İphone kullanıp sonra samsung a geçen kullanıcılar bakabilir mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Vesselâm...

Üyecik
Kendisi bizzat iphoneden samsung a geçen var mı?
Varsa yorumunuz neler?

Tttunahan

Profesör
3 yıl önce 6 plustan s6 edge plusa geçmiştim çok memnun kalmıştım samsunga geçince ne kadar ferahladığımı fark ettim ios beni yıllarca hapsetmiş,genel kullanım olarak ikiside oldukça performanslı cihazlar seni yarı yolda bırakmazlar ben s6 edge plusa geçtikten sonra bidaha iphone almadım note 5 s7 edge kullandım şuanda note 8 kullanıyorum oldukça memnunum.Şuan kısa bi özet geçtim eğer özellikle merak ettiğin bi konu varsa sor anlatayım

Kupa Beyi

Profesör
Beş buçuk sene iphone 6 kullandıktan sonra s10+ aldım. Samsugn watch ile kullanıyorum, kesinlikle iphoneler gereksiz kasıntı.

Vesselâm...

Üyecik
3 yıl önce 6 plustan s6 edge plusa geçmiştim çok memnun kalmıştım samsunga geçince ne kadar ferahladığımı fark ettim ios beni yıllarca hapsetmiş,genel kullanım olarak ikiside oldukça performanslı cihazlar seni yarı yolda bırakmazlar ben s6 edge plusa geçtikten sonra bidaha iphone almadım note 5 s7 edge kullandım şuanda note 8 kullanıyorum oldukça memnunum.Şuan kısa bi özet geçtim eğer özellikle merak ettiğin bi konu varsa sor anlatayım
Bende tam siz gibi birini arıyordum. Kafamda soru işaretleri var tabiki sizi de çok yormak istemem. Birkaç soru sormak istiyorum
1- Hani iPhone’larda geri tuşu yok ve biz orta tuşu kullanarak geri çıkıyoruz ya. Samsung ta öyle bişey yok. Dediğim gibi benim ilk telefoNum iPhone. Yaklaşık bir buçuk yıldır bunu kullanıyorum. Çok zorlanır mıyım a70 in arayüz, vs alışmakta?
2- Kamera olarak iPhone ve Samsung lar aynı mı malzemeyi kullanıyor? Yani Samsung un ve iPhone nin 8mp aynı mı mesela ?
3- Genel olarak iPhone kullandıktan Samsung gerçekten hiç pişmanlık getirmiyor mu ? Hiç mi ?

Tttunahan

Profesör
Bende tam siz gibi birini arıyordum. Kafamda soru işaretleri var tabiki sizi de çok yormak istemem. Birkaç soru sormak istiyorum
1- Hani iPhone’larda geri tuşu yok ve biz orta tuşu kullanarak geri çıkıyoruz ya. Samsung ta öyle bişey yok. Dediğim gibi benim ilk telefoNum iPhone. Yaklaşık bir buçuk yıldır bunu kullanıyorum. Çok zorlanır mıyım a70 in arayüz, vs alışmakta?
2- Kamera olarak iPhone ve Samsung lar aynı mı malzemeyi kullanıyor? Yani Samsung un ve iPhone nin 8mp aynı mı mesela ?
3- Genel olarak iPhone kullandıktan Samsung gerçekten hiç pişmanlık getirmiyor mu ? Hiç mi ?
Hocam şuan bi işim var müsati olunca rahat rahat açıklarım

Merhaba,

Mesajını gördüm, aynı anda hem iOS hem de Android sistemini kullanan biri olarak cevaplayayım, belki yardımcı olur.

1) iOS sistemindeki geri tuşu işlevleri uygulamaya göre farklılık gösteriyor. Mesela Safari içerisinde bir önceki sayfaya dönmek için ekranın solundan sağına kaydırarak bu işlev çalışıyor. Samsung’da da bu işlevler aynıdır. Ancak geri tuşu ile ne yapmak istediğine örnek verirsen daha geniş yardımcı olabilirim.

2) Kamera donanım farklılıkları mevcut. Burada önemli olan kamera çözünürlüğü yada megapiksel değeri değil, kullanılan lens ve diyafram açıklığı özellikleridir. Her iki modeldeki aynı megapiksel değeri, temelde aynı görünse de, yazılımsal uygulamalarla görüntü farklılıkları ortaya çıkar.

3) Pişmanlık konusu tamamen senin alışkanlıklarına bakıyor. Uzun yıllar iPhone kullandıktan sonra Android tabanlı bir telefona geçince elbette alışma süreci olacaktır. Hatta Android’in daha geniş kullanıma sahip olması seni rahatlatabilir. Ancak buradaki etken, iOS sisteminde de Android’in izin verdiği farklılıkları ne derece yapabiliyor olmandır. Şahsi fikrim, ben iOS sisteminde çok daha rahat bir deneyim elde ediyorum.

Başka soruların varsa yanıtlayabilirim. Kolay gelsin :)

Vesselâm...

Üyecik
Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz
Benim düşüncem samsung bence daha geniş kapsamlı bir marka. Ve brn telefonumds TEMA özelliğinin olmasını çok isterdim. Ama iphone de böyle bişey yok. Samsung ta yazı şekillerini değiştirebiliyırsun ama iphone öyle değil. Bluetooth ile dosya aktarımı konusu mesela. O kadar önemli bir konu değil ama. Ben 6 plus kullanıcısıyım. Belki telefonumun modeli düşük olduğu için düşüncem böyledir. 7 plus veya daha üstü bir MODEL elimde olsaydı böyle düşünmeyebilirdim. Ama iphone nin en sevdiğim özelliği "Denetim Merkezinin çok kullanışlı olması. " Samsung da belki böyledir. Kullanmadığım için bilmiyorum orasını. İphone havalı marka gibi biliyor herkes. Telefonun ne mesela dediklerinde " Iphone" deyince bi havalı sanıyorlar. Ama brn hiç öyle düşünüyorum. Tamam artıları var ama eksikleri çok fazla. 1,2 MP ön kamera 8 MP arka kamera mesela. A70 in yanında solar bence. Ve benim samsung a geçmek istemem de bu eksilerden dolayı. En büyük sorun da ios 13 yazılımını almayacak olması. Samsung bu konuda daha geniş işletim sistemine sahip Brnim düşüncem bu.
Ve samsunga geçince pek bir pişmanlık yaşayabileceğimi düşünmüyorum. Tabi siz hem ios hem Android kullanıcısı olarak daha iyi bilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam şuan bi işim var müsati olunca rahat rahat açıklarım
Sizin de görüşlerinizi merak ediyorum profesörsünüz sonuçta 😃🙂😇

Troob

Profesör
vala hiç elma kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımla yanyana gelince s10e kullanıcısı olarak havalı hissetmiyor değilim. özellikle 8 ve altı modelleri kullanan arkadaşlara karşı :D param olsa gider X alırdım tabii :(

Vesselâm...

Üyecik
Siri de aynı değil mi zaten. Şarja bağlıyken hey siriyi dinleyebilir. İkiside aynı işi yapıyor
Her neyse samsung çok kaliteli de demiyorum kaliteli değil de demiyorum ama apple den daha iyi olduğu kesin ( Bence tabiki) en azından samsung kısıtlama yapmıyor

Tttunahan

Profesör
Tamam ben beklerim benlik sorun yok 👌🏻
Hocam öncelikle ben bundan önce iphone 5 ve 6 plus kullandım zamanın teknolojisine göre oldukça memnundum ikisindende ama ios bi süre sonra bıkkınlık veriyo insana en basitinden müzik indirmek için kırk takla atıyoruz ama android de birçok uygulama mevcut hızlı bi şekilde müzik indirip dinleyebilirsin ,
Diğer bi konu 6 plus kullanırken ios 8 sürümü vardı ve 9 a geçtiğim zaman telefon yavaşlamaya başladı buda canımı sıktı açıkcası 1 senelik telefon yavaşlamaya başladı telefondan soğumaya başladım o aralar samsunga karşı bi korkum bi tavrım vardı ama bi gazla gidip 6 plusı sattım s6 edge plus aldım tasarım çok hoşuma gitmişti o an telefon çok garip geldi arayüze falan uzun bi süre aşılamadım ama 1 hafta içinde onada adapte oldum ve telefonu çok keyifli bi şekilde kullandım ondan sonra s pen deneyimlemek istedim telefonu satıp note 5 aldım telefon her konuda çok iyiydi özellikle s pen kullanmak çok keyif verdi bana sonra s7 edge çıktı bide onu deneyimlemek istedim en çok keyif aldığım telefon bu oldu gerek kamera gerek pil gerek tasarım olsun efsane bi telefondu s7 edge yi uzun bi süre kullandım sonra note 8 çıktı aşık olmuştum ilk gördüğüm anda elimdeki telefonu satıp yurtdışından note 8 aldım ve 16 aydır kullanıyorum çok memnunum arada bi pili sapıtıyo bundan başka bi sıkıntım yok bundan sonrada samsung kullanmayı düşünüyorum

Vesselâm...

Üyecik
Siz hep amiral gemisi serisi kullanmışsınız. Ben de a serisindeki a70 modelinde aynı deneyimi Yaşar mıyım??
Hocam öncelikle ben bundan önce iphone 5 ve 6 plus kullandım zamanın teknolojisine göre oldukça memnundum ikisindende ama ios bi süre sonra bıkkınlık veriyo insana en basitinden müzik indirmek için kırk takla atıyoruz ama android de birçok uygulama mevcut hızlı bi şekilde müzik indirip dinleyebilirsin ,
Diğer bi konu 6 plus kullanırken ios 8 sürümü vardı ve 9 a geçtiğim zaman telefon yavaşlamaya başladı buda canımı sıktı açıkcası 1 senelik telefon yavaşlamaya başladı telefondan soğumaya başladım o aralar samsunga karşı bi korkum bi tavrım vardı ama bi gazla gidip 6 plusı sattım s6 edge plus aldım tasarım çok hoşuma gitmişti o an telefon çok garip geldi arayüze falan uzun bi süre aşılamadım ama 1 hafta içinde onada adapte oldum ve telefonu çok keyifli bi şekilde kullandım ondan sonra s pen deneyimlemek istedim telefonu satıp note 5 aldım telefon her konuda çok iyiydi özellikle s pen kullanmak çok keyif verdi bana sonra s7 edge çıktı bide onu deneyimlemek istedim en çok keyif aldığım telefon bu oldu gerek kamera gerek pil gerek tasarım olsun efsane bi telefondu s7 edge yi uzun bi süre kullandım sonra note 8 çıktı aşık olmuştum ilk gördüğüm anda elimdeki telefonu satıp yurtdışından note 8 aldım ve 16 aydır kullanıyorum çok memnunum arada bi pili sapıtıyo bundan başka bi sıkıntım yok bundan sonrada samsung kullanmayı düşünüyorum

VECTORRR

Profesör
vala hiç elma kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımla yanyana gelince s10e kullanıcısı olarak havalı hissetmiyor değilim. özellikle 8 ve altı modelleri kullanan arkadaşlara karşı :D param olsa gider X alırdım tabii :(
S10+ plus almaz mısın? :D

Siz hep amiral gemisi serisi kullanmışsınız. Ben de a serisindeki a70 modelinde aynı deneyimi Yaşar mıyım??
biraz daha ekleyip mi9 t almak daha mantıklı geldi aslında.

Vesselâm...

Üyecik
1)Marka olarak Samsung daha iyi değil mi xiaomiden?
2)Ben aslında farkettim de tasarıma baya önem veriyormuşum. Mi 9t de tasarım olarak pek de zarif değil galiba ? A70 e göre yani
3) Mi 9t snapdragon 730 işlemcili. Daha iyi a70 den.
Ya dediğim gibi işlemci değil kalite önemli bana 2 yıl hadi 3 yıl dayansın bana yeter.
4) Xiaomi garanti olarak nasıl ? Sıkıntılı mı yoksa nasıl
5) Yaaaa tam karar verip içim ısınmıştı a70 e. Mi 9t dediniz. Yine hatlar değişti bende 😢
S10+ plus almaz mısın? :D

biraz daha ekleyip mi9 t almak daha mantıklı geldi aslında.

VECTORRR

Profesör
1)Marka olarak Samsung daha iyi değil mi xiaomiden?
2)Ben aslında farkettim de tasarıma baya önem veriyormuşum. Mi 9t de tasarım olarak pek de zarif değil galiba ? A70 e göre yani
3) Mi 9t snapdragon 730 işlemcili. Daha iyi a70 den.
Ya dediğim gibi işlemci değil kalite önemli bana 2 yıl hadi 3 yıl dayansın bana yeter.
4) Xiaomi garanti olarak nasıl ? Sıkıntılı mı yoksa nasıl
5) Yaaaa tam karar verip içim ısınmıştı a70 e. Mi 9t dediniz. Yine hatlar değişti bende 😢
kamera olarak mi9t daha iyi.

aslında mi9t donanım olarak biraz daha iyi sadece batarya ve depolama konusunda A70.

stat counter