İphone rehber

Bu konuyu okuyanlar

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba konuyu dogru yeremi actim emin degilim bir sorunum var iphone se kullaniyorum rehber iceriginde Z harfinden sonra # karekter var ve devaminda isimsiz bir suru telefon numarasi kayitli anlayamadim neden boyle? İphonelarda herkesinmi boyle ? Uygulamalarda bulunan kisilermi ? Sebebi nedir ? Onlari silersem rehber kaybolurmu ? Gerekirse ekran resmi koyabilirim Tesekkurler

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Ekran resmi koy sen yine bakalim.ama rastgele yani yanlislikla kaydedilmis kisiler.silin gider...

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
IMG_1284.JPG Ekli dosyayı görüntüle 27142 Ekli dosyayı görüntüle 27141 Ekli dosyayı görüntüle 27141
Ekran resmi koy sen yine bakalim.ama rastgele yani yanlislikla kaydedilmis kisiler.silin gider...
Yanlislikla kaydetmedim ekram resmine bakin 100 e yakin numara var arama yapina isimsiz sadece numara olarak ariyor

Son düzenleme:

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Rastgele kaydedilmis numaralar iste.sıkıntı yok.silersen gider.bu arada baska apple cihaz var mi?

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Baska apple cihaz yok ios ben kullaniyorum rehber ayarlarina bakiyorum "kisileri birlestir" kismi ne ise yariyor ? Bu arada cihaz ios 10.3.3

Son düzenleme:

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Aynı sıkıntı bende de bela olmuştu nasıl kaydoluyor anlamadım isimsiz numara bazen isim var numara yok 2 gün uğraştım tek tek temizledim umarım çözüm bulursun

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bisey daha farkettim kisilerde outlook icloud gmail kisileride var sim rehberi cihaz rehberi hepsi birbirine karismis
Bu ios iphone kullanmak uzmanlik yada egitim gerektiriyor
--- Gönderi Güncellendi ---
Aynı sıkıntı bende de bela olmuştu nasıl kaydoluyor anlamadım isimsiz numara bazen isim var numara yok 2 gün uğraştım tek tek temizledim umarım çözüm bulursun
Bende temizlicem korkutugum rehberden de gider diye endiseleniyorum

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki arkadaslar sms gonderildiginde iletim raporu yokmu ios ta yoksa iphonelarin hic birindemi yok ayarlarda bulamadim

crixuss78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yok sadece jb ile gorebiliyorsun.. yani bi zamanlar oyleydi

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Söz konusu durumu bende yaşadım ve nerden kaynaklandığını da tespit etmiştim.

Şöyleki; işletim sistemiyle gelen e-mail uygulaması üzerinden rehberinizi yedeği alıp kaydederseniz ve rehber birleştirme yaparsanız bu durum oluşur.
Bunun nedeni e-mail listenizde olan kişi bilgileri neden olmaktadır ki buna MSN Messenger/Skype dahildir

Aynı durum benzeri uygulamalar aracılığıylada oluşur outlook, gmail vs gibi uygulamalardan da kaynaklanır.

Ben çözüm olarak tek tek kaydetmeyi seçtim çünkü listemde oluşan isimsiz kişi kartlarını sildikçe e-mail'e girdiğimde tekrardan geliyordu. Bundan dolayı tek tek kaydetme yolunu seçtim.

Yapıp yapmadığımı tam hatırlamamakla birlikte iCloud üzerinden yedekleme yapınca bu durum oluşmuyordu sanırım.

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Söz konusu durumu bende yaşadım ve nerden kaynaklandığını da tespit etmiştim.

Şöyleki; işletim sistemiyle gelen e-mail uygulaması üzerinden rehberinizi yedeği alıp kaydederseniz ve rehber birleştirme yaparsanız bu durum oluşur.
Bunun nedeni e-mail listenizde olan kişi bilgileri neden olmaktadır ki buna MSN Messenger/Skype dahildir

Aynı durum benzeri uygulamalar aracılığıylada oluşur outlook, gmail vs gibi uygulamalardan da kaynaklanır.

Ben çözüm olarak tek tek kaydetmeyi seçtim çünkü listemde oluşan isimsiz kişi kartlarını sildikçe e-mail'e girdiğimde tekrardan geliyordu. Bundan dolayı tek tek kaydetme yolunu seçtim.

Yapıp yapmadığımı tam hatırlamamakla birlikte iCloud üzerinden yedekleme yapınca bu durum oluşmuyordu sanırım.
Aciklama icin tesekkur ederim yazdiklarinizi uygulayip denicem tesekkurler
Sms gonderileri icin iletim raporu yok iphone da galiba yada varsa nasil aktiv ediliyor

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Aciklama icin tesekkur ederim yazdiklarinizi uygulayip denicem tesekkurler
Sms gonderileri icin iletim raporu yok iphone da galiba yada varsa nasil aktiv ediliyor

Var.

Ayarlar / Mesajlar / iMessage Aktif Edin

Aktif olduktan sonra iMessage'ın altında Okundu Bilgisi Gönder seçeneği çıkar.

Buna göre mesaj iletim raporunu açık veya kapalı yapabilirsiniz.