ve işlevsel arayüz s7 ailesinde) ve bataryaları ile öne çıkıyor.,
Dediğim gibi bunlar arasından birini seçebilirsiniz. Ha şu var HTC10u diğerleri yanında biraz daha kötü buluyorum ama bu telefonun kötülüğü değil kişisel tercihim

Fahox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Öncelikle neden bu cihazlar parasını hak etmiyor. Onu söyleyeyim. Bu Fiyatta OIS olmayan bir cihaz kabul edilemez. Yazılımsal sabitlemesi iyi olan bir cihaz değilse (Örnek XZ Google pixel)
Bataryalarını yeterli bulmuyorum. Elektrik kanunları var arkadaş sen o telefonu zorlamya başladın mı yetmez.
Arka kameraları fotoğrafta günlük kullanımda gayet yeterli vdeiolar ise OIS yokluğundan dolayı titreme yapıyor ve bu benim için pek tahammul edebileceğim bir durum değil sizi bilemem.
Gece fotoğrafları REZALET. Ekran boyutu kişisel bir tercih. ama çözünürlük bence yetersiz. ve iOSun son 2 yıldır bozmaya başladığını düşünüyorum. Güncelleme geliyor ama 6s kullanıcısı iOS 10u yüklemekte terreddüt edebiliyor.
Android düşmanı değilseniz ve Samsung düşmanı değilseniz. S7 veya S7 Edge Bu cihazlar hepsi burada Sırasıyla 2600 ve 2800-2900 fiyatlarında. Mağazalarda ise 3000 ve 3600
Samsung olmaz derseniz. HTC 10 iyi bir tercih olur ki kutu kulaklığı ses performansı ile bence piyasanın en iyisi. Bunun yanında yine çok başarılı bulduğum ve şuan eğer devam ediyorsa kutu içeriği çok başarılı olan LG V20 var. Çok kaliteli bir kulaklık LG 360 Cam ve V20 de kullansan fayda etmeyecek satsan ancak işine yarayacak veya birine verirsin 32 bit dac var.(neden v20de işe yaramaz çünkü v20de dahili 32 bit dac var) Ben bunlardan birini öneriyorum. Kişisel tercihim S7 Edge (hepsiburada mavi modeli 2800) olurdu. Kutu içerği bakımından V20de olabilir. Aslında saydığım 4 cihazda Bazı uçuk özellikler istisna. (s7 edge alırsan htc 10 ve v20 kulaklık kalitesini ararsın htc 10 alırsan S7 edgenin ekran ve bataryasını ve v20nin ekranını ararsın)
Aslında Hangi telefon hangi özellik ile öne çıkıyor dersen.
V20 kutu içeriği ekranı. Üstün video ses kaydı ve piyasada en üstün olan kamera arayüzüyle öne çıkıyor.
HTC 10 ön kamerası ve ses performansıyla öne çıkıyor.
S7 Edge ve S7 kamerası ekranı yazılımı(ki bana göre android 7.0 ile birlikte en stabil ve işlevsel arayüz s7 ailesinde) ve bataryaları ile öne çıkıyor.,
Dediğim gibi bunlar arasından birini seçebilirsiniz. Ha şu var HTC10u diğerleri yanında biraz daha kötü buluyorum ama bu telefonun kötülüğü değil kişisel tercihim
Elinize sağlık. Tavsiyeniz için teşekkür ederim :D

AykutBkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Dostum kesinlikle 6S al. Arkana bile bakma.
Bazı arkadaşlar pil performansı felan demişler, başka markalara yönelmeni istemişler fakat ben kesinlikle katılmıyorum.
Herkesin fikrine saygı duyarım ama karşıdaki de benim fikrime saygı duymalı.
4 aydır 6S kullanıyorum ve şarj ile ilgili bir sorun yaşamadım.
Tek şarj ile 1 günü rahatlıkla çıkarıyorum hem de sosyal medya fazlasıyla kullanırım.

En azından dandik servis işleri ile uğraşma sorunun yok.
Apple servis konusunda tüm markalardan açık ara öndedir, başka markalarla kıyaslanamaz bile.
İphone 4 den beri başka bir marka kullanmadım ve bundan sonra da yola Apple ile devam.