iPhone SE Dokunmatik Sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar iyi forumlar.
Dün bir halı mağazasına gittim. 10-15 dk sonra dokunmatik sağlıklı çalışmıyor gibi geldi bana.

Mesela yukarıdan aşağı bildirim çubuğunu çektim , yukarı tekrar bıraktığımda ekranın hafif hafif sağa sola gittiğini gördüm, sanki titreme gibi.
Mesela ekranı kaydırmak istiyorken, ekranın tıklama yapması veya bir uygulamaya tıklarken ekranın kayması gibi?

Sonra ekranı kapattım ve açtım sorun düzeldi.

AKLIMA GELENLER

Ben halı mağazasında 15-20 dakika kaldığım için halı tozundan dolayı olduğunu düşündüm. Malumunuz ekran üzerinde toz , bazen sağlıklı çalışmasını engeller.

İki gecedir telefonun üzerine yatıyorum yanlışlıkla :) acaba paneli zarar mı gördü diye düşündüm yaknız öyle olsa iki gündür yapardı diye düşündüm ama yapmadı.

Psikolojik de olabilir malum 10.2 sonrası:)

Kılıf ve ekran koruyucu kullanmıyorum.

Telefonlar hakkında zaten tecrübem var yalnız, bu konuda gerçekten tecrübesi olan tecrübeli arkadaşlardan da bilgi almak istiyorum.

Teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Tozdan kaynaklandığını düşünüyorsanız üzerini az ıslak bir peçete ile silebilirsiniz.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Bunlar işte hep nazar... Yada dolar yüzünden ...............................................................................................

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Bence psikolojik sonuçta üstüne inşaat tozu boca edilmemiş telefonun :D

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Bence psikolojik sonuçta üstüne inşaat tozu boca edilmemiş telefonun :D

Öyle ama bazen minik toz bile dokunmatiğin sağlıklı çalışmasını engelleyebiliyor. :) psikolojik olabilir mi büyük ihtimal.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar iyi forumlar.
Dün bir halı mağazasına gittim. 10-15 dk sonra dokunmatik sağlıklı çalışmıyor gibi geldi bana.

Mesela yukarıdan aşağı bildirim çubuğunu çektim , yukarı tekrar bıraktığımda ekranın hafif hafif sağa sola gittiğini gördüm, sanki titreme gibi.
Mesela ekranı kaydırmak istiyorken, ekranın tıklama yapması veya bir uygulamaya tıklarken ekranın kayması gibi?

Sonra ekranı kapattım ve açtım sorun düzeldi.

AKLIMA GELENLER

Ben halı mağazasında 15-20 dakika kaldığım için halı tozundan dolayı olduğunu düşündüm. Malumunuz ekran üzerinde toz , bazen sağlıklı çalışmasını engeller.

İki gecedir telefonun üzerine yatıyorum yanlışlıkla :) acaba paneli zarar mı gördü diye düşündüm yaknız öyle olsa iki gündür yapardı diye düşündüm ama yapmadı.

Psikolojik de olabilir malum 10.2 sonrası:)

Kılıf ve ekran koruyucu kullanmıyorum.

Telefonlar hakkında zaten tecrübem var yalnız, bu konuda gerçekten tecrübesi olan tecrübeli arkadaşlardan da bilgi almak istiyorum.

Teşekkür ediyorum.
O titreme banada oldu ama bir kere sonra bir daha olmadı.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Aklıma gelen tek bir ihtimal var, o da şarj aleti.. Tozdan dolayı dokunmatik etkilenmez bu arada. Hele iPhone dokunmatiği hiç etkilenmez..

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Aklıma gelen tek bir ihtimal var, o da şarj aleti.. Tozdan dolayı dokunmatik etkilenmez bu arada. Hele iPhone dokunmatiği hiç etkilenmez..

Etkileniyor dostum ya hatta test etmek için üzerine halı ipliği koydum etkileniyor ama kendiliğinden iplik düşmez tabi üzerine düşen toz idi.

Şarz makinesi durumuna gelince birkaç gün önce bir sinirle fırlatıp atmıştım. Dolduruyor ve orjinalde ama bir sıkıntı yapacği pek aklıma gelmedi.

Sence bir sıkıntı oluşturur mu?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Etkileniyor dostum ya hatta test etmek için üzerine halı ipliği koydum etkileniyor ama kendiliğinden iplik düşmez tabi üzerine düşen toz idi.

Şarz makinesi durumuna gelince birkaç gün önce bir sinirle fırlatıp atmıştım. Dolduruyor ve orjinalde ama bir sıkıntı yapacği pek aklıma gelmedi.

Sence bir sıkıntı oluşturur mu?
Etkilenmesi ilginç.. Şarj aleti orijinalse fırlatma ile en fazla kırılır. Akımında bozulma olacağını sanmıyorum. Genelde çakma şarj aletleri yapar bu sorunu.. Eğer orjinal olduğuna %100 eminsen, sorunu başka yerde aramak lazım. Son zamanlarda, başka adaptör veya powerbank gibi bir şarj cihazı kullandın mı?

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Etkilenmesi ilginç.. Şarj aleti orijinalse fırlatma ile en fazla kırılır. Akımında bozulma olacağını sanmıyorum. Genelde çakma şarj aletleri yapar bu sorunu.. Eğer orjinal olduğuna %100 eminsen, sorunu başka yerde aramak lazım. Son zamanlarda, başka adaptör veya powerbank gibi bir şarj cihazı kullandın mı?

Ttec marka şarjlı kılıf var. Bu konuda ne dersin peki? 2A. Zamanında şüphelenmedim değil aslında ama en son üç gün önce kullandım ben bir gün önce de telefonu 10.2 güncelledim. Bundan dolayı şüphelendim açıkçası

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ttec marka şarjlı kılıf var. Bu konuda ne dersin peki? 2A. Zamanında şüphelenmedim değil aslında ama en son üç gün önce kullandım ben bir gün önce de telefonu 10.2 güncelledim. Bundan dolayı şüphelendim açıkçası
Olmayacak diye bir şey yok. Eğer şüpheli başka bir şey yoksa sebebi TTEC şarjlı kılıf olabilir. 1 hafta boyunca kullanma ve sürekli orjinal adaptörüyle şarj et.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Olmayacak diye bir şey yok. Eğer şüpheli başka bir şey yoksa sebebi TTEC şarjlı kılıf olabilir. 1 hafta boyunca kullanma ve sürekli orjinal adaptörüyle şarj et.
:)
Teşekkür ederim kardeşim. Denemeye aldım

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
:)
Teşekkür ederim kardeşim. Denemeye aldım
Rica ederim. Çok önceleri benim de başıma gelmişti. Başkasının başına geldiğine de şahit olmuştum. Sorunun kaynağı da çakma şarj aleti idi. Eskiden pek anlamıyorduk tabi çakma mı, orijinal mi diye. :)