iPhone SE Kullananlar Kulübü

6s ve se arasında kaldım kafayı yiyecem boyutlarında kararsızım ama iphone 6sin şarzı birazdaha çabuk bitiyor diye düşünüyorum ve kamera çkıntısı var 6sin seyide 5sden biliyorum elımde kayboluyor :D 6sinde arkasında ust taraftaki ve alttaraftaki çıkıntı çok hoşuma gidiyor tam premium hissi veriyor se ise premium hissi vermiyor bana tasarım olarak ama performansı canavar ikisi arasında kaldım hangisini alsam diye ve se alırsam 64 gb alacam 6s alırsam 16 alacam çünkü üstü çok pahalı

6s ve se arasında kaldım kafayı yiyecem boyutlarında kararsızım ama iphone 6sin şarzı birazdaha çabuk bitiyor diye düşünüyorum ve kamera çkıntısı var 6sin seyide 5sden biliyorum elımde kayboluyor :D 6sinde arkasında ust taraftaki ve alttaraftaki çıkıntı çok hoşuma gidiyor tam premium hissi veriyor se ise premium hissi vermiyor bana tasarım olarak ama performansı canavar ikisi arasında kaldım hangisini alsam diye ve se alırsam 64 gb alacam 6s alırsam 16 alacam çünkü üstü çok pahalı
Şimdi öncelikle dahili hafıza konusunda 16 GB'lık versiyonu kesinlikle tavsiye etmem. Hatta 32'lik bile tavsiye etmiyorum. iPhone SE ile ilk defa iOS ekosistemine dahil oldum, çok da memnunum. Yalnız AppStore'daki uygulamaların gereksiz boyutlarını görünce biraz şaşırdım. Uygulamaların boyutları Android'deki uygulamaların çoğundan en az iki kat hatta 3 kat daha fazla! (En azından benim şimdiye kadar gördüklerim bu şekilde) Bu konuda bilgin olsun. Sonra 16 GB'lık telefonda çok sıkıntı çekersin.

Biraz eskimiş olsa da, ben 5, 5s ve SE tasarımını seviyorum. Hatta telefon olmasının haricinde, estetik bir obje diyebilirim. 6 serisinden sonraki yumuşatılmış tasarımın yanında köşeli tasarım bana daha çekici geliyor. Tabi bu kişisel bir durum olabilir. Diğer taraftan 6 inçlik bir ekrana sahip telefondan geçmiş olmam dolayısıyla biraz küçük geliyor telefon ama tek elle kullanım rahatlığı oldukça üst seviyede.

Küçük olmasının yanında performansı hakkında zaten bilgin var sanırım, yazdıklarından onu çıkarıyorum. 6s'ten sonra ve 7'den önce çıkmış ve 64 bitlik bir mimariyle üretilmiş bir telefon olması dolayısıyla da uzun yıllar güncelleme alacağı ümidindeyim. Umarım yanılmam.

Şarj konusunda da daha benim sualim üzerine yakın zamanda görseller paylaşılmıştı. Elbette piyasadaki 5.000 mAh'lik telefonlarla kıyaslamıyoruz ama 1624 mAh benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Çok yoğun kullanırsam gün içerisinde şarja taktığım oluyor ama batarya kapasitesi küçük olduğu için çabucak doluyor. Hızlı şarjımız yok ama bataryamız küçük ;)

Şimdilik bunları söyleyebilirim. Umarım faydalı olmuştur. Lakin hangi telefonu alırsan al 16 GB'lıklara bulaşma derim. :)

geçen yıl eylül ayında almıştım. fotoğraf ve video çekmeyi sevdiğimden 64 gb aldım(iyi ki öyle yapmışım).
ekranı küçük aslında yani ama çok kullanışlı bi ekranı var. özellikle sürekli araba kullanmak zorunda kalanlar için birebir.
bence sürekli araba kullananlar için en iyi telefon SE dir. İOS stabilitesi kullanım kolaylığı üzerine birde siri olunca
tadından yenmiyor araba kullanırken.
kamerasına gelecek olursak iyi bi kamerası var aslında ama video çekerken ois olmaması biraz kötü
onun dışında bataryası işte çok yolda bırakmadı ama aham şahamda bi bataryası yok tabi yani fazla şikayet etmiyorum o konuda.
telefonun en sevdiğim özelliklerinden biride aliexpress den ucuz kılıf bulabiliyorum 5 ve 5S le aynı kasada olduğu için çok çeşitli kılıf
yelpazesi var ve ucuz da yani. ilk aldığımda bi kılıf almıştım telefoncudan onu kullanırken ali expresten sipariş verdim 1 ayda falan geldi zaten o gelince bi daha verdim bi 10 tane falan sipariş verdim heralde yaklaşık :D
onun dışında film izlemek için küçük bi telefon aslında ama benim hoşuma gidiyor bu telefondan bişeyler izlemek :D
kulaklığı bayağı iyi
rengini rose gold aldım arada kılıfsız kullanıyorum çok tatlı duruyor telefon
ön kamerası idare eder işte ışık olduğu sürece iyi bile denebilir hatta
telefon 64 gb olduğundan rahat rahat uygulama oyun falan yüklüyorum hiç kasma falan olmuyor doluluğundan
hatta genel olarak hiç kasma olmuyor
parmak izi çok rahat
iMessage kullanıyorum ilk başta biraz sıkıntı yaşadım aslında kullanırkende öğrendim artık bayağı kullanışlı yani.
facetime da bağlantı kalitesi iyi. yani sürekli donmalar kalitesiz görüntü falan olmuyor tabi bu oparötere bulunduğun yere göre falan değişiyor
köşeleri çabul ezilebiliyor dikkatli kullanmak lazım
ses kalitesi iyi mikrofonu da fazla kullanmıyorum yani aslında kullanıyorum ama karşıdakiler duyuyor onu bilmiyorum ben :D
Hakkı abinin de dediği gibi kendinize iyi bakın dostlar yazmak güzelmiş :D okurken de keyf almışsınızdır umarım :D

Beyler sağ üst ekranda hafif sararma mevcuttu ve aynı tarafta hafif ektanda esneme vardı işin garibi hiç düşürmedim sütekli koruma kılıfı ve kırılmaz cam ile kullandım kasa nokta hatasız . Garantiye gönderdim sizce değilim olur mu . 5 aylık vatandan alınma cihaz alıntı yaparak cevaplarsanız sevinirim

Telefonu Almak Konusunda Bence Tereddüte Düşmeyin , Telefon Gerçekten Hak Ediyor Aldığı Parayı
Batarya Konusunda
Kamera Konusunda
Yazılımsal Konuda(Apple Biliniyor Zaten Bu Konuda)
Sonuç olarak alırsanız size tavsiyem kılıfını kırılmaz ekranını özellikle sigortasını yaptırın , kimse kolay para kazanmıyor , en azından garantiniz olsun yinede az bir para değil
Güle Güle Kullanmanız Dileğiyle

Son düzenleme:
Ben iPhone se kullanmıyorum.ama iPhone hakkımda kendi görüşlerimi belirtmek istiyorum.iPhone alınırsa bir tek yazılımında sebep alınır. Düşük GB ram ve küçük ekranıyla düşük pil kapasitesi. Tamam hadi bunları kabullendim sırf yazılımında sebep alıcam..bu fiyata olmaz!!! Aynı fiyata mükemmel özelliklere sahip bir sürü başka telefonda var... (öznel yargımdır)

Merhaba arkadaşlar , yaklaşık 2 yıldır samsung note 4 kullanıyorum. Bu zamana kadar pek sıkıntısı yoktu ama gerek şarj sorunu , gerek donmalar , gerekse ısınması gerçekten bezdirdi. Iphone se almayı düşünüyorum. Note 4 ten sonra se almak sizce mantıklı mı ?

kaanm55

Profesör
Merhaba arkadaşlar , yaklaşık 2 yıldır samsung note 4 kullanıyorum. Bu zamana kadar pek sıkıntısı yoktu ama gerek şarj sorunu , gerek donmalar , gerekse ısınması gerçekten bezdirdi. Iphone se almayı düşünüyorum. Note 4 ten sonra se almak sizce mantıklı mı ?
Ekran çok küçük gelir. iPhone 6s zorlayın derim.

Ekran çok küçük gelir. iPhone 6s zorlayın derim.
Aslında küçük ekran kullanımıda merak ediyorum. Tek elle kulanmak hoş olurdu. Note 4 yoran bir telefon. Sarj süresi nasıl normal kullanımda şarj 1 gün gider mi ? (oyun oynamıyorum , sosyal medya ve haber siteleri kullandıklarım)

kaanm55

Profesör
Aslında küçük ekran kullanımıda merak ediyorum. Tek elle kulanmak hoş olurdu. Note 4 yoran bir telefon. Sarj süresi nasıl normal kullanımda şarj 1 gün gider mi ? (oyun oynamıyorum , sosyal medya ve haber siteleri kullandıklarım)
Aynı babam gibi bir kullanıcısınız sanırım. Gözlerinizde bir problem yoksa, alın derim. Şarjı gider ki zaten ekranı minnacık.

Bugün vodafone ve teknosaya gittim. İkisinde se yokmuş . Getirmiyoruz ekranı küçük , eski kasa o yüzden tutulmuyo gibisinden sözler söylediler . Bakalım vatana gidip bakıcam bide. Ama ordada taksit imkanı var mı bilmiyorum. Taksitsiz almam biraz zor gibi duruyor

kaanm55

Profesör
Bugün vodafone ve teknosaya gittim. İkisinde se yokmuş . Getirmiyoruz ekranı küçük , eski kasa o yüzden tutulmuyo gibisinden sözler söylediler . Bakalım vatana gidip bakıcam bide. Ama ordada taksit imkanı var mı bilmiyorum. Taksitsiz almam biraz zor gibi duruyor
vatan kazık. hepsiburada'dan alın ;)

SE için çok kararsızım senelerdir büyük ekran android cihazlar kullandım ama çok sıkıldım daha stabil tek elde kullanabileceğim bir cihaz istiyorum bunun başka bir alternatifide yok sanırm ya 5s ya SE. x compact var sony android tarafında ama oda sar değeri baya yüksek plastik kasa falan.
Ne dersiniz SE iyimidir, cihazda ısınma oluyormu mesela kronik sorun vs yok sanırım.

stat counter