iPhone SE Kullananlar Kulübü

Konusu 'iPhone' forumundadır ve FOM tarafından 13 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Etiket:
  1. tolga26esk26

tolga26esk26 Asistan

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    eskişehir
    6s ve se arasında kaldım kafayı yiyecem boyutlarında kararsızım ama iphone 6sin şarzı birazdaha çabuk bitiyor diye düşünüyorum ve kamera çkıntısı var 6sin seyide 5sden biliyorum elımde kayboluyor :D 6sinde arkasında ust taraftaki ve alttaraftaki çıkıntı çok hoşuma gidiyor tam premium hissi veriyor se ise premium hissi vermiyor bana tasarım olarak ama performansı canavar ikisi arasında kaldım hangisini alsam diye ve se alırsam 64 gb alacam 6s alırsam 16 alacam çünkü üstü çok pahalı

2. fatihdinc

fatihdinc Üyecik

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Şimdi öncelikle dahili hafıza konusunda 16 GB'lık versiyonu kesinlikle tavsiye etmem. Hatta 32'lik bile tavsiye etmiyorum. iPhone SE ile ilk defa iOS ekosistemine dahil oldum, çok da memnunum. Yalnız AppStore'daki uygulamaların gereksiz boyutlarını görünce biraz şaşırdım. Uygulamaların boyutları Android'deki uygulamaların çoğundan en az iki kat hatta 3 kat daha fazla! (En azından benim şimdiye kadar gördüklerim bu şekilde) Bu konuda bilgin olsun. Sonra 16 GB'lık telefonda çok sıkıntı çekersin.

Biraz eskimiş olsa da, ben 5, 5s ve SE tasarımını seviyorum. Hatta telefon olmasının haricinde, estetik bir obje diyebilirim. 6 serisinden sonraki yumuşatılmış tasarımın yanında köşeli tasarım bana daha çekici geliyor. Tabi bu kişisel bir durum olabilir. Diğer taraftan 6 inçlik bir ekrana sahip telefondan geçmiş olmam dolayısıyla biraz küçük geliyor telefon ama tek elle kullanım rahatlığı oldukça üst seviyede.

Küçük olmasının yanında performansı hakkında zaten bilgin var sanırım, yazdıklarından onu çıkarıyorum. 6s'ten sonra ve 7'den önce çıkmış ve 64 bitlik bir mimariyle üretilmiş bir telefon olması dolayısıyla da uzun yıllar güncelleme alacağı ümidindeyim. Umarım yanılmam.

Şarj konusunda da daha benim sualim üzerine yakın zamanda görseller paylaşılmıştı. Elbette piyasadaki 5.000 mAh'lik telefonlarla kıyaslamıyoruz ama 1624 mAh benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Çok yoğun kullanırsam gün içerisinde şarja taktığım oluyor ama batarya kapasitesi küçük olduğu için çabucak doluyor. Hızlı şarjımız yok ama bataryamız küçük ;)

Şimdilik bunları söyleyebilirim. Umarım faydalı olmuştur. Lakin hangi telefonu alırsan al 16 GB'lıklara bulaşma derim. :)

teknikercnyt ve tolga26esk26 bunu beğendi.
  3. tolga26esk26

tolga26esk26 Asistan

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    eskişehir
    iphone SE ios 10.2.1den 10.3.2e geçmelimiyim ? geçenler varsa karşılaştıkları farkı yazarsa sevinirim

teknikercnyt bunu beğendi.
  4. bekir sıtkı tek

bekir sıtkı tek Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    mersin
    geçen yıl eylül ayında almıştım. fotoğraf ve video çekmeyi sevdiğimden 64 gb aldım(iyi ki öyle yapmışım).
    ekranı küçük aslında yani ama çok kullanışlı bi ekranı var. özellikle sürekli araba kullanmak zorunda kalanlar için birebir.
    bence sürekli araba kullananlar için en iyi telefon SE dir. İOS stabilitesi kullanım kolaylığı üzerine birde siri olunca
    tadından yenmiyor araba kullanırken.
    kamerasına gelecek olursak iyi bi kamerası var aslında ama video çekerken ois olmaması biraz kötü
    onun dışında bataryası işte çok yolda bırakmadı ama aham şahamda bi bataryası yok tabi yani fazla şikayet etmiyorum o konuda.
    telefonun en sevdiğim özelliklerinden biride aliexpress den ucuz kılıf bulabiliyorum 5 ve 5S le aynı kasada olduğu için çok çeşitli kılıf
    yelpazesi var ve ucuz da yani. ilk aldığımda bi kılıf almıştım telefoncudan onu kullanırken ali expresten sipariş verdim 1 ayda falan geldi zaten o gelince bi daha verdim bi 10 tane falan sipariş verdim heralde yaklaşık :D
    onun dışında film izlemek için küçük bi telefon aslında ama benim hoşuma gidiyor bu telefondan bişeyler izlemek :D
    kulaklığı bayağı iyi
    rengini rose gold aldım arada kılıfsız kullanıyorum çok tatlı duruyor telefon
    ön kamerası idare eder işte ışık olduğu sürece iyi bile denebilir hatta
    telefon 64 gb olduğundan rahat rahat uygulama oyun falan yüklüyorum hiç kasma falan olmuyor doluluğundan
    hatta genel olarak hiç kasma olmuyor
    parmak izi çok rahat
    iMessage kullanıyorum ilk başta biraz sıkıntı yaşadım aslında kullanırkende öğrendim artık bayağı kullanışlı yani.
    facetime da bağlantı kalitesi iyi. yani sürekli donmalar kalitesiz görüntü falan olmuyor tabi bu oparötere bulunduğun yere göre falan değişiyor
    köşeleri çabul ezilebiliyor dikkatli kullanmak lazım
    ses kalitesi iyi mikrofonu da fazla kullanmıyorum yani aslında kullanıyorum ama karşıdakiler duyuyor onu bilmiyorum ben :D
    Hakkı abinin de dediği gibi kendinize iyi bakın dostlar yazmak güzelmiş :D okurken de keyf almışsınızdır umarım :D

5. ŞeytanınGözyaşı

ŞeytanınGözyaşı Üyecik

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    karabük
    Beyler sağ üst ekranda hafif sararma mevcuttu ve aynı tarafta hafif ektanda esneme vardı işin garibi hiç düşürmedim sütekli koruma kılıfı ve kırılmaz cam ile kullandım kasa nokta hatasız . Garantiye gönderdim sizce değilim olur mu . 5 aylık vatandan alınma cihaz alıntı yaparak cevaplarsanız sevinirim

6. tolga26esk26

tolga26esk26 Asistan

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    eskişehir
  7. snapdoxas

snapdoxas Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Beyaz Eşya Klima Teknisyeni
    Yer:
    Malatya
    Telefonu Almak Konusunda Bence Tereddüte Düşmeyin , Telefon Gerçekten Hak Ediyor Aldığı Parayı
    Batarya Konusunda
    Kamera Konusunda
    Yazılımsal Konuda(Apple Biliniyor Zaten Bu Konuda)
    Sonuç olarak alırsanız size tavsiyem kılıfını kırılmaz ekranını özellikle sigortasını yaptırın , kimse kolay para kazanmıyor , en azından garantiniz olsun yinede az bir para değil
    Güle Güle Kullanmanız Dileğiyle

Son düzenleme: 22 Haziran 2017
  8. canertuysuz

canertuysuz Üyecik

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    rize
    Ben iPhone se kullanmıyorum.ama iPhone hakkımda kendi görüşlerimi belirtmek istiyorum.iPhone alınırsa bir tek yazılımında sebep alınır. Düşük GB ram ve küçük ekranıyla düşük pil kapasitesi. Tamam hadi bunları kabullendim sırf yazılımında sebep alıcam..bu fiyata olmaz!!! Aynı fiyata mükemmel özelliklere sahip bir sürü başka telefonda var... (öznel yargımdır)

9. emirhanmarım

emirhanmarım Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Çorum Merkez
    Ekranın sol tarafına bastırınca ses geliyor değişim olurmu

10. burcu fidan

burcu fidan Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci-Finans Danışmanı
    Yer:
    Eskişehir
    iphone 5s ten bi farkı yok kullanmadım ama baya inceledim ekran boyutu yetersiz.

11. alexan

alexan Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    BALIKESİR
    Merhaba arkadaşlar , yaklaşık 2 yıldır samsung note 4 kullanıyorum. Bu zamana kadar pek sıkıntısı yoktu ama gerek şarj sorunu , gerek donmalar , gerekse ısınması gerçekten bezdirdi. Iphone se almayı düşünüyorum. Note 4 ten sonra se almak sizce mantıklı mı ?

12. kaanm55

kaanm55 Profesör

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Kırklareli
    Ekran çok küçük gelir. iPhone 6s zorlayın derim.

13. alexan

alexan Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    BALIKESİR
    Aslında küçük ekran kullanımıda merak ediyorum. Tek elle kulanmak hoş olurdu. Note 4 yoran bir telefon. Sarj süresi nasıl normal kullanımda şarj 1 gün gider mi ? (oyun oynamıyorum , sosyal medya ve haber siteleri kullandıklarım)

14. kaanm55

kaanm55 Profesör

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Kırklareli
    Aynı babam gibi bir kullanıcısınız sanırım. Gözlerinizde bir problem yoksa, alın derim. Şarjı gider ki zaten ekranı minnacık.

15. SONG JOONG KI

SONG JOONG KI Koreli Reyiz Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    2.177
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İos arkaplanda yemediği için 1 günü rahat çıkarır.

16. kaanm55

kaanm55 Profesör

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Kırklareli
    sizin gibi Samsung kullanan, ama iOS'a nefretle bakmayan insanlara hayranım hocam. harikasınız.

teknikercnyt ve SONG JOONG KI bunu beğendi.
  17. SONG JOONG KI

SONG JOONG KI Koreli Reyiz Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    2.177
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Teşekkürler:)
    Tarafsız bakıp insanları (kendim dahil)en doğrusuna yönlendirmek lazım:)

18. alexan

alexan Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    BALIKESİR
    Bugün vodafone ve teknosaya gittim. İkisinde se yokmuş . Getirmiyoruz ekranı küçük , eski kasa o yüzden tutulmuyo gibisinden sözler söylediler . Bakalım vatana gidip bakıcam bide. Ama ordada taksit imkanı var mı bilmiyorum. Taksitsiz almam biraz zor gibi duruyor

19. kaanm55

kaanm55 Profesör

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Kırklareli
    vatan kazık. hepsiburada'dan alın ;)

20. Hatukoy

Hatukoy Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    SE için çok kararsızım senelerdir büyük ekran android cihazlar kullandım ama çok sıkıldım daha stabil tek elde kullanabileceğim bir cihaz istiyorum bunun başka bir alternatifide yok sanırm ya 5s ya SE. x compact var sony android tarafında ama oda sar değeri baya yüksek plastik kasa falan.
    Ne dersiniz SE iyimidir, cihazda ısınma oluyormu mesela kronik sorun vs yok sanırım.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş