iPhone SE Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

gorgeouskykhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iphone se aldığımdan çok memmunum ve işin ilginci ilk iphone num bu oldu.
sadece 16 gb lık modelini aldığıma pişmanım.
şimdi ki aklım olsa 64 gb lık olanını alırdım...
:)
bir de zamanında iphone 4 almadığıma pişmanım...

Eren Kose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ben 2016 mayısdan beri kullanyorum çok memnunum tek sorunum video izleken veya film ekran yetersiz kalabilior onun dışında hiç bir sorunum yok bana sorarsanız alınmalı he bide 5s tasarmında 6s özellikli bir telefon değilde 65 gibi oval tuş kilidi yanda olan ve 4 lük bir telefon yapılabilirdi tasarım yönünden de yine 4 lük yapıp değişikliğe gidiebilirdi BENCE
--- Gönderi Güncellendi ---
1 ay kadar önce 5S den SE ye geçiş yaptım.

Teknik olarak donanımı farklı olabilir fakat ben bir kullanıcı olarak kameradan başka bir fark göremedim.

2.el temiz 5S bulabiliyorsanız alın kullanın ama ben sıfır alacağım diyorsanız SE modelini alın sonuçta 2016 cihaz.
Dostum bence saçmalıyorsun birazcık araştır cihaz bazı testlerde 6s serisinden daha hızlı çıkıyor 6 lardan zaten daha hızlı en basit örnek 5s ile kıyaslanamaz bile

ibrahimyz34

Asistan
Reaksiyon puanı
49
ios 10.2.1 kullaniyorum. eskiden android kullanirdim. onlarda sarz 100 olunca cihazı sarzdan cekin diye uyarı verirdi. fakat bu iosta ben oyle birsey goremedim. yani 100 de 100 olunca hemen çekecek miyiz. yoksa bekleyecekmiyiz. bu ayrımı nasil yapacagiz.

Eren Kose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
ios 10.2.1 kullaniyorum. eskiden android kullanirdim. onlarda sarz 100 olunca cihazı sarzdan cekin diye uyarı verirdi. fakat bu iosta ben oyle birsey goremedim. yani 100 de 100 olunca hemen çekecek miyiz. yoksa bekleyecekmiyiz. bu ayrımı nasil yapacagiz.
Evet iPhone da böyle bir uyarı gelmiyor fakat ben tam zamanında %100 olunca çıkartmıyorum henüz bir zararını görmedim

ibrahimyz34

Asistan
Reaksiyon puanı
49
arkadaşlar selam. az önce iphone a şu mesajı yolladım feedback ten.
sizde aynı mesajı yollarsanız sesimizi daha çabuk duyurabiliriz sanırım.
linki aşagıda verdim. girip kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

merhaba benim üç istegim olacak.ios un daha kullanışlı olması adına.
1-hücresel veri kısayolu (wifi, bluetooth, uçak modunun yanına yapılabilir)
2-çoklu görevde uygulamaların tamamını kapatabilme.
3-klavyede en üste numerik tuşların yerleştirilebilmesi (1234567890)

Feedback - iPhone - Apple

A.bicakci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iOS a SE ile geçtim gerçekten her yönüyle harika bir cihaz hızı,kamerası,özellikle pil performansı süper. ✅
Arkadaşlar iyi forumlar. iOS 10.2'ye güncelledim. Bazen ekran algılama sorunu yaşıyorum. İlk tıklamada almıyor bazen. Sanki takılma varmış gibi. Öyle bir sorun yaşayan var mı başka?
Ben güncellemelerin hiçbirinde sorun yaşamadım.

mustafa1417

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende ıphone a geçişimi se ile yaptım kullanmaya başladıktan sonra ne kadar doğru bir karar verdiğimi gördüm donma yok demek istemiyorum A9 çipin gücü bu ufaklıkta beden buluyor ve çok iyi bir uyum içinde çalışıyor istediğim herşeye karşılık alıyorum çok memnunum pili bir günü rahat çıkartıyor tabi elinizden düşmezse bir günü tamamlamak mümkün değil gücüne diyecek bir şey yok ayrıca 2gb ram olması akıcılığı arttırmış ,almak isteyen sadece hafıza seçeneğine dikkat etmek zorunda ben resim çekinmeyi seven bir insan değilim o yüzden hafıza sorunu çekmiyorum ancak resim çekinmeyi sevenlerin 16 gb almamasını tavsiye ederim

hüseyin hüseyin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
merhaba a5 2016 dan iphone se modeline geçmek mantıklımı sizce iphone se kullananlar yarum yapabilir mi

ibrahimyz34

Asistan
Reaksiyon puanı
49
shiftdelete.net/iphone-turkiye-garantisi-icin-sok-gelisme-80074

emreduran26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İlk akıllı telefonum iphone 4 tü 4 sene kadar kulandım sonra lg g2 ye geçiş yaptım 3 sene kadar da onu kullandım ve bozulduğu için 3 hafta önce hepsiburada dan sipariş vererek 2169 tl ye iphone se 64 gb gold aldım. Telefon gerçekten çok hızlı. Çevremdeki arkadaşlarımın 6s ve 7 cihazlarıyla karşılaştırdım ve şunu söleyebilirm 6s den daha hızlı 7 den aşağı kalır yanı yok. Şarz konusunda ikisindende daha iyi durumda. Eğer küçük ekran benim için problem değil diyorsanız hiç düşünmeden alabilirsiniz asla pişman olmaSnz.

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese iyi forumlar,

Uzunca bir süredir iPhone SE'yi takip ediyorum ve incelemelerini vs takip etmekteyim. Tabi bu uzunca takip etme sürecinde cihazın fiyatı oldukça yükseldi. Ama yapacak bir şey yok sanıyorum. Yurt dışından alırım diyordum ama artık malum mesele yüzünden artık bir anlamı kalmadı. Ne de olsa garanti kapsamında değiliz artık.

Sormak istediğim soru şu, satın aldığım cihazları uzun süreli kullanma taraftarıyım genelde. Bu cihazı satın alsam en azından 2 sene beni götürür mü? (iPhone 4S, 5 ve 5S modellerine bakınca götürür gibi görünüyor sanki) Diğer taraftan kullanıcı tarafında pil performansının özellikle çok iyi olduğundan bahseden arkadaşlar, acaba telefonu kullanma alışkanlıklarını bizimle paylaşabilirler mi? Tamam iOS stabilitesi, küçük ekran filan önemli tabi ama sonuç olarak 1624 mAh kapasiteli bir pilden bahsediyoruz. Bu pil performansını biraz daha detaylandırabilirseniz çok memnun olurum.

Ayrıca güncel fiyatlar 32 GB 2.399₺, 128 GB 2.899₺ malumunuz olduğu üzere. Uzun kullanımda 32 GB yetersiz kalabilir mi ya da 128 GB çok mu gereksiz olur acaba?

*Biraz evvel kontrol ettim, Teknosa'nın sitesinde 64 GB'lık SE 2.299₺ Bu mantıklı gibi ama Teknosa'dan cihaz alındığı zaten bir sıkıntı olduğunda direkt Apple Store'a başvurabiliyor muyuz acaba? Satış sonrası destek hakkında bilgi sahibi olan var mı Apple konusunda.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

mustafa1417

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Normal kullanım olarak ben 12-13 saati rahat görüyorum biraz snap biraz instagram 2 saate yakın müzik internetten gezinmeler ortalama 6 buçuk saat ekran sürem oluyor ,yarın sabahtan başlayaral 1 günlük kullanımımı yarın gece ekran görüntüsüyle atarım dediklerimde hata olabilir uzun süredir bakmadım çünkü

mustafa1417

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ayrıca 2 yıl çok rahat geçirilir bu cihazla hiç bir sıkıntı yaşamadan, eğer fotoğraf çekersen çokça 32 zamanla yetmez ancak fotoğrafla video ile işim olmaz dersen 32 yeter

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Normal kullanım olarak ben 12-13 saati rahat görüyorum biraz snap biraz instagram 2 saate yakın müzik internetten gezinmeler ortalama 6 buçuk saat ekran sürem oluyor ,yarın sabahtan başlayaral 1 günlük kullanımımı yarın gece ekran görüntüsüyle atarım dediklerimde hata olabilir uzun süredir bakmadım çünkü

Çok teşekkür ederim, çok da memnun olurum. Ne vakittir kullanıyorsunuz cihazı?

Bu arada yine 64 GB'lık SE, hepsiburada.com'da 2.199₺. Makul geldi bana ama hiç deneyeniniz var mı? Apple Türkiye Garantili diyor, satın alanlar da garantiyi kontrol ettirmişler, bir sıkıntı görünmüyor. Burada hepsiburada.com'a bakış açısı nasıl acaba?

Screenshot_75.jpg

mustafa1417

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Köyde oldugum için şebeke yakalamaya çalışmaktan şarjı biraz çok yedi ve 10 saati mobil ağ üstünden 4 buçuk saati wi fi üstünden internet sağlandı

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Köyde oldugum için şebeke yakalamaya çalışmaktan şarjı biraz çok yedi ve 10 saati mobil ağ üstünden 4 buçuk saati wi fi üstünden internet sağlandı

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim için de şimdilik pil performansı güzel gidiyor. Sanki yoğun kullanımda bir günü çıkarmayacak gibi geliyor ama cihazın en sevdiğim tarafı %1 bile olsa, tıkır tıkır onu sonuna kadar kullanıyor. En azından şimdilik. :D
Bu arada iOS 10.3.1 güncellemesi kuran var mı? Yüklediyseniz yorumlarınızı alabilir miyiz? :rolleyes:

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Ayrıca 2 yıl çok rahat geçirilir bu cihazla hiç bir sıkıntı yaşamadan, eğer fotoğraf çekersen çokça 32 zamanla yetmez ancak fotoğrafla video ile işim olmaz dersen 32 yeter

2 yıl çok rahat mı ? Ben 5s kullanıyorum 4 sene oldu birşeyi yok. Se modeli yeni model bir de

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
6s ve se arasında kaldım kafayı yiyecem boyutlarında kararsızım ama iphone 6sin şarzı birazdaha çabuk bitiyor diye düşünüyorum ve kamera çkıntısı var 6sin seyide 5sden biliyorum elımde kayboluyor :D 6sinde arkasında ust taraftaki ve alttaraftaki çıkıntı çok hoşuma gidiyor tam premium hissi veriyor se ise premium hissi vermiyor bana tasarım olarak ama performansı canavar ikisi arasında kaldım hangisini alsam diye ve se alırsam 64 gb alacam 6s alırsam 16 alacam çünkü üstü çok pahalı

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
6s ve se arasında kaldım kafayı yiyecem boyutlarında kararsızım ama iphone 6sin şarzı birazdaha çabuk bitiyor diye düşünüyorum ve kamera çkıntısı var 6sin seyide 5sden biliyorum elımde kayboluyor :D 6sinde arkasında ust taraftaki ve alttaraftaki çıkıntı çok hoşuma gidiyor tam premium hissi veriyor se ise premium hissi vermiyor bana tasarım olarak ama performansı canavar ikisi arasında kaldım hangisini alsam diye ve se alırsam 64 gb alacam 6s alırsam 16 alacam çünkü üstü çok pahalı

Şimdi öncelikle dahili hafıza konusunda 16 GB'lık versiyonu kesinlikle tavsiye etmem. Hatta 32'lik bile tavsiye etmiyorum. iPhone SE ile ilk defa iOS ekosistemine dahil oldum, çok da memnunum. Yalnız AppStore'daki uygulamaların gereksiz boyutlarını görünce biraz şaşırdım. Uygulamaların boyutları Android'deki uygulamaların çoğundan en az iki kat hatta 3 kat daha fazla! (En azından benim şimdiye kadar gördüklerim bu şekilde) Bu konuda bilgin olsun. Sonra 16 GB'lık telefonda çok sıkıntı çekersin.

Biraz eskimiş olsa da, ben 5, 5s ve SE tasarımını seviyorum. Hatta telefon olmasının haricinde, estetik bir obje diyebilirim. 6 serisinden sonraki yumuşatılmış tasarımın yanında köşeli tasarım bana daha çekici geliyor. Tabi bu kişisel bir durum olabilir. Diğer taraftan 6 inçlik bir ekrana sahip telefondan geçmiş olmam dolayısıyla biraz küçük geliyor telefon ama tek elle kullanım rahatlığı oldukça üst seviyede.

Küçük olmasının yanında performansı hakkında zaten bilgin var sanırım, yazdıklarından onu çıkarıyorum. 6s'ten sonra ve 7'den önce çıkmış ve 64 bitlik bir mimariyle üretilmiş bir telefon olması dolayısıyla da uzun yıllar güncelleme alacağı ümidindeyim. Umarım yanılmam.

Şarj konusunda da daha benim sualim üzerine yakın zamanda görseller paylaşılmıştı. Elbette piyasadaki 5.000 mAh'lik telefonlarla kıyaslamıyoruz ama 1624 mAh benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Çok yoğun kullanırsam gün içerisinde şarja taktığım oluyor ama batarya kapasitesi küçük olduğu için çabucak doluyor. Hızlı şarjımız yok ama bataryamız küçük ;)

Şimdilik bunları söyleyebilirim. Umarım faydalı olmuştur. Lakin hangi telefonu alırsan al 16 GB'lıklara bulaşma derim. :)

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
iphone SE ios 10.2.1den 10.3.2e geçmelimiyim ? geçenler varsa karşılaştıkları farkı yazarsa sevinirim

bekir sıtkı tek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
geçen yıl eylül ayında almıştım. fotoğraf ve video çekmeyi sevdiğimden 64 gb aldım(iyi ki öyle yapmışım).
ekranı küçük aslında yani ama çok kullanışlı bi ekranı var. özellikle sürekli araba kullanmak zorunda kalanlar için birebir.
bence sürekli araba kullananlar için en iyi telefon SE dir. İOS stabilitesi kullanım kolaylığı üzerine birde siri olunca
tadından yenmiyor araba kullanırken.
kamerasına gelecek olursak iyi bi kamerası var aslında ama video çekerken ois olmaması biraz kötü
onun dışında bataryası işte çok yolda bırakmadı ama aham şahamda bi bataryası yok tabi yani fazla şikayet etmiyorum o konuda.
telefonun en sevdiğim özelliklerinden biride aliexpress den ucuz kılıf bulabiliyorum 5 ve 5S le aynı kasada olduğu için çok çeşitli kılıf
yelpazesi var ve ucuz da yani. ilk aldığımda bi kılıf almıştım telefoncudan onu kullanırken ali expresten sipariş verdim 1 ayda falan geldi zaten o gelince bi daha verdim bi 10 tane falan sipariş verdim heralde yaklaşık :D
onun dışında film izlemek için küçük bi telefon aslında ama benim hoşuma gidiyor bu telefondan bişeyler izlemek :D
kulaklığı bayağı iyi
rengini rose gold aldım arada kılıfsız kullanıyorum çok tatlı duruyor telefon
ön kamerası idare eder işte ışık olduğu sürece iyi bile denebilir hatta
telefon 64 gb olduğundan rahat rahat uygulama oyun falan yüklüyorum hiç kasma falan olmuyor doluluğundan
hatta genel olarak hiç kasma olmuyor
parmak izi çok rahat
iMessage kullanıyorum ilk başta biraz sıkıntı yaşadım aslında kullanırkende öğrendim artık bayağı kullanışlı yani.
facetime da bağlantı kalitesi iyi. yani sürekli donmalar kalitesiz görüntü falan olmuyor tabi bu oparötere bulunduğun yere göre falan değişiyor
köşeleri çabul ezilebiliyor dikkatli kullanmak lazım
ses kalitesi iyi mikrofonu da fazla kullanmıyorum yani aslında kullanıyorum ama karşıdakiler duyuyor onu bilmiyorum ben :D
Hakkı abinin de dediği gibi kendinize iyi bakın dostlar yazmak güzelmiş :D okurken de keyf almışsınızdır umarım :D

Reaksiyon puanı
17
Beyler sağ üst ekranda hafif sararma mevcuttu ve aynı tarafta hafif ektanda esneme vardı işin garibi hiç düşürmedim sütekli koruma kılıfı ve kırılmaz cam ile kullandım kasa nokta hatasız . Garantiye gönderdim sizce değilim olur mu . 5 aylık vatandan alınma cihaz alıntı yaparak cevaplarsanız sevinirim

snapdoxas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonu Almak Konusunda Bence Tereddüte Düşmeyin , Telefon Gerçekten Hak Ediyor Aldığı Parayı
Batarya Konusunda
Kamera Konusunda
Yazılımsal Konuda(Apple Biliniyor Zaten Bu Konuda)
Sonuç olarak alırsanız size tavsiyem kılıfını kırılmaz ekranını özellikle sigortasını yaptırın , kimse kolay para kazanmıyor , en azından garantiniz olsun yinede az bir para değil
Güle Güle Kullanmanız Dileğiyle

Son düzenleme:

canertuysuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben iPhone se kullanmıyorum.ama iPhone hakkımda kendi görüşlerimi belirtmek istiyorum.iPhone alınırsa bir tek yazılımında sebep alınır. Düşük GB ram ve küçük ekranıyla düşük pil kapasitesi. Tamam hadi bunları kabullendim sırf yazılımında sebep alıcam..bu fiyata olmaz!!! Aynı fiyata mükemmel özelliklere sahip bir sürü başka telefonda var... (öznel yargımdır)

burcu fidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iphone 5s ten bi farkı yok kullanmadım ama baya inceledim ekran boyutu yetersiz.