iPhone kullanıcıların büyük sorunu boş hafızanın dolu olmasına çözüm

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 3)

grandturk

Üyecik
Evet arkadaslar sdn foruma yeni kaydoldum ama bir çok ıphone kullanıcısı bu konudan şikayetçi ve bu gün bu sorunun çözümünü ve neden oldugunu size anlatıcam… Öncelikle bu sorunun nedenini açıkliyorum… Bu sorunun nedeni telefonunuzda icloud yedeklemesini otomatik al secenegini aktiflestirmemiz veya bilgisayarda itunesten otomatik senkronize et seceneginin aktif olması öncelikle bunları kapatın sonra dosyalarının silinmemesini isteyen iclouddan yedek alsın istemeyen almasın…daha sonra telefonu sıfırlayın ve baslangıcta diger dosyaları aktarı aktar deyin diger yazan alan sıfırlanmıs olcak eer bidaha bu sorunu yasamak istemiosanız yedekleme ce senkronize etmegi otomatik degil elle yapınız… Resimli anlatım istiyenler konunun altına mesaj atsın özelden yollarım özel mesaj atmayın konuya cevap atın

DeJong

Asistan
5 Yıllık iPhone kullanıcısıyım böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım.

xyz1234

Profesör
3 yıllık apple ürünü kullanırım. hatta apple ürünlerinin hepsi suan envanterimde var böyle bir sorunla karşılaşmadım..

marist

Üyecik
Bende bu sorun var napacam bilmiyorum yardımcı olurmusun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba lütfen yardım edin. iphone 5 kullanıyorum 14.7 gb hafıza var telefonda 160 fotoğraf var ama 12 gb fotoğraf hafızası gösteriyor. arkadaşımın telefonunda 1000 resim varr ama hala hafıza dolu değil napıcam bilmiyorum lütfen yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usta dediklerini uyguladım ama hala 12gb alan kullanılabilir diyor. 16gb hafızadan. diger kısmını nasıl silcez. resimli anlatımı ekler misin?

Mtn-knowles

Üyecik
usta dediklerini uyguladım ama hala 12gb alan kullanılabilir diyor. 16gb hafızadan. diger kısmını nasıl silcez. resimli anlatımı ekler misin?
16'dan 12 gb alan olması iPhone'u satın aldığınızda içinde olan ve silinmeyen uygulamalardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ona yapacak birşey yok sanırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İphone 5 kullanıcısıyım. Sabah uygulama indirmek için yeterli hafızam olmadığını gördüm. 860mb boş hafıza görünüyordu. 2.1 gb görünen videoların tamamını sildim ve boş alan 2.9 gb olarak göründü. Akşam tekrar uygulamayı indirirken hafıza yetersiz diye uyarı aldım. Hafıza kullanımına baktım ve tekrar 860mb a düştüğünü gördüm. Hafızayı dolduracak herhangi birşey yapmadım ve sabahki rakamlar doğruydu. Daha sonra hafıza neden az hale geldi. Cevap verebilecek biri varsa sevinirim. Teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben daha 1 hafta önce ıphone 4s aldım. hafızası da 8 gb fakat 5 dk lık bir video çekince 1 gb gidiyo ve telde hafıza denen bişey kalmadı ne yapmaam gerek yardımcı olusanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Meraba İphone 5s kullanıcısıyım telefonumda 5gb boş alan var ama saklama alanı dolu diyor kapat aç yaptıktan sonra düzeliyor bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonumun hafızası boş olmasına rağmen hafıza dolu uyarısı çıkıyordu,sizin önerinizle sorun çözüdü, teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben isterim zahmet olmazsa biraz geç yazdığın tarihden ama şansımı deniyeyim ıphone 6 plus var alan dolu diyo herşeyde

MrSmoke

Dekan
OTA üzerinden güncelleme yapılırsa baya alan yiyor. Telefonumda 500 mb civarı yer kaldığını hatırlıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba tayland dan aldığım iphone 6 çakma çıktı appstore a tıklayınca google play açılıyor onun dısında telefonda androidle bağlantılı hiçbirşey görünmüyor bu konu hakkında ne yapabilirim. app store a nasıl dödürebilirim? Ayrıca 128 gb hatta about kmında net olarak görülüyor fakat 2 uygulama dan sonra yeterli depolama alanı yok uyarısı veriyor çok acil yardıma ıhtıyacım var ?....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşler yardım edinya normal bir iphone4 ün 16 GB hafızası olması gerekirken benim telefonun 14 GB hafızası var nolur bişi söyleyin ?

alemko06

Üyecik
kardeşler yardım edinya normal bir iphone4 ün 16 GB hafızası olması gerekirken benim telefonun 14 GB hafızası var nolur bişi söyleyin ?
geriye kalan 2 gb sistem servisleri kardeşim korkma her telefonda öyle mesela 32 gb telefonda direk 32 gb hafıza olmaz 30 civarı hafıza olur sen onu kullanabilirsin

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Evet arkadaslar sdn foruma yeni kaydoldum ama bir çok ıphone kullanıcısı bu konudan şikayetçi ve bu gün bu sorunun çözümünü ve neden oldugunu size anlatıcam… Öncelikle bu sorunun nedenini açıkliyorum… Bu sorunun nedeni telefonunuzda icloud yedeklemesini otomatik al secenegini aktiflestirmemiz veya bilgisayarda itunesten otomatik senkronize et seceneginin aktif olması öncelikle bunları kapatın sonra dosyalarının silinmemesini isteyen iclouddan yedek alsın istemeyen almasın…daha sonra telefonu sıfırlayın ve baslangıcta diger dosyaları aktarı aktar deyin diger yazan alan sıfırlanmıs olcak eer bidaha bu sorunu yasamak istemiosanız yedekleme ce senkronize etmegi otomatik degil elle yapınız… Resimli anlatım istiyenler konunun altına mesaj atsın özelden yollarım özel mesaj atmayın konuya cevap atın
telefonumda bir şey yok 10 gb dolu gösteriyor hafızayı anlamıyorum kardeş yardımcı olursan sevinirim özelden İphone 5s

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonumda neredeyse tüm uygulamaları silememe rağmen hala hafıza dolu gösteriyo icloud yedeklemelerini de kapattım ama hala telefonu kullanamıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ı-phone 5s im var ve kore malı 1 tane uygulama yükledim ve yetersiz hafıza diyiyor ama yeterli hafızam var göztseriyor lütfen yardımcı olur musuz? resimli anlatırsanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı problem benim Iphone 6 da mevcut nasıl çözeceğim ile ilgili konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

stat counter