iPhone Rakip Tanımıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Yavuz Şahin-1

Profesör
Katılım
2 Şub 2009
Mesajlar
1,721
Puanları
0
iPhone 3GS ve Palm Pre arasındaki rekabet iyice kızıştı. İki telefonun özellikleri birbirine oldukça yakın. Peki, bu iki telefonun yazılımları ne durumda?

Hepimizin bildiği gibi iPhone ve Palm Pre, 65nm mimariye sahip ARM Cortex A8 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemcinin hızı ise 600 MHz. İşlemcinin yanı sıra telefonların daha birçok özelliği de birbirine benziyor. Peki, iki mobil telefonun yazılımları karşılaştırıldığında hangisi daha güçlü?Aşağıdaki tabloda iki telefonun web tarayıcılarının hızı ölçülmüş. Sonuçlara baktığımızda iPhone 3GS'in performansı Palm Pre'ye göre %21 daha yüksek.iPhone 3GS Apple OS 3.0 işletim sistemi kullanıyor ve Palm Pre WebOS 1.0.2'yi kullanıyor. Uygulamaların başlangıç hızları baz alındığında da iPhone 3G S önemli ölçüde lider.Tüm sonuçlar iPhone 3GS ve Palm Pre arasındaki rekabete nokta koyuyor. iPhone 3GS'in üstünlüğü tartışılmaz bir gerçek. Ayrıca İphone işletim sistemi OS 3.0 geliştirilebilir kredisi ile birlikte geliyor.

:: Siz hangisini tercih edersiniz? iPhone 3GS mi? Yoksa Palm Pre mi?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net
 

arifnihat

Üyecik
Katılım
1 Nis 2009
Mesajlar
25
Puanları
0
tabiki iPhone... 5 sene içinde iphone benzeri telefon üretmeye başlayacak diğer firmalar bence...
 

ubarmen20

Üyecik
Katılım
16 Haz 2009
Mesajlar
87
Puanları
0
iphone 3g s mi pal mı sorusunun cevabını veriyorum.

iphone 4g onuda 1 yıla kalmaz çıkartırlar. alırsam bir gün dokunmatık ekran 4g li alırım suan 3 glılerde beni heyecanlandıran bi ozellık goremedım. 3g s diyor göruntulu konusma yok buyuk eksıklık 4g de o ve daha fazlası oolur umarım
 
Üst
stat counter