iPhone SE Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

MtnByk

Asistan
Reaksiyon puanı
13
2 ay önce 1.900TL'ye telefonun Rose Gold rengini aldım. İlk iPhone deneyimim bu telefon ile gerçekleşti. Daha öncesinde Galaxy S3 kullanıyordum. Uygulama menüsü oldukça kabarık biriyim ve sürekli oynamasamda yüksek boyut oyunlar yüklü telefonumda.

Oyun oynarken her telefonun olduğu gibi (aşırı derecede değil) ısınıyor. Yarım saat kesintisiz oyun oynadığım zaman şarj %80 ise oyunu kapadıktan sonra %65'e kadar düştüğünü gözlemledim.​

Fiyat performans konusunda yorumlarsam eğer (5S, 6, 6S ve 6S Plus karşılaştırmasına göre);
  • 5S ve 6'da 1GB ram bulunurken ve 8MP kameraya sahipken, SE'de 2GB ram bulunuyor ve 12MP kameraya sahip.
  • SE, 6S ve 6S Plus ile aynı işlemciye ve aynı grafik işlemciye sahip.
iPhone 6: 2,229 TL
iPhone 6S: 3,249 TL
iPhone 6S Plus: 3,649 TL
iken bunları bu fiyatı vermek bana biraz ahmakça geldi. Daha çok paraya sahip olan tabii ki bu dediklerimi görmezden gelerek keyif alacakları telefonları seçebilirler.
Detaylı incelemede 6S ve 6S Plus da kamerayla hızlı hareket edince titreme engelleme vs. yaparken SE bunu yapamıyor ve ön kamerası 5S ile aynı kaliteye sahip.

Ekran boyutuyla ilgili takıntısı olmayan biri veya birkaç ince detaya, 3D Touch olmamasına takılmayan biri SE yi kabullenecektir.

Performans konusunda cümle kurmak istemiyorum, oldukça başarılı ve 6 ve üzeri modellerden geri kalmıyor.

6, 6 Plus, 6S, ve 6S Plus kullananlar bu yazdıklarımı eleştirebilirler fakat dediğim gibi bunlar kendi kişisel görüşlerim. Bu düşüncelerimi göz önünde bulundurarak iPhone SE modelini aldım ve oldukça memnunum. Kararsız kalanlara fikir sahibi olarak yol göstermek ve öneride bulunmak istedim.

Teşekkürler.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
2 ay önce 1.900TL'ye telefonun Rose Gold rengini aldım. İlk iPhone deneyimim bu telefon ile gerçekleşti. Daha öncesinde Galaxy S3 kullanıyordum. Uygulama menüsü oldukça kabarık biriyim ve sürekli oynamasamda yüksek boyut oyunlar yüklü telefonumda.

Oyun oynarken her telefonun olduğu gibi (aşırı derecede değil) ısınıyor. Yarım saat kesintisiz oyun oynadığım zaman şarj %80 ise oyunu kapadıktan sonra %65'e kadar düştüğünü gözlemledim.​

Fiyat performans konusunda yorumlarsam eğer (5S, 6, 6S ve 6S Plus karşılaştırmasına göre);
  • 5S ve 6'da 1GB ram bulunurken ve 8MP kameraya sahipken, SE'de 2GB ram bulunuyor ve 12MP kameraya sahip.
  • SE, 6S ve 6S Plus ile aynı işlemciye ve aynı grafik işlemciye sahip.
iPhone 6: 2,229 TL
iPhone 6S: 3,249 TL
iPhone 6S Plus: 3,649 TL
iken bunları bu fiyatı vermek bana biraz ahmakça geldi. Daha çok paraya sahip olan tabii ki bu dediklerimi görmezden gelerek keyif alacakları telefonları seçebilirler.
Detaylı incelemede 6S ve 6S Plus da kamerayla hızlı hareket edince titreme engelleme vs. yaparken SE bunu yapamıyor ve ön kamerası 5S ile aynı kaliteye sahip.

Ekran boyutuyla ilgili takıntısı olmayan biri veya birkaç ince detaya, 3D Touch olmamasına takılmayan biri SE yi kabullenecektir.

Performans konusunda cümle kurmak istemiyorum, oldukça başarılı ve 6 ve üzeri modellerden geri kalmıyor.

6, 6 Plus, 6S, ve 6S Plus kullananlar bu yazdıklarımı eleştirebilirler fakat dediğim gibi bunlar kendi kişisel görüşlerim. Bu düşüncelerimi göz önünde bulundurarak iPhone SE modelini aldım ve oldukça memnunum. Kararsız kalanlara fikir sahibi olarak yol göstermek ve öneride bulunmak istedim.

Teşekkürler.
Ağzına sağlık.:)

MtnByk

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Kullananlar arasında iOS 10 Beta sürümü kuran ve şuan için memnun kalan var mı acaba ?
Durum hakkında bilgi verirseler memnun kalırım.​

HakanSimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16 lık ile 64 lük arasında ciddi bir fiyat farkı var. Sizde 16 gb yeterli mi?

MtnByk

Asistan
Reaksiyon puanı
13
16 lık ile 64 lük arasında ciddi bir fiyat farkı var. Sizde 16 gb yeterli mi?
16gb şuan benim için yeterli gözüküyor fakat gelen güncellemeler vs. ilerleyen günlerde gelen güncellemeler azalan depolama demektir. O yüzden 64 önerimdir benimde.

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
1 ay kadar önce 5S den SE ye geçiş yaptım.

Teknik olarak donanımı farklı olabilir fakat ben bir kullanıcı olarak kameradan başka bir fark göremedim.

2.el temiz 5S bulabiliyorsanız alın kullanın ama ben sıfır alacağım diyorsanız SE modelini alın sonuçta 2016 cihaz.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
1 ay kadar önce 5S den SE ye geçiş yaptım.

Teknik olarak donanımı farklı olabilir fakat ben bir kullanıcı olarak kameradan başka bir fark göremedim.

2.el temiz 5S bulabiliyorsanız alın kullanın ama ben sıfır alacağım diyorsanız SE modelini alın sonuçta 2016 cihaz.

Bu farkı ios10 dan sonra daha iyi anlayacaksınızdır.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Ben se nin ios 10 da akıcı olucağını 5S in ise yavaş yavaş fişinin çekileceğini düşünüyorum.
5s ios 11 artık ömrünü tamamlar ama SE hala akıcı sıkıntısız bir cihaz olucaktır.

yyigitt44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben de se almayı düşünüyorum sizce hangi rengi alayım?

Jankat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İlk başta 100 oluncaya kadar şarj ettim başka birşey yapmam gerekirmiydi bide applock yokmuş hep ücretli düzgün birkaç oyun faydalı birkaç uygulama önerseniz çok hoş olur

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
İlk başta 100 oluncaya kadar şarj ettim başka birşey yapmam gerekirmiydi bide applock yokmuş hep ücretli düzgün birkaç oyun faydalı birkaç uygulama önerseniz çok hoş olur
Ücretli olarak limbo diye bir oyun var 1tl fiyatı kesin alın :) ücretsiz olarak kafa topu subway surfears temple run falan standart olsun milli klasik oyunlarımız hatta yer varsa asphalt 8 kur :)

Ha bir de 100 e kadar şarj ettiyseniz yapmanız gereken başka bir şey yok :)

Bildiğim applock yok maalesef...

yyigitt44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende rose gold alacam sizce hepsiburada da sipariş versem kaç güne elimde olur?

Cihan Avar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İphone SE'nin ekranı hakkında ne düşünüyorsunuz?Bende alıcam ama oyunlar ekranda nasıl kalıyor onu merak ediyorum. Oyun oynarken hiç ekranı küçük diye bahsediyor musunuz?