iPhone SE Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
SE kullananlar telefonu günde kaç defa şarj ediyorsunuz?

Reaksiyon puanı
61
SE kullananlar telefonu günde kaç defa şarj ediyorsunuz?
Ben ios 10 da iken sabah 100 iken dışarı çıkıyordum okuldu felandı uğraşırdım telefonla akşam 8 de eve gittiğimde şarz %25 30 larda idi ama ne zaman ios 11 e geçtim geçmez olaydım birgünde 2 kez şarz ediyorum çok hızlı şarzım bitiyor

Jinjumei

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Iphone se su an 1700 kusur iphone 6s 1900lerde sizce o fiyata android mi alayim yoksa iphone mu kararsiz kaldim iphone hic kullanmadim ezik fakirim:))

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben ios 10 da iken sabah 100 iken dışarı çıkıyordum okuldu felandı uğraşırdım telefonla akşam 8 de eve gittiğimde şarz %25 30 larda idi ama ne zaman ios 11 e geçtim geçmez olaydım birgünde 2 kez şarz ediyorum çok hızlı şarzım bitiyor
Bilgi için teşekkürler :)

erayguvece1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler efso telefon bende var 1 yıl oldu efsane şuan oyunları 60 fps in üzerinde oynuyorum.MORUQ ekran küçük falan diil.:D :/

mstf2705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar gecen ay iphone se 32 gb aldim ama gelen aramalarda arama zil sesinden 2 3 saniye sonra geliyor,telefonu sıfırlayınca normale dönüyor anladigim kadar yazilimsal sorun çözüm nedir benzer durum yasayan var mı? Yardim eden olursa sevinirim

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Iphone se su an 1700 kusur iphone 6s 1900lerde sizce o fiyata android mi alayim yoksa iphone mu kararsiz kaldim iphone hic kullanmadim ezik fakirim:))
Aslında android zenginlik. Çünkü sürekli yenilenme gerektiriyor android. bir telefonda uzun süre kalamıyorsunuz. ama iphone öyle değil...

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Dostlar merhaba, kaç zamandır dilimde alacam alacam diye şu telefonu nasip olmadı bir türlü, ama karar verdim bi iki güne alacağım inşallah. Ne dersiniz bu devirde küçük ekran bulaşma falan diyende çok ama büyük ekranlı çöp android cihazları kullanmaktan sıkıldım açıkçası.
Satın alma kısımında birde sorum olacak şimdi vatan bilgisayar 32 gb lık modele apple türkiye garantili olarak 1899 tl demiş sitesinde, apple sitesinde ise 2149 tl diyor. Aradaki fark kafama takıldı apple türkiye garantili demek ürünü direk apple store'a götürüp servis desteği alabileceğimiz manasına geliyor değilmi ?
Bunun dışında birde 32gb hafıza yeterli olurmu ilk defa iphone kullanıcam uygulamalar falan fazla boyutlu diye duydum ios 'da 700-800 lira daha kasıp 128 gb modeli alsam fazla gereksiz olacak gibi bilemedim.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Günaydın arkadaşlar, 32gb iphone se alarak aranıza katıldım sonunda, konuyu güncel takip eden az sanırım yinede sorayım cihaz kutudan ios 11.2.5 sürüm ile geldi, kurulumdan sonra 11.4 güncelleme bildirimi çıktı güncelleme yapmadım. en son yayınlanan bu sanırım, bu sürümde kalayımmı yükselteyim mi ne dersiniz ?

mustafa1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden “ipad kullanıyorum telefona ne gerek var” diye düşünüyordum ama artık bi telefon almam gerekiyor hala ipad kullandığım için iphone almayı düşünüyorum fakat bütçem çok kısıtlı eğer iphone se 2 çıksaydı direk onu alacaktım ama çıkmadığına göre sizce bu zamanda iphone se alınır mı ya da ikinci el iphone mantıklı mı

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Önceden “ipad kullanıyorum telefona ne gerek var” diye düşünüyordum ama artık bi telefon almam gerekiyor hala ipad kullandığım için iphone almayı düşünüyorum fakat bütçem çok kısıtlı eğer iphone se 2 çıksaydı direk onu alacaktım ama çıkmadığına göre sizce bu zamanda iphone se alınır mı ya da ikinci el iphone mantıklı mı
Hocam ikinci ele girme bence bu devirde sakat bence çok güvendiğin bi yerdense tabi bilemem. Ben daha önce 5,5’’ ekranlı android cihazlar kullandım hep ne pc nede tablet ihtiyacım oluyordu. Bu ekran boyutu bağlamında tabi şuan iphone se ile ilk günlerimi yaşyorum 4’’ ekranda gayet yeterli hele cepte taşırkenki rahatlık süper benim gibi dev telefonları kullanmış biri için. Hazırda ipad’iniz varsa büyük ekrana ihtitaç duyduğunuz filim video işlerinide halledersiniz zaten. Apple eko sistemi içinde en ekonomik olan bu sonuçta se 2 kaça gelicek muamma. Kendi kriterlerinizi de karşılıyorsa se alın derim ben. Küçük ekranda yazı yazabilirmiyim diyordum bitek ben ellerimde iridir yinede yazılıyor şuan iphone se üzerinden yazıyorum.

Manrxhere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kullanan arkadaşlar telefonun güncel durumu nedir? Telefon fiyatları çok zamlandı SE fiyatındaki Android telefonlara pek güvenemiyorum.

suleymanaytar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. I phone se kullanıyorum 1 yıldır. Aldığımdan beri ios 10.3.3 yüklü, iOS 12'ye geçsem mi kararsızım ?o_O

Son düzenleyen moderatör:

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Kullanan arkadaşlar telefonun güncel durumu nedir? Telefon fiyatları çok zamlandı SE fiyatındaki Android telefonlara pek güvenemiyorum.

Merhaba hocam, hala almayı düşünüyorsanız sıfır temiz bulursanız tavsiye ederim. 6 yada 6S Belki oda işinizi görürse. SE Alacaksanız boyut kriterini göze alın hani alışıksınızdır büyük ekrana sonradan pişman eder etmez kişisel, ben senelerce 5-5,5 inch ekran android cihaz kullandım birden se 'ye geçince bir kaç gün sadece sonra alıştım şuan olması gereken boyun bu olduğunu düşünüyorum ele oturuyor falan cepte kaybolup gidiyor sorunsuz.
Artı dediğiniz gibi aynı fiyata alacağınız android cihaz ve ios , güncelleme desteğide devam ediyor 2 sene falan daha güncelleme alır bence. Giriş orta seviye android cihazlarda üretici genelde baştan savma davranır güncelleme konusunda.

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
İPhone SE IOS 13 almayacak

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Mechul bir haber değilmi daha bu hocam? Bana alır gibi geliyor ama bende okudum o haberleri 7 den aşağı modellere 13 gelmeme ihtimali var diyor. Bakalım..
Hocam bence İPhone 6 IOS 13 alıp destegini kesmeliler 6s/6s plus ve se IOS 14 alip destegini kesmeliler yani 2 tane daha guncelleme almalilar ama donanimlari yeter mi bunu zaman göstericek

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Hocam bence İPhone 6 IOS 13 alıp destegini kesmeliler 6s/6s plus ve se IOS 14 alip destegini kesmeliler yani 2 tane daha guncelleme almalilar ama donanimlari yeter mi bunu zaman göstericek
Aynen bence de dediğiniz gibi olmalı, alışıla gelen güncelleme politikasını değiştirmez ise Apple. Yani 5S güncellenmişken 6/6s ve SE yi de 12 de bırakmaları çok saçma olur. 13 Neler getirecek bakalım, farklılıkları kaldırmaz bahanesine sığınıp boşlamazlar inşallah. Performans olarak dibe vuracağını da sanmam 13 le beraber.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
SE modeli birkaç hafta önce yeniden satılmaya başlamıştı. 7 ay sonra güncellemesi kesilecek olsaydı apple bunu tekrardan satmazdı.

Eğer gerçekten güncellemeyi keserlerse bu apple için bile çok alçak bir davranış olur.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
SE modeli birkaç hafta önce yeniden satılmaya başlamıştı. 7 ay sonra güncellemesi kesilecek olsaydı apple bunu tekrardan satmazdı.

Eğer gerçekten güncellemeyi keserlerse bu apple için bile çok alçak bir davranış olur.
Haklisiniz hocam Apple alışılmış olan guncelleme politikasini degistirmemeli 6 serisini bu sene seneye de 6s ve SE'nin destegini kesmeliler Apple'ın yerinde olsam bunu yapardim kullanicilari magdur etmemek icin eger Apple bunu yaparsa Samsung'tan bir farki kalmaz biliyorsunuz ki Samsung guncelleme konusunda şerefsiz bir markadir cikardigi hicbir cihazin arkasinda durmaz ozellikle de orta seviye cihazlarinin seneye de note 8 s8/s8 plus'ı da guncelligini bitirir benden söylemesi

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Haklisiniz hocam Apple alışılmış olan guncelleme politikasini degistirmemeli 6 serisini bu sene seneye de 6s ve SE'nin destegini kesmeliler Apple'ın yerinde olsam bunu yapardim kullanicilari magdur etmemek icin eger Apple bunu yaparsa Samsung'tan bir farki kalmaz biliyorsunuz ki Samsung guncelleme konusunda şerefsiz bir markadir cikardigi hicbir cihazin arkasinda durmaz ozellikle de orta seviye cihazlarinin seneye de note 8 s8/s8 plus'ı da guncelligini bitirir benden söylemesi
Bence de öyle olmalı da Samsung neden şerefsiz oluyor onu anlamadım? :)

İki yıl güncelleme alıyorlar. Samsung bunu besbelli söylemiş.

Mucize olmazsa S/Note 8 android Q almayacak mesela...

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Bence de öyle olmalı da Samsung neden şerefsiz oluyor onu anlamadım? :)

İki yıl güncelleme alıyorlar. Samsung bunu besbelli söylemiş.

Mucize olmazsa S/Note 8 android Q almayacak mesela...
Orta segmenti icin dedim note ve s serisi en az 2 yil guncelleme aliyor iphone'da ise 4-5 yil bu yuzden iphone tercih ediyorum ama Türkiye'de degil

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Ha orta segmentiyse tamam :)

Maalesef genelde orta segmentleri geride oluyor :(
2 yıl destek az özellikle amiral gemileri icin ve herkesin maddi durumu her sene telefon degistirecek kadar mumkun degil bunu göz önünde bulundurmak gerek ayrica bu saatten sonra SE alinmaz ayni tasarimi ben kullaniyorum ve gunumuz kosullarinda yeterli gelmiyor kimseye de tavsiye etmem

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Günaydınn dostlar, ekran görüntüsü ekledim burada denilen reklam takibi kapama açma işlemi benim SE de çalışmıyor, arkadaşın iphone 7 si ile denedik açılıp kapatılabiliyor. Anlamadık sizce neden böyle ve bu reklam takibi olayı tam olarak nedir Apple tarafından toplanan kullanıcı verilerimi ?

Ekli dosyalar

• 06C040D2-69A8-4EFB-8B2B-6A8B6A0FC69F.jpeg
    06C040D2-69A8-4EFB-8B2B-6A8B6A0FC69F.jpeg
    63.5 KB · Görüntüleme: 768

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Günaydınn dostlar, ekran görüntüsü ekledim burada denilen reklam takibi kapama açma işlemi benim SE de çalışmıyor, arkadaşın iphone 7 si ile denedik açılıp kapatılabiliyor. Anlamadık sizce neden böyle ve bu reklam takibi olayı tam olarak nedir Apple tarafından toplanan kullanıcı verilerimi ?
Kısıtlamalar/sınırlamalar bölümünde “reklam” kısmına izin ver,sonra reklam takibini kapat.

Tam emin değilim ama bildiğim kadar apple senin verilerini toplayıp app store ve itunes gibi kendi uygulamalarında sana göre öneriler(reklamlar) sunuyor. Reklam takibi limitlenince sana özel reklamlar yerine herkesin gördüğü genel reklamlar çıkıyor

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Kısıtlamalar/sınırlamalar bölümünde “reklam” kısmına izin ver,sonra reklam takibini kapat.

Tam emin değilim ama bildiğim kadar apple senin verilerini toplayıp app store ve itunes gibi kendi uygulamalarında sana göre öneriler(reklamlar) sunuyor. Reklam takibi limitlenince sana özel reklamlar yerine herkesin gördüğü genel reklamlar çıkıyor
Şu şekilde herkese açık genel reklamlar mı geliyor yani, dediğinizi kaparsam komple reklam analizi dışında mı kalmış olucam. Yinede genel reklamlar görünür nadirde olsa bence ama bilmiyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dediğiniz gibi içerik ve gizlilik sınırlamalarından açtım reklam takibini sonra sınırlandırı açtım ikon yeşil oldu, sonra geri izin verme olarak seçtim reklam takibini. Gölge halinde yeşile döndü reklam takibini sınırla ikonu. Şu durumda hiç takil edilmeyeceğimmi demek ama bilmiyorum :) sanki ne olursa olsun bi renklam analizine muhatap olacağız gibi geliyor bana. Bu iphone kendi üzerine ki zaten diğer uygulamalarında ayrı ayrı takibi vardır reklam için :)

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Şu şekilde herkese açık genel reklamlar mı geliyor yani, dediğinizi kaparsam komple reklam analizi dışında mı kalmış olucam. Yinede genel reklamlar görünür nadirde olsa bence ama bilmiyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dediğiniz gibi içerik ve gizlilik sınırlamalarından açtım reklam takibini sonra sınırlandırı açtım ikon yeşil oldu, sonra geri izin verme olarak seçtim reklam takibini. Gölge halinde yeşile döndü reklam takibini sınırla ikonu. Şu durumda hiç takil edilmeyeceğimmi demek ama bilmiyorum :) sanki ne olursa olsun bi renklam analizine muhatap olacağız gibi geliyor bana. Bu iphone kendi üzerine ki zaten diğer uygulamalarında ayrı ayrı takibi vardır reklam için :)
Takip limiti açıksa sana herkesin gördüğü reklamlar gelecek. Ama kapalıysa senin yaptıklarına göre reklam verecekler. Mesela sen çok aksiyon filimi izliyorsan sana genel olarak aksiyon dilimleri önerilecek

Bildiğim kadar bu sadece appleın kendi uygulamaları için geçerli. Mesela google’ın reklam takibi ayrı bir şey.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25

Dediğiniz gibi içerik ve gizlilik sınırlamalarından açtım reklam takibini sonra sınırlandırı açtım ikon yeşil oldu, sonra geri izin verme olarak seçtim reklam takibini. Gölge halinde yeşile döndü reklam takibini sınırla ikonu. Şu durumda hiç takil edilmeyeceğimmi demek ama bilmiyorum :) s
Takip limiti açıksa sana herkesin gördüğü reklamlar gelecek. Ama kapalıysa senin yaptıklarına göre reklam verecekler. Mesela sen çok aksiyon filimi izliyorsan sana genel olarak aksiyon dilimleri önerilecek

Bildiğim kadar bu sadece appleın kendi uygulamaları için geçerli. Mesela google’ın reklam takibi ayrı bir şey.
Şuan genel reklamlar geledek Apple tarafından bana anladığım kadarıyla yani.
Tabi diğerlerinde 3. Taraf google gibi uygulamalarda zaten uygulamasını kurarken yasal izin vermiş oluyoruz adamlara reklam takibi için. Herşekil de takip oluyor çok sorun değil de bu olay ilgimi çekmişti sadece :)